Jump to content


Photo
- - - - -

Best TV Shows Ever - Voting


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
815 replies to this topic

#781 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 06 December 2013 - 00:15

Ali je super kada imas show programe koji se ogledaju u tezini, koliko ce biti mrtvih na kraju epizode?
To nije umetnost, samo podilazenje publici koja hoce da vidi kako to lzgleda, koja hoce nasilje i sex. I sve to imas u tim serijama. Sta mislis zasto ima toliko seksa u seriji GOT a nema u knjizi. Sex prodaje, i sada je to vrhunac umetnsoti. Kako da ne.

No ajde na stranu da stavimo sve to, i da stavimo i Don Kihota i San letnje Noci i jos gomilu drugih lakih komedija i satira (Domanovic se prevrce u grobu), Sta je po tebi umetnost Breaking Bad? GoT? OZ? Ne glupiraj se BB, samo serije koje su tu da zadovolje najplice porive svojih gledalaca, a i prave se tako. Nemoj se zavaravati.

Breaking Bad je umetnost,  pun je tih "neprimetnih" momenata i detalja koji su umetnost, i jedini razlog što serija možda nije pobedila je što na to nisu ljudi obraćali pažnju. Reakcija Walter White-a kad nepotrebno upadne u paniku kad vidi pandure na početku kuvanja je umetnost. Umetnost je ta metafora da je WW ponovo dobio rak momenta kad se vratio u mode good guy-a. Režija i gluma su umetnost. Unikatnost Džesija i njegov mentalni sklop...

A ideš iz krajnosti u krajnost, ne treba da se rade tragedije, ali dela koja imaju u sebi kritiku društva i nekih društvenih fenomena nikad ne mogu da imaju težinu kao dela koja imaju fabulu samu za sebe. Jednostavno, delo sa ismejavanjem nečega ne može da bude toliko veliko kao neko kojom specifičnom pričom oduševljava. 

Za GOT se slažem što se tiče bluda i eskplicitnih scena. To je cheap thing.

 

Upravo sam nešto u ovom smislu bila napisala pa obrisala. I šta je to ozbiljna tematika, nešto što obrađuje neki istorijski period, neka teška drama, politika.. šta?

I u krivu je što se tiče komedija, najteže je nasmejati ljude.


Ja uvek umrem od smeha kad vidim balkon scenu iz  Old School (2003), možda je to scena koja me i najviše nasmeje, pa ne bih reko da je to medju najboljim filmovima svih vremena.



Any way, ja sam izneo svoj stav... ovo je demokratsko glasanje. Zato je kategorisanje "the best" u muzici, filmu itd. nešto najklizavije... jer da se pitaju svi Calvin Harris je najveći izvodjač današnjice ,a niti možeš jednom čoveku da daš da odluči to, jer bi se npr neko našo da kaže da je The Flaming Lips najbolji bend na svetu.



#782 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 06 December 2013 - 00:50

bb, jes gledao wire



#783 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 06 December 2013 - 00:58

Breaking Bad je umetnost,  pun je tih "neprimetnih" momenata i detalja koji su umetnost, i jedini razlog što serija možda nije pobedila je što na to nisu ljudi obraćali pažnju. Reakcija Walter White-a kad nepotrebno upadne u paniku kad vidi pandure na početku kuvanja je umetnost. Umetnost je ta metafora da je WW ponovo dobio rak momenta kad se vratio u mode good guy-a. Režija i gluma su umetnost. Unikatnost Džesija i njegov mentalni sklop...

A ideš iz krajnosti u krajnost, ne treba da se rade tragedije, ali dela koja imaju u sebi kritiku društva i nekih društvenih fenomena nikad ne mogu da imaju težinu kao dela koja imaju fabulu samu za sebe. Jednostavno, delo sa ismejavanjem nečega ne može da bude toliko veliko kao neko kojom specifičnom pričom oduševljava. 

Za GOT se slažem što se tiče bluda i eskplicitnih scena. To je cheap thing.

 


Ja uvek umrem od smeha kad vidim balkon scenu iz  Old School (2003), možda je to scena koja me i najviše nasmeje, pa ne bih reko da je to medju najboljim filmovima svih vremena.



Any way, ja sam izneo svoj stav... ovo je demokratsko glasanje. Zato je kategorisanje "the best" u muzici, filmu itd. nešto najklizavije... jer da se pitaju svi Calvin Harris je najveći izvodjač današnjice ,a niti možeš jednom čoveku da daš da odluči to, jer bi se npr neko našo da kaže da je The Flaming Lips najbolji bend na svetu.

Zato, s jedne strane postoje ljudi koji su ucili razne skole vezane za filmsku umetnost, postali filmski kriticari i sagledavaju film/serije na jedan nacin. Vide i prepoznaju u filmu nesto sto obicni ljudi ne prepoznaju. Sa druge strane smo mi obicni gledaoci koji imaju razlicita ocekivanja od filma/serije i shodno tome da li su ta nasa ocekivanja ispunjena, mi pravimo neku svoju listu omiljenih i manje omiljenih serija. 

 

Meni je Breaking Bad najomiljenija serija, da me pitas sto, ne bi mogao da ti objasnim, ali jednostavno odgledao sam je sa odusevljenjem. Na mojoj listi ako ne top 10 onda sigurno top 12 bi se nasle sve serije koje su ovde usle u 1/4 finale tako da sto se mene tice ovo glasanje jeste neki reper kvaliteta. Sad premali je uzorak od nas 20-ak koji smo glasali da bi rang lista dala neki validan sud o tome koja serija je najbolja, ako je to uopste moguce.



#784 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 06 December 2013 - 01:19

bb, jes gledao wire

Jesam nekoliko epizoda, deluje mi odlično, ali ja mnogo teško počinjem da gledam serije. Pogotovo na kompu. Volim da čekam termin na tv-u da gledam epizode. Nekako su mi serije za to. Od prve do poslednje epizode na kompu sam gledao samo BB, GOT (i to sa ortakom svaku epizodu na projektoru, ovako teško da bih gledao), The Vikings i Community. Mislim da je to to. Baš mi je teško da se nateram da seriju gledam preko kompa, ne znam što.

Deluje mi da je teška serija i nekako nisam bio u mood-u za tako nešto proteklih meseci. Mada bi mi sada savršeno legla.


 



#785 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 06 December 2013 - 01:57

mislim da bi se tebi ta serija veoma svidela. toliko je do savrsenstva uradjena citava serija da evo sada na trece gledanje nailazim na neke cake koje u prva dva gledanja nisam ni skontao. nije slucajno na harvardu bio predmet the wire.



#786 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 06 December 2013 - 02:37

breaking bad



#787 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 06 December 2013 - 07:54


Ja uvek umrem od smeha kad vidim balkon scenu iz  Old School (2003), možda je to scena koja me i najviše nasmeje, pa ne bih reko da je to medju najboljim filmovima svih vremena.
 

 

Šta ovim hoćeš da kažeš? Imaš scenu u filmu koja te nasmeje, ali film nije ništa naročit i onda znači da su Mućke ništa naročite, jer ima u pola sata epizode bar 5 scena na koje se nasmejemo. Logično, čista matematika.

 

 


Any way, ja sam izneo svoj stav... ovo je demokratsko glasanje. Zato je kategorisanje "the best" u muzici, filmu itd. nešto najklizavije... jer da se pitaju svi Calvin Harris je najveći izvodjač današnjice ,a niti možeš jednom čoveku da daš da odluči to, jer bi se npr neko našo da kaže da je The Flaming Lips najbolji bend na svetu.

 

Anyway, ti si jedini koji je počeo da se buni, iako smo demokratski glasali. -_-



#788 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 06 December 2013 - 08:29

... Lakše je udarati dijagnozu na društvo i na stvari oko sebe nego nešto novo ozbiljno napraviti...
 

 

 

... ali dela koja imaju u sebi kritiku društva i nekih društvenih fenomena nikad ne mogu da imaju težinu kao dela koja imaju fabulu samu za sebe...
 

 

 


Deluje mi da je teška serija i nekako nisam bio u mood-u za tako nešto proteklih meseci. Mada bi mi sada savršeno legla.
 

 

Eto, odgledaj The Wire kao što ti je preporučeno, pa ćeš videti kako se od "udaranja dijagnoze na društvo" i "kritike društvenih fenomena" pravi čista umetnost!


Edited by Ekscentrik, 06 December 2013 - 08:30.


#789 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 06 December 2013 - 11:48

Mućke



#790 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 06 December 2013 - 14:50

Šta ovim hoćeš da kažeš? Imaš scenu u filmu koja te nasmeje, ali film nije ništa naročit i onda znači da su Mućke ništa naročite, jer ima u pola sata epizode bar 5 scena na koje se nasmejemo. Logično, čista matematika.

 

 

 

Anyway, ti si jedini koji je počeo da se buni, iako smo demokratski glasali. -_-


Ne, nego da nije najteže na svetu nasmejati čoveka. I to nema nikakve veze sa Mućkama, već sa time što si iznela da je najteže nasmejati čoveka. Mene i ona serija Bing Bang Theory nasmeje, a mislim da je poprilično shit, jer je klasično gadjanje i jurenje fora. Krene neki dijalog i tačno provališ šta će ovaj da kaže  da bi sebe namestio da ga neko spusti nekom forom. Takvih fora pun djavo u toj seriji. Al odgledam ponekad uz neki obrok, i nasmejem se na nešto. Nasmejem se čak ponekad i na 2ipo čoveka iako mi se gadi Charlie Sheen i ta serija. Tačnije zabranio bih tu seriju, što kaže mali Džejk.

Inače, mislim da konkretno Mućke više zaslužuju od Simpsonova ovu "titulu".
Ono što ja hoću da kažem da npr. nikako ne može da bude veći masterpiece South Park od npr Oz-a. A volim dosta i South Park, iako nisam gledao prethodne 2,3 sezone. Let's face it, jeste zanimljivo ali ništa originalno to što uzmu da ismejavaju Tom Kruza i sajentologiju, ili Bona koga već ionako svi mrze... Kontam da će uskoro i twerk-ovanje i Majli Sajrus da "bocnu".



#791 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 06 December 2013 - 16:38


Ne, nego da nije najteže na svetu nasmejati čoveka. I to nema nikakve veze sa Mućkama, već sa time što si iznela da je najteže nasmejati čoveka. Mene i ona serija Bing Bang Theory nasmeje, a mislim da je poprilično shit, jer je klasično gadjanje i jurenje fora. Krene neki dijalog i tačno provališ šta će ovaj da kaže  da bi sebe namestio da ga neko spusti nekom forom. Takvih fora pun djavo u toj seriji. Al odgledam ponekad uz neki obrok, i nasmejem se na nešto. Nasmejem se čak ponekad i na 2ipo čoveka iako mi se gadi Charlie Sheen i ta serija. Tačnije zabranio bih tu seriju, što kaže mali Džejk.

Inače, mislim da konkretno Mućke više zaslužuju od Simpsonova ovu "titulu".
Ono što ja hoću da kažem da npr. nikako ne može da bude veći masterpiece South Park od npr Oz-a. A volim dosta i South Park, iako nisam gledao prethodne 2,3 sezone. Let's face it, jeste zanimljivo ali ništa originalno to što uzmu da ismejavaju Tom Kruza i sajentologiju, ili Bona koga već ionako svi mrze... Kontam da će uskoro i twerk-ovanje i Majli Sajrus da "bocnu".

 

Ok, ako ti tako kažeš. Problem je što ni ti ni ja nismo ovde jedini koji glasaju pa da bi se sada nadglašavali. Ako pobede Mućke, ja ću biti veoma zadovoljna, jer mi je to omiljena serija ikada, ako ne pobede, pa bože moj, ljudi vole drugačije stvari od mene...


Edited by baby-boom, 06 December 2013 - 16:38.


#792 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 07 December 2013 - 00:19

Zaspah čekajući rezultate. -_-



#793 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 07 December 2013 - 01:16

Konacni rezultati

 

Only Fools and Horses - The Simpsons 10-6

 

Dakle....

 

Najbolja serija svih vremena po misljenju glasackog tela Foruma B92 je

 

 

 

OnlyFoolsandHorses.jpg

 

ONLY FOOLS AND HORSES

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=UDdKc04XK-Y



#794 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 07 December 2013 - 01:38

mogao bi da otvoris sampanjac :D

#795 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 07 December 2013 - 01:58

Evo ja cu. Ladim ga 3 dana  :rolleyes:

 

sampanjac.jpg