Jump to content


Photo
- - - - -

Zivkovic - ponovo ili uzalud?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
303 replies to this topic

#1 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 05 November 2012 - 14:24

Ja sam se Zoranom Zickovicem u najvecem delu stavova istomisljenik; cini mi se da on ozivljava ideju DS, koju je Tadic ubio.
Naravno, ja sam nekada bio vrlo sklon i C. Jovanovicu, ali, sa njegovom evolucijom, ja sam izgubio svoje simpatije za njega.
Ako se isto dogodi i Zivkovicu, ja cu ponovo korigovati svoje misljenje; za sada, on ima sve moje simpatije.

#2 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 November 2012 - 16:30

Z.Zivkovic uziva i moje poverenje. Pitanje je samo da li postoji neki krug relevantnih ljudi koji bi ga podrzali. Predugo je on slobodan strelac, i bojim se da bi tesko mogao da oformi krug dovoljno strucnih ljudi, koji bi stao iza njega. Ne treba zaboraviti da je njemu i onomad predbacívan nedostatak formalnog obrazovanja. Licno smatram da profesionalnom politicaru s iskustvom i karizmom ono nije ni neophodno, ali ja se tu ni ne pitam.
U svakom slucaju, bilo bi vredno pokusaja.

#3 Dzoni Dep

Dzoni Dep
  • Banned
  • 17 posts

Posted 05 November 2012 - 16:35

Zoran Zivkovic je neko ko je politicki odavno u penziji. On po meni realno nema nikakve sanse da uspe u politici. On je jos od 2004 godine na pauzi. Znaci,skoro jednu deceniju. Realno,da je imao nekog potencijala,zar ne mislite da bi za tih 8 godina mogao da nesto napravi od svoje politicke karijere?
Realno,nema nekog izgleda da nesto uradi, Imao je svoju sansu,nije je iskoristio i to je to..

#4 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 05 November 2012 - 16:41

Kada Živković kritikuje Tadića, DS, Koštunicu, Bebu Popovića, tako reći sve aktere srpske politike, nema mu se šta zameriti, slaganje u ogromnoj meri, međutim, ničim nije pokazao da se može očekivati od njega da napravi bilo kakav pomak. NE uliva nikakvo poverenje, meni naravno, ni kad se gleda kao bivši premijer niti kada se sluša kao neki slobodnjak, sada.
Uz svo razumevanje, sagledavanje situacije i odnosa u vreme kad je bio premijer, trebalo je imati "talenta" pa ne iskoristiti nagli, njemu poklonjen, porast popularnosti DS, on je na kraju mandata podršku DSu sve na 12%, a da nijedno krupno pitanje nije rešio, takoreći ni otvorio.

#5 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 05 November 2012 - 16:57

Uzalud.
Problem Srbije uopšte nije kadrovski već sistemski. Doduše, sistemska negativna selekcija daje iluziju da se problem Srbije može rešiti kvalitetn(ij)im ljudima na vlasti, ali to je zabluda. Srbija je civilizacioni grbavac, grbavo rođeno, a kako vreme odmiče i grba je sve veća.
Evo, trenutno je na vlasti koalicija (skoro pa) najgorih; vidi li neko razliku u odnosu na prethodno kada su bili (skoro pa) najbolji? Možda neko misli da je to i dobro da politika zemlje ne zavisi od personalnog ili ideološkog sastava vlasti, ali ne, to samo znači da vlast više nikakve veze nema sa narodom u čije ime (navodno) nastupa. Izbori nisu ukinuti, samo obesmišljeni.

#6 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 05 November 2012 - 17:41

Pa Zivkovic bas i nije politicar realno, nema harizmu. Steta posto je mozda jedan od retkih koji je zadrzao Djindjiceve ideje.

#7 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 05 November 2012 - 18:08

Ja sam se Zoranom Zickovicem u najvecem delu stavova istomisljenik; cini mi se da on ozivljava ideju DS, koju je Tadic ubio.
Naravno, ja sam nekada bio vrlo sklon i C. Jovanovicu, ali, sa njegovom evolucijom, ja sam izgubio svoje simpatije za njega.
Ako se isto dogodi i Zivkovicu, ja cu ponovo korigovati svoje misljenje; za sada, on ima sve moje simpatije.


Ima tvoje simpatije i jos dvadeset ljudi od kojih su polovina ucesnici ovog foruma a druga polovina su rodbina i komsiluk al sa njegove strane ulice
On nije beogradski politicar, to sto nema big deal papir nije toliko vazno.Nikakve rezultatete nije mogao ni da ima, posle atentata, jer samo budalama nije jasno da je u pitanju organizovani puc ciji je prvi i osnovni deo bio streljanje premijera.Za to su posluzile budale i zlotvori kojima i nije bitno ko im upravlja sve dok su na platnom spisku.Tu je doslo do zajeba posto je 12 mart postao prekretnica u novijoj srpskoj istoriji, oni su jednostavno omanuli u proracunima i morao je da se pojavi Tadic, beogradski, njihov
Kostunica je pokazao zavidnu mracnu stranu koja preti da sjebe ceo taj politicko/knjizevno/poslovni klan sto umislja da je nekakva elita
Ima istine i u tome da se nije dovoljno angazovao u godinama koje su usledile i da je aktuelan svaki put kada Tadic poklekne

Edited by villiem, 05 November 2012 - 18:25.


#8 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 November 2012 - 18:18

Pa Zivkovic bas i nije politicar realno, nema harizmu. Steta posto je mozda jedan od retkih koji je zadrzao Djindjiceve ideje.


Itekako je ima, ali kao sto Viliem rece, nije beogradski politicar. Za vreme dok je vodio Nis, njegov licni pecat se zaista osecao. Ljudi su mu verovali. Njegovim odlaskom u BG izgubio je i Nis, i on sam. Pokidana veza, koja se vise ne moze zakrpiti.

#9 Murka

Murka
  • Banned
  • 102 posts

Posted 05 November 2012 - 18:19

Zivkovic ima dobre sanse. Treba samo da se okrene ljudima koje je Tadic izbacio/pasivirao.

#10 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 05 November 2012 - 18:35

Itekako je ima, ali kao sto Viliem rece, nije beogradski politicar. Za vreme dok je vodio Nis, njegov licni pecat se zaista osecao. Ljudi su mu verovali. Njegovim odlaskom u BG izgubio je i Nis, i on sam. Pokidana veza, koja se vise ne moze zakrpiti.


Ne znam Vili ja sam 2003/04 bila u SR, i iskreno nijedan njegov intervju ili govor nije mogao da me drzi zainteresovanu iako mi je generalno bio simpatican. Ja mislim da je on najbolje funkcionisao na mestu glavnog pandura, tu je bio najefikasniji.

#11 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 05 November 2012 - 18:43

Zivkovic? Give me a break.

Zivkovic je odlicno funkcionisao kao Djindjicev covek od poverenja i neko ko je odlicno radio konkretne poslove unutar granica koje su mu date. Daleko je on od ozbiljnog politicara.

#12 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 November 2012 - 18:51

Ne znam Vili ja sam 2003/04 bila u SR, i iskreno nijedan njegov intervju ili govor nije mogao da me drzi zainteresovanu iako mi je generalno bio simpatican. Ja mislim da je on najbolje funkcionisao na mestu glavnog pandura, tu je bio najefikasniji.


O pa to je vec vreme njegovog silaska. Ne govorim ja o tome, vec o onome kad je bio gradonacelnik Nisa. Secas li se da je Nis prvi poceo s gradjanskim protestima 96-te? Covek je zaista bio u svom elementu, atmosfera je bila sjajna, a on licno je svemu mnogo pridoneo. Dobar je bio i kao gradonacelnik sledece 4 godine.
Djindjic ga nije povukao u BG sto mu je bio burazer, nego sto je verovao u njega. Medjutim, medju postpetooktobarskim azdajama se nije najbolje snasao. Da li je bilo do njega, ili do njih, ne znam.
Mozda je on od onih koji najbolje funkcionisu kad je stvarno gusto, a losije kad treba ici hladne glave, kalkulisati, pa i jesti g... I mozda je bas vreme za jednog takvog, sad kad ionako nema vise sta da se izgubi.

#13 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 05 November 2012 - 19:21

Zoran Zivkovic ima dve velike mane:

1. Rodjen je u Nisu
2. Nije rodjen u Beogradu

Njegova dva velika plusa kod mene su mu to sto je imao dovoljno hrabrosti da posle ubistva Djindjica preuzme funkciju premijera i prilicno uspesno sprovede sablju do samog kraja. Takodje je verovatno jedini politicar na ovim prostorima koji je dzentlmenski priznao stranacki poraz i nije isao na cepanje stranke. Nije demagog i politikant, njegove politicke poruke su gotovo uvek bile jasne i nedvosmislene, ali on vise nema sta da trazi na politickoj sceni. Jednostavno nema kapaciteta da uspesno vodi stranku.

#14 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 05 November 2012 - 19:29

O pa to je vec vreme njegovog silaska. Ne govorim ja o tome, vec o onome kad je bio gradonacelnik Nisa. Secas li se da je Nis prvi poceo s gradjanskim protestima 96-te? Covek je zaista bio u svom elementu, atmosfera je bila sjajna, a on licno je svemu mnogo pridoneo. Dobar je bio i kao gradonacelnik sledece 4 godine.
Djindjic ga nije povukao u BG sto mu je bio burazer, nego sto je verovao u njega. Medjutim, medju postpetooktobarskim azdajama se nije najbolje snasao. Da li je bilo do njega, ili do njih, ne znam.
Mozda je on od onih koji najbolje funkcionisu kad je stvarno gusto, a losije kad treba ici hladne glave, kalkulisati, pa i jesti g... I mozda je bas vreme za jednog takvog, sad kad ionako nema vise sta da se izgubi.


Zivkovic je odlican operativac ali to za sefa ozbiljne partije nije dovoljno. U nekoj normalnijoj politickoj kulturi, gde postoji slobodnija i manje sujetna raspodela zaduzenja po politickim strankama to bi moglo da se pokrije jakim organima stranke ali to je u Srbiji, gde je sef partije ujedno i njen pater familias, naucna fantastika. Iskreno, nemam predstavu gde bi i od cega Zivkovic i mogao da skrpi solidnu stranacku infrastrukturu. Na stranu sto je Zivkovic ispao najveca politicka zrtva post-djindjicevskog perioda, jer su se svi ovi kurajberi pametno sklonili i pustili ga da se rve sa upravljanjem drzavom koja je bila na ivici da prsne zbog mafijasko-debeovskog puca koji je kulminirao Djindjicevim ubistvom. To su situacije u kojima covek ili potone kao politicar ili (mnogo redje) iskuje politicku karijeru kakvoj nije mogao ni da se nada. On nije uspeo i to je to.

Mada, kad covek pomisli da je tu nesrecnu stranku u kojoj je bio i Zivkovic vodio jedan Boris Tadic, mediokritet opste prakse, ispada da u srpskoj politici nista nije nemoguce.

Edited by harper lee, 05 November 2012 - 22:12.


#15 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 November 2012 - 19:37

U nekoj normalnijoj politickoj kulturi, gde postoji slobodnija i manje sujetna raspodela zaduzenja po politickim strankama to bi moglo da se pokrije jakim organima stranke ali to je u Srbiji, gde je sef partije ujedno i njen pater familias, naucna fantastika.


... a stranke su samo odraz sire politicke kulture, ciji je moto "ako je politicar dobar za sebe (citaj: premazan svim mastima, laze, krade, otima, gazi po lesevima...), bice dobar i za nas. sta ce nam neki posten, a budala".