Jump to content


Photo

Euroleague 2013/2014


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4961 replies to this topic

#16 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 30 September 2013 - 00:18

Negde sam procitao da ovaj kijev ima bduzet blizu 10 miliona. Kontam da je to najmanje 3 puta jace od Zvezde, pa kontam da bi on itrebali da imaju bruka ekipu?

 

Ne znam koliki im je budzet, ali igracki kadar ne kosta vise od 2 mil..

 

Tj. mozda je i jeftiniji od Zvezdinog, tu D.Lavrinovic jedino odskace...


Edited by Sector91, 30 September 2013 - 00:23.


#17 puž

puž
  • Banned
  • 951 posts

Posted 30 September 2013 - 07:15

Doveli su igraca koji ima 40 godina, pa proceni.

 

Ovo nije tacno. To je neko provalio ovde na forumu i svi su to prihvatili zdravo za gotovo. Leonid Jalo (taj igrac od 40 godina, koji je u penziji vec dve godine) je doveden za pomocnog trenera.



#18 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 30 September 2013 - 07:43

Mislio sam ja da bačim jednu paušalnu analizu pred početak takmičenja nakon što saznamo sve ovosezonske evroligaše.

 

pa nista ... ti onda reci kada ocekujes da krenu molbe po forumu, tek da se ispostuje proces ... :P



#19 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 30 September 2013 - 08:16

Cska,Real, su po meni sigurni za f4 ostala 2 mesta otvorena



#20 Jesper

Jesper
  • Members
  • 4,719 posts

Posted 30 September 2013 - 09:21

Srame te bilo Vineru, kako si samo smeo da ne pričaš o svim igračima iz D grupe u superlativima... :angry:

 

Malo vi previse podcjenjujete PAO. To je ekipa koja je prebila EVROPSKOG PRVAKA u 3 utakmica. Ekipa koja pegla mozda najbolju odbranu, ekipa koja je ispala od Barse na 3 utakmice, a  znamo svi kako je ispala i sta je bilo. Mada siguran sam da bi tresnuli Barsu da su imali prednost domaceg terena. Sigurno po mei f4 ekipa... Zatim reci nesto o Budiveljniku-mogao bih da iznenadi nekog favorita..l. A Lokosi su pokriveni samo na poziciji 1? Ne razumijem? A gdje su Simon, Jasaitis, Braun, Bikov, Maric, Hendriks, Likhodej.. Makabi, zavise samo od Inglsa i Smita? Samo mi jos reci da je Tajris Rajs los suter! Sjajna ekipa, narocito na centarski pozicijama, i sa ''mesom'' i sa atleticizmom. Za kahu se manje vise slazemo, dosta su oslabljeni, ali ekipa koja ima Nocionija, Hodza, San Emeteria, Hamiltona, Hangu, Ertela, Plajsa... E taj je tim nama sansa. Jos da ne pricam sta ce biti ako nam dodje Himki od kvalifikanata, a ni Banvit nije mnogo bolja opcija. Svakako mislim da je covjek podcjenio nasu grupu, nesvjesno, naravno, ali previse povrsna analiza, mada za pocetni post nije ni trebalo vise...



#21 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 30 September 2013 - 11:44

PONEDELJAK 30.09.2013. | 12:09

Aleksandrov: Preko Viljnusa do ELIZVOR. B92 | JT

U utorak u Viljnusu počinju kvalifikacije za Evroligu u Viljnusu, a među osam timova nalazi se i nemački Oldenurg, čije boje brani Nemanja Aleksandrov.

28096751652494e75c1d37340930650_orig.jpg
 
Starsportphoto
 

Takmičenje se igra po kup sistemu, a rival ekipi Oldenburga biće italijanski Vareze. Aleksandrov kaže da njegov tim ima velika očekivanja.

„Sigurno da putujemo sa najvećim ambicijama jer imamo dobar tim i u pitanju su tri utakmice, tako da je sve moguće“, rekao je Aleksandrov.

Srpski košarkaš je svestan da je put do Evrolige izuzetno naporan. 

Veoma je teško, u pitanju je kup takmičenje, tako da ako izgubiš, ideš kući. Na turniru su sve ekipe odlične i sigurno da će svi ciljati najbolji mogući rezultat“, smatra Aleksandrov

Ipak, 26-godišnji košarkaš svestan je aduta svog tima. 

Jedan od naših osnovnih kvaliteta je taj što je tim praktično neizmenjen u odnosu na prošlu sezonu, izuzev mene, ali mislim da sam se dobro uklopio. Naravno imamo vrlo iskusne igrače sa puno odigranih utakmica“, kaže Aleksandrov. 

Na turniru još učestvuju i Lijetuvos Ritas, VEF Riga, Himki, Ostende, Nimburk i Banvit, pa Aleksandrov zna koliko njegovu ekipu čeka težak zadatak. 

Konkurencija je izuzetno jaka, to su sve timovi iz samog vrha u nacionalnim prvenstvima“, zaključio je srpski košarkaš. 

Pobednik kvalifikacija u Viljnusu igraće u Evroligi u grupi D sa Crvenom zvezdom, Lokomotivom Kubanj, Panatinaikosom, Laboral Kučom i Makabijem. 

Aleksandrov je u Oldenburg došao ovog leta iz španske Manrese, a prethodnu sezonu započeo je u belgijskom Pepinsteru. Pre toga, bio je član FMP Železnika, Crvene zvezde, Olimpije i Skavolinija.



#22 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 30 September 2013 - 13:33

Ovde ima previse poklonika zelenih ako smem da primetim. Njima su sanse za Final 4 kolike i Zvezdi, dakle nikakve. Ako im se povredi Lazme ta ekipa postajee prosek. Za Zalgirs sam prosle godine tvrdio da nisu za velike domete, cak i posle pocetnih uspeha sto se ispostavilo kao tacno (neki ce reci zbog raspada budzeta, ja mislim da bi isto bio i da su ostali na okupu, ali to nikad necemo saznati).

 

Fener je bez dileme prvi favorit, ali jedna utakmica odlucuje sve, pa tako i oni mogu ostati bez titule, ali Final 4 nije upitan. Sem nasih sa posebnom paznjom cu pratiti Bajern i Lokomotivu, za mene totalne nepoznanice, a opet sa velikim potencijalom.



#23 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 30 September 2013 - 13:39

Prvo,podcenjujes PAO,a seti se kako je prosao prosle sezone prvak Evrope zbog toga...Vratili se Batist i Focis,znam da nisu oni stari kao iz prvog mandata ali  i dalje jako kvalitetni igraci...DD je i dalje tu komandant,Gist je dobio pomoc na cetvorci kao i Lazme na petici...Fener ima jaku prvu petorku,klupa bas i ne obecava,barem ne meni...Cujem da Bogdanovic nece novi ugovor,vec trazi da odmah ide u NBA,a to moze biti veliki problem u najavi...Jaki jesu,para imaju koliko hoces i mogu da nadomeste eventualni odlazak Bogdanovica ali ipak se za F4 pitaju i CSKA,Barsa,Real,Olimpijakos,Pao...Ne znam meni najvise ulivaju poverenja Grcki duo i ocekujem ih na F4 ove godine i pored njih i CSKA,iznenadio bih se da one ne odu s obzirom na pojacanja,a uspeli su da zadrze osovinu tima od prosle sezone...


Edited by GAGA@, 30 September 2013 - 13:39.


#24 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 30 September 2013 - 13:43

Veliko je pitanje hoce li Fener uopste biti na F4...Nikako nisu sigurni, ako se ne dogovore sa Bogdanovicem cak im ne dajem velike sanse za F4...



#25 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 30 September 2013 - 13:45

Malo vi previse podcjenjujete PAO. To je ekipa koja je prebila EVROPSKOG PRVAKA u 3 utakmica. Ekipa koja pegla mozda najbolju odbranu, ekipa koja je ispala od Barse na 3 utakmice, a  znamo svi kako je ispala i sta je bilo. Mada siguran sam da bi tresnuli Barsu da su imali prednost domaceg terena. Sigurno po mei f4 ekipa... Zatim reci nesto o Budiveljniku-mogao bih da iznenadi nekog favorita..l. A Lokosi su pokriveni samo na poziciji 1? Ne razumijem? A gdje su Simon, Jasaitis, Braun, Bikov, Maric, Hendriks, Likhodej.. Makabi, zavise samo od Inglsa i Smita? Samo mi jos reci da je Tajris Rajs los suter! Sjajna ekipa, narocito na centarski pozicijama, i sa ''mesom'' i sa atleticizmom. Za kahu se manje vise slazemo, dosta su oslabljeni, ali ekipa koja ima Nocionija, Hodza, San Emeteria, Hamiltona, Hangu, Ertela, Plajsa... E taj je tim nama sansa. Jos da ne pricam sta ce biti ako nam dodje Himki od kvalifikanata, a ni Banvit nije mnogo bolja opcija. Svakako mislim da je covjek podcjenio nasu grupu, nesvjesno, naravno, ali previse povrsna analiza, mada za pocetni post nije ni trebalo vise...

 

 

Verujem da nisi želeo mene da kvotuješ? :)



#26 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 30 September 2013 - 13:47

CSKA bez dileme je prvi favorit



#27 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 30 September 2013 - 14:21

Ja sam ubedjen da Oli nema sanse da ode na F4.

#28 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 30 September 2013 - 14:22

Ja sam ubedjen da Oli nema sanse da ode na F4.

I ja sam bio prosle sezone :D



#29 _Galileo_

_Galileo_
  • Members
  • 2,342 posts

Posted 30 September 2013 - 14:30

ovde se nekako stidljivo provlaci teza kako zvezda ima sanse da prodje grupu, posto pao(und makabi) tesko da su ekipa koje mogu do f4, jelte.. a u pitanju se tri razlicite price, koje nemaju veze jedna sa drugom... :whistle:


Edited by Raskeem, 30 September 2013 - 14:31.


#30 Winer

Winer
  • Members
  • 1,492 posts

Posted 30 September 2013 - 14:33

Malo vi previse podcjenjujete PAO. To je ekipa koja je prebila EVROPSKOG PRVAKA u 3 utakmica. Ekipa koja pegla mozda najbolju odbranu, ekipa koja je ispala od Barse na 3 utakmice, a  znamo svi kako je ispala i sta je bilo. Mada siguran sam da bi tresnuli Barsu da su imali prednost domaceg terena. Sigurno po mei f4 ekipa... Zatim reci nesto o Budiveljniku-mogao bih da iznenadi nekog favorita..l. A Lokosi su pokriveni samo na poziciji 1? Ne razumijem? A gdje su Simon, Jasaitis, Braun, Bikov, Maric, Hendriks, Likhodej.. Makabi, zavise samo od Inglsa i Smita? Samo mi jos reci da je Tajris Rajs los suter! Sjajna ekipa, narocito na centarski pozicijama, i sa ''mesom'' i sa atleticizmom. Za kahu se manje vise slazemo, dosta su oslabljeni, ali ekipa koja ima Nocionija, Hodza, San Emeteria, Hamiltona, Hangu, Ertela, Plajsa... E taj je tim nama sansa. Jos da ne pricam sta ce biti ako nam dodje Himki od kvalifikanata, a ni Banvit nije mnogo bolja opcija. Svakako mislim da je covjek podcjenio nasu grupu, nesvjesno, naravno, ali previse povrsna analiza, mada za pocetni post nije ni trebalo vise...

Nisam nigde napisao da je Lokomotiva pokrivena samo na poziciji jedan. Trebalo mi je puno vremena da ovo napisem zbog cega sam pisao samo jednu ili dve recenice o ekipama a posto je Kalates bio MVP Evrokupa i samim tim jedan od glavnih igraca Lokomotive odlucio sam da pisem o toj poziciji. Naravno da su odlicni i na drugim pozicijama ( bio sam krenuo da pisem o tome ali sam zakljucio da bi bilo previse za uvodni post pa sam obrisao ), cak mislim da su oni najbolja ekipa u vasoj grupi. Ja mislim da ja ne podcenjujem nego da vi precenjujete PAO a ko je upravu cemo saznati u toku sezone. Kada sam rekao da Budiveljnik moze da iznenadi favorita mislio sam na Partizan kao i na eventualno Fener zbog njihove kratke klupe i zbog losih odnosa izmedju pojedinih igraca. Sve u svemu meni se cini da pojedini zvezdasi podcenjuju svoj tim a precenjuju protivnicke, ako je Partizan pre par godina mogao da ostavi iza sebe Himki zasto Zvezda ne bi mogla isto.