Jump to content


Photo

Fudbal(Soccer) vs Americki fudbal


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#31 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 13 December 2013 - 16:02

Fudbaleri su intelektualci za Am.fudb.

 

Da se osvrnem i na ovo. Ovo je tipičan rezon nekog ko u životu nije odgledao nijednu utakmicu Am. Fudbala i ko  vidi samo dve gomile ljudi koje se tuku oko onog jajeta. Been there done that. A onda sam jednog dana progledao :D 



#32 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 13 December 2013 - 16:02

fudbal je najpopularniji zato sto je najjednostavniji za igranje. na ulici, na poljancetu, u dvoristu...svejedno. stavis cetiri cigle, lopta i eto ti utakmice.

 

a moze i sa plasticnom flasom ;D



#33 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 13 December 2013 - 16:03

;D

Nema pojma covek, svako sme da sutne loptu.  -_-

:D



#34 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 13 December 2013 - 16:04

Da se osvrnem i na ovo. Ovo je tipičan rezon nekog ko u životu nije odgledao nijednu utakmicu Am. Fudbala i ko  vidi samo dve gomile ljudi koje se tuku oko onog jajeta. Been there done that. A onda sam jednog dana progledao :D

A ovo je tipican rezon nekog ko se lozi na sve sto je preko bare a smatra fudbal primitivnim i prostim samo zato sto ga svako zivi igra u njegovom okruzenju

 

Am.fudbal ima najvecu stopu smrtnosti sto direktne sto kao posledica ostecenja mozga itd itd cini mi se da oko 12 srednjoskolaca godisnje umre od posledica AF to je bas odlika inteligentih ljudi da se bave takvim sportom.


Edited by Commendatore, 13 December 2013 - 16:07.


#35 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 13 December 2013 - 16:06

A ovo je tipican rezon nekog ko se lozi na sve sto je preko bare a smatra fudbal primitivnim i prostim samo zato sto ga svako zivi igra u njegovom okruzenju

Niko ovde ne smatra fudbal primitivnim. Svi mi volimo fudbal, neki i obozavaju, samo tvrdimo da predrasude koje postoje o AF-u, jednostavno nisu tacne.



#36 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 13 December 2013 - 16:09

Odlicno, sad kad ste celu ovu raspravu stavili u odgovarajucu temu jos je ostalo samo da je prebacite na pdf "Razni sportovi". -_-



#37 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 13 December 2013 - 16:14

Niko ovde ne smatra fudbal primitivnim. Svi mi volimo fudbal, neki i obozavaju, samo tvrdimo da predrasude koje postoje o AF-u, jednostavno nisu tacne.

Ja koliko pratim ovu raspravu vidim samo predrasude na racun fudbalera,oni su p....,glupi su itd itd 



#38 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 13 December 2013 - 16:16

Ja koliko pratim ovu raspravu vidim samo predrasude na racun fudbalera,oni su p....,glupi su itd itd 

Ti si prvi zapoceo o tome da su igraci AF-a glupi, mi smo samo reagovali. Rasprava je zapoceta, dal treba igrati u sneznim uslovima, uporedjivaci situacije u ova dva sporta, gde se u AF igralo, a u CL se prekinula igra.



#39 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 13 December 2013 - 16:17

A ovo je tipican rezon nekog ko se lozi na sve sto je preko bare....

 

Kad bi ti imao i najmanju predstavu koliku si glupost sad lupio pobego bi glavom bez obzira iz ove rasprave.



#40 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 13 December 2013 - 16:17

Ja sam pre desetak godina citao neku studiju koja je pokazala da su bokseri najgluplji sportisti, a da su fubaleri odmah iza njih. ;)



#41 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 13 December 2013 - 16:18

Odlicno, sad kad ste celu ovu raspravu stavili u odgovarajucu temu jos je ostalo samo da je prebacite na pdf "Razni sportovi". -_-

jabx.jpg

Ovde je zapoceta, ovde ce i ostati.  -_-



#42 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 13 December 2013 - 16:22

Ukoliko lopta ne može da odskoči na terenu, fudbal ne može da se igra. Ne znam ko bi voleo da gleda takav fudbal, a i uslovi za igru su nemogući i ličilo bi na sve sem na fudbal.  Da ne pričam o mogućnosti povrede.

 

Ne pratim Američki fudbal, ali znam pravila i kako se igra, i totalno je drugi princip igre, pa je moguće igrati po snegu.



#43 Commendatore

Commendatore
  • Banned
  • 844 posts

Posted 13 December 2013 - 16:27

Ti si prvi zapoceo o tome da su igraci AF-a glupi, mi smo samo reagovali. Rasprava je zapoceta, dal treba igrati u sneznim uslovima, uporedjivaci situacije u ova dva sporta, gde se u AF igralo, a u CL se prekinula igra.

Pa kako  mozes uopste da uporedjujes ta 2 sporta?AF moze da se igra po snegu i sivm ostalim glupostima dok fudbal ne moze...drugaicja je igra fudbal se igra po zemlji lopta odskace postoje pravila jbt a AF totalno druga prica sta ima njima da smeta sneg toliko...i drugo nisam ja ni pokrenuo ovu idiotsku raspravu a ukljucio sam se tek sada PRE TOGA ste vi svi pljuvali po fudbalerima.


Edited by Commendatore, 13 December 2013 - 16:28.


#44 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 December 2013 - 16:38

Ja sam pre desetak godina citao neku studiju koja je pokazala da su bokseri najgluplji sportisti, a da su fubaleri odmah iza njih. ;)

a ja sam prošle godine čitao  studiju da je koncentraciono boks ubedljivo najzahtevniji sport.

Odradio sam nekoliko sati obuke tog sporta i odradio nekoliko sparinga. Sa toliko malo mogu da kažem da to nije daleko od istine.

Postoji velika razlika izmedju "obrazovan" i "glup".


Ne postoji sport koji je definisan i uslovljen sa više sitnica nego fudbal (soker), svaka sekunda i svaki dogadjaj utiče na celokupni dogadjaj. Ta teorija haosa je najzastupljenija u fudbalu, više nego u bilo kom drugom sportu. Ugao postavljanja tela, dužina i intertnost prvog koraka odmah utiče na celokupni dogadjaj. Jer svaki mikro potez utiče na to da se drugačije okolnosti otvaraju, odluke se donose u svakoj stotinki. I svaka odluka utiče na sledeću situaciju i na to kakve će mogućnosti biti. 
Zato u fudbalu ne postoji crtanje akcija. U mnogim sportovima plejmejkeru (QB mu dodje pandan toga) crtaš akciju, u fudbalu ne možeš već ga godinama učiš da on donosi najbolje moguće odluke u datom momentu.

Po kompleksnosti donošenja odluka i po tome kolko je svaka odluka bitna fudbal je mnogo ispred svih, zato je i u njemu najmanja bitna kilaža/visina  za igrati ga. Tj, loše sam se izrazio, zato u fudbalu kilaža i visina nisu preduslov, nego jedan od mnogih elemenata.



Btw. ja gotivim američki fudbal, i nisam iz te priče da je to američko sranje... Dok još kod nas nije bilo lopta da se kupi, na prvom frišopu na eksurziji sam kupio wilsonku.  Al fudbal je fudbal, nekad je i toliko smoran baš zato što je iz spontanih razloga komplikovan


Edited by BattleBorn, 13 December 2013 - 16:43.


#45 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 13 December 2013 - 16:52

Ovo boldovano jednostavno nije tačno.

 

inače, nisam ispratio diskusiju pa sam ovo postovao dole na A.F umesto ovde

 

1488299_256298471191935_2033255547_n.jpg

 

 

donja slika je sa početka utakmice a padalo je žestoko celu utakmicu. U četvrtoj četvrtini je, što kaže Džefri, bilo snega Mesiju do kolena.

sm_pic_skiing-2.jpg

a vidi koiko je ovde napadalo a ipak se vozi  ;)

 

fudbal je najpopularniji zato sto je najjednostavniji za igranje. na ulici, na poljancetu, u dvoristu...svejedno. stavis cetiri cigle, lopta i eto ti utakmice.

dok su za ragbi potrebni specificni tereni, objekti, rekviziti, oprema...  :D

 

btw. sta mislite kako bi se snasli ragbisti da igraju sa zaledjenom loptom (jajetom)? sto je ekvivalent zaledjenom terenu.