Jump to content


Photo
- - - - -

Cigarete, odvikavanje


  • Please log in to reply
338 replies to this topic

#46 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 04 April 2013 - 17:44

:P

Pa evo uzmimo mene na primer, ja se kad god sam sa nekim pusacem pozicioniram, tako da iskoristim povratni dim. 

Steta da propadne. 

Cim ponovo zapalim cigaretu, ja sam opet na 20+ dnevno.

 

Tako da mu to dodje ko teza "I'm alcoholic,  sober for 6 months now."

 

:P

Tako ti i sa pusacima.


Edited by mrd, 04 April 2013 - 17:45.

  • 0

#47 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 04 April 2013 - 18:12

Neverovatno, iste godine ili mozda 1997. slicna stvar se i meni desila. Sa drugom zapucali na more vozom pa odlucimo da svratimo do Ostroga. Pred jutro voz se zaustavlja u stanici Ostrog, odatle peske uz brdo jedno sat, sat i po. Obavili sta je trebalo i sedimo na onom zidicu kod cesme kad otud pravo ispred nas Jo(j)ilo ili kako se vec zove : " Sto ne bacite taj otrov? Ako mislite da spasite dusu, bacite to." Posto u tom trenutku nismo pusili, ipak smo zakljucili da misli na cigarete :) Ne mogu reci da nisam razmisljao o tome, ali nisam ostavio tada.

Sad mi nekako lakse kad znam da je bilo jos takvi slucajeva, inace sam pomisljao da smo mozda 'odabrani' :) poruka od Boga licno :)

Sumnjam da sam dobila poruku od B. licno - ne bi on prljao ruke sa  tako zbrljanim i zguzvanim zivotom kao sto je moj....uostalom, ako mu je toliko stalo do moje dushe, mogao je malo i da pomogne, tuga razara brze i temeljnije od nikotina......


Edited by highlanderka, 04 April 2013 - 18:13.

  • 0

#48 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 04 April 2013 - 18:26

mi koji pusimo ili smo pusili zovu dimoholicari. i prva cigareta koju smo popusili posle prestanka znaci i dalje 1 paklo ili vise...znaci odmah nastavljamo,kao da nikad nismo ni prestajali pusenje. dakle nijedan dim posrto smo dimoholicari.
  • 0

#49 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 04 April 2013 - 18:29

mi koji pusimo ili smo pusili zovu dimoholicari. i prva cigareta koju smo popusili posle prestanka znaci i dalje 1 paklo ili vise...znaci odmah nastavljamo,kao da nikad nismo ni prestajali pusenje. dakle nijedan dim posrto smo dimoholicari.

Iskreno se radujem vashoj odluci da prestanete sa pushenjem i drzim vam palceve da ne pokleknete, bravo za prebrodjenu krizu......


  • 1

#50 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 05 April 2013 - 08:24

:P

Pa evo uzmimo mene na primer, ja se kad god sam sa nekim pusacem pozicioniram, tako da iskoristim povratni dim. 

Steta da propadne. 

Cim ponovo zapalim cigaretu, ja sam opet na 20+ dnevno.

 

Tako da mu to dodje ko teza "I'm alcoholic,  sober for 6 months now."

 

:P

Tako ti i sa pusacima.

Zavisniče! ;)


  • 0

#51 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 05 April 2013 - 09:24

Iskreno se radujem vashoj odluci da prestanete sa pushenjem i drzim vam palceve da ne pokleknete, bravo za prebrodjenu krizu......


hvala puno hvala...
  • 0

#52 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 05 April 2013 - 13:53

Ja sam imao period od 7 meseci bez cigara, zanimljivo da sam zbog jedne žene i prestao i ponovo propušio.

 

Treba mi jak razlog da ponovo prestanem, a voleo bi, tako da se nadam da ću ponovo naći osobu suprotnog pola koja ne puši, drugačije nema šanse :)

 

Pomogla bi i potpuna zabrana pušenja u kafićima!


  • 0

#53 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 05 April 2013 - 14:09

Ja sam imao period od 7 meseci bez cigara, zanimljivo da sam zbog jedne žene i prestao i ponovo propušio.

 

Treba mi jak razlog da ponovo prestanem, a voleo bi, tako da se nadam da ću ponovo naći osobu suprotnog pola koja ne puši, drugačije nema šanse :)

 

Pomogla bi i potpuna zabrana pušenja u kafićima!

 

Definitivno žene u ovom ili onom smislu imaju snažan uticaj na odluke muškaraca, pa i po ovom pitanju. :lala:

Ako mene, kao nepušača, pitaš - rekaobih ti na osnovu ljudi iz mog okruženja da je najbolje onako spontano i bez odlaganja "za dva-tri dana" da pristupiš apstinenciji.

Važno je pokušati, truditi se da istraješ u tom, kao što bi to učinio po pitanju neke druge stvari koju zaista želiš.

 

Jbg, kapiram da pošto ne pušim ne shvatam taj hedonistički i u isto vreme ovisnički momenat kod pušenja, ali polazna osnova svake odluke je čvrsta volja da se dođe do cilja.


  • 0

#54 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 05 April 2013 - 14:13

Hedonistički momenat je u kafani uz pivo, mada prija i na poslu napraviti puš pauzu, razbistriti glavu i obradovati pluća :)

 

Imam nekoliko drugara koji puše isključivo kada izlaze i piju, to mi je potpuno neverovatno kako uspevaju, evo već 6-7 godina! Ja sam mislio da će skroz propušiti posle par meseci!


  • 0

#55 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 05 April 2013 - 14:16

Znam za te momente vikend-pušenja. Kažu ne ide alkohol i kafanska svirka bez da se povuče dim. :lala:


  • 0

#56 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 05 April 2013 - 14:56

Ti, sto malo hoce da pushe a malo nece - e, ti su mi najgori: kog vraga i palish cigaretu ako ne morash? Bivshi muz je od te sorte, nikad ne znash u kojoj je fazi a konstantno poteze argument " ako mogu ja, mozesh i ti". 


Edited by highlanderka, 05 April 2013 - 14:57.

  • 0

#57 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 11 April 2013 - 13:49

juce je bilo mesec dana kako sam ostavila pusenje... ne znam sto ne mogu smajlija da stavim
to gore je svetk
lo plavo i kaD pritisnem smajlija,nista se ne desava.a sad bih bas stavila jednog...za proslavu..

 

 

 

edit: evo, stavio sam ti ga ja . :+1:


  • 0

#58 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 11 April 2013 - 17:02

juce je bilo mesec dana kako sam ostavila pusenje...

 

Drz' se!

 

Pre par meseci proveo sam nekoliko dana u bolnici, nisam pusio, a na sopstveno iznenadjenje, nije mi ni falilo.

A kad sam izasao, prva stvar je bila da pripalim...

 

Priznajem da mi je samo manji deo popusenih cigareta pravi uzitak, ostalo je iz mehanicke navike. Npr. trazim nesto u dzepu pa usput nadjem i cigarete i automatski pripalim jednu, mada mi se mozda nije pusilo.

Najvise fali "ritualna" - kad radim nesto oko kuce ili auta, ne pusim, pa trajalo jedan sat ili pet. Al' kad zavrsim, onda sednem i zapalim - bez toga posao nije gotov...


  • 1

#59 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 14 April 2013 - 11:39

Drz' se!

 

Pre par meseci proveo sam nekoliko dana u bolnici, nisam pusio, a na sopstveno iznenadjenje, nije mi ni falilo.

A kad sam izasao, prva stvar je bila da pripalim...

 

Priznajem da mi je samo manji deo popusenih cigareta pravi uzitak, ostalo je iz mehanicke navike. Npr. trazim nesto u dzepu pa usput nadjem i cigarete i automatski pripalim jednu, mada mi se mozda nije pusilo.

Najvise fali "ritualna" - kad radim nesto oko kuce ili auta, ne pusim, pa trajalo jedan sat ili pet. Al' kad zavrsim, onda sednem i zapalim - bez toga posao nije gotov...

steta sto nisi izdrzao i dalje da ne pusis. hvala na podrsci ... :)


  • 0

#60 neko

neko
  • Members
  • 200 posts

Posted 14 April 2013 - 11:41

:P

Pa evo uzmimo mene na primer, ja se kad god sam sa nekim pusacem pozicioniram, tako da iskoristim povratni dim. 

Steta da propadne. 

Cim ponovo zapalim cigaretu, ja sam opet na 20+ dnevno.

 

Tako da mu to dodje ko teza "I'm alcoholic,  sober for 6 months now."

 

:P

Tako ti i sa pusacima.

 

 

:lol+:   ti se pozicioniras...


Edited by neko, 14 April 2013 - 11:47.

  • 0