Jump to content


Photo
- - - - -

Sonja Biserko - svedok hrvatske tuzbe za genocid


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
107 replies to this topic

#31 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 17 November 2013 - 15:33

Чекај бре зар се онај тенкре Тадић није извињавао и извињавао и извињавао до изнемоглости ?Да ли  Србија гони и кажњава своје злочинце? Па шта још више треба да се ради? Да кад год видим неког Хрвата,Шиптара или муслимана  скинем гаће???

nemoj slobodno. gadis mi se. mozda se neko i nadje da ti ga metne.



#32 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 17 November 2013 - 15:37

Pitbull-u je trajno onemoguceno da ujeda na Forumu te molim(o) forumase da se u nastavku diskusije ne nadovezuju na njegov naciJonalisticki lavez.

#33 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 17 November 2013 - 15:38

Postovani,

 

 

dajte Vi lipo platite odstetu za ucinjena zlodjela pa se onda mozete - sramiti i zgrazavati nad ucinjenim. 

 

 

Zahlen bitte! 

 

 

 

edit;

 

sramotiti u sramiti, osramotili ste se vec po-odavno

 

 ajde da ne budem nepravedan prema Srbiji....

 

niste ni vi tamo nevine sobarice...  samo ste nekako uspeli bolje da lobirate u svetu ( hint: Nemci ) ...   fasizam je i u vas pooprilicno ziv kao i u Srbiji... cak u nekim momentima drasticniji...

 

  Sto se tice zalenzi bite ... bice tu najverovatnije "prebijanja " to jest ravnjanja za 250.000 proteranih 95'te , a bice tu verovatno pominjan i Jasenovac i slicne stvari...

 

 

  zalosno je , sto je u istoriji samo Jugoslovenska ideja bila antifasisticka,  dok su i Srbija i Hrvatska debelo fasisoizovane drzave... kako bile 41-45 te tako i danas... EDIT : zato ste i rasturili Jugoslaviju zajednickim poduhvatom


Edited by Doc Holliday, 17 November 2013 - 15:40.


#34 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 17 November 2013 - 15:41

 ajde da ne budem nepravedan prema Srbiji....

 

niste ni vi tamo nevine sobarice...  samo ste nekako uspeli bolje da lobirate u svetu ( hint: Nemci ) ...   fasizam je i u vas pooprilicno ziv kao i u Srbiji... cak u nekim momentima drasticniji...

 

  Sto se tice zalenzi bite ... bice tu najverovatnije "prebijanja " to jest ravnjanja za 250.000 proteranih 95'te , a bice tu verovatno pominjan i Jasenovac i slicne stvari...

 

 

  zalosno je , sto je u istoriji samo Jugoslovenska ideja bila antifasisticka,  dok su i Srbija i Hrvatska debelo fasisoizovane drzave... kako bile 41-45 te tako i danas...

da, u pravu si. i tako ce i ova diskusija krenuti u vec poznatom pravcu. :sleep_1: haj vozdrica svima. :wub:


Edited by XXL, 17 November 2013 - 15:41.


#35 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 17 November 2013 - 15:47

Pittbull-u je trajno onemoguceno da ujeda na Forumu te molim(o) forumase da se u nastavku diskusije ne nadovezuju na njegov naciJonalisticki lavez.

 

Taj naciJonalisticki lavez i dalje (manje vise) slobodno tumara po ovom forumu (e.g. vidi pod Srdja Popovic)...



#36 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 17 November 2013 - 15:50

Pobune Srba u Hrvatskoj I BiH nisu nikako bile spontane - to je bio pazljivo orkestrirani poduhvat, dirigovan iz jednog centra I deo velikosrpskog Projekta.

Licno, kada bih raspolagao ikakvom relevantnom informacijom, ne bih uopste imao ikakvu moralnu dilemu da li bih svedocio.

A sto se tice Srba izbeglih iz Hrvatske, neka za to svoju zahvalnicu posalju pod pozarevacku lipu, a mogu I u SANU, UKS I SPC.


Edited by vladan, 17 November 2013 - 15:52.


#37 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 17 November 2013 - 15:56

A sto se tice Srba izbeglih iz Hrvatske, neka za to svoju zahvalnicu posalju pod pozarevacku lipu, a mogu I u SANU, UKS I SPC.

 

WORD



#38 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 17 November 2013 - 15:58

Pobune Srba u Hrvatskoj I BiH nisu nikako bile spontane - to je bio pazljivo orkestrirani poduhvat, dirigovan iz jednog centra I deo velikosrpskog Projekta.

Licno, kada bih raspolagao ikakvom relevantnom informacijom, ne bih uopste imao ikakvu moralnu dilemu da li bih svedocio.

A sto se tice Srba izbeglih iz Hrvatske, neka za to svoju zahvalnicu posalju pod pozarevacku lipu, a mogu I u SANU, UKS I SPC.

 

 

  a ovaj 

http://youtu.be/wfaF_t_YTlM 

 verovatno lupa gluposti

 

edit  skracena verzija

 


Edited by Doc Holliday, 17 November 2013 - 16:01.


#39 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 17 November 2013 - 16:19

http://www.youtube.com/watch?v=CMmRAeQTSjc



#40 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 17 November 2013 - 16:39

@ Slavene , to niko normalan ne spori... ali on je samo posledica onog sto su ona dvojica gore dogovorili...

 

 Babic je bio , ajde da kazemo , vas drzavljanin. ucestvovao u pobuni vasih Srba...

 

no ...  ocigledno je da nemaju samo srbski nacijonalisti amneziju... imaju je debelo i hrvatski...

 

 igrom slucaja sam prolazio jednim delom Hrvatske, mozda 6 meseci uoci pocetka balvan revolucije...  osim poplave hrvatskih zastava na svakom koraku, moglo se dosta primetiti i grafita sa ustaskom ikonografijom....  Odlicna stvar da ovaj kreten  u Beogradu  napali tamosnje ( vase ) Srbe, da ce ponovo doci pod ustasku kamu i slicno...  Sad iz ove perspektive gledano, ocigledno je da je svu tu  " U " ikonografiju postavljano po Tudjmanovim direktivama da bi lozio Srbe...

  naravno, slicno je bilo i u samoj Srbiji sa cetnickim mrtvackim zastavama itd.... postavljao se scenario za krvavi rat u kome su svi izvukli deblji kraj sem , kako Margetic navodi : po 100 porodica u Srbiji i Hrvatskoj ( mogu slobodno dodati i u BiH i Kosovu )



#41 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 17 November 2013 - 16:49

Sasvim je sigurno da ni Hrvatska ne zasluzuje aboliciju za svoja zlodela, ali je isto tako sigurno da je rat rezultat velikosrpskog projekta.



#42 mladenvzz

mladenvzz
  • Members
  • 1,397 posts

Posted 17 November 2013 - 17:02

...meni se čini da bi Biserko govorila isto,pozvala ju Hrvatska ili Srbija za svjedoka.

U ovakovim procesima biti svjedok ne znači i biti protiv nekoga.Čitao sam izvještaje

srpskog HHO,i nešto malo što je napisala Biserko i stekao sam takav utisak o njoj,

možda se i varam.S hrvatske strane joj je sličan Puhovski,devedesetih,predsjednik

hrvatskog HHO



#43 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 November 2013 - 17:08

Postovani,
 
 
dajte Vi lipo platite odstetu za ucinjena zlodjela pa se onda mozete - sramiti i zgrazavati nad ucinjenim. 
 
 
Zahlen bitte! 
 
 
 
edit;
 
sramotiti u sramiti, osramotili ste se vec po-odavno


Ne znam kako bi se tebi i tvojim pajdama svidelo da plaćate odštetu onim 200.000 Srba koji su izbegli iz tvoje domaje u Srbiju, isto kao što se ne bi svidelo ni neoradikalima- nacionalsocijalistima u vladi Srbije da moraju da plaćaju odštetu za porušene gradove po Hrvatskoj.
Ova tema ne služi za tvoje tužakanje iz Germanije. Imaš temu o Hrvatskoj pa tamo malo možeš o tolerantnoj Slavoniji gde se vidim skuplja peticija od strane Stožera za zabranu ćirilice (btw, nijednom rečju do sada nisi osudio te crnokošuljaše; čak su pre neki dan i NVO- i iz Hrvatske okačili onaj ćirilični transparent u ZG gde se kaže da "Thompson nije Hrvatska").

Biserko svojim radom pokušava da uradi nešto konkretno na suočavanju Srbije sa zločinima a ne da se sve završi trpanjem para od odštete HR u tajkunsko- političke hr džepove (da su hteli, već bi obnovili i pomogli Vukovar i Knin umesto što se kurče ispraznim hrvatstvom).



#44 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 17 November 2013 - 17:09

...meni se čini da bi Biserko govorila isto,pozvala ju Hrvatska ili Srbija za svjedoka.

U ovakovim procesima biti svjedok ne znači i biti protiv nekoga.Čitao sam izvještaje

srpskog HHO,i nešto malo što je napisala Biserko i stekao sam takav utisak o njoj,

možda se i varam.S hrvatske strane joj je sličan Puhovski,devedesetih,predsjednik

hrvatskog HHO

 Sonja Biserko nikako neće svedočiti protiv Srbije, već protiv monstruoznih zločina koji su počinjni.



#45 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 17 November 2013 - 18:45

Zanima me kako biste se vi ponasali u takvoj situaciji. 

 

Zar ne postoji neko pravilo postupka koje kaze da svjedok pred sudom govori o svojim saznanjima i to istinu?

 

Nista dalje od ovoga ne treba. Kazati otvoreno i iskreno o onome sto znas. Bez obzira o kom sudu da se radi i bez obzira dal' te zove odbrana ili tuzitelj.

 

Nije meni bas ni najjasnije cemu ovakva tema uopste.