Jump to content


Photo
- - - - -

nova koalicija Vucic-Ceda


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#16 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 23 December 2013 - 11:50

Gde si pročitao da sam podržavao odnosno podržavam Vučića?

Moguće da si me zamenio sa tvojim kandidatom za predsednika Srbije, Tadićem.

 

Bojkot izbora = podrska trenutnom stanju.

 

A, i sam si pobornik teorije o tome "da je dobra svaka macka koja lovi miseve".



#17 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 23 December 2013 - 11:56

Bojkot izbora = podrska trenutnom stanju.

 

Vidiš da sam u pravu kada kažem da je za tebe svaki bojkot direktna podrška fašizmu, kako ti kažeš ublaženo "trenutnom stanju".

Pošto nisi našao citat u kojem podržavam Vučića ostaje ti samo da se baviš analizom izbora koji su odavno prošli. Zanimljivo je da prećutkuješ trenutnu poziciju tvog kandidata Tadića koji bi da je postao predsednik Srbije bio idealan saradnik istog tog Vučića.

 

A, i sam si pobornik teorije o tome "da je dobra svaka macka koja lovi miseve".

 

Ne, ja sam pobornik teorije srpskog političkog relativiteta.



#18 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 23 December 2013 - 12:05

Vidiš da sam u pravu kada kažem da je za tebe svaki bojkot direktna podrška fašizmu, kako ti kažeš ublaženo "trenutnom stanju".

 

Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam ćutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam ćutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
nije preostao niko da se pobuni. *

 

Pošto nisi našao citat u kojem podržavam Vučića ostaje ti samo da se baviš analizom izbora koji su odavno prošli.

 

Ne moram ni da nadjem citat. Vise nego dovoljno je to sto radis, a radis nista, odnosno: - bojkot.

 

Ne, ja sam pobornik teorije srpskog političkog relativiteta.

 

Aha <_<

 

 

---------------

*Prvo su došli... je pesma koja se pripisuje pastoru Martinu Niemölleru (1892–1984) i koja govori o ćutanju i nereagovanju nemačkih intelektualaca nakon uspona nacista na vlast i početka politike "čišćenja" usmerene protiv različitih grupa društva.

Niemöller je u početku podržavao Hitlera, ali se do 1934. godine našao u opoziciji prema nacistima, te se uglavnom zahvaljujući svojim vezama sa uticajnim i bogatim poslovnim ljudima spasao do 1937. godine, kada je bio uhapšen i najzad završio u koncentracionim logorima Sachsenhausen i Dachau. Niemöller je preživeo drugi svetski rat da bi nakon rata postao jedan od vodećih glasova koji su nemački narod pozivali na pokajanje i pomirenje. Njegova pesma je izuzetno poznata i postala je popularnim uzorom za opisivanje opasnosti političke apatije, koja često počinje sa određenim i usmerenim strahovima i mržnjom da bi uskoro eskalirala i otrgnula se van kontole. (...)


Edited by Atreid, 23 December 2013 - 12:27.


#19 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 23 December 2013 - 12:13

Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam ćutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam ćutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
nije preostao niko da se pobuni.

 

Nemoj samo da se prisećam svih gafova Tadićeve vlasti: kakav tretman je doživela Gay parada, navijač Uroš, ubice Tatona, basketaš koji je isprebijao lika u američkom klubu a onda ga Tadićev režim prošvercovao u Srbiju sa sve ulaskom u skupštinu Srbije predsatvljajući ga kao kakvog junaka, kako je prošlo gostovanje srpskih navijača u Torinu, kako su paljeni prelazi sa Kosovom, kako je diktator Putin dočekivan na stadionu, kakav tretman su imali Romi u bg prigradskim naseljima ili Teofil Pančić kod putnika GSP- a...

Vidim, Pobunjeni čovek bi da postane najbolji Vučićev prijatelj, kao i Čeda pa me zanima: otkud taj preokret u vašem biračkom telu? 

 

 

 

Ne moram ni da nadjem citat. Vise nego dovoljno je to sto radis, a radi nista, odnosno: - bojkot.

 

Naravno da ne moraš da nalaziš citat. Slobodno tumačenje nečijih izjava je nešto sasvim normalno u levim diktaturama koje otvoreno podržavaš na forumu.

Fali još samo javni linč i da se uguši svaki glas savesti.

 

 

 

Aha <_<

 

Zar nije u praksi dokazano da u Srbiji svako sa svakim može?


Edited by melankolic, 23 December 2013 - 12:16.


#20 Hladno pivo

Hladno pivo
  • Members
  • 2,059 posts

Posted 23 December 2013 - 12:31

Vučić je indirektno priznao ono što se odavno zna, a to je da SNS nema dovoljno kadrova da pokrije sve pozicije. Tako da će biti katastrofa ako recimo predju samostalno 50% i popunjavaju sve iz svojih redova. Zato su Vučiću potrebne neke stranke. Pravo je pitanje samo šta to znači LDP-u, sem ulask u vlast po svaku cenu, što bi mogao da znači i konačni krah opozicije u Srbiji.

 

LDP bi u svakom slučaju trebao pre da razmišlja o predizbornim koalicijama.

Sve stranke zajedno u Srbiji nemaju dovoljno kvalitetnih kadrova.

 

Inace Vucicu nije dovoljna samo vecina, mora da dodje sto bliže  do dvotrecinske vecine jer mora da menja ustav, a pritom sto je vladajuca vecina veca, opozicija je manja i slabija...

 

Mislim da svi sem SPS i DS imaju sanse da udju u takvu koaliciju, DSS ne racunam naravno. 



#21 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 23 December 2013 - 13:59

Vučić je indirektno priznao ono što se odavno zna, a to je da SNS nema dovoljno kadrova da pokrije sve pozicije. Tako da će biti katastrofa ako recimo predju samostalno 50% i popunjavaju sve iz svojih redova. Zato su Vučiću potrebne neke stranke. Pravo je pitanje samo šta to znači LDP-u, sem ulask u vlast po svaku cenu, što bi mogao da znači i konačni krah opozicije u Srbiji.

 

LDP bi u svakom slučaju trebao pre da razmišlja o predizbornim koalicijama.

 

Ceda i LDP biraju program , a ne licnosti! Vucic je nekada bio nacionalista ?! So what ?!!? Ako ti neprijatelj nudi lek- progutaj ga! Ako ti majka nudi otrov - ispljuni ga!



#22 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 23 December 2013 - 14:29

Evo sta Ceda kaze - citiram:

 

"Kad je reč konkretno o toj "uvredljivoj tezi" da se neko nekome nudi, lider LDP kaže da niko nema više prava na jednu čudnu vrstu zadovoljstva od te stranke "jer nam se u Briselu posle 20 godina tumaranja pridružio simbolično Nikolić, s Vučićem i Dačićem, stigli su tamo negde s Romanije i Kosova polja, ali za mene to ne znači da mi sada treba da se vratimo tamo gde su oni bili juče, samo zato što je valjda obaveza politike u Srbiji da postoji front i narod ukopan u dva rova".



#23 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 23 December 2013 - 14:35

Ceda i LDP biraju program , a ne licnosti! Vucic je nekada bio nacionalista ?! So what ?!!? Ako ti neprijatelj nudi lek- progutaj ga! Ako ti majka nudi otrov - ispljuni ga!

 

Uzmi u obzir da je LDP nastao upravo zbog toga što je DS u velikoj meri preuzeo politiku i manire stranke u kojoj je bio Vučić a koja se danas razlikuje u tome da ka spolja vodi pacifističku politiku (da bi sačuvali sopstvene fotelje, naravno, a ne zato što su ubeđeni zagovornici nezavisnosti Kosova) a prema unutra nastavljaju sa radikalskom cenzurom i lovom na veštice.



#24 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 23 December 2013 - 14:50

Sad će da se pojavi Atreid koji će da te optuži da ćeš u tom slučaju biti odgovorna za fašizaciju društva jer ćeš neizlaskom na izbore omogućiti neoradikalima da samostalno formiraju vlast.

Eto, kaže on, imaš gomilu stranaka ispod cenzusa (Nova stranka, recimo) pa za njih možeš da glasaš. Ako ne prođu bar će ti savest biti mirna.

To sa Novom, to cemo tek da vidimo, trenutno ne mogu ni sa svecom da ih nadjem, ergo, tesko da ce od njih nesto biti u skorije vreme.

Za moju savest ne brinite, o tome ja vodim racuna, do sada sam uvek bila na pravoj strani, sto bi rekla komshinica Julijana, "ako treba da stradam, bolje da stradam kao pravednik nego kao greshnik".

SNS ce uzeti svu vlast, izasla ja na izbore ili ne. Sa 51% od 33% izaslih, bar ce mi biti gusht da znam da nicim nisam uvecala privid da zivimo u politickom drushtvu. Ako im je chef da vladaju plemenskom zajednicom - marim ja.



#25 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 23 December 2013 - 15:05

A, i sam si pobornik teorije o tome "da je dobra svaka macka koja lovi miseve".

Ne, pobrkao si, to su bili kineski komunisti (konkretno drug Deng), koje ti inace svako malo podrzavas, a ponekad malo i osudjujes, u zavisnosti od trenutne konstelacije snaga i relativnog odnosa prema SAD i "americkom imperijalizmu" koji ti je opsesivna tema.



#26 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 December 2013 - 15:34

Vučić je indirektno priznao ono što se odavno zna, a to je da SNS nema dovoljno kadrova da pokrije sve pozicije. Tako da će biti katastrofa ako recimo predju samostalno 50% i popunjavaju sve iz svojih redova. Zato su Vučiću potrebne neke stranke. Pravo je pitanje samo šta to znači LDP-u, sem ulask u vlast po svaku cenu, što bi mogao da znači i konačni krah opozicije u Srbiji.

 

LDP bi u svakom slučaju trebao pre da razmišlja o predizbornim koalicijama.

Koliko ce biti "preletaca" posle izbora?



#27 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 23 December 2013 - 18:16

Koliko ce biti "preletaca" posle izbora?

Ovo jeste zanimljivo pitanje, i neko je rekao da prvo treba menjati izborni zakon, a onda ici na izbore.

 

Meni se recimo svidja izborni zakon za skupstinu Vojvodine, gde se pola bira proporcionalno, a pola neposredno. Time bi se dala sansa da i regioni imaju svoje predstavnike u parlamentu.

 

Naravno, uz sredjivanje glasackih lista, i eventualno smanjenje cenzusa na 3%.

 

"Preletace" treba resiti tako sto oni koji su izabrani proporcionalnim sistemom, nemaju mandat, nego im mandat poverava partija, dok bi izabrani na neposrednim izborima bili vlasnici mandata.



#28 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 23 December 2013 - 19:28

Ceda dobija 10% .

 

Ako dobije preko 6% sa sve strankama koje okupi to bi bila senzacija, iskreno.

 

 

Ceda i LDP biraju program , a ne licnosti! Vucic je nekada bio nacionalista ?! So what ?!!? Ako ti neprijatelj nudi lek- progutaj ga! Ako ti majka nudi otrov - ispljuni ga!

Da li stvarno, onako iskreno u sebi mislis da Cedomir Jovanovic bira ideju a ne coveka, i da bi usao u vladu Srbije sa recimo SNS-om da bi ucinio neku dobrobit za Srbiju i srpski narod a ne zbog recimo, sticanja licne koristi za njega i njegove partijske kadrove?

Ne kazem da je Cedica losiji od drugih, ali nije ni nista bolji. Kao sto Kostunica okuplja EUfobe i deo nacionalista tako i Ceda ima svoju ciljnu grupu ljudi, mahom razocaranih u DS, koje iskoriscava za svoje zivotaranje na srpskoj politickoj sceni.



#29 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 December 2013 - 19:36

Ako dobije preko 6% sa sve strankama koje okupi to bi bila senzacija, iskreno.

 

 

Da li stvarno, onako iskreno u sebi mislis da Cedomir Jovanovic bira ideju a ne coveka, i da bi usao u vladu Srbije sa recimo SNS-om da bi ucinio neku dobrobit za Srbiju i srpski narod a ne zbog recimo, sticanja licne koristi za njega i njegove partijske kadrove?

Ne kazem da je Cedica losiji od drugih, ali nije ni nista bolji. Kao sto Kostunica okuplja EUfobe i deo nacionalista tako i Ceda ima svoju ciljnu grupu ljudi, mahom razocaranih u DS, koje iskoriscava za svoje zivotaranje na srpskoj politickoj sceni.

I Mackar je napravio stranku od grupe ljudi razocarane u DS :-1: 



#30 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 23 December 2013 - 19:37

Ovo jeste zanimljivo pitanje, i neko je rekao da prvo treba menjati izborni zakon, a onda ici na izbore.

 

Meni se recimo svidja izborni zakon za skupstinu Vojvodine, gde se pola bira proporcionalno, a pola neposredno. Time bi se dala sansa da i regioni imaju svoje predstavnike u parlamentu.

 

Naravno, uz sredjivanje glasackih lista, i eventualno smanjenje cenzusa na 3%.

 

"Preletace" treba resiti tako sto oni koji su izabrani proporcionalnim sistemom, nemaju mandat, nego im mandat poverava partija, dok bi izabrani na neposrednim izborima bili vlasnici mandata.

 

Ovo nikako!

 

Da mi kroji sudbinu Krkobabić i co ( pošto van koalicije možda i mogu da dobiju 3%) ne hvala.

 

Ja bih čak i podigao cenzus na 8-9%

 

Napraviš vladu od 986 političkih partija gde je jedini program MOJA FOTELJA I MOJE CENJENO DUPE U ISTOJ, ne hvala. to bi tek bilo nakaradno.

 

Cenzus bi na prošlim izborima prešli i Dveri i Radikali tako da cenzus 3% ne hvala!

 

Možda da se ceo sistem vrati na Slobin, svaki okrug da daje svog predstavnika i da znaš za koga glasaš, a ne da glasaš za listu, pa da ti oni izaberu 50 komada koji će da zastupaju tvoj glas, a ti za njih nikad čuo.