Jump to content


Photo
- - - - -

The Best Actor Ever/Najbolji glumac svih vremena - Voting


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
517 replies to this topic

#61 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 09 December 2013 - 14:30

cranston je bio fantastican u malcolmu zato sam njemu dao desetku. 

 

Ok, pretpostavljam da si imao vise od jednog razloga da mu das tako visoku ocenu. Ne sporim, ali, bez ljutnje, gotovo sam sigurna da najmanje dvojicu iz svake grupe nisi nikada ni gledao, te shodno tome neces (sto je normalno) ni da ih ocenjujes.

Slucajno znam da si tu negde blizu godista moje cerke i to mi daje dovoljno materijala da mogu ovo reci, jer, ja, kada sam kod nje razvijala (zvuci smesno i mozda opet nekima arogantno - cuj, ja sam razvijala kod svog deteta ukus) neki ukus za filmsku umetnost, nisam uopste se osvrnula na neke prepotopske filmove (obzirom da sam ja iz tog prepotopskog vremena :)) u kojima su glumili neki od doticnih glumaca koji ce biti ovde izostavljeni. Jednostavno, cekala sam da dovoljno odraste...

Tek sada kada ona ima "neke godine" (ako su 21 neke godine :)) ja se usudjujem da joj preporucim da gleda, primera radi "Blago Sijera Madre", "Dorucak kod Tifanija", "Za kim zvona zvone", "Kabare", "Dvadeseti vek"... i da ne nabrajam dalje, ima toga jako, jako puno...

 

Da ne budem pogresno shvacena, ja niti jednog trenutka ne zelim da osporim vas ukus i vase ocenjivanje, niti da potcenim. Ja, prosto, govorim o tome kako je jako tesko izglasati najbolji film/glumca/glumicu, jer je izmedju ostalog, jako tesko glasati a da neke glumce nisi nikada ni odgledao, sto je, jelte, sasvim normalno.

Niko meni nije "kriv" sto sam se umesala tu sa vama, mladjarijom, koja mnoge od glumaca nije ni imala prilike da gleda, niti pak da im ih neko preporuci :)

 

Izmedju ostalog, zadivljena sam cak sto je i pokretac teme takav filmofil i sasvim solidan poznavalac kinematografije proslog veka (mora da su mama i tata imali uticaj na njega, nema druge :)), i to sredine proslog veka, jer opet, sasvim slucajno znam da je i on jako mlad momak.

 

p.s izvinjavam se sto ovako javno pricam o vasim godinama i iznosim, uslovno receno, podatke iz RL-a, ali nadam se da mi se to nece uzeti za zlo i kao veliki minus.


Edited by GordanaZ, 09 December 2013 - 14:44.


#62 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 09 December 2013 - 14:46

Ali ima vas starijih dosta ovde, taman će se održati neka ravnoteža.
Ja nije da nisam gledao stare filmove i nije da ih ne gledam. Ali usudjujem se da kažem da su neki filmovi debelo precenjeni. Psiho mi je jedan od najmanje dobrih Hičkokovih filmova a instituisan je u kao neki ultimativno najbolji horor itd. Ni sam Hičkoku nije bilo jasno zašto se ljudi toliko oduševljavaju tim filmom. 
Pored ovoga, ima filmova koji vuču na etiketu RETRO.

A ne može ni da se gleda da  je potrebno da glumac ima više uloga... Onda treba da izbacimo glumca sa mog avatara jer praktično ima 3 filma
A kad smo već kod njega, najviše se priča o Buntovniku, koji po meni nije ništa posebno film, i to je tinejdžerski film koji je sniman da bi bio popularan (da ne banalizujem ali Natalie Wood je tada bila popularna tinejdž princeza). Teško da neko može da me ubedi da East of Eden i Giant nisu jedno 15 puta bolji filmovi.



#63 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 09 December 2013 - 14:53

Glede Dina delim tvoje misljenje, nikada ga nisam smatrala nekom glumackom velicinom, ali, eto, posto je to bilo vreme velikih promena u pogledu zivotnih shvatanja prethodne i njegove generacije, on je i ostao upamcen i "zapisan" kao neki glumac. Pri tom je otisao jako mlad, sto je, priznaces, jedan od razloga sto ga mnogi i velicaju. 

Takodje delim tvoje misljenje i a propo njegova tri filma. Stavise, mislim da je "Div" cak i za par klasa bolji i od "Istocno od raja".

Sto se Natali Vud tice, ona je dala dve, po meni, vrhunske role i to u "Sjaj u travi" i "Prica sa zapadne strane"... i za mene sasvim dovoljno da je uvrstim u velike (ne i najvece) glumice. U Buntovniku je jedva bila primetna. I, uopste, Buntovnik je mnogo precenjen film... to si potpuno u pravu.


Edited by GordanaZ, 09 December 2013 - 14:54.


#64 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 09 December 2013 - 15:10

Glede Dina delim tvoje misljenje, nikada ga nisam smatrala nekom glumackom velicinom, ali, eto, posto je to bilo vreme velikih promena u pogledu zivotnih shvatanja prethodne i njegove generacije, on je i ostao upamcen i "zapisan" kao neki glumac. Pri tom je otisao jako mlad, sto je, priznaces, jedan od razloga sto ga mnogi i velicaju. 

Takodje delim tvoje misljenje i a propo njegova tri filma. Stavise, mislim da je "Div" cak i za par klasa bolji i od "Istocno od raja".

Sto se Natali Vud tice, ona je dala dve, po meni, vrhunske role i to u "Sjaj u travi" i "Prica sa zapadne strane"... i za mene sasvim dovoljno da je uvrstim u velike (ne i najvece) glumice. U Buntovniku je jedva bila primetna. I, uopste, Buntovnik je mnogo precenjen film... to si potpuno u pravu.

Dean je bio dobar i u pozorišnim komadima pre samih filmova. On je bio mnogo strastven u tome što radi, čak previše, tripovao je taj Stanislavski Metod glume. Npr. za  film East Of Eden je namerno na setu provocirao Raymond Massey-a (otac u tom filmu) da bi ta njihova netrpeljivost mogla lakše da se prenese na film. Dobro se zna da se nije podnosio sa Rock Hudson-om (to ko zna zbog čega, priča se i zbog toga što je Rock Hudson bio zaljubljen u njega)
James Dean i cela ta njegova figura je žrtva želje da se guraju rebel-ovi i bad boy-ovi. On uopšte nije bio takav iako je predstavljen tako. Sada privršavam i Mutant King-a sa čitanjem. On je bio pravo pitomo jagnje, samo je bio mnogo nesiguran. Martin Šin je jednom reko "Marlon Brando pleni time koliko je siguran u sebe, a James Dean pleni svojom nesigurnošću". 
Ali svejedno imao bi on ogromnu karijeru, možda veću i od Brandove.U  East Of Eden je genijalna scena kad van scenaria improvizuje ono odbijanje novca pa umesto da se samo skloni od oca on se baci na njega, zagrli sa sve onim novcima i počne da plače. A sve to na čoveka koji ga je mrzeo tokom snimanja. Tačno se na sceni vidi da je Raymond Massey iznenadjen. Elia Kazan je bio oduševljen time.
I upravo je to ono što je specifično za Dean-a, nikad van filma nije podigo glas na nekog, dok još nije snimio prvi film glumeći po pozorištima u NY-u je molio glumce neke koji su dobijale neke bedne pudinge da ih ne bacaju jer on danima ništa nije jeo. Skromno seljačko dete iz farmerske Indijane...
Ali eto za potrebe filma je čak iscenirao netrpeljivost sa nekim glumcima. Ja verujem da se zbog toga i sa Hudson-om nije podnosio.

Inače slažem se da je Div najbolji, bolji i od East Of Eden-a. Ali je najmanjje guran jer Dean-ov lik  nije "naglavniji" lik u filmu.


Edited by BattleBorn, 09 December 2013 - 15:24.


#65 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 09 December 2013 - 15:24

Hvala ti za potsecanje na neke od scena, ipak sam ih gledala jako davno :)

Uzgred, ovim si me podstakao da se nekih momenata iz davno odgledanih filmova prisetim i provrsljam po netu, da vidimo sta se moze naci onako na prvu loptu, bez pomoci Torenta.


Edited by GordanaZ, 09 December 2013 - 15:25.


#66 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 09 December 2013 - 16:12

ne znam po kom kriterijumu birate najbolje?!Licno,nisam jos uvek odabrao,sada guram neke glumce :) Kasnije,kada bude drugi krug,izabrao sam da biram po ulozi.Dakle,ako je glumac briljirao u jednoj ulozi,nije mi bitno kakvu je karijeru imao,ali ako bude izjednaceno,onda ce prevagnuti karijera.

I dalje mislim da bi se lakse birala najbolja uloga.

 

@BB,svaka cast na trudu  :+1:


Edited by sasha arsenal, 09 December 2013 - 16:12.


#67 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 09 December 2013 - 16:25

ne znam po kom kriterijumu birate najbolje?!Licno,nisam jos uvek odabrao,sada guram neke glumce :) Kasnije,kada bude drugi krug,izabrao sam da biram po ulozi.Dakle,ako je glumac briljirao u jednoj ulozi,nije mi bitno kakvu je karijeru imao,ali ako bude izjednaceno,onda ce prevagnuti karijera.

I dalje mislim da bi se lakse birala najbolja uloga.

 

@BB,svaka cast na trudu  :+1:

Hvala :)

Inače ja glasam po nekom miksovanim kriterijumu,  tj pokušavam da uzmem više elementa. I talenat, različitost uloga, važnost i uticajnost, dugotrajnost, subjektivna simpatičnost, omiljenost, jačina neke odredjene uloge, neke mlade nagradim jer mislim da mogu da izrastu u veličine...

Npr. Sean Penn će mi verovatno dobijati dosta glasova jer ga smatram jednim od najtalentovanijih glumaca ikada iako nije napravio toliko veliku karijeru. Shodno talentu mogao je mnogo veću.


EDIT: GLASAJTE LJUDI ! :D U prvoj grupi se samo Rober De Niro odvojio, inače je veoma gusta borba za sva mesta. I kul je što u toj grupi nema glumca koji je bez nijednog glasa.


Edited by BattleBorn, 09 December 2013 - 16:29.


#68 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 09 December 2013 - 16:35

 

1. Carry Grant         

2. John Wayne

3. Sidney Poitier      

4. Robert De Niro    12

5. Willem Defoe        3

6. Vincent Cassel       7

7. Nick Nolte

8. Bryan Cranston  10

9. Heath Ledger       4

10. Mel Gibson         5

11. Ethan Hawke          2

12. John Lithgow

13. Ray Liotta                8

14. Richard Harris           

15. Pierce Brosnan      1

16. Harry Dean Stanton         

 



#69 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 09 December 2013 - 19:23

Evo ih grupe: 
 

Grupa 1


1. Carry Grant - 6 poena

2. John Wayne - 8 poena

3. Sidney Poitier - 7 poena

4. Robert De Niro - 12 poena

5. Willem Defoe - 1 poen

6. Vincent Cassel  

7. Nick Nolte - 4 poena

8. Bryan Cranston

9. Heath Ledger

10. Mel Gibson - 10 poena

11. Ethan Hawke - 2 poena

12. John Lithgow - 5 poena

13. Ray Liotta

14. Richard Harris - 3 poena

15. Pierce Brosnan

16. Harry Dean Stanton


 

Grupa 2


1. Charles Chaplin - 12 poena

2. Spencer Tracy

3. Roger Moore

4. Jeremy Irons - 6 poena

5. Christian Bale - 7 poena

6. Giancarlo Esposito 

7. Javier Bardem - 5 poena

8. Johnny Depp - 10 poena

9. Ben Foster - 8 poena

10. James Caan - 4 poena

11. Chris Cooper

12. Adrien Brody - 3 poena

13. Michael Madsen - 2 poena

14. Alex Guiness - 1 poena

15. Ernest Borgnine

16. Benedickt Cumberbatch



#70 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 09 December 2013 - 20:32

 

Grupa 2


1. Charles Chaplin

2. Spencer Tracy

3. Roger Moore 1

4. Jeremy Irons - 6

5. Christian Bale - 12

6. Giancarlo Esposito 3

7. Javier Bardem - 5

8. Johnny Depp - 10

9. Ben Foster 

10. James Caan - 4

11. Chris Cooper - 2

12. Adrien Brody - 8

13. Michael Madsen - 7

14. Alex Guiness

15. Ernest Borgnine

16. Benedickt Cumberbatch 3

 



#71 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 09 December 2013 - 20:54

Grupa 2


1. Charles Chaplin - 12 poena

2. Spencer Tracy

3. Roger Moore  - 3 poena

4. Jeremy Irons - 8 poena

5. Christian Bale - 7 poena

6. Giancarlo Esposito - 4 poena

7. Javier Bardem - 6 poena

8. Johnny Depp - 10 poena

9. Ben Foster 

10. James Caan 

11. Chris Cooper - 5 poena

12. Adrien Brody

13. Michael Madsen - 2 poena

14. Alex Guiness - 1 poena

15. Ernest Borgnine

16. Benedickt Cumberbatch



#72 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 09 December 2013 - 22:58

Do 24:00 glasanje ili da ostavimo i za sutra ?



#73 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 09 December 2013 - 23:27

Grupa 2


1. Charles Chaplin -  8 poena

2. Spencer Tracy - 12 poena

3. Roger Moore  - 3 poena

4. Jeremy Irons - 10 poena

5. Christian Bale -  1 poen

6. Giancarlo Esposito  

7. Javier Bardem - 6 poena

8. Johnny Depp - 7 poena

9. Ben Foster 

10. James Caan 

11. Chris Cooper  

12. Adrien Brody - 2 poena

13. Michael Madsen - 4 poena

14. Alex Guiness - 5 poena

15. Ernest Borgnine

16. Benedickt Cumberbatch


Edited by GordanaZ, 09 December 2013 - 23:27.


#74 milan1988

milan1988
  • Members
  • 727 posts

Posted 10 December 2013 - 07:58

Ostavi jos koji dan, mislim da nema dovoljno glasova..



#75 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 10 December 2013 - 08:04

Ostavi jos koji dan, mislim da nema dovoljno glasova..

ccccc...jok,da ceka novu godinu :D
Ajmo dalje :)