Jump to content


Photo
- - - - -

Slucaj Snouden-stanje ljudskih prava


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
745 replies to this topic

#706 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 08 June 2014 - 18:36

Malopre na nemačkim vestima pročitah da Snoudenovi advokati razmišljaju da podnesu  zahtev za pomilovanje.

Rekao je sam u tom intervjuu da bi rado prihvatio da se vrati za kracu kaznu - znaci nije iskljucio mogucnost kazne, samo da mu ne bude sudjeno za izdaju.

 

Danas citam da bivski KGB agent koji je prebegao tvrdi da su Snowdena locirali jos 2007 kao moguceg prebega, i da je azil u Rusiji bio planiran da bi izvukli podatke od njega. Takodje tvrdi da Snowden zivi u komplexu koji drzi FSB i da se sa njima sastaje dva puta nedeljno, znaci totalno suprotno od Snowdena koji tvrdi da nije imao nikakve kontakte sa FSB-om, sto je u startu neverovatno.

 

Naravno sve je to sad pitanje sta je tacno ili nije, ali ima smisla.



#707 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 08 June 2014 - 18:46

...

 

 

Pa tako ti je to sa spijunima - na kraju se nadju potpuno usamljeni i shvate da im niko ne veruje.

 

Ovo sto hoce da se vrati za manju kaznu - pa jos ce da se dogodi da ga u Msk. iznenada 'strefi srcka'.

 

Kakav jadnik!

 

PS.

U onoj cuvenoj knjizi 'Pozdravi nekog' - jedan maloletni delinkvent rece: lako je vama postenima, svi vam veruju!

 

...



#708 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 08 June 2014 - 19:21

Rekao je sam u tom intervjuu da bi rado prihvatio da se vrati za kracu kaznu - znaci nije iskljucio mogucnost kazne, samo da mu ne bude sudjeno za izdaju.

 

Danas citam da bivski KGB agent koji je prebegao tvrdi da su Snowdena locirali jos 2007 kao moguceg prebega, i da je azil u Rusiji bio planiran da bi izvukli podatke od njega. Takodje tvrdi da Snowden zivi u komplexu koji drzi FSB i da se sa njima sastaje dva puta nedeljno, znaci totalno suprotno od Snowdena koji tvrdi da nije imao nikakve kontakte sa FSB-om, sto je u startu neverovatno.

 

Naravno sve je to sad pitanje sta je tacno ili nije, ali ima smisla.

  Naravno da ima smisla, ako se uzme u obzir kakav ga daljnji život čeka ako ostane tamo gde se sada nalazi. Izgleda da se mali preračunao. Čak i da recimo USA pristane na minimalnu kaznu, ili mu usliša molbu za pomilovanje kako će ne sve to reagovati FSB?


Edited by Pristevac, 08 June 2014 - 19:23.


#709 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 08 June 2014 - 20:13

  Naravno da ima smisla, ako se uzme u obzir kakav ga daljnji život čeka ako ostane tamo gde se sada nalazi. Izgleda da se mali preračunao. Čak i da recimo USA pristane na minimalnu kaznu, ili mu usliša molbu za pomilovanje kako će ne sve to reagovati FSB?

ovaj bivsi KGBovac kaze da je plan FSBa bio da ga drze jos 3 godine. Tako da - videcemo



#710 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 08 June 2014 - 20:36

Ako je tačno da živi u kompleksu koji kontroliše KGB loše mu se piše. Šta je on mislio, da će tek tako od Rujana dobiti azil? Na čast Atreidu i društvu koji ga podržavaju. Itekako mu treba suditi za izdaju u Americi pa neka onda u zatvoru kolegama objašnjava kako je imao samo dobre namere.

#711 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 08 June 2014 - 21:32

Danas citam da bivski KGB agent koji je prebegao tvrdi 

 

Zanimljivo da odjedanput za ozbiljno uzimas izjave nekakvog prebega - mislio sam da je na ovom topiku ustanovljeno da su prebegli spijuni izdajice svoje domovine koji zasluzuju smrt ili zatvor, ljudski nitkovi i generalno budale.



#712 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 08 June 2014 - 21:39

  Naravno da ima smisla, ako se uzme u obzir kakav ga daljnji život čeka ako ostane tamo gde se sada nalazi. Izgleda da se mali preračunao. Čak i da recimo USA pristane na minimalnu kaznu, ili mu usliša molbu za pomilovanje kako će ne sve to reagovati FSB?

Zato sam i rekla da mi je zakljucak da je decko budala.

Inace tesko da ce da pristanu na minimalnu kaznu, a i zasto bi? Sto je otislo, otislo je, procedure su morali da menjaju. To je mogao jedan da se provuce na "mlad i naivan", a to je vec bio Manning, ne mogu jos jednom da oproste za glupost.



#713 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 08 June 2014 - 21:46

Naravno sve je to sad pitanje sta je tacno ili nije, ali ima smisla.

 

 

Zanimljivo da odjedanput za ozbiljno uzimas izjave nekakvog prebega - mislio sam da je na ovom topiku ustanovljeno da su prebegli spijuni izdajice svoje domovine koji zasluzuju smrt ili zatvor, ljudski nitkovi i generalno budale.

Kao sto rekoh gore, toliko o preterano ozbiljnom shvatanju medija uopste. A inace ne znam za ovaj zakljucak na topiku, mogu ti reci da oni koji su prebegli iz US za Rusiju, jesu budale, ali nema potrebe da ja to pricam, svi su to oni sami naucili.

 

Ostalo stvarno nema potrebe da mi podmeces neke zakljucke.



#714 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 08 June 2014 - 21:49

Zato sam i rekla da mi je zakljucak da je decko budala.

Inace tesko da ce da pristanu na minimalnu kaznu, a i zasto bi? Sto je otislo, otislo je, procedure su morali da menjaju. To je mogao jedan da se provuce na "mlad i naivan", a to je vec bio Manning, ne mogu jos jednom da oproste za glupost.

Sta je sa njim? Kako se provukao?

Pusten????

 

B2: nikad i nigde po zakonu nije kaznjivo, mozes da budes glup koliko hoces, ali u zatvor neces :)

Za druge stvari se tu sudi no nebitno ...



#715 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 08 June 2014 - 22:08

Sta je sa njim? Kako se provukao?

Pusten????

 

B2: nikad i nigde po zakonu nije kaznjivo, mozes da budes glup koliko hoces, ali u zatvor neces :)

Za druge stvari se tu sudi no nebitno ...

Smanjena kazna, sudija je ukinuo optuzbu za izdaju, za koju je kazna dozivotna. Dobio je 35 sa mogucnoscu pomilovanja nakon odsluzene 1/3. Uz to je kredit za pritvor (oko 3 godine) tako da je prakticno zavrsio negde na 9 godina.

 

Nisi razumeo sta sam napisala, odbrana je bukvalno koristila "mlad i zbunjen mladic koji je imao dosta problema" kao odbranu.



#716 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 09 June 2014 - 01:26

majke im ga spopadnem nije mi jasna metodologija rada NSA spijunske sluzbe, ajde da kazemo da su US pretvorene u potrosacko drustvo zombifikovano i nesposobno da stvori nezavisnu intelektualnu kriticku masu koja bi mogla da se suprotstavi sopstvenom rezimu, kako je moguce da niko na ovom svetu nema da tog coveka spase iz zatvora a sve nas od kontrol manijaka raznih vrsta. posebno sto smo saznali da svako ko kupi tu opremu ce moci da nas spijunira (sto je nekima odlicno ali da kazemo da svako ima to neko svoje misljenje)

 

u svakom slucaju, sad je tek jasno da je rec o naivnoj budali, ja sam mislio da on ima bilo koji plan i da na ovoj planeti zivi jos neka podvrsta osim bezmudica, ali izgleda da su ovi pojeli sve resurse ukljucujuci i internet bandwidth.

 

anyway,  puno srece na sudjenju i da mu dani u zabeli sto krace prodju palom ludaku junaku Edwardu zeli drustvo iz coska :D

 



#717 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 09 June 2014 - 09:19

Zato sam i rekla da mi je zakljucak da je decko budala.

Inace tesko da ce da pristanu na minimalnu kaznu, a i zasto bi? Sto je otislo, otislo je, procedure su morali da menjaju. To je mogao jedan da se provuce na "mlad i naivan", a to je vec bio Manning, ne mogu jos jednom da oproste za glupost.

 

Pa da. Ajmo ga nazvat budalom. Bar smo mi okvalificirani da to učinimo. :ajme:

 

Zašto budala? Zar nas nisu učili, da bi trebalo kad vidimo nešto loše, da reagujemo i pokažemo drugima, šta se dešava? Zar nismo čuli milijon primera - i na ovom forumu - kako se treba boriti protiv 'zla'. Onda je budala i onaj momak, koji je poginuo kad je branio onog čoveka, kog su tukli zato jer je bio musliman/bošnjak???



#718 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 09 June 2014 - 09:22

Pa da. Ajmo ga nazvat budalom. Bar smo mi okvalificirani da to učinimo. :ajme:

 

Zašto budala? Zar nas nisu učili, da bi trebalo kad vidimo nešto loše, da reagujemo i pokažemo drugima, šta se dešava? Zar nismo čuli milijon primera - i na ovom forumu - kako se treba boriti protiv 'zla'. Onda je budala i onaj momak, koji je poginuo kad je branio onog čoveka, kog su tukli zato jer je bio musliman/bošnjak???

 

On sem svoje guzice koju je smestio u kgb vikend- naselje, nijedan život nije spasio.

Kakvo poređenje... :frust:



#719 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 09 June 2014 - 09:34

On sem svoje guzice koju je smestio u kgb vikend- naselje, nijedan život nije spasio.

Kakvo poređenje... :frust:

 

To ti još ne možeš tvrditi kao sigurno. istorija će pokazati, šta i kako je spašavao.

Sa druge strane - govorimo o idealima. Svako ima svoje, za koje je spreman učiniti različite stvari. Istorija je pokazala, da bez 'dubokih grla' teško može išta da se promeni. Da ih je bar više. ;)



#720 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 09 June 2014 - 09:41

To ti još ne možeš tvrditi kao sigurno. istorija će pokazati, šta i kako je spašavao.

 

Ne možeš ni ti da navedeš jedan život koji je spašen zahvaljujući ruskom agentu Snoudeu ali si se našao pametan da upoređuješ tu špijunčinu i nikogovića koji je prodavao svoje usluge sa ljudinom kakav je Srđan Aleksić.

 

Sa druge strane - govorimo o idealima. Svako ima svoje, za koje je spreman učiniti različite stvari. Istorija je pokazala, da bez 'dubokih grla' teško može išta da se promeni. Da ih je bar više. ;)

 

Vidimo i tvoje ideale- po svaku cenu se pokakiti po USA.

Snouden ideala nema. Od prvog do poslednjeg dana karijere u obaveštajnoj agenciji USA. Sve je samo njegova kalkulacija.