Jump to content


Photo
- - - - -

WW2 + 60 godina iza


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 25 June 2012 - 12:34

Imate li vi neki izvor za to. mislim da je vase vredjanje diskutanata prevrsilo svaku meru. mislim da ce mnogi ljudi zbog vas snapustiti ovaj forum

Izvor je Vasilij Nikitic Mitrohin, ex-major KGB-a, preporucujem svesrdno njegove arhive, ima nekih 200 strana o Avganistanu. A ako ce koke nosilje napustiti forum - utoliko bolje. Tvoje antiliberalno bulaznjenje na prakticno svakom topiku je za mene uvredljivo, pa sta? Ili je tvoja percepcija nekako specijalna, bolja od drugih, pa ti vidis stvari (iz kokosinjca) koje drugi ne vide?

#2 sizzling

sizzling
  • Banned
  • 2,497 posts

Posted 25 June 2012 - 13:49

Pa samo u Avganistanu je sovjetska armija pobila preko pola miliona civila - i to prema ruskim izvorima, pa ti nije palo na pamet da to navedes kao primer, a relevantnije je za ovaj topik, licemeru?


Kod tebe izgleda, Sovjeti nisu ni pocinjali nista da ubijaju ako nije bilo najmanje 1/2 milijuna ( naravno civila ). Samo nastavi dalje, mozda od tebe i tvog Prof. Shnyder-a jednog dana naucim da su i kod mene u Austriji ubili najmanje pola milijuna civila. :rotflmao:

Evo sad i u Avganistanu, pa ni manje ni vise nego 1/2 milijuna, malo im bilo onih Psheka, pa Pribalticara, eto gadovi stigli i u Kabul....
A ja sve vreme mislio da sovjeti tamo instalirali lokalnu vlast koju je naravno vodio njihov vazal Mohammed Nadschibullāh, pa i ako je tamo neko nekoga ubijao onda je to bio Nadschibullāh. Jos nigde nisam video slike ubijenih civila u Kabulu da ih sovjetski vojnici zapishavaju, za razliku od ovih pacifikatora i demokratizatora kao i ostalih boraca za US - kitizenship ;).
Dobice oni jednog dana "kitizenship". Tvoj Mitrohin bio dobar, u Londonu napisao vise knjiga nego sto ih je u zivotu procitao, pa je na kraju i dobio "kitizenship" i umro, sto nije smetalo onima iz MI6 da napisu i "Arhiv Mitrohina - Part II". To sto su oni u stvari napisali i onaj prvi deo, samo nesretni Mitrohin morao da potpishe, to ti ovde naravno neces napomenuti...

Edited by sizzling, 25 June 2012 - 14:15.


#3 STYX

STYX
  • Banned
  • 837 posts

Posted 25 June 2012 - 16:17

Smatram da bi ovaj topik omogucio prestanak trolovanja teme o Grolu i Titu jer sam naziv implicira da se ovde moze raspravljati o svemu pod kapom nebeskom. Da li su Musolini,Tito, Pavelic... bili engleski spijuni, kakvi su dokazi za to, da li je Staljin zista pobio toliko ljudi koliko zapad tvrdi, da li su Sovjeti ubili pola amiliona afganistanaca, koliko civilnih zrtava je ostalo iza americkih vojnih "avantura" nakon WW2, itd itd. Ja mislim da ovaj topik moze biti vrlo koristan a moderator nek da svoj sud.

#4 STYX

STYX
  • Banned
  • 837 posts

Posted 26 June 2012 - 15:03

Ovako: sve sto sam napisao savrseno je opravdano i obrazlozeno. Naravno da cu nekome ko mi se prvi obrati sa "velika budaletino" odgovoriti sa "nemoralni idiote". Izvini, ali ako ti opravdavas vredjanje od strane tvojih ociglednih istomisljenika u totalitarnoj ideoloskoj pripadnosti, onda si se malo zahebao. Kao i ovaj agaton koji misli da je ok da on vredja, ali se nadje bogzna kako skandalizovan kad mu se uzvrati istom merom.

Dalje, ne vidim u cemu je uvreda, kad sam forumasu koji je LAGAO rekao da laze, nakon sto sam mu to dokazao? "Pinokio" nije nikakva uvreda, a on se pokazao kao lazov.

Svi koji negiraju staljinisticke zlocine, bas kao i oni koji negiraju fashisticke, JESU mentalno bolesni kretenoidi, podjednako kao i revizionisti Holokausta, podjednako kao i oni koji slave Radovana i Ratka, a negiraju genocid u Srebrenici. Zalim slucaj, mozete me banovati, ali to nemoralnu kretenoidnost takvog nacina misljenja nece smanjiti ni za kvark. Ljudi koji se sprdaju sa milionim neduznih zrtava raznih kolektivizacija, "velikih skokova napred" i drugih idiotskih socijalnih eksperimenata JESU ZLIKOVCI. Zalim slucaj, to je potpuno racionalan zakljucak, narocito ako se rukovodis konsekvencijalistickom etikom.

I naravno, onaj ko tvrdi da je bilo koji ozbiljni istoricar procenjivao gubitke bivseg sssr-a na 70% ne zna elementarnu aritmetiku i treba da ide u skolu, a ne da visi na forumu.

Sta ti tacno tu nije jasno? Jel ima jos nesto sto treba objasniti?

Ostatak tvog posta svedoci samo o tipicnom antiliberalnom i antizapadnom ispiranju mozga. Inace, taj tvoj Engdahl ne samo da nije nikakav profesor, nego nije ni doktorirao ni magistrirao. Par godina je studirao u Stokholmu (i to ne istoriju), ali nikad nije zavrsio. On je jednostavno ideoloski bukac. Porediti njega sa prof. Snyderom je cisto demagosko lupetanje.

Inace, tvoje trazenje "cvrste ruke" za ove prostore je ustvari za banovanje (to isto tvrde i Zveri srpske, bas identicno kao ti, cak verovatno i citiraju budalasa Engdala, na primer), ali to je sasvim druga prica.


U najmanje 90% slucajeva si ti taj koji prvi pocinje da "vredja" (ovo stavljam pod navodnike jer mene licno bilo ko da napise bilo sta na forumu ne moze uvrediti jer ne dajem pet para za to) ljude, nazivajuci ih Vladimir Milisavljevic Budala, znaci em kriminalac em budala, i to je cinjenica koju svako moze da proveri na podforumu Politika.
Sto se tice ove tvoje tvrdnje # Svi koji negiraju staljinisticke zlocine, bas kao i oni koji negiraju fashisticke, JESU mentalno bolesni kretenoidi, podjednako kao i revizionisti Holokausta, podjednako kao i oni koji slave Radovana i Ratka, a negiraju genocid u Srebrenici#, zasto namerno precutkujes i cak sta vise porices zlocine pocinjene od strane anglosaksonaca? Zasto su ubijeni civili u Afganistanu od strane Sovjeta strasan zlocin a ubijeni civili u Vijetnamu, Iraku,Afganistanu ponovo (kojih je bilo kudikamo vise od sovjetskih zrtava)... od strane Amerikanaca nisu?
Ljudi koji prvo moraju da provere koje su nacionalnosti civilne zrtve i koje nacionalnosti ubice, da bi izrazile svoj stav o ubijanju civila su losi.necasni i licemerni ljudi.

#5 agatton

agatton
  • Members
  • 271 posts

Posted 26 June 2012 - 21:55

STYX , pozdravljem izbor. Naslov zaista pruža neograničene mogućnosti za raspravu o većini stvari koje mene kao levičara zanimaju, pogotovo što skoro sve što se danas dogadja ima svoje korene upravo u ww2 i toleranciji evropskih antikomunističkih elita prema Hitleru. I ne samo toleranciji nego i aktivnom učešću u preuzimanju vlasti u Nemačkoj. Uostaklom dobro je poznata činjenica da su se nacisti prvo obračunali sa komunistima pa tek onda sa Jevrejima.

Ovde kod nas je interesantno analizirati koji interesi pokreću tupane da drastično umanjuju broj žrtava izazvanih od strane fašista i kolaboracionista u Jugoslaviji a naduvavaju "žrtve komunističkog terora".

Tako je ta grupacija tupavih antikomunista, plaćenih baraba da lažu, broj žrtava na "Banjici" i Starom sajmištu sa preko 100000 prema izvorima iz SFRJ smanjila na "nekih 5-6 hiljada" dok je broj likvidiranih kolaboracionista i zločinaca 1945. sa maksinmalnih 7000, /grupacija tupavaca i antikomunističkih prdara/ naduvala na "preko 300000". Medju "proceniteljima" dominiraju srpski paraistoričari, novinari i popovi.

Na forumima ovakve laži po zadatku šire lakoverni idioti koje je lako identifikovati. Čim namirišu levičara počinju da vredjaju i lupetaju.

Još jednom STYX odlična tema, pokušaću konstruktivno da doprinesem.

#6 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 27 June 2012 - 09:19

STYX , pozdravljem izbor. Naslov zaista pruža neograničene mogućnosti za raspravu o većini stvari koje mene kao levičara zanimaju, pogotovo što skoro sve što se danas dogadja ima svoje korene upravo u ww2 i toleranciji evropskih antikomunističkih elita prema Hitleru. I ne samo toleranciji nego i aktivnom učešću u preuzimanju vlasti u Nemačkoj. Uostaklom dobro je poznata činjenica da su se nacisti prvo obračunali sa komunistima pa tek onda sa Jevrejima.

Ovde kod nas je interesantno analizirati koji interesi pokreću tupane da drastično umanjuju broj žrtava izazvanih od strane fašista i kolaboracionista u Jugoslaviji a naduvavaju "žrtve komunističkog terora".

Tako je ta grupacija tupavih antikomunista, plaćenih baraba da lažu, broj žrtava na "Banjici" i Starom sajmištu sa preko 100000 prema izvorima iz SFRJ smanjila na "nekih 5-6 hiljada" dok je broj likvidiranih kolaboracionista i zločinaca 1945. sa maksinmalnih 7000, /grupacija tupavaca i antikomunističkih prdara/ naduvala na "preko 300000". Medju "proceniteljima" dominiraju srpski paraistoričari, novinari i popovi.

Na forumima ovakve laži po zadatku šire lakoverni idioti koje je lako identifikovati. Čim namirišu levičara počinju da vredjaju i lupetaju.

Još jednom STYX odlična tema, pokušaću konstruktivno da doprinesem.


u hrvatskim izvorima pise se o daleko vecem broju likvidiranih, preko 300 000 itd