Jump to content


Photo

KK Crvena Zvezda - Uvod u sezonu 2013/14


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10802 replies to this topic

Poll: KK Crvena Zvezda - Uvod u sezonu 2013/14 (287 member(s) have cast votes)

Ko treba da bude kapiten CZ ove sezone

  1. Nelson (75 votes [26.13%] - View)

    Percentage of vote: 26.13%

  2. Katic (188 votes [65.51%] - View)

    Percentage of vote: 65.51%

  3. Lazic (24 votes [8.36%] - View)

    Percentage of vote: 8.36%

Vote

#10756 todorovic

todorovic
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 25 August 2013 - 22:34

On i Bojana zajedno :wub:



#10757 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 25 August 2013 - 22:39

1.gif

 

Katić 14 poena i 3 skoka protiv Turske.  :+1:

 


 

Rale stvarno u zivotnoj formi.

 

Spoiler



#10758 Mental Mickey Maguire

Mental Mickey Maguire
  • Members
  • 4,540 posts

Posted 26 August 2013 - 07:39


 
 
Ristić: Napredujem uz Bobija
 

Moje je da treniram i da se nametnem, a na treneru i stručnom štabu je da odluče da li ću biti sa prvim timom Crvene zvezde ili ću igrati za FMP – kaže mladi centar

 
sp-ristic_620x0.jpg

 

KADA se pre nekoliko dana završio otvoreni trening Crvene zvezde Telekom na Zlatiboru, trener Dejan Radonjić je jasno i glasno komandovao: - Neka se sa ekipom slika Dušan Ristić. Nema veze što je najmlađi, zaslužio je radom.

I mladi centar je bez pogovora, uz osmeh otrčao i pridružio se Nelsonu, Dženkinsu, Cvetkoviću, Laziću, Šilbu, Simonoviću, Savoviću i Marjanoviću. Ruka na ruku uz gromoglasni poklič „Zvezda“ i pravac na razgovor sa medijima.

A kada ragovarate sa momkom koji još nije napunio 18 godina, imate osećaj kao da je reč o igraču koji iza sebe ima veliki broj seniorskih sezona. Bez euforije, bez velikih obećanja, momak kome mnogi stručnjaci prognoziraju veliku karijeru kao da ima jasnu sliku o tome šta mu donosi rad sa prvim timom crveno-belih.

- Ne računajući prošlogodišnje pripreme sa FMP, ovo su prve, ali i najozbiljnije koje prolazim u karijeri. Sada smo na nekom vrhuncu, počeli smo da radimo i pet na pet, posle trčanja i teretane. Svi u glavi imamo samo jedan cilj i želju da napredujemo - počinje priču Ristić.

 

Šta očekujete od sledeće sezone?

- Najmlađi sam i moje je da treniram i da se nametnem, a na treneru i stručnom štabu je da odluče da li ću biti sa prvim timom Crvene zvezde ili ću igrati za FMP.

Da li osećate pritisak jer se mnogi igrače „izgube“ u prelasku iz juniorske u seniorsku košarku?

- Nije to nikakav pritisak, ulazim u ozbiljnu košarku i sada bi trebalo da pojačam rad i nadgradim talenat koji sam pokazo tokom igranja u mlađim kategorijama.

Koliko vam znači trening sa kolegama po pozicijama u Zvezdi?

- Zasada je tu samo Boban Marjanović, dok se Raško Katić ne vrati iz reprezentacije. Reč je o sjajnim momcima. Bobi je tu za sve i na terenu i oko terena. Malo je takvih igrača u Evropi, tako visokih i snažnih. Pored takvog igrača uvek samo možete da napredujete. U mlađim kategorijama nisam imao priliku da igram protiv nekoga kao što je Marjanović.

Mnogi vašu generaciju, igrača rođenih 1995, smatraju najtalentovanijom na ovim prostorima?

- To su zasada samo priče. Na nama je da to i dokažemo na terenu. Iskreno, ne osvrćem se previše na sve to i želimo da dokažemo na terenu da smo najbolji.


Edited by Smiti, 26 August 2013 - 07:40.


#10759 Laki21

Laki21
  • Members
  • 14,216 posts

Posted 26 August 2013 - 08:44

Bravo Mladac! :)



#10760 Howard

Howard
  • Members
  • 315 posts

Posted 26 August 2013 - 10:06

Nisam bio tu preko vikenda, znaci sto se igraca na 4/5 tice nista novo koliko vidim.

 

Hteo bih samo po pitanju rasprave o Savovicu da napisem par reci, po meni je on odlican igrac, ima sut ima skok igra odbranu, visok je i prilicno jak, tj cvrst igrac, ne povredjuje se, ima konstantu u igri, puni sve kolone. Jedina moja zamerka na njegovu igru je sto ne daje uvek 100%, po nekad se cini da u napadu bira lakse resenje, da prangija umesto da se spusti pod kos kada ima prednost, sa svojom visinom i pokretljivoscu zaista moze puno. Znaci samo malo vise energije i da pametnije u nekim situacijama bira resenje.

Inace po meni odlican kompletan igrac, nije nba all star ali jeste aba all star.



#10761 Dingospo90

Dingospo90
  • Members
  • 2,868 posts

Posted 26 August 2013 - 10:18

Nisam bio tu preko vikenda, znaci sto se igraca na 4/5 tice nista novo koliko vidim.

 

Hteo bih samo po pitanju rasprave o Savovicu da napisem par reci, po meni je on odlican igrac, ima sut ima skok igra odbranu, visok je i prilicno jak, tj cvrst igrac, ne povredjuje se, ima konstantu u igri, puni sve kolone. Jedina moja zamerka na njegovu igru je sto ne daje uvek 100%, po nekad se cini da u napadu bira lakse resenje, da prangija umesto da se spusti pod kos kada ima prednost, sa svojom visinom i pokretljivoscu zaista moze puno. Znaci samo malo vise energije i da pametnije u nekim situacijama bira resenje.

Inace po meni odlican kompletan igrac, nije nba all star ali jeste aba all star.

Mora da mislis na nekog drugog Savovica, jer je ovaj nas definicija mekanog igraca koji ne voli kontatk.



#10762 Laki21

Laki21
  • Members
  • 14,216 posts

Posted 26 August 2013 - 10:22

Jedino mu je problem dodir sa znojavim muškim telima. 0:)



#10763 Howard

Howard
  • Members
  • 315 posts

Posted 26 August 2013 - 10:44

Mora da mislis na nekog drugog Savovica, jer je ovaj nas definicija mekanog igraca koji ne voli kontatk.

Mekan igrac nije sigurno, ima po nekad problem da ne udje u klinc i to sam pisao ali mekan nije ni po kom osnovu, najbolji nam je skakac, to tesko ide ako si nejak i mekan.



#10764 veteranov brat blizanac

veteranov brat blizanac
  • Members
  • 3,451 posts

Posted 26 August 2013 - 11:15

elem,jedna infomacija ...

 

ko hoce,a moze ... slobodan je doci sutra i pogledati utakmicu ...

 

ko hoce,a moze .... nece moci pogledati utakmicu protiv rumunskog sampiona ... Dejo zahteva hermeticki zatvorenu utakmicu ...

 

postujem ... iako sam se ostrio da zapalim na Zlatibor ....

 

e da ,apropo Raletove igre ... nikada Rale ne bi ovoliko napredovao da Brown nije onako sramno oteran na klupu i iz kluba ;)



#10765 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 26 August 2013 - 11:19

naravno da će biti hermetički zatvorena utakmica pošto zna dejo ko je krenuo na zlatibor ;)



#10766 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 26 August 2013 - 11:32

Da li bi Raško ovoliko napredovao da Vlada Vukoičić nije bio trener i treba li njemu zahvaliti što smo napokon dobili još jednog reprezentativnog centra?



#10767 veteranov brat blizanac

veteranov brat blizanac
  • Members
  • 3,451 posts

Posted 26 August 2013 - 11:33

naravno da će biti hermetički zatvorena utakmica pošto zna dejo ko je krenuo na zlatibor ;)

 

ko ga jebe,bice zabelezen perom naseg hronicara kao 1. trener koji je rekao NE jednom Dabi,Kumu i veteranu .... ko zna,mozda nije Nesa Ilic baksuz?? :kece:



#10768 veteranov brat blizanac

veteranov brat blizanac
  • Members
  • 3,451 posts

Posted 26 August 2013 - 11:35

Da li bi Raško ovoliko napredovao da Vlada Vukoičić nije bio trener i treba li njemu zahvaliti što smo napokon dobili još jednog reprezentativnog centra?

 

odgovorno tvrdim,nikada !!!

 

Vlada je namerno osakatio USA dream team za Rio unistavanjem Eltona,a po direktnom nalogu Dude Ivkovica od Raleta napravio "sramotno slobodnog vrhunskog epizodistu kome su fetish iskljucivo glavne uloge tipa Valter,Prle,Sasha,Treminator 3,Treminator 4" :lol+:



#10769 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 26 August 2013 - 11:39

ko ga jebe,bice zabelezen perom naseg hronicara kao 1. trener koji je rekao NE jednom Dabi,Kumu i veteranu .... ko zna,mozda nije Nesa Ilic baksuz?? :kece:

 

pametan potez.. treba Daba sav srećan da naskoči na komp, napiše kako pik između Cveleta i Darka vrhunski funkcioniše, kako je Darko lupio tri banane Bobiju, radio sklekove sa Lazićem na leđima, dogovarao sa Gurketom tetovažu vojvode Đurišića po principu pola-pola (jedna polovina na Gurketovim leđima, druga na Darkovom bicepsu), kako je podigao Nebojšinog sina Filipa na ramena da zakuca, kako je učio Đenku da svira gusle.. a predsednik legenda još nije obavio promociju  -_-



#10770 veteranov brat blizanac

veteranov brat blizanac
  • Members
  • 3,451 posts

Posted 26 August 2013 - 11:43

ko ga jebe kad je lajav,tj. progovorio bi na guzicu ... a nije da mu je mala :lol+: