Jump to content


Photo

Zašto s izuzetkom Srbije, ostale republike SFRJ nisu imale autonomn


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10 replies to this topic

#1 Srpsčanin

Srpsčanin
  • Banned
  • 22 posts

Posted 20 July 2012 - 16:44

Može li neko da objasni - Zašto s izuzetkom Srbije,ostalih 5 republika nekadašnje SFRJ nisu imale autonomne pokrajine ?

Edited by Srpsčanin, 20 July 2012 - 16:45.


#2 Johanna92

Johanna92
  • Banned
  • 597 posts

Posted 20 July 2012 - 20:11

Zbog istorije i etnickog sastava. Ne znam zasto bi Makedonija, Slovenija, Crna Gora imali autonomne pokrajine, BiH je zamisljena kao simbol brastva i jedinstva, a Hrvatska nije imala takvu razliku u ekonomskom standardu izmedju Dalmacije (Venecija) i Slavonije(Austrija), kao izmedju centralne Srbije (Otomanska impreija) i Vojvodine (Austrija).

#3 Srpsčanin

Srpsčanin
  • Banned
  • 22 posts

Posted 20 July 2012 - 20:33

Zbog istorije i etnickog sastava. Ne znam zasto bi Makedonija, Slovenija, Crna Gora imali autonomne pokrajine, BiH je zamisljena kao simbol brastva i jedinstva, a Hrvatska nije imala takvu razliku u ekonomskom standardu izmedju Dalmacije (Venecija) i Slavonije(Austrija), kao izmedju centralne Srbije (Otomanska impreija) i Vojvodine (Austrija).

Zbog istorije i etnickog sastava. Ne znam zasto bi Makedonija, Slovenija, Crna Gora imali autonomne pokrajine, BiH je zamisljena kao simbol brastva i jedinstva, a Hrvatska nije imala takvu razliku u ekonomskom standardu izmedju Dalmacije (Venecija) i Slavonije(Austrija), kao izmedju centralne Srbije (Otomanska impreija) i Vojvodine (Austrija).

Aha,važi

#4 Johanna92

Johanna92
  • Banned
  • 597 posts

Posted 20 July 2012 - 20:37

Postoje dve opcije: a)imas svoje obrazlozenje ili je b)moje obrazlozenje totalna nebuloza. Sta je od ta dva?

#5 Srpsčanin

Srpsčanin
  • Banned
  • 22 posts

Posted 20 July 2012 - 20:57

pod b)

#6 Johanna92

Johanna92
  • Banned
  • 597 posts

Posted 20 July 2012 - 21:05

Zasto?

#7 Srpsčanin

Srpsčanin
  • Banned
  • 22 posts

Posted 20 July 2012 - 21:09

Zato što je prepuno netačnosti i nelogičnosti.Tako neozbiljna poruka svakako nije podobna da bude razmatrana u meritumu.

Edited by Srpsčanin, 20 July 2012 - 21:11.


#8 Johanna92

Johanna92
  • Banned
  • 597 posts

Posted 20 July 2012 - 21:10

Sta je netacno i nelogicno?

#9 Srpsčanin

Srpsčanin
  • Banned
  • 22 posts

Posted 20 July 2012 - 21:14

Pročitajte ponovo drugu rečenicu moje prethodne poruke.

#10 Johanna92

Johanna92
  • Banned
  • 597 posts

Posted 20 July 2012 - 21:20

Dobro, ajde da uradimo jedan test, moze? Sta kazete na ovo obrazlozenje:

'Razlog sto je Srbija jedina imala pokrajine, a ostale republike ne je zbog toga sto je KPJ zelela da suzbije srpski nacionalizam (dok ostali nisu predstavljali problem) i zelela je da kazni Srbiju kao republiku u kojoj je cetnicki pokret uzivao veliko postovanje'?

Odgovara?

#11 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 July 2012 - 02:16

Dobro sad. Evo i ja imam jedan predlog: zato sto je na Jalti Jugoslavija trebalo da bude podeljena 50:50, a da britanski uticaj bude dominantan u istocnom delu (citaj: Srbija), a sovjetski u zapadnom (citaj: Slovenija i Hrvatska), zato sto se Staljin stalno zalio kako je KPJ u Srbiji jako slaba, a burzoazija (pod kojom je on, naravno, kao dokazani dusevni bolesnik, svasta podrazumevao) veoma jaka, ali se posle ispostavilo da je Churchill izgubio izbore, njegov pulen Subasic bio budala, zapadni saveznici dali sovjetskim totalitaristima da rade iza gvozdene zavese stogod pozele, sa naglaskom na masovne zlocine, tako da je razbijanje "srpske burzoazije" bilo podstaknuto ne samo etnickim ciscenjem vojvodjanskih Nemaca, vec i autonomijom Kosova kao prelaznim resenjem pre ujedinjenja sa Albanijom (sto je bio plan KPJ sve do 1948).