Jump to content


Photo

Da niste malo smorili sa Art Špig. ''Maus II''?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 misaj*

misaj*
  • Members
  • 12 posts

Posted 30 July 2003 - 17:23

Uz konstataciju da ste vise zaista smorili sa tim "stripom" ..........

jednostavno pitanje:

Hajde da ja napravim strip o stradanju moga dede, jednog od bogatijih srba iz hrvatske, koga su ustase 1941 mucki zaklale, zajedno sa pet striceva, i jos mnogo drugih srba, uz svu mogucu podrsku katolicke crkve i okolnih zemalja.

A zatim i da provucem pricu o otimanju njegove imovine, i maltretiranju ostatka porodice za vreme i posle rata od strane ustasa, komunista - hrvata a i srba i sl.

I na kraju, kako se njegova imovina danas, umesto da se vrati, opet rasprodaje, cak i tim istim hrvatima...

Da li bi to objavili?

Edited by misaj*, 30 July 2003 - 17:24.


#2 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 30 July 2003 - 19:37

jel umes da crtas?

#3 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 30 July 2003 - 19:39

O cemu se radi ovde?

#4 misaj*

misaj*
  • Members
  • 12 posts

Posted 30 July 2003 - 21:39

jel umes da crtas?

Umem da crtam, ali mnogo bolje slikam, ranije sam radio nesto kao recimo "Najamnik" Segelesa, ili nesto kao sto crta onaj nas decko sto radi za francuze......

#5 sabahudin

sabahudin
  • Members
  • 639 posts

Posted 31 July 2003 - 08:43

jel umes da crtas?

Umem da crtam, ali mnogo bolje slikam, ranije sam radio nesto kao recimo "Najamnik" Segelesa, ili nesto kao sto crta onaj nas decko sto radi za francuze......

KO je ovaj chovek?

:lol:

#6 yenta

yenta
  • Members
  • 322 posts

Posted 31 July 2003 - 12:11

jel pitanje o eventualnom objavljivanju upuceno b92? ili nama - mi nishta ne objavljujemo. a ako je strip dobar - kupili bi ga.
a ako nije dobar - ne bi.

dakle, majstore - sve je u tvojoj veshtoj desnici ruci.

#7 misaj*

misaj*
  • Members
  • 12 posts

Posted 31 July 2003 - 13:08

jel pitanje o eventualnom objavljivanju upuceno b92? ili nama - mi nishta ne objavljujemo. a ako je strip dobar - kupili bi ga.
a ako nije dobar - ne bi.

dakle, majstore - sve je u tvojoj veshtoj desnici ruci.

Pitanje je upuceno B92 naravno....

#8 misaj*

misaj*
  • Members
  • 12 posts

Posted 31 July 2003 - 13:19

jel umes da crtas?

Umem da crtam, ali mnogo bolje slikam, ranije sam radio nesto kao recimo "Najamnik" Segelesa, ili nesto kao sto crta onaj nas decko sto radi za francuze......

KO je ovaj chovek?

:lol:

U kom si ti fazonu, majke ti?

Kazi nesto argumentovano umesto dobacivanja, naravno ako imas sta da kazes!

Meni je B92 upaljen i kuci i na poslu u kancelariji i gledam ga (tj. slusam u pozadini) skoro 24 sata. I imam prava da kazem nesto sto mi smeta.

I ako me nesto zaista iritira kod te TV je muzika i neka izdanja poput ovoga koje besomucno reklamiraju i samo me interesujeje da li bi strip o stradanju mog dede objavili i tako (toliko) reklamirali.

Nista vise...

#9 Bulgakov

Bulgakov
  • Banned
  • 470 posts

Posted 31 July 2003 - 15:10

"dakle, majstore - sve je u tvojoj veshtoj desnici ruci. "
:lol:

#10 dumbarajko

dumbarajko
  • Members
  • 136 posts

Posted 01 August 2003 - 00:54

Uz konstataciju da ste vise zaista smorili sa tim "stripom" ..........

ja mislim da ekipa sa radija treba da ukapira bre da brdo ljudi taj radio sluša non-stop (as in *non* *stop*) i da suprotno ideji "puštaj na svakih petnajs' minuta" koja je OK za neki bezveze radio u koji se ljudi uključuju/isključuju povremeno, stvarno mogu malo da o'lade sa reklamama i koje idu na svakih 43 sekundi. ako već mora da se živi od tampona bez šećera sa krilcima i provitamnskim kompleksom, ne moraju bre da smaraju toliko sa svojim generalno nekomercijalnim projektima. eto.

#11 misaj*

misaj*
  • Members
  • 12 posts

Posted 01 August 2003 - 01:20

ja mislim da ekipa sa radija treba da ukapira bre da brdo ljudi taj radio sluša non-stop (as in *non* *stop*) i da suprotno ideji "puštaj na svakih petnajs' minuta" koja je OK za neki bezveze radio u koji se ljudi uključuju/isključuju povremeno, stvarno mogu malo da o'lade sa reklamama i koje idu na svakih 43 sekundi. ako već mora da se živi od tampona bez šećera sa krilcima i provitamnskim kompleksom, ne moraju bre da smaraju toliko sa svojim generalno nekomercijalnim projektima. eto.

Upravo tako.. Ali ne samo nekomercijalnim nego i uvredljivim za narod koj je toliko propatio u proslom veku.....

Proslo je vec tri godine od kako smo se oslobodili i poslednjeg kaisa komunizma, a jos uvek niko nije pokrenuo da se jednom za svagda rascisti sa istorijom, i istraze i iznesu cinjenice srpskog stradanja na videlo.

A to moze da uradi/pokrene/organizuje samo neka jaka (prosrpska, ako takva postoji) nevladina organizacija ili medijska kuca, ove iz vlade i tako interesuju samo narukvice...

#12 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 12 August 2003 - 13:00

MAUS je potpuno genijalan strip. Savrseno je nacrtan, prica je izuzetna. Hvala B92 sto ga je izdao i ucinio dostupnim ovdasnjoj publici. Ne znam zasto nekome smeta strip o stradanju Jevreja? Ako ti ne smeta strip vec samo reklama, to potpuno razumem, ali ti onda valjda smetaju i druge reklame kojih ima svuda previse?

Zasto nema stripa o srpskom stradanju? Zato sto niko nije seo da to nacrta i napise. Zato sto nema tako talentovanog crtaca kao sto je Spegelman zainteresovanog za temu... U svakom slucaju to je pitanje za autore stripova, a ne za izdavacku kucu, jer obicno knjigu treba prvo napisati, pa tek onda objaviti i na kraju reklamirati...

Posebno je vazno, s obzirom na temu koju si pokrenuo, da moras biti svestan da razgovor o Jevrejskom stradanju ne umanjuje tezinu bilo cijeg drugog stradanja, naprotiv.

#13 yenta

yenta
  • Members
  • 322 posts

Posted 12 August 2003 - 16:03

ma boli njega za stradanje on bi strip o svom dedi, ko rachuna - zasluzio je, kao prvoborac na talasima radija, nonstop.

#14 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 18 August 2003 - 13:56

Zasto nema stripa o srpskom stradanju? Zato sto niko nije seo da to nacrta i napise. Zato sto nema tako talentovanog crtaca kao sto je Spegelman zainteresovanog za temu...

Kako nema?
Knindže, vitezovi srpske krajine...

#15 MotorMouth

MotorMouth
  • Members
  • 27 posts

Posted 18 August 2003 - 14:09

Nije dovoljno da je neko stradao, vec da mnogo ljudi ZNA da je taj neko stradao i VERUJE u to. Strip a la Mouse i njegov uspeh je samo jedna od prirodnih posledica...bas kao i Knindze i njihove posledice...