Jump to content


Photo

Emigranti


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#1 mikizemun

mikizemun
  • Members
  • 17 posts

Posted 08 August 2003 - 21:20

Dakle pitanje je dali ste se pokajali sto ste otisli?
znaci kad se sve sabere i oduzme jeli to bila dobra odluka?

Edited by mikizemun, 08 August 2003 - 21:21.


#2 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 08 August 2003 - 21:33

Nisam. Mislim (posle 7+ godina) da je odluka bila na mestu.

#3 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 08 August 2003 - 21:57

Sumu sumarum ces dobiti kad od broja onih kojih su otisli oduzmes broj onih koji su se posle toga vratili...
cenim da to govori dovoljno.

:lol:

#4 alisa

alisa
  • Members
  • 1,192 posts

Posted 09 August 2003 - 05:27

nisam se pokajala. mislim da je odluka bila na mestu. rado cu uvek ici i u srbiju i u hrvatsku, na 'odmor'... puno dragih ljudi tamo ima...

dobrih i losih ima svuda, primitivizma takodje...

dragi miki: oceni dobro svoje opcije, moras sam odluciti, nasa iskustva ne moraju obavezno da postanu i tvoja. evo, ja pristajem da nikad vise u srbiji ne glasam (nemam pravo, jel't otisla sam) te ti necu naskoditi ni na koji nacin :lol: isto tako ne postoji nacin da mi oduzmes drzavljanstvo, s obzirom da ga se licno nisam odrekla, te da drzavni zakoni dozvoljavaju da isto zadrzim :lol:

#5 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 11 August 2003 - 16:35

a ja dobila iseljenicku vizu ...konacno je odobrena u US ..ali ovi ovde majmuni me zezaju oko nekih dokumenata .. :lol: ...toliko sam ljuta na ovu drzavu da nemam reci ..kad budem otisla odavde nista i niko nece da mi nedostaje! ...

#6 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 11 August 2003 - 17:59

a ja dobila iseljenicku vizu ...konacno je odobrena u US ..ali ovi ovde majmuni me zezaju oko nekih dokumenata .. :lol: ...toliko sam ljuta na ovu drzavu da nemam reci ..kad budem otisla odavde nista i niko nece da mi nedostaje! ...

Pa da, nece sad slucajno neki opstinski brka da slucajno radi svoj posao, samo da bi ovima sto odlaze bilo lakse. Izlazis mu iz jurisdikcije, pa ce bas onako svojski da se potrudi za jos jedan birkokratski "prc!" onako da za rastanak. Da se pamti, i kad budu naisle imigrantske krize da se secas, zasto se odlazi, i zasto vredi istrajati na tom putu, da se tamo ostane!

Neka je sa srecom!

#7 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 11 August 2003 - 23:41

Hipilipi, sretno!! Nije lako, a sta je u zivotu pa lako?!


I, da odgovorim: nisam. ne zato sto je idealno, nego zato sto kad jednom doneses odluku, drzi je se dok je ne promenis. I onda se opet ne kajes. I tako stalno.

#8 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 12 August 2003 - 01:28

eh ..hvala ...cini mi se da sam ja dosla na red na svoju srecu, ali izgleda da mi treba i sreca, a i zivci, jos da se izborim sa koje kakvim seljacima ovde od saltera do saltera ... :lol: .....

#9 yenta

yenta
  • Members
  • 322 posts

Posted 13 August 2003 - 15:17

Dakle pitanje je dali ste se pokajali sto ste otisli?
znaci kad se sve sabere i oduzme jeli to bila dobra odluka?

mi nismo.

a vi, jel ste se vi pokajali shto ste ostali, kad se sve sabere i oduzme, naravno?

#10 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 13 August 2003 - 19:01

a ja dobila iseljenicku vizu... konacno je odobrena u US ...

a gde ces tacno?

#11 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 13 August 2003 - 19:09

Ohio ..Cleveland ...mislim, ima i lepsih mesta u US ali tamo mi je majka ..

#12 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 13 August 2003 - 19:14

xexe i moja teteka je tamo

da nije ista osoba :lol: ? ovde je stajao odbegli namig - nije ista osobica - znam


e, pa onda je sve super, oko snalazenja & ostalog

sretno

#13 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 13 August 2003 - 19:41

:lol: .....hvala elle ...ma samo da odem ja .... :lol: ..

#14 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 13 August 2003 - 21:10

Ej, al najvise mrzim one sto su otisli, pa kukaju da im je lose... :lol:
Ako ti je lose, vrati se odakle si dosao!

#15 SerZKO

SerZKO
  • Members
  • 218 posts

Posted 13 August 2003 - 21:57

Veoma je tesko dati odgovor na ovo pitanje. Bar meni. Ja nisam ni zavrsio XII Beogradsku gimnaziju, a dosao sam ovde. Davne 1983. Veci deo svog zivota sam proveo ovde nego sto sam to dole. Znam da mi je jako nedostajalo ondasnje drustvo. Cak sam tih prvih godina i razmisljao kako da pobegnem odavde i vratim se u Jugu, ostade mi devojka tamo...Ali, od te godine ja ne znam za drugo osim za ovo ovde (i naravno letovalista po Evropi). I kako sada da znam da li sam se pokajao ili ne kada nisam svojom voljom ni otisao odande ? Znam samo da mi je ovde bas lepo.

Pozdrav,
SerZKO