Jump to content


Photo
- - - - -

Patriotizam - nacionalizam - rat - epilog


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
71 replies to this topic

#31 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 21 September 2013 - 03:11

Sve drugo je druga tema.

Ne, ne baš. Inače ne bi bila tema ni moje učestvovanje u ratu, ratu koji se događao kada je Đoković bio dete. Tema je o moralu i karakterima. Ja bih već zaboravio rat da me verni stalkeri na ovom forumu redovno godinama ne podsećaju. Hvala im (vam). Sticajem okolnosti tako, a valjda to i želite, ponovo se osećam kao da sam u istom ambijentu, okružen neprijateljima, uvek u opasnosti da "poginem od prijateljske vatre" što bi se okarakterisalo kao samoubistvo. Uvek izdajnik i dosadan sa podsećanjem kako je u nekoj bivšoj državi ili nekom bivšem forumu bilo bolje i da može bolje. Ali dok postoji najmanja šansa da se jedan pokvareni aparat popravi, ja moram da pokušavam da ga popravim. Karakterna crta.
Ako već ne razumeš koncept rodoljublja, pokušaj da uporediš sa ovim daleko bezazlenijem mikromodelom. Šta ćeš ovde? Zar ti ne bi bilo bolje na nekom mirnom forumu, gde su okupljeni divni ljudi i pričaju o nekim lepim stvarima? Ti još trošiš sopstveno dragoceno vreme i energiju na neke frustrirane, čak virtuelne likove koji bi da se svađaju ili grizu za nogu (kao Obi). Zar nije komotnije otići na PPP ili drugde, pa odatle pljuvati po ovom forumu i seiriti kako propada?

Zašto to radiš, zašto ti je stalo? Šta kaže savetnica? Zar ne misliš da je i pripadanje ovom forumu jedan delić tog groznog i gadnog rodoljublja?

Da ne prejudiciram kako ne razumeš koncept rodoljublja, upitaću ponovo da li si američki (ili bilo čiji) rodoljub ili makar samo patriot.


Edited by Hill Bill, 21 September 2013 - 03:25.


#32 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 21 September 2013 - 05:18

... da li si američki patriota?

 

Svuda ima tzv. rednecks pa tako i u Americi. Ali zasto bi normalan covek podilazio bilo kojim rednecks, jer rednecks su rednecks pa makar bili i americki!

Mi se upravo protiv toga  borimo.

Covek moze da se oseca kao gradjanin sveta, kosmopolita, da mu se pruzi mogucnost nadnacionalnog izjasnjavanja ( primer : u nekim zemljama se na popisima desetine hiljada gradjana izjasnilo kao - Dzedaji - zato sam ja kao kontras Sith Lord).

Cemu onda rodoljublje i patriotizam?

Svi veliki centri kao sto su  New York, London, Sydney  ili Shanghai ... su internacionalni, nadnacionalni gradovi u kojima je vecina populacije rodjena vani. Kao sto je Beograd nekad bio multinacionalan grad, ne srpski a jos manje srBski vec jugoslovenski.

Hill Bill, svakome se desava da pogresi, pa si tako i ti pogresio kada si poverovao Slobi '91. Cak i jedan veliki narod kao sto je nemacki je bio u jednom istorijskom periodu zaveden - ali greske treba da se priznaju , treba biti posten prema sebi i priznati gresku i zatim nastaviti dalje. To je prvi korak ka ozdravljenju. Tvoj prvi korak , HIll Bill, bi bio da ovde nama forumasima priznas svoju gresku, da nam priznas kako se kajes ( ja verujem da se ti kajes) i da sluzis kao putokaz i primer mladjim generacijama kojim se putevima ne treba ici.

Hill Bill, razmisli o ovome.

'Ajd sad.



#33 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 21 September 2013 - 06:06

...

Hill Bill, svakome se desava da pogresi, pa si tako i ti pogresio kada si poverovao Slobi '91. Cak i jedan veliki narod kao sto je nemacki je bio u jednom istorijskom periodu zaveden - ali greske treba da se priznaju , treba biti posten prema sebi i priznati gresku i zatim nastaviti dalje. To je prvi korak ka ozdravljenju. Tvoj prvi korak , HIll Bill, bi bio da ovde nama forumasima priznas svoju gresku, da nam priznas kako se kajes ( ja verujem da se ti kajes) i da sluzis kao putokaz i primer mladjim generacijama kojim se putevima ne treba ici.

Hill Bill, razmisli o ovome.

'Ajd sad.

Glupo, Bane. Glupo jer je neoriginalno.

Naravno de se ne kajem nijednog pokušaja, pa čak ni onih koji izgledaju uzaludni. Ne kajem se ni učešća na svim mitinzima opozicije koji sada takođe izgledaju uzaludni, iznevereni, kompromitovani... Ne kajem se čak ni što sam u jednom kratkom trenutku pomislio da Srbija može postati normalno društvo koje se ne rukovodi mržnjom, već nekim zajedničkim dobrom. Verovatno od ubistva Đinđića naovamo ni u to više ne verujem, štaviše sam ubeđen da to nije moguće, ali ne pada mi na pamet da Đinđića nazivam budalom kada je išao u Kulu, zversku jazbinu, da pokuša da zveri smiri. Nije mogao, nije uspeo, ali je pokušao. To je ono što razlikuje čoveka od crva.


Edited by Hill Bill, 21 September 2013 - 06:32.


#34 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 September 2013 - 06:46

...

 

Ne treba upadati u Hillove lose srocene sofizme.

Nema sta on da priznaje, niti to od njega treba traziti - neka se ispoveda sam sebi.

 

Samo da ne smara novokomponovanim 'rodoljubljem'.

 

Neko je lepo vec rekao, no da ponovim - od vremena zlocinackog mahnitanja zlobi_mirinske TV_Bastilje nisam cuo / citao takva glupa objasnjenja o ratu, Vukovaru, 'odbrani Jugoslavije' (!?) i slicne nebuloze koje su na granici normalnog.

 

U ovom postratnom pogubljenom socijumu nikako da utihnu te naZiJonske Loreleje koje i dalje zazivaju neuke i nemuste u njihovu 'rodoljubnu' propast.

 

To za posledicu ima jedno drustvo potpuno podvojenih licnosti.

Sa jednom nogom u camcu koji polako odlazi od obale, od tog glupila, a sa drugom na istoj toj obali, doboko zaglavljenoj u tom glupilu.

 

Tako je i sa sr_gov_njolencetom: 'млого хтео, млого започео', troprstasio i ostale srBovsko_crkvene andramolje a zavrsice u taksedu na nekim 'prijemima / vecerama' za tudje pare, i u pemziji, za sopstvene.

 

No, neminovno je da se svo to novokomponovano 'rodoljublje' zavrsi jednim velikim 'buć!'

 

Sad sto se raspomamljeni plebs napaljivao, pa ga svi izigrali, - sam je kriv.

 

Zato je sustinski vazna misao da je bolje voditi racuna o svojoj 'pozadini', jer to proizvodi odgovornost za sopstveno delanje, nego se neodgovorno hvatati u kolektivno ludacko kolo iz koga mozes samo da izadjes, ako ne telesno, a ono intlektualno i psihicki obogaljen.

 

Nijedna trula zakrpa 'rodoljublja' ne moze to sakriti.

 

...



#35 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 21 September 2013 - 07:07

Samo da ne smara novokomponovanim 'rodoljubljem'.

Na topiku koji se zove "Zašto Novak voli Srbiju?" smaram podsećanjem na rodoljublje?
I kome to daješ uputstva šta treba ili šta ne treba? Bar... dobronamerno smatram da su uputstva, a ne pretnje. Ko si ti ovde da bilo kome daješ ikakve smernice?

#36 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 21 September 2013 - 07:30

 

Hill Bill, svakome se desava da pogresi, pa si tako i ti pogresio kada si poverovao Slobi '91.

 

Izjave kao sto je ova pokazuju neverovatnu dozu poltronstva koja cuci u mnogim naizgled progresivnim ljudima, koji sebe dozivljavaju i nazivaju kosmopolitima. Zasto je Hill Bill morao da poveruje Slobi ili bilo kome? Da li su svi branitelji Vukovara (kad je vec o njemu rec, a mogli smo uzeti bilo koji drugi primer) verovali Tudjmanu, Mercepu i Seksu? Ili su im bile dovoljne sopstvene oci, razum i srce da postupe kako su postupili?

Vukovar i cela ex-yu nisu razoreni te jeseni 91´, vec znatno pre toga. Neki su videli pocetke tog razaranja i pokusali da sprece jos gore. Drugi su tada mislili na svoje guzice. Posle je i njima doslo iz doopeta u glavu.



#37 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 21 September 2013 - 07:33

Sad si me zbunio: pa dobro jesi li ti bivski Slobovac ili opozicionar? Kod tebe nista nije jednostavno , jasno; kod tebe sve moze i ovako i onako ?! :blink:

Vidi Bane, samo kod crva je sve vrlo jednostavno jer je ceo crv zapravo njegova guzica.
Ali u najkraćem i najblaže rečeno, ne nikada nisam bio za Miloševića i njegovu udbašku i nacističku bagru.

#38 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 September 2013 - 07:34

...

 

... na topiku koji se zove "Zašto Novak voli Srbiju?" smaram podsećanjem na rodoljublje?
... ko si ti ovde da bilo kome daješ ikakve smernice? ...

 

A ko si ti, da od bilo koga trazis izjasnjavanje o 'rodoljublju / patriJotizmu'?

Da se nisi malo zanéo?

 

...



#39 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 21 September 2013 - 07:37

Izjave kao sto je ova pokazuju neverovatnu dozu poltronstva koja cuci u mnogim naizgled progresivnim ljudima, koji sebe dozivljavaju i nazivaju kosmopolitima. Zasto je Hill Bill morao da poveruje Slobi ili bilo kome? Da li su svi branitelji Vukovara (kad je vec o njemu rec, a mogli smo uzeti bilo koji drugi primer) verovali Tudjmanu, Mercepu i Seksu? Ili su im bile dovoljne sopstvene oci, razum i srce da postupe kako su postupili?

Vukovar i cela ex-yu nisu razoreni te jeseni 91´, vec znatno pre toga. Neki su videli pocetke tog razaranja i pokusali da sprece jos gore. Drugi su tada mislili na svoje guzice. Posle je i njima doslo iz doopeta u glavu.

Ko je i kako pokusao da spreci? Svako od nas je mogao da ucini vise. A pokusaj da se spreci rat time sto ce neko otici u dobrovoljce da " rusi sistem iznutra" je .... bolje da ne komentarisem !

U Srbiji su samo " Zene u crnom" bile istinski protivnici rata! Jedino su one organizovale antiratne a ne antislobovske ili antirezimske demonstracije sa ciljem da " sjase Kurta ..."

Da je Srbija bila normalna zemlja birali bi izmedju Vesne Pesic i Nebojse Popova , a ne izmedju Slobe, Vuka i Seselja ( 'bem ti izbor izmedju kuge i kolere!)!



#40 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 21 September 2013 - 07:40

Ko je i kako pokusao da spreci? Svako od nas je mogao da ucini vise. A pokusaj da se spreci rat time sto ce neko otici u dobrovoljce da " rusi sistem iznutra" je .... bolje da ne komentarisem !

U Srbiji su samo " Zene u crnom" bile istinski protivnici rata! Jedino su one organizovale antiratne a ne antislobovske ili antirezimske demonstracije sa ciljem da " sjase Kurta ..."

Da je Srbija bila normalna zemlja birali bi izmedju Vesne Pesic i Nebojse Popova , a ne izmedju Slobe, Vuka i Seselja ( 'bem ti izbor izmedju kuge i kolere!)!

Bio je i Secerovski tada u opticaju :D



#41 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 21 September 2013 - 07:58

 

U Srbiji su samo " Zene u crnom" bile istinski protivnici rata! Jedino su one organizovale antiratne a ne antislobovske ili antirezimske demonstracije ..

 

Ja ti upravo o tome i  pricam. Zene u crnom su osnovane i tek zapocinjale svoje aktivnosti u vreme kad je Vukovar vec bio sravnjen sa zemljom. Za stotine hiljada ljudi, ne samo iz istocne Slavonije, definitivno prekasno.



#42 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 21 September 2013 - 07:59

Ja ti upravo o tome i  pricam. Zene u crnom su osnovane i tek zapocinjale svoje aktivnosti u vreme kad je Vukovar vec bio sravnjen sa zemljom. Za stotine hiljada ljudi, ne samo iz istocne Slavonije, definitivno prekasno.

 

Pa nisi ti nista pricala o Zenama u crnom?!



#43 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 21 September 2013 - 08:00

U Srbiji su samo " Zene u crnom" bile istinski protivnici rata!

Sa kakvim uspehom? Koliko je ljudi bilo spremno da ih podrži u "slobodarskom Beogradu" ... a i šire? Znaš li koliko je pobuna bilo tada u vojsci? Znaš li kako su ugušene?
Nije sve bilo na Dnevniku, Bane. Ako si tada bio dovoljno odrastao da ga i gledaš. Nisam siguran ni da si sada i veruj mi, to je jedini razlog što se ne obazirem na to što ponavljaš neke laži i gluposti zlih matorih ljudi.

#44 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 21 September 2013 - 08:10

A ko si ti, da od bilo koga trazis izjasnjavanje o 'rodoljublju / patriJotizmu'?
Da se nisi malo zanéo?

Pa nisam ni tražio. Nakon toga su počela vređanja i priče o mom učešću u ratu, po oprobanom trolerskom scenariju, pa ste se zaneli. Uglavnom zato što je dhx ispao maloumnik sa tvrdnjom da je 13=6, a mene je jedino zaista interesovalo kako? Ukratko, tako.

Edited by Hill Bill, 21 September 2013 - 08:13.


#45 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 21 September 2013 - 08:10

Pa nisi ti nista pricala o Zenama u crnom?!

 

Pricala sam o mogucnostima koje su ljudima stajale na raspolaganju od pocetka raspada Jugoslavije do njenog konacnog rusenja. To vreme se broji mesecima i godinama, i u tom vremenu su se dogadjale razne stvari, a izbor obicnih ljudi se nalazio izmedju spasavanja sopstvene guzice i pokusaja da se spasu i tudje.

Kad se pokazalo da je taj mali obican covek potpuno nemocan pred silama (pazi, vise njih, ne samo jedna!) koje ne zele mirno resenje, e onda su dosle i Zene u crnom i mnoge druge da ga zbog toga kaznjavaju. Za ono sto su cinile kasnije i sto cine danas - svaka cast. I njima i mnogim drugima. Ali zakasnile su.