Jump to content


Photo
* * * - - 2 votes

Sirija - Pripreme za novi svetski rat?


  • Please log in to reply
5902 replies to this topic

#121 Kele

Kele
  • Banned
  • 731 posts

Posted 09 October 2014 - 15:48

...

 

Evo interesantne vesti:

 

http://grani.ru/Poli...t/m.233803.html

 

Kazu, pobegli u panici, odneli neku zahrdjalu opremu ostavili licne stvari, zabeleske, planove, izvestaje, karte i sl.

 

To samo svedoci o direktnom ruskom ucescu na strani sirije.

 

Izrael je u pocetku bio iznenadjen oko informacija koje poseduje Hezbolah, a kad je shvatio - nije hteo da ih razbije raketnim napadom (nesto se snebivao).

 

Zapad je pogresio kad nije pregazio majmuna Asada na samom pocetku i podrzao umerenu sirijsku opoziciju.

 

Ovako je putljer samo uzgojio besnog psa ekstremnih islamo_fasista da bi pokusao da drnda Zapad.

 

No, degenerik uvek nadje degenerike po meri.

 

...

:ajme:

 

Putin je kriv što su SAD, Turska i bliskoistočne "demokratije" S.Arabija i Katar do zuba naoružali ljudoždere i kanibale.

A Zapad je pogrešio što nije izvršio još jednu invaziju i napravio od Sirije divno mesto za život poput Iraka i Libije.

Nema šta, prava bajdenovsko-diznilendska analiza i zaključivanje


  • 4

#122 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 21 September 2015 - 15:26

znala sam da negde postoji Sirija....kao tema.

 

 

 Rusija počela nadzor dronovima u Siriji

Rusija je u Siriji počela misije nadziranja dronovima, saopštila su danas dvojica američkih zvaničnika.

Američki zvaničnici saopštili su ranije da je Rusija u petak poslala manji broj borbenih aviona u bazu u Siriji, nekoliko sati pošto je američki sekretar za odbranu Eš Karter razgovarao s ruskim kolegom Sergejem Šojguom.

S druge strane, Rusija je saopštila da nedavno vojno pojačanje u Siriji ima za cilj borbu protiv Islamske države.


  • 0

#123 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 21 September 2015 - 16:07

Netanyahu visits Putin amid concerns about Russian involvement in Syria

 

....But in a rare move, Netanyahu is bringing several top Israeli military and security officials with him to Moscow.

 

Israel Defense Forces Chief of Staff Lt. Gen. Gadi Eizenkot, IDF Director of Military Intelligence Maj. Gen. Hertzi HaLevi and National Security Advisor Yossi Cohen will accompany the prime minster, Netanyahu's office said.

 

The meeting is closed to the media.

 

The visit comes as satellite pictures show a rapid buildup of an air force base in Syria, with loads of Russian military equipment moving in.


  • 0

#124 Jovo Čaruga

Jovo Čaruga
  • Members
  • 914 posts

Posted 22 September 2015 - 15:36

144847_tmb_90179342_syria-latakia-airbas

Baza u Latakiji- 12 su25, 4 su27 derivata, i 7 mi24

Ameri tvrde- 12 su24 od kojih četiri vidimo na gornjem snimku. Kažu i da su dronovi stigli. 

 

Konacno da Rusijia ponovo pocne da brani svoje interese silom, van svojih granica. Muka mi je bilo gledati ratove i ubijanje u ime demokratije, obojene revolucije.. 

Zivela Rusija braco!   :thumbs:  moram ovaj smajli, kad nema onaj sa tri prsta


Edited by Jovo Čaruga, 22 September 2015 - 15:39.

  • 1

#125 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 September 2015 - 15:55

...

 

Ne lupetaj, bRe, kakva te kremaljska pomijara spopala!

;)

Izgleda su neki zaboravili Avganistan, od koga rusi ni dan danas ne mogu da se oporave.

 

...


Edited by Kinik, 22 September 2015 - 15:55.

  • 0

#126 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 22 September 2015 - 15:58



Baza u Latakiji- 12 su25, 4 su27 derivata, i 7 mi24
Ameri tvrde- 12 su24 od kojih četiri vidimo na gornjem snimku. Kažu i da su dronovi stigli. 
 
Konacno da Rusijia ponovo pocne da brani svoje interese silom, van svojih granica. Muka mi je bilo gledati ratove i ubijanje u ime demokratije, obojene revolucije.. 
Zivela Rusija braco!   :thumbs:  moram ovaj smajli, kad nema onaj sa tri prsta

Од самог почетка сукоба у Сирији Русија брани своје интересе и умешана је ,иначе би Асад давно "пао".


Сада су само решили да појачају помоћ и сломе противничку страну.
  • 0

#127 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 September 2015 - 16:02

...

 

... сада су само решили да појачају помоћ и сломе противничку страну ...

 

 

Koja ce, normalno, dobiti pomoc sa druge strane i tako sve do ... pada Asada.

;)

Pa i kremlju je jasno da Asad mora da ide.

 

...


  • 0

#128 Jovo Čaruga

Jovo Čaruga
  • Members
  • 914 posts

Posted 22 September 2015 - 16:14

Ko sisa Asada, politicar ko i svaki drugi,  i treba da padne.. Bitno je da se Sirija odbrani od demokratskih hordi, a ko ce biti predsednik to nije bitno.


  • 0

#129 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 September 2015 - 16:26

...

 

 

Neces ti dugo na ovom 4umcetu.

;)

 

...


  • 0

#130 Jovo Čaruga

Jovo Čaruga
  • Members
  • 914 posts

Posted 22 September 2015 - 16:40

...

 

 

Neces ti dugo na ovom 4umcetu.

;)

 

...

Nema osnova da budem banovan.. Ja sam disciplinovan i postujem sva pravila foruma, dakle ako nije dozvoljeno iznositi odredjene stavove neka to stave u pravilnik. 

Npr. forum nije za rusofile, i molim lepo,  ja cu postovati to pravilo.


  • 0

#131 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 22 September 2015 - 16:45

Nema osnova da budem banovan.. Ja sam disciplinovan i postujem sva pravila foruma, dakle ako nije dozvoljeno iznositi odredjene stavove neka to stave u pravilnik. 

Npr. forum nije za rusofile, i molim lepo,  ja cu postovati to pravilo.

 

Nije dozvoljeno iznositi pogresno misljenje! Tacno je da svako ima pravo na svoje misljenje, ali nema pravo na pogresno misljenje!


  • 0

#132 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 22 September 2015 - 16:56

Unapred se izvinjavam za trolovanje.

 

Nije dozvoljeno iznositi pogresno misljenje! Tacno je da svako ima pravo na svoje misljenje, ali nema pravo na pogresno misljenje!

:rotflmao:

 

Drugim recima: svako ima pravo na MOJE misljenje!

:D

 

Malo ozbiljnije: nije sankcionisano "pogresno" misljenje - uostalom, forum i sluzi da se vode rasprave - nego rigidno ekstremno misljenje. Priblizno, kao sto su u politici OK i levica i desnica, ali teroristi ili neonacisti nisu.


  • 2

#133 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 September 2015 - 17:10

...

 

... da se Sirija odbrani od demokratskih hordi ... 

 

 

Ovakve 'stavove' iznosi na nekom naZiJonskom, rusofiličarskom 4umu.

 

Tamo je parola putljerizam = hitlerizam, samo normalizovani sVrBovski kretenizam.

 

...


  • 1

#134 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 22 September 2015 - 17:11

Unapred se izvinjavam za trolovanje.

 

:rotflmao:

 

Drugim recima: svako ima pravo na MOJE misljenje!

:D

 

Malo ozbiljnije: nije sankcionisano "pogresno" misljenje - uostalom, forum i sluzi da se vode rasprave - nego rigidno ekstremno misljenje. Priblizno, kao sto su u politici OK i levica i desnica, ali teroristi ili neonacisti nisu.

 

na to sam i mislio, ti si se bolje izrazio!


  • 0

#135 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 22 September 2015 - 17:13

Nema osnova da budem banovan.. Ja sam disciplinovan i postujem sva pravila foruma, dakle ako nije dozvoljeno iznositi odredjene stavove neka to stave u pravilnik. 
Npr. forum nije za rusofile, i molim lepo,  ja cu postovati to pravilo.

 
Nije dozvoljeno iznositi pogresno misljenje! Tacno je da svako ima pravo na svoje misljenje, ali nema pravo na pogresno misljenje!

Ко одређује које је мишљење "исправно " ?
  • 0