Jump to content


Photo
- - - - -

mlm u srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
78 replies to this topic

#61 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 29 November 2013 - 19:51

ostao sam duzan za promenu naziva firme...

  nedavno sam pitao jednog od najvisih menadjera , zasto je promenjen naziv od CF u CV.

 

odgovor je bio : " u pocetku , prvih 10ak godina postojanja CF je bila cisto distributerska firma koja je plasirala proizvode drugih proizvodjaca. Nakon toga, posle prosirenja fakticki na celu EU firma je toliko narasla da su se stekli uslovi da pocne sa sopstvenom proizvodnjom " pa je to bio jedan od razloga promene naziva. Drugi razlog ( a meni mozda ipak glavni ) je da je pojam "california fittness"  vezan za svetski fittness program , pa je verovatno doslo do nekog spora tamo u Americi.



#62 pokrajacpetar

pokrajacpetar
  • Members
  • 20 posts

Posted 10 August 2014 - 17:45

Gordana Radovanović

Ljudi, SCnet  je Americki san u Srbiji. Za 6 meseci zaradice SIGURNO 100 000 evra svako ko UPLATI od  141 000 I RADI KAKO MU SE KAZE (dovodi nove ulagace). Ne salim se. Pogledajte video. Ko dovede novog ulagaca, npr. od 141 000 dinara , njemu sleduje 57 000 a dalje u piramidu ide 91 000. Ne verujem kako do sada nisu pohapseni.  Registrovani su u apr-u kao akcionarsko drustvo a predstavljaju se kao udruzenje potrosaca. Samo u 2013. su prikupili 60 miliona dinara od novih ulagaca. Tvrde da imaju 260 000 registrovanih clanova.

Osnovni seminar Beograd (27.07.2013.) 01 Željka Jovčić - Preporuka osnovnog programa

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=eZK5RETCV9M

Nemanja Jovčić - Osnovni koraci

Ovo su  Zeljka i Nemanja Jovcic, prvooptuzeni  koji su  hapseni zbog GEM PREVARE od vise miliona evra a  osudjeni  samo uslovno. Da li je to istekla uslovna i nastavlja dalje svoj biznis kod druge firme. Drzavne organe naravno ne interesuje da sankcionisu ovakve pojave. I novine  i medije vise interesuje kako je Karleusa opsovala Cecu nego ozbiljan kriminal u zemlji.


Edited by pokrajacpetar, 10 August 2014 - 17:57.


#63 svercer

svercer
  • Members
  • 3 posts

Posted 13 August 2014 - 08:43

Evo ja da vam ispricam moja iskustva kako su mene i moju zenu hteli da uvuku u SC net pa slusajte (ne lazem, ne izmisljam, govorim istinu):

Dobar drugar nas zove da prisustvujemo nekom seminaru u hotelu Moskva u Beogradu posto moja zena zavrsila ekonomiju ajde da cujemo. I kad smo dosli tamo, iskreno ocekivao sam da nas ponude bar kafom ili nekim sokom jer racunam prezentacija u hotelu Moskva, nema sale mislim se, kad ono nista li nema veze. I pustaju nam neke snimke, dok ove m**onje kasnili, sa seminara iz Jakova iz Kluba S. Fascinantno mi je bilo sto je na tom seminaru bilo mnogo baba i po neki chicha i sto su vecina njih mahali nekim zastavicama sa vestackim osmesima. A kad sam video helikopter kako slece e tu sam umro od smeha i pitao sam se: sta je bre ovo? I dodje neki saljivdzija da drzi prezentacije pricajuci sve ono sto srpska raja hoce da cuje a to je, nece biti penzionog fonda, jadni mi u normalnoj firmi gde nas sefovi zebavaju i gde ne mozemo da napredujemo, za zapocinjanje svog biznisa treba mnogo para a tek za otvaranje firme koja koristi fransizu... Jako jako sumnjivo. Nisu dozvoljavali da se postavljaju bilo kakva pitanja, a pri tom su pricali o binarnoj matrici vrlo konfuzno za koju tesko da bi bilo ko razumeo.
Pa kad nas pitao taj drugar za utiske, ja sam mu rekao da mi je najjaci utisak ostavio helikopter i babe sto masu zastavicama kao na Evroviziji i rekao sam mu da nema sanse ja time da se bavim jer nisam harizmatican da ubedjujem druge ljude u nesto jer ja sam inzinjer i kod mene nema lazi i nema prevare, a i moja zena nije htela.
Onda nas je pozvao na seminar u Hajat i platio nam ukupno 120 evra da prisustvujemo tamo posto je bila govorancija a posle toga dzabe vecera i bal, odnosno koktel parti i zurka kao neka. A tamo na seminaru svi aplaudiraju, sve super, stezu se pesnice, kao da su osvojili Svetsko prvenstvo u fudbalu, mase se zastavicama, pusta se Kolonija i pesma - Svijet voli pobednike.... Ma bajka ziva. A mene je samo interesovala psihologija uticaja mase, mene je iskljucivo to interesovalo i kako ljudi pokusavaju da navuku laike na tanak led jer oni nisu jurili ekonomiste nego najobicnije laike za ekonomiju kao sto sam ja.
Ali ja sam matematicar i matematika u ovom slucaju je prosta: SC net nista ne proizvodi, znaci ne doprinosi razvoju drustva ni na kakav pozitivan nacin. Znaci da bi tu zaradio moras da otmes nekom, t.j. novim ovcama i naivcinama, veoma prosta stvar. A te kapare avansi i zebancije, samo mali procenat mozes da trosis na firme partnere sa navodnim popustom a ostali veci deo ide vlastodrscima a to oni zovu kompjuterska binarna matrica... Samo ko malo bolje razmisli videce o cemu se radi...
Inace taj moj drugar je prso za tih 144.000 dinara naravno i nikoga nije uspeo da nabedi i krivio je posle mene kada je od mene uzimao brojeve telefona kako sam ja vec unapred ljudima pricao o cemu se radi a trebalo je da ih pustim da sami odu na seminar pa da pokusaju tamo da im ispiraju mozgove sa babama i zastavicama i helikopterom SC neta...




I evo ga helikopter SC neta na 2:19 
Znaci HAHA, ovo je stvarno smesno, pogledajte kako ovaj drugi izlazi i steze pesnicu kao da je dao gol Nojeru u finalu WC, a ovaj treci kako preskace zbunje... Cudo mu nije ispala perika...
Ostatak klipa da ne govorim, pa ovo je bolja zurka nego na Elektrijadi, i to svi veseli, svi rucice gore i to bolje nego kod Cece na UScu....
A samo 512 pregleda, steta...


A vidite vi ovo, djuskaju babe, pici Kolonija, masu se zastave, pa ovi su vece patriote od onih Krajisnika...
Aplauzi samo pljuste, a tek sto narod igra na ovom podijumu, a tek dodela vaucera od 36500 din (a dali 144.000 din)



#64 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 13 August 2014 - 19:52

MLM je beskoristan u najboljem slucaju, a opasan u cescem/gorem slucaju. E sad, da li je bas toliko opasan da drzava treba zabraniti sve MLM je triki pitanje za libertarijance. Ne tera niko ljude silom da idu u taj SCnet ili bilo koji drugi MLM. Najbolji nacin borenja protiv MLM je mozda upravo edukovati ljudi kako MLM ne radi (osim za one na vrhu piramide).

 

ja sam matematicar ... SC net nista ne proizvodi

Uz svo duzno postovanje, sta matematicari proizvode? Verujem da ima ljudi koji kazu da bi drzava trebala da zabrani i matematicare! Da li bi se sa time slozio? Daleko od toga da branim MLM, samo ukazujem da pitanje koga/sta zabraniti ili ne nije bas tako jednostavno.



#65 svercer

svercer
  • Members
  • 3 posts

Posted 14 August 2014 - 11:53

Druze, da nije matematike i da je ne znas, na svakoj kasi bi mogli da te zeznu za kusur a kamoli u ovoj izuzetno perfidnoj prici. Da nije matematike ne bi postojala ni ekonomija ni marketing a o inzinjerskim naukama da ne govorim. Matematika ti je sustina za bilo koju racunicu na ovom svetu (cak i emocionalnu) a ne samo materijalnu. Uvek se pitas ako ovo sta onda?

Konkretno, ja 'proizvodim' ljudima 2G i 3G signal mobilne telefonije kako bi mogli da komuniciraju izmedju sebe i tako daju doprinos boljoj produktivnosti i proizvodnji, znaci pruzam im neku vrstu usluge a koju vrstu usluge pruza SC net?? Da ides kod njih po vaucer od 500 dinara za Maxi i da moras tacno toliko da potrosis jer ne vracaju kusur? Pa to mogu i bez njih



#66 svercer

svercer
  • Members
  • 3 posts

Posted 15 August 2014 - 20:54

Gde li su nestali svi oni MLM-ovci iz GEM-a, Lyoness-a, SC net-a da malo filozofiraju i opovrgavaju nas?

Bas je zanimljivo citati njihove postove.

Razmisljam se da zovem druga koji je pukao pare u SC net-u da i on napise po nesto ovde...



#67 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 17 August 2014 - 21:36

Konkretno, ja 'proizvodim' ljudima 2G i 3G signal mobilne telefonije

Znaci, ne radis kao matematicar. :) Nisam hteo da napadam matematicare. Samo sam hteo da kazem da nije lako odrediti da li je nesto toliko stetno da bi drzava trebala da zabrani. Eto, da li je Medicinska Laka Marihuana (MLM) toliko stetna da treba da se zabrani? :)

 

koju vrstu usluge pruza SC net?

Nemam pojma sta radi SCnet niti me zanima. Ali pretpostsavljam da kao i svi MLM nudi neki "marketing" gde se kao nesto reklamira i prodaje "jeftinije" preko njihove mreze. Da li ti mislis da je to toliko stetno da bi trebala drzava da zabrani? Ako treba to da zabrani, koji je onda tvoj kriterijum po kojem odlucujes sta sve drugo drzava treba da zabrani?

 

Kao sto rekoh, verovatno najbolji nacin da se pomogne ljudima da vide kako MLM ne radi je edukacija. To sto iznosis ovde konkretne podatke kako SCnet ne radi je svakako korisno.



#68 pokrajacpetar

pokrajacpetar
  • Members
  • 20 posts

Posted 18 August 2014 - 10:44

Vecina ljudi koji ovo citaju prvi put ce da cuju za ove mlm prevarante. Zato i pisem. Nije svaki mlm prevara, ali ovi ljudi su osudjivani. Ova stranica ce da ostane sramota za policiju. Drago mi je sto stoje datumi i sto se stranice ne brisu. Ljudi su godinama masovno upozoravali na GEM prevaru, SCieenet, sada SCnet. Neki ljudi su, tek  posle 10 godina uhapseni i osudjeni uslovno za milionsku (u evrima) GEM pljacku. Isti ti ljudi, Zeljka Jovcic i njen muz (prvooptuzeni i osudjeni za GEM prevaru)sada rade u SCnet-u  i u samom su vrhu piramide  ( trebalo bi da budu na uslovnoj slobodi jer su osudjeni 2012. na 5 god. uslovno). Oni su samo promenili firmu i imaju hrabrosti da se javno promovisu.

 

Osnivac SCnet-a, Robert Pausic se u pocetku hvalio  sa prethodnim iskustvom u Madjarskom SCieenet-u, dok im nisu pohapsili sefove. Za Gem-ovce govori da su prevaranti, a ne smetaju mu osudjeni prvooptuzeni Gem-ovci u samom vrhu SCnet-a(vec pomenuti Zeljka Jovcic i muz peta karijera).Ko zna cega sve tu nema. Ovo sto sam rekao je dostupno svakom i moze da proveri na internetu-novine, video, youtobe, SCnet sajt... Ljudi se zale iz svog licnog iskustva. Navedene informacije sa  interneta su  samo delic informacija kojima raspolaze policija. Ko stiti ove ljude. Oni i dalje manipulisu   onima  koji su neinformisani. Nude SIGURNU zaradu 100 000 evra  ZA 6 MESESCI SVAKOM  ko uplati 141 000 dinara i radi kako mu se kaze(dovodis nove ulagace, i od svake naredne uplate od 141 000 dinara,novog clana koga dovedes,   zaradices 57 000 dinra).

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=85DShsHrqQ4

 

Procitao sam negde da je njihov motivator i jedan od vodecih ljudi u SCnet-u,  doktor Nik - Nikola Canak, rodjeni brat politicara Nenada Canka. Eto zasto policija ne reaguje. Ko zna sa kim su jos povezani. Ima puno njegovih namenskih govora na youtoobe za SCnet.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=eR1pywPS3d4

 

Evo jednog od razloga zasto  su kao sekta. Naredjeno im je da se vise ne blamiraju po forumima i niko se ne usudjuje da prekrsi naredjenje.Sirenje ove prevare ocigledno ne mozemo da sprecimo, jer policija nece da reaguje. Mozemo samo da delimo ovaj blog preko facebook-a i twiter-a, da  upozorimo sto veci broj ljudi.


Edited by pokrajacpetar, 18 August 2014 - 11:06.


#69 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 18 August 2014 - 17:31

Nije svaki mlm prevara

Time je jos teze odrediti koji MLM treba zabraniti a koji ne.

 

ali ovi ljudi su osudjivani.

Nije svaki covek koji je osudjivan odmah i povratnik u kriminal.

 

Ne znam nista o SCnet ni o ljudima koji to vode. Ali ostavljajte ovde podatke, pa ce mozda videti neko kome to moze pomoci.



#70 pokrajacpetar

pokrajacpetar
  • Members
  • 20 posts

Posted 20 August 2014 - 21:41

SRAMOTA DA DRZAVA NE REAGUE. Milorad  Veljovic je objavio hapsenje Gem prevaranata, posle dosta godina upozorenja prevarenih gradjana . Osudjeni su uslovno. I dalje rade isti posao u ali u SCnet-u. Ti komentari po blogovima iz 2003.2004.2005...  pa do danas i dalje stoje. Nije svaki osudjivani povratnik. U pravu si. Ali ovi osudjivani ljudi  i dalje rade istu stvar NEKAZNJENO. Dosta se osudjivanih ovde udruzilo. Lazu narod i manipulisu novim neinformisanim ljudima. Udruzili su se GEM COLLECTION(ZELJKA JOVCIC) PRVOOPTUZENA  i OSUDJIVANA  5 godina USLOVNO  za milionsku ( u evrima) piramidalnu prevaru, sada je u vrhu SCneta. Dalje,  osnivac SCnet-a ,  Robert Pausic je bio visoko pozicioniran i SCieenet Madjarska gde su mu sefovi  takodje pohapseni i osudjeni za milionsko (u evrima) piramidalnu prevaru. Mnogo je tu godina robije, uslovne slobode i sumljivog novca udruzeno. Sramota je koliko  oni ismevaju  drzavu i svoje zrtve. Na zavrsnoj reci sudjenja, Zeljka Jovcic (GEM)je izjavila da NIJE ZNALA DA JE NJEN BIZNIS NELEGALAN I DA JE TREBALO DA JE DRZAVA UPOZORI(muz joj je pravnik ali ona je neobavestena). I dalje se nasmetano bavi tim nelegalnim biznisom, dok je neko opet  NE UPOZORI.

Evo odlican video koji pokazuje veze osnivaca i celnih ljudi SCnet-a sa zabranjenim SCieenet iz Madjarske. To je ista firma (piramida).


 

Samo im je jos i GEM falio. Izvinjavam se. I oni su u SCnet-u. Fino drustvance. Nisam siguran, moze se proveriti, neki doktor NIK Nikola Canak je u vrhu SCnet-a (kazu da je rodjeni brat politicara Nenada Canka). Ima puno njihovog video materijala, samo kucajte njihova imena na net-u. Oni vise nemaju potrebu ni da se kriju.


Edited by pokrajacpetar, 20 August 2014 - 21:46.


#71 pokrajacpetar

pokrajacpetar
  • Members
  • 20 posts

Posted 24 August 2014 - 00:28

Izvinjavam se sto je ovoliko opsirno, ali moram jer pisem o LAZIMA SCneta a NJIH JE PUNO.Nije im svejedno. Drma im se kavez. Na novim seansama su se malo smirili.. Nema vise gluposti o 100 000 evra za 6 meseci. Napokon su poceli da pricaju i o potrosnji ali opet bajke. Evo nekih bisera i lazi SCnet-a, kako uce stare clanove da manipulisu novim i neinformisanim clanovima. Za sve ovo postoji video materijal.
Kazu citiram1)Nemoguce je da se nekom ne svidaja ideja da moze iz SVOJE svakodnevne kupovine da NAPRAVI BIZNIS i promeni sebi zivot (u Sciennet-u im je parola bila OBOGATITE SE OD SVOJE POTROSNJE, pa su shvatili da je suvise debilna i sada su je ublazili u ZARADITE od svoje potrosnje).
2)Na prethodnom videu se vidi da osnivac SCnet-a (poglavar) , Robert Pausic insistira na kaparama i biznis modelu. Govori o ukidanju besplatno registrovanih (nostalgila za zabranjenim Sciennet-om i GEM COLECTION).
3)NJIHOVE PARE, KAPARE novih clanova, (kaze MORATE da im stavite do znanja) NIKOME NE TREBAJU. NJIHOVE PARE TREBAJU NJIMA. da bi pokrenuli POTPUNO NAJSIGURNIJI I NAJISPLATIVIJI POSAO KOJI POSTOJI. Smesno. NAJISPLATIVIJE NA SVETU BEZ RIZIKA, A UPLACUJEMO 141 000. Da bi uzeli pare moraju puno da lazu. Sto veca laz , ljudi vise veruju. Kapare se u stvarnosti uplacuju SCnet-u PA SE DELE U BESKONACNU BINARKU (zbog cega jesu piramida)a ne navodnim firmama partnerima, koje su takodje jos jedna velika laz. Kaze dalje i ostane ziv-ne trebaju Vase pare ni Vasem INSTRUKTORU(koji inace od 141 000 kapare dobija 57 000, iako mu NE TREBAJU) a ne trebaju ni SCnet-u ( u ciju BESKONACNU binarku ide ostalih 84 000 i to ljudima iznad novog ulagaca, da im verujemo na rec i uplatimo).
4)TO SU I DALJE VASE PARE. Oni nas ubedjuju da su pare koje su rasporedjene ljudima iznad , u binarku i dalje nase. Oni nam u zamenu nude neke pozicije u piramidi i popuste od 2-3 posto navodnih buducih kupovina. I za te kupovine opet pare unapred.-VAUCERI-PARE UNAPRED SCnet-u. Sve na rec. Da svu nasu potrosnju i nasih prijatelja i rodjaka preusmerimo na SCnet i svi PARE UNAPRED. Niko te ne upozori na to kada uplacujes kaparu vec pricaju bajke o bogacenju kroz kupovinu.
5) Da li cekati ili odmah uplatiti biznis model. Insistira da se odmah uplti. Dalje kaze da on ima vise ODUSTALIH bizniz modela nego sto mi mozemo da zamislimo besplatno registrovanih clanova. MANIPULISU NOVIM LJUDIMA DA STO PRE UPLATE DOK NEMAJU DOVOLJNO INFORMACIJA. Oprezan ce da razmisli i da se informise. Zato ima toliko odustalih.
6)Najveci biser. Ljude koji NEMAJU PARE(a od takvih najvise i najlakse uzimaju) ubedjuju da PODIGNU KREDIT (141 000 DINARA za pocetak), ZALAGAONICA, DA SE SNADJU KOD PRIJATELJA, RODJAKA jer je SCnet najisplativiji biznis na svetu potpuno bez rizika, da pridodam da su pola sata pre toga govorili i DA JE BESPLATNO ... Agresivno ubedjuju da se ULETI U KREDIT ZA KAPAU OD 6 POSTO BUDUCE POTROSNJE(i tih 6 je laz, jer u najvecim firmama dobijamo 1-3 posto povrata novca , normalno sa PLACANJEM UNAPRED(VAUCERIMA).
DIZEMO KREDIT ZA KAPARU, za 1 DO 6 POSTO BUDUCE KUPOVINE. GENIJALNO. A 94-99 posto cemo lako da platimo. Prvo da otplatimo kredit za navodnih 6 posto kapare.
7) Laz je i da je ulozenih 141 000 dinara kapara. To je INVESTICIJA U PIRAMIDU (beskonacnu binarku). Ni ni jednij konkretnoj firmi se nismo obavezali. Npr. lagali su da je EPS firma partner. Sve ostale navodne firme partneri daju te popuste bilo kom gradjaninu, i bez SCnet kapara, za gotovinsko placanje unapred (kao SCnet vauceri).
8)Kada ljudi ne znaju kako da povrate ulozen novac, jer se kapara ne vraca, oni bez stida kazu NIJE SVAKO SPOSOBAN I DOSTOJAN ZA BIZNIS MODEL.. Posle slede uvrede da si nesposoban, neradnik, negativac...a od ulozenih para ni traga, vec su ih lepo izmedju sebe podelili. Najveci bezobrazluk je kad na forumima procitam KO VAS JE ZVAO U SCnet. PA NA SVIM SEANSAMA SAMO GOVORE O TELEFONIRANJU, LISTI POZNANIKA I DUPLICIRANJU.
9)Evo jos jedna ocigledna laz. Na sajtu SCnet-a se vidi da od 2011 do danas se dnevno uclanjuje, u proseku po 150 ljudi. Ako je 2011 SCnet brojao samo par hljada clanova, a 2014 godine navodnih 265 000 onda je nemoguce da se i dalje dnevno uclanjuje SAMO oko 150 kao pre 3 godine.
10)Kazu da nisu nicija kopija. Nisu kopija neko KOPIJA KOPIJE. lYONES-SCiennett-scnet i ko zna koga je lyones kopirao.
Njihovim lazima nema kraja. Nije lako ni pratiti njihove seminare jer su patoloski lazovi. Samo su njihove lazi BESKONACNE i njihova BINARKA(ko je bio u sekti SCnet , razume ovaj jezik). Drago mi je sto sam upoznao ljude iz SCnet-a. To treba proucavati, na sta su sve ljudi spremni. To je dno, moralno dno Srbije. U mutna vremena takvi ljudi izbijaju na povrsinu. Na forumima su se toliko izbrukali da im je Poglavar, zbog debilnih komentara naredio da se ne oglasavaju. Nema ih duze vreme ni na jednom forumu. Idu u ilegalu gde im je i mesto.

Evo jedan stariji snimak, ako ovo vidi neki ozbiljan policajac, neka proveri koliko ovo elitno (Sciennet,GEM Collection i sada SCnet) drustvance ima godina robije i koliki dosije u policiji. Sve o njima ima i na internetu, a u policiji puno vise.


Edited by pokrajacpetar, 24 August 2014 - 12:52.


#72 kotrljajuci kamen

kotrljajuci kamen
  • Members
  • 3 posts

Posted 31 August 2014 - 18:37

Pozdrav svima upravo sam se registrovao jel sam citao ovaj deo foruma i jako mi je zanimljivo sve to citati, odlucio sam izneti neka svoja iskustva posto sam dobro upoznat sa MLM i laznim MLM-ovima.

 

Pricam samo istinu i celu istinu pod zakletvom ako treba. :)

 

Imam 50 godina i svasta sam radio u svom zivotu pa i mlm i to par njih dosta uspesno (mislim unosno) i nikad nisam niti jednog rodjaka prijatelja kolegu komsiju ili bilo koga vukao za rukav niti terao da se uclani u neki od MLM firmi koje sam radio.

 

Dacu vam jedan primer gde sam radom zaradio lepe pare ali nikad nisam nikog prevario i to su uvek bili kvalitetni proizvodi konkretno u ovom primeru je firma Hemel iz Srbije koja pravi prirodnu kozmetiku na bazi lekovitog bilja i pcelinjeg voska meda i ostale samo prirodne stvari dan danas koristim i u kuci imam te iznad svega visoko kvalitetne proizvode koje su neke clanove moje porodice pomogle u izlecenju da podvucem pomogle i dalje cu verovatno kupovati te prirodne proizvode za svoju kucu odavno se ne bavim time radi zarade.

 

Da pojasnim kao sto sam rekao nikad nisam nikog poznatog pozivao na prezentaciju da bi neko zaradio ne jednostavno sam pozivao ljude da pogledaju prirodne i kvalitetne proizvode niti sam im pricao o bajkama kako ce bez rada da dodju do miliona :D jer to je prica koja vredja moju inteligenciju.

 

90% moje prodaje proizvoda sam obavljao putem svog websajta kojeg vise nema ali na toj stranici je samo u jednom cosku stojalo mogucnost zarade i to nije bio baner neki ogroman nego malecka kockica koja je predstavljala mogucnost ako neko zeli da se bavi prodajom ili marketingom u smislu nalazenja novih distributera ali ostatag tog sajta je govorio o kvalitetu tih proizvoda i povoljnoj ceni pri cemu dodajuci jedan red da ako neko zeli moze biti partner firme Hemel sa time sto bih ga ja uvodio u posao objasnjavao kako se radi korak po korak.

 

Ovo ce biti duzi post ali moram da navedem da svaki partner koga sam ja uveo u posao zatrazio sam da napise u mailu "Ja zelim da budem partner i distributer firme Hemel" uveo sam na dvadesetak novih partnera i sa svakim radio i objasnjavao moj nacin kako dozivljavam MLM i kako po meni treba raditi moja zavrsna recenica je bila "MLM oblik poslovanja je isto sto i udruzenje potrosaca i distributera"​ sto je i poenta svega ti imas kvalitetne proizvode po pristupacnim cenama sa mogucnoscu da i sam budes distributer i poslovni partner firme.

 

Nikada nikad nisam trazio pare za neko clanstvo za neki bezvezni proizvod koji je em skup em nekvalitetan tu se odma gubi smisao MLM-a i uvek sam bezao od firmi kao SCNet koji traze silne pare za neke vaucer tu je kriminal cim se trazi da se plati clanstvo a nema proizvoda ili su proizvodi nekompetetni nekvalitetni i precenjeni od toga sam uvek bezao, Svaki partner ili distributer koga sam ja uveo u neki posao ostao mi je prijatelj i mnogi zahvalni za pokazani ispravni put u MLM-u ako ste u nekom poslu slicnom nemojte zvati svoje rodjake drugove kolege za rukav na prezentaciju to je jako los nacin imate danas internet neiscrpan izvor uvek budite iskreni nikad ne lazite ljude i gledajte da pomognete tim saradnicima maksimum jel ako on ne nauci posao dzaba vam to sto ste nasli neproduktivnog saradnika.

 

Nije svaki MLM los nije svaki internet posao los ako vam nude milione i pricaju o bogatstvu a nemaju uslugu koja je kvalitetna i kompetenta sa cenom ili proizvode prave proizvode koji su dobri i opet cenom kompetentni sa ponudom i da vam ta usluga ili proizvod trebaju e to je onda ok.

 

Danas se bavim sa savim drugacijom vrstom posla ali moram da kazem da je MLM velika skola pritom mislim na legalne kompanije, eto danas isto radim od kuce bavim se trgovanjem na finansijskim trzistima legalno i tu ima kukolja ali svaki neobavesten i neupucen covek jednako ovca za sisanje a danas zaista nema razloga da ako bude.



#73 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 01 September 2014 - 06:00

Pricam samo istinu i celu istinu... bavim se trgovanjem na finansijskim trzistima legalno

A u drugom postu pricas o (nelegalnom?) izbegavanju placanja poreza. :)



#74 kotrljajuci kamen

kotrljajuci kamen
  • Members
  • 3 posts

Posted 01 September 2014 - 09:43

Verovao ili ne placam porez redovno :) a trgovanje na forexu nije nelegalno ne znam odakle ti to 


Edited by kotrljajuci kamen, 01 September 2014 - 09:43.


#75 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 02 September 2014 - 20:15

Kolika je stopa poreza na zaradu na Forexu u Srbiji? Kako racunas tu zaradu, posto imas razne valute u kojima mozes nominalno da zaradjujes cak i ako gubis relativno u dinarima ili u evrima? Kako prijavljujes tu zaradu? Kome placas porez? Da li se od prinosa odbija stopa "rasta cena na malo"?