Jump to content


Photo
- - - - -

Osnovne studije na jednom faxu , a master na drugom? Da li je moguce ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 INS0MNIAC

INS0MNIAC
  • Members
  • 17 posts

Posted 25 June 2012 - 19:30

Po zakonu je moguce , to znam ,ali po evropskom itd. Sta kod nas? I zasto je kod nas sve tako komplikovano i podeljeno ? imam osnovne akademske studije , sa 180 poena , zelim da upisem neki master od 2 godine .Ali cesto mi kazu na fakuletetima da je to nemoguce jer moram samo master smera osnovih studija ??? Ja se pitam KAKO ?

Pomoc pliz !

#2 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 25 June 2012 - 20:38

Naravno da je moguce. Nisu bas moguce sve kombinacije (npr. osnovne na pravima, a master na matematici i slicno). Ocekuje se da se radi o kompatibilnim studijama. Ponegde je dodatni problem ako zelis da sa trogodisnjih akademskih studija (zar nije doneta preporuka da akademske studije moraju biti cetvorogodisnje?) da upises master na fakultetu koji ima cetvorogodisnje osnovne studije. Sa tacke gledista tog fakulteta ti nemas zavrsene osnovne studije.

Fakultet na kome upisujes master studije moze i ocekivati da polazes razliku ispita ako se program fakulteta na kome si zavrsio suvise razlikuje od fakulteta na kome zelis da upises master.

Dobices korisnije odgovore ako napises sta si zavrsio i koje master studije zelis da upises.

Edited by tomas.hokenberi, 26 June 2012 - 10:46.


#3 vizl

vizl
  • Members
  • 353 posts

Posted 26 June 2012 - 08:23

Nvm.
Deleted.

Edited by vizl, 26 June 2012 - 08:25.


#4 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 June 2012 - 18:31

Moguce je i ja sam nedavno imao jednog takvog studenta na masteru, kome sam bio mentor. Doduse, moguce je da treba sacekati saglasnost mudrijaskog naucno-nastavnog veca fakulteta na koji prelazis. Sto u nekim slucajevima moze da se otegne u beskonacnost, posto su gospoda profesori lenji da se sastaju...