Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kosarkaske aktuelnosti


  • Please log in to reply
14920 replies to this topic

#6241 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 February 2015 - 20:16

Ja shvatio da mislis na Veliku Planu, tamo igra Djole, moguce da je ovamo. Igra za Planu valjda i Todorovic, dosta klinaca iz Radnickog je igralo tamo. Jankovic je valjda u Bosni...


  • 0

#6242 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 23 February 2015 - 20:18

Kirilenko mi je jedan od omiljenih igraca i volio bih da dodje u CSKA. Znacio bi im mnogo na obe strane terena,a posebno u defanzivi, zamislite tu odbranu AK47 na trojci, Voroncevic na 4 i Hajns na 5 :o

 

Sto je Voroncevic tako strasan defanzivac?  :o


  • 0

#6243 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 23 February 2015 - 20:32

Vraća se Kalašnjikov!


  • 0

#6244 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 23 February 2015 - 20:50

I ja kontam da je povratak Kirilenka bas prava "bomba", ali onda se sjetim da je covjek u dresu Utah Jazz "gazio" NBA parkete jos dok su aktivno igrali i Karl Malone, John Stockton i Greg Ostertag, pa shvatim da on bas i nije u cvijetu mladosti. :kece:

 

A i dugo je vec bez takmicarskih meceva, s obzirom da skoro 4 mjeseca uopste nije igrao.

 

U svakom slucaju, nadam se da ce uspjeti da uhvati formu pred najvaznije meceve, tj. zavrsnicu Evrolige, pa da se nadamo finalu snova: Real Madrd-CSKA Moscow! :thumbs:

 

 


  • 0

#6245 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 23 February 2015 - 21:06

Sto je Voroncevic tako strasan defanzivac?  :o

Pre ce biti bolja odbrana sa Khryapom nego Vorontshevicem, ali pitanje je kad ce da se vrati Victor i kako ce izgledati uopste.

Barsa se bas razocarala u Pleissa, sa pravom.

FC Barcelona is on the market for a big man to add by Euroleague Top 16's market deadline. The Spanish champions are ready to let Tibor Pleiss leave and they offered him to Brose Baskets Bamberg for Trevor Mbakwe.

The trade is very difficult because Tibor Pleiss wants to first agree on money with Barcelona before leaving for any other destination.

Plus Mbakwe has no clause in his contract with the German team.


@Mek
Ma sigurno je u Aleksincu.


Edited by DelPiero, 23 February 2015 - 21:06.

  • 0

#6246 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 23 February 2015 - 21:09

Pre ce biti bolja odbrana sa Khryapom nego Vorontshevicem, ali pitanje je kad ce da se vrati Victor i kako ce izgledati uopste.

Barsa se bas razocarala u Pleissa, sa pravom.

@Mek
Ma sigurno je u Aleksincu.

Nisam pratio - Barsa se razočarala u Tibora igrački ili u pitanju neki njegov postupak van terena?


  • 0

#6247 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 23 February 2015 - 21:09

Nisam pratio - Barsa se razočarala u Tibora igrački ili u pitanju neki njegov postupak van terena?

Igracki.


  • 1

#6248 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 February 2015 - 21:10

Ocekivano, ja ne znam zasto su ga i dovodili. Mogli bi, kad vec vole takva drveta, da pogledaju malo po ACB ligi, ima jedan duplo bolji od mucenog Tibora...


  • 0

#6249 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 23 February 2015 - 21:11

Ocekivano, ja ne znam zasto su ga i dovodili. Mogli bi, kad vec vole takva drveta, da pogledaju malo po ACB ligi, ima jedan duplo bolji od mucenog Tibora...

Tavares?

Ma da su ga doveli za dzabe, pa ajde, zajebali se, ali platiti buyout 600k evra...


  • 0

#6250 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 February 2015 - 21:16

Tavares. Ni prvi ni poslednji, meni iskreno nije jasno kako tako uspesan klub moze toliko da pogresi.


  • 0

#6251 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 23 February 2015 - 21:46

Nisam ja nešto ubijeđen da je Tavares materijal za vrhunsku košarku, jeste ogroman, ali osim toga nisam vidio mnogo drugih kvaliteta.
  • 1

#6252 _propolis_

_propolis_
  • Members
  • 3,741 posts

Posted 23 February 2015 - 21:51

Meni nije jasno zasto su doveli Plaisa kad je igrac istih osobina kao i Tomic, ali za klasu losiji.

Neverovatno je da su Dorsija zamenili Plaisom, fail u najavi.


Edited by _propolis_, 23 February 2015 - 21:52.

  • 0

#6253 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 February 2015 - 23:32

Nisam ja nešto ubijeđen da je Tavares materijal za vrhunsku košarku, jeste ogroman, ali osim toga nisam vidio mnogo drugih kvaliteta.

 

Pa mozda si u pravu, mada meni je ono malo sto sam ga gledao zaista zanimljiv materijal. Ogroman a pokretan, ajde nije bas toliko tehnicki ispoliran, ali nije ni Bobi, recimo ;) Plajs je jos veca sisica od Tomica, plus se ne krece ni blizu toliko dobro.


  • 0

#6254 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 23 February 2015 - 23:50

Plajs je odlican centar. To sto se nije snasao u Barsi ne znaci da je zavrsio svoju kosarkasku karijeru u 27. godini.

Ja bih ga svakako jos cekao, mozda oni traze igraca koji ce biti kompatibilniji sa Tomicem i ostatkom unutrasnje linije, jer realno nemaju razbijaca unutra. Takodje, vjerujem da je zrtva i jedne tendencije koja postoji u igri Barse, a to je da smanji zavisnost igre od Huertasa, sto ima i smisla, a Plajs je sa njim odlicno saradjivao jer se dobro odmotava i ima solidne ruke za svoju visinu.

Inace, da nastavim za Huertasa, ako ne podrzavam ovo za Plajsa, 100% sam na strani da se Huertasu smanji rola. Super je on igrac i atraktivan je, ali nema goriva da izgura Barsu do vrha. A oni trenutno imaju u timu 3-4 vrhunska bek sutera, kao i najbolje sutere u Evropi sa pozicije 4, pa im onda i Satoranski koji se u sustini moze natjerati da organizuje napad sa 11 metara moze podijeliti loptu za sut za tri nakon istrcavanja iz bloka. A Huertasu ostaje da vrti pik sa Tomicem kad treba unijeti novu ideju i raznovrsnost u napad.
  • 4

#6255 nemanjau5

nemanjau5
  • Members
  • 1,292 posts

Posted 24 February 2015 - 00:01

pa vidjelo se na ovom turniru, da je uertasa stavio u drugi plan zarad satoranskog. trenutno satoransky djeluje pouzdanije, igra bolju odbbranu a i par puta je paskval zestoko izludio zbog nekih ludorija uertasovih na terenu

to je dojam sa ovog turnira, ali to su 3 utakmice


  • 0