Jump to content


Photo
* * * - - 2 votes

Sirija - Pripreme za novi svetski rat?


  • Please log in to reply
5902 replies to this topic

#5881 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 17 April 2018 - 02:34

Totalitarizam će i dalje mahnitati u Rusiji, Kini, na bliskom istoku i u Africi, ma šta ti o meni pisao, i bez obzira na moje želje. Reagan je samo govorio u interesu svoje zemlje pogubljenom Gorbačovu, koji nije shvatio da njegova perestrojka znači i ideološki poraz komunističke žabokrečine kojom je vladao, potpuni. To što je to bilo i u interesu demokratije, to je zato što je SSSR bila despotija a ne demokratska država (a mogla je biti da je Kerenski uspeo!). Što se Srba tiče i njihove nesposobnosti da prihvate realnost zločina Miloševićeve soldateske, sa time ja nemam ništa, jer u ratu nisam ni učestvovao, niti mogu ni najmanje uticati da se svest naroda promeni. Ja ih ne poričem. Sapienti sat.
  • 2

#5882 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 April 2018 - 06:36

...

 

Vrlo malo drzim do 4umskih 'anaiticara' - to je, mostly, gubitak vremena. Samo vecito SBBKBB.

Tesko da sam bas pisao o tebi - bice da ti se ucinilo.

Nije lose umisljati da si centar sveta, no, ipak, ne treba biti bukvalista.

 

Iza neke tvrdnje treba da postoje i neke cinjenice koje slede.

Ako toga nema - tvrdnja je upitna. Tj, grubo govoreci - svi naknadni dogadjaji su pokazali da Nirnberg nije promenio svet.

Ma koliko se neki nadali / hteli. Na njihovu i nasu veliku zalost.

No, to je Istorija.

 

Btw, kazu da je ova ploca, a pogotovo 'satelitski prenos' - promenila svet.

 

Attached File  MagicalMysteryTour.jpg   130.18KB   3 downloads

 

Sumnjam.

 

...


  • 0

#5883 Attolini

Attolini
  • Members
  • 275 posts

Posted 17 April 2018 - 10:28

Mešaš pojam država i društvo.
Nemam šta ja da im dajem fore. To oni zbog sebe samih trebaju, ili ne, da učine. No, složićemo se, toga nema ni u naznakama...
Ovo tvoje mi je tipičan primer uvek spremnog odgovora na bilo kakvu smislenu kritiku (Kant) mlaćenjem prazne istorijske slame.

.

Glen, naravno da ne mesam,



Ako se raspad velike koalicije u Bremenu izbegao trulim kompromisom, nekoliko gradskih administracija otkazalo patronazu izlozbe, a ministar kulture Bavarske javno preporucio ne posecivati izlozbu. I sve to dovede do toga da bundestag u dve specijalne sesije zucno raspravlja o zlocinima vermahta i reakcijima na izlozbu, posle vise od 50 god od ww2,

Onda to nije problem samo drustva, jer su sve ovo ili drzavne institucije ili nosioci drzavnih funkcija.



Ono sto ja tvrdim u mom postu jeste da proces nemacke spoznaje, priznavanja i osude zlocina nacisticke nemacke nije ni poceo nije se ni zavrsio sa Brantom,
jer dugacak je put 1953.god i 129 clanova bundestaga bivsih funkcionera i pripadnika NSDAP, preko svih skandala 70x vezanih za Filbindera , do danasnjih dana..
Da sve ne budu prazna slova, ostavio sam link na prof dr Wolframa Wetta coveka koji je 40 god posvetio problemu.



Ono sto se iz tvog odgovora vidi, jeste samo podizanje garda, ne znam cemu to..niti me vise interesuje, tvoja apsolutna stvar hoces li ti nesto shvatiti kao sugestiju da "stavis prst na celo"...ili moj pokusaj da ti " stavim prst u oko"..
Ako sam ja necim doprineo, ja ti se izvinjavam.


Bez argumenata, logicke diverzije - petarde vise vrsta mene ne impresionaraju...


A sto se tice "dati fore", iako se slazem s tobom tebi je naravno jasno da sam se zajebavao.
Mlacenje slame...ne znam... Na forumu? Bilo kom, pa i ovom, na temi tabloidnog naziva sirija-pripreme za treci svetski rat...gde se u nekoliko postova predje put od liberalnog zapadnog poredka i izazova globalizacije...preko Branta i americkih raketa..palestinske vojske u Siriji.. do srpskog predsednika u Pristini ili Sarajevu...
ili od kremaljskih botova do srba, ovde mi je makar paralela jasna iako je putanja diskutabilna)..Glen ..stvarno..

Svako dobro, ja vise necu pisati o ovoj temi na ovom topiku..
.

Edited by Attolini, 17 April 2018 - 10:32.

  • 2

#5884 Bertrand

Bertrand
  • Members
  • 50 posts

Posted 17 April 2018 - 14:07

Postoji razlog za to. Nisam strucan za te stvari, ali sam na vise mesta pred ove napade citao, da se opasne hemijske supstance koje se koriste kao hemijsko oruzje, unistavaju tako sto se njihovo skladiste pogadja sa velikim brojem projektila velike razorne moci. Rakete moraju jedna za drugom da pogadjaju istu metu. Na taj nacin se stvara visoka temperatura koja unistava hemijski agens. Ukoliko bi doslo do promasaja, ili broj projektila ne bude dovoljan, postoji opasnost da dodje do katastrofe. Postupak deluje rizicno, ali je navodno potpuno bezbedan ukoliko se izvede kako treba.

To implicira da su sumnjali, a mozda su i imali informacije, da se na lokaciji u Damasku, koju je i pogodio najveci broj raketa, nalazi neko hemijsko oruzje. Lokacija i pretstavlja naucni centar u kom se razvijalo i proizvodilo hemijsko oruzje. Isti slucaj je i sa lokacijama oko Homsa.

USA navodi da sem te tri lokacije nisu gadjali nijednu drugu, dok Asadovci navode da su gadjani i aerodromi ali su kao oborili sve rakete, sem u jednom slucaju kada je aerodrom pogodjen cetiri puta. Nikakvi dokazi da je neka raketa oborena se nisu pojavili. Mislim da je ovde prilicno jasno, plus su USA brzo dostavile satelitske snimke, da Asadovci i Rusi lazu.

Sinoc se desio jos jedan napad u kojem je bilo i dosta zrtava. Pogodjena je iranska baza u blizini grada Alepa. Ovaj napad je najverovatnije izveo Izrael, koji se ne oglasava posle napada. Asadovci su naravno demantovali da se napad desio i za eksplozije i zrtve okrivili skladiste municije koje je navodno samo od sebe eksplodiralo. Tu se vidi nacin na koji deluje njihova propaganda. Njih niko nikad nije pogodio, oborili su sve rakete...

Naravno slazem se oko propagande koja dolazi od strane sirijskog vrha, medjutim ocekivao sam veci obim stete koji moze da nacini 105 raketa u odnosu na ovo sto sam vidio preko snimaka.

Sta mislis da li Makron vrsi pritisak na Trampa zbog gasovoda koji je trebao Katar da izgradi preko Sirije i smanji uticaj Rusije na EU. Taj gasovod je prvo bio u planu 1949, da bi Asad konacno odbio 2009. Meni je neubjedljiva prica oko nafte i gasa kao uzroka bilo kakvog rata, jer da je to u pitanju,mislim na gasovod, valjda bi uletjeli prije Rusije u Siriju?

Edited by Bertrand, 17 April 2018 - 14:08.

  • 0

#5885 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 17 April 2018 - 19:52

. e431fb0ea19ec76c931a78030c45f3c6.jpg

 

Da budem solidaran, u duhu 1999, mart iste godine, list Naša Krmača:

 

Agresori_mi_vas_cekamo.jpg

 

Imal ovoga u Asada? Mislim ovake opozicije i to.


  • 0

#5886 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 17 April 2018 - 19:52

Naravno slazem se oko propagande koja dolazi od strane sirijskog vrha, medjutim ocekivao sam veci obim stete koji moze da nacini 105 raketa u odnosu na ovo sto sam vidio preko snimaka.

Sta mislis da li Makron vrsi pritisak na Trampa zbog gasovoda koji je trebao Katar da izgradi preko Sirije i smanji uticaj Rusije na EU. Taj gasovod je prvo bio u planu 1949, da bi Asad konacno odbio 2009. Meni je neubjedljiva prica oko nafte i gasa kao uzroka bilo kakvog rata, jer da je to u pitanju,mislim na gasovod, valjda bi uletjeli prije Rusije u Siriju?

Ma ne. Ta prica o gasovodu je izmisljotina. Vec sam pisao pre par dana detaljno o tome na drugom topiku, pa da se ne ponavljam. Ukratko, cela ta prica je nemoguca. Da bi gasovod isao kroz Siriju, tj da bi bila potrebna saglasnost Asada, gasovod prvo mora da dodje do granica same Sirije, a to je nemoguce. Trase kojima bi gasovod teoretski mogao da prodje do Sirije, su preko S Arabije i Jordana jedna i preko Iraka druga. Preko S Arabije je nemoguce zbog jako losih odnosa te dve drzave. Preko Iraka ima jos vise problema, zemlja je nestabilna, problem da dodje do samog Iraka, preskupo bi bilo, zemlja je pod iranskom kontrolom u mnogim aspektima... Ta prica je samo jos jedna u nizu teorija zavere.

Sve tri mete su potpuno unistene. Dve mete kod Homsa je pogodilo znatno manje raketa. Jednu sedam, a drugu nesto vise od dvadeset. Najvise raketa sedamdeset i neka je pogodila centar kod Damaska. To jeste jako veliki broj raketa, koji je razlog za tako nesto dao sam pretpostavku, nisam strucan da procenim da li je to previse raketa ili ne. Ono sto smo videli je da je objekat u potpunosti unisten, iako se radi o dosta velikom objektu. Ima dosta slika gde su objekti slicne velicine, paali i manji u Raki i Mosulu, ali i gde su bombardovali Rusi i Asadovci pogadjani sa vise od dvadeset raketa i ostajali celi, tj zidovi nisu pali. Verovatno ima veze i sa nacinom gradnje i sa utvrdjenoscu objekata. Kada se tome doda mogucnost da je u objektu, tu zapravo ima vise objekata, znaci u kompleksu, bilo i hemijskog oruzja, onda prica o njegovom gadjanju sa 70 raketa postaje logicnija. Npr, kada su Ameri prvi put gadjali jedan aerodrom u Siriji, pogodili su ga sa 50 raketa i naneli znacajni stetu. Ipak vrlo brzo on je bio osposobljen za poletanje i sletanje aviona.

Sto se tice obaranja raketa, asadovci su objavili da su sinoc oborili rakete kod jednog aerodroma. Posle par sati su i sami objavili da je bila lazna uzbuna i da su pucali u prazno. Obrazlozenje elektronsko ometanje od strane Izraela i USA. Inace Izrael je opet bombardovao, ali druge lokacije.

Edited by A sad, 17 April 2018 - 20:07.

  • 0

#5887 Bertrand

Bertrand
  • Members
  • 50 posts

Posted 18 April 2018 - 08:13

Ma ne. Ta prica o gasovodu je izmisljotina. Vec sam pisao pre par dana detaljno o tome na drugom topiku, pa da se ne ponavljam. Ukratko, cela ta prica je nemoguca. Da bi gasovod isao kroz Siriju, tj da bi bila potrebna saglasnost Asada, gasovod prvo mora da dodje do granica same Sirije, a to je nemoguce. Trase kojima bi gasovod teoretski mogao da prodje do Sirije, su preko S Arabije i Jordana jedna i preko Iraka druga. Preko S Arabije je nemoguce zbog jako losih odnosa te dve drzave. Preko Iraka ima jos vise problema, zemlja je nestabilna, problem da dodje do samog Iraka, preskupo bi bilo, zemlja je pod iranskom kontrolom u mnogim aspektima... Ta prica je samo jos jedna u nizu teorija zavere.

Sve tri mete su potpuno unistene. Dve mete kod Homsa je pogodilo znatno manje raketa. Jednu sedam, a drugu nesto vise od dvadeset. Najvise raketa sedamdeset i neka je pogodila centar kod Damaska. To jeste jako veliki broj raketa, koji je razlog za tako nesto dao sam pretpostavku, nisam strucan da procenim da li je to previse raketa ili ne. Ono sto smo videli je da je objekat u potpunosti unisten, iako se radi o dosta velikom objektu. Ima dosta slika gde su objekti slicne velicine, paali i manji u Raki i Mosulu, ali i gde su bombardovali Rusi i Asadovci pogadjani sa vise od dvadeset raketa i ostajali celi, tj zidovi nisu pali. Verovatno ima veze i sa nacinom gradnje i sa utvrdjenoscu objekata. Kada se tome doda mogucnost da je u objektu, tu zapravo ima vise objekata, znaci u kompleksu, bilo i hemijskog oruzja, onda prica o njegovom gadjanju sa 70 raketa postaje logicnija. Npr, kada su Ameri prvi put gadjali jedan aerodrom u Siriji, pogodili su ga sa 50 raketa i naneli znacajni stetu. Ipak vrlo brzo on je bio osposobljen za poletanje i sletanje aviona.

Sto se tice obaranja raketa, asadovci su objavili da su sinoc oborili rakete kod jednog aerodroma. Posle par sati su i sami objavili da je bila lazna uzbuna i da su pucali u prazno. Obrazlozenje elektronsko ometanje od strane Izraela i USA. Inace Izrael je opet bombardovao, ali druge lokacije.


Slazem se, narocito za gasovod i meni je to djelovalo na nivou ciste teorije zavjere kad sam procitao, narocito kad vidim ko je siri:-)
  • 0

#5888 kirovec

kirovec
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 25 April 2018 - 16:27

Napokon neke fotografije delova raketa:

https://vk.com/milin...23538639_701069


  • 0

#5889 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 April 2018 - 16:55

...

 

... napokon neke fotografije delova raketa ...

:rotflmao:

 

Napokon?

VK?

:ajme:

 

...


Edited by Kinik, 25 April 2018 - 16:55.

  • 0

#5890 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 29 April 2018 - 20:56

USA je opet bombardovao rezimske polozaje u Deir ez Zoru. Ovog puta i u samom gradu, na zapadnoj strani Eufrata.

 

Rezimske snage, ciju su glavninu cinile proiranske milicije su napale SDF u okolini grada, cak su i privremeno zauzeli tri sela. Nakon dolaska pojacanja i vazdusnih napada bili su prinudjeni da se povuku na pocetne pozicije uz ozbiljne gubitke i u ljudstvu i u tehnici. Ovog puta Aeri se nisu zaustavili na tome, vec su bombardovali i polozaje rezima u samom gradu. 


  • 1

#5891 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 April 2018 - 08:22

...

>> ... Snažne eksplozije, registrovan i zemljotres
Snažne eksplozije potresle su više vojnih baza sirijske vojske i iranskih boraca, preneo je Dojče vele izveštaje evropskih agencija.
Izvor: B92, DW, ponedeljak, 30.04.2018.

    Detonacija u skladištu municije kod Hame registrovana je kao zemljotres jačine 2,6 rihtera, a spekuliše se da Izrael stoji iza napada.
    “Neprijateljske rakete“ su ispaljene na vojne objekte u provincijama Hama i Alepo, saopštila je sirijska državna novinska agencija Sana. Sirijski novinar Deni Maki je putem Tvitera objavio video koji navodno pokazuje eksploziju u skladištu municije zapadno od grada Hame. Prema glasinama, piše Maki, radi se o izraelskim napadima ili pak sabotaži.
    Informanti bliski Asadovom režimu potvrdili su za nemačku agenciju dpa da je pogođena i baza Naha al Bard, šezdesetak kilometara od Hame. I tamo su navodno stacionirani iranski vojnici. Jedan od ciljanih objekata važio je za regrutni centar za šiitske borce koje Iran podržava kako bi se borili uz zvaničnu sirijsku vojsku.
    Iz krugova bliskih tajnoj službi čuje se da u napadima ima mnogo žrtava. Sa brojkama još niko nije izašao. Niko nije ni preuzeo odgovornost za napade premda više sirijskih medija špekuliše da je u pitanju Izrael.
    Samo nekoliko sati ranije je izraelski ministar odbrane Avigdor Liberman rekao da vojska njegove zemlje ne isključuje nove udare na sirijskoj teritoriji. “Nemamo nameru da napadnemo Rusiju niti da se mešamo u sirijske prilike“, rekao je on, dodavši da su mogući napadi protiv iranskih paravojski. Izrael, dodao je Liberman, ima samo tri problema: “Iran, Iran i Iran.“
    Teheran je, pored Moskve, najbliži saveznik zvaničnog Damaska. Devetog aprila su Iran i sirijsko rukovodstvo optužili Izrael da je iz vazduha napao jednu vojnu bazu nedaleko od Homsa. Tada je navodno bilo 14 žrtava.
    Sirijske trupe su u međuvremenu stegle obruč oko nekadašnjeg palestinskog izbegličkog kampa Jarmuka nedaleko od Damaska. Procenjuje se da se tamo nalazi još 1.500 do 2.000 boraca Islamske države. Agencija Sana piše da je postignut dogovor da se džihadisti od ponedeljka bez borbe povuku u provinciju Idlib koja je pod kontrolom pobunjenika. ... <<

...


  • 0

#5892 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 30 April 2018 - 12:11

Sirija je imala najbolju umjetnicku scenu od svih Arapskih zemalja, tako da ni rat to nije uspio izbrisati:

 

Skluptura Tammam Azzama od rusevina njegove kuce:

 

Tammam_Azzam1.jpg

 

I jos neki njegovi radovi:

 

Tammam_Azzam2.jpg

 

Tammam_Azzam3.jpg

 

 

http://www.novipolis...se-macabre.html


Edited by Atreid, 30 April 2018 - 12:12.

  • 0

#5893 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 01 May 2018 - 05:41

Ta skulptura je neukusna, jer, za razliku od "stars & stripes" zastave ili Mt. Rushmore, statua slobode simbolizuje kako americku, tako i francusku revoluciju iz 1789 i njihove tekovine, jer su je Francuzi pravili kao poklon za USA. Da i ja stavim sliku jednog "spomenika" takve vrste.

 

120719083732-skinner-syria-horizontal-la

 

 

October 23, 1983 - 241 US service personnel -- including 220 Marines and 21 other service personnel -- are killed by a truck bomb at a Marine compound in Beirut, Lebanon.

Three hundred service members had been living at the four-story building at the airport in Beirut. There were 1,800 Marines stationed in Beirut at the time.
A multi-national force with units from France, Italy and the United Kingdom was also on peacekeeping duty in Lebanon at the same time.
At the same time the Marine barracks was hit, a suicide bomber drove a pickup truck full of explosives and crashed into a building housing French paratroopers. Approximately 58 French soldiers were killed in the attack.
This was the deadliest attack against US Marines since the battle over Iwo Jima in February 1945.
The bombing was traced to Hezbollah, a militant and political group that originated in Lebanon in 1982. Iranian and Syrian involvement was also suspected.

https://edition.cnn....acts/index.html

 

Sve zbog libanskog/sirijskog/iranskog/SSSR bullshita, predvodjenog Hezbollahom.


  • 0

#5894 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 01 May 2018 - 06:15

Sirija je imala najbolju umjetnicku scenu od svih Arapskih zemalja, tako da ni rat to nije uspio izbrisati:

 

Skluptura Tammam Azzama od rusevina njegove kuce:

 

 

I jos neki njegovi radovi:

 

 

 

 

 

 

http://www.novipolis...se-macabre.html

 

Sirijski Kusturica, mora biti omiljeni Putinov umetnik. Govnar koji zloupotrebljava lesheve, u sluzbi tri najodvratnija svetska rezima, sirijskog, ruskog i iranskog.

 

Dace mu Putko 20 hiljada dolara i bice govno srecno.


  • 2

#5895 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 03 May 2018 - 09:36

...

 

Eno u siriji ljosnuo u more onaj trotinet 'su 30 sm'.

Oba pilota 'koji su se do poslednjeg trenutka borili da spasu' trotinet - poginula.

;)

 

Kakva je to glupacka militaristicka psihoza da 'spasavas' trotinet koji se moze nadoknaditi, a ne sopstveni zivot.

:wicked:

 

https://www.novayaga...skiy-istrebitel

 

...


  • 0