Jump to content


Photo
- - - - -

Četvrtfinale: Engleska-Italija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
108 replies to this topic

Poll: Četvrtfinale: Engleska-Italija (18 member(s) have cast votes)

U polufinale ide...

  1. Engleska nakon 90 minuta (1 votes [5.56%] - View)

    Percentage of vote: 5.56%

  2. Italija nakon 90 minuta (3 votes [16.67%] - View)

    Percentage of vote: 16.67%

  3. Engleska nakon produžetaka (2 votes [11.11%] - View)

    Percentage of vote: 11.11%

  4. Italija nakon produžetaka (3 votes [16.67%] - View)

    Percentage of vote: 16.67%

  5. Engleska nakon penala (2 votes [11.11%] - View)

    Percentage of vote: 11.11%

  6. Italija nakon penala (7 votes [38.89%] - View)

    Percentage of vote: 38.89%

Navijaću za...

  1. Italiju (9 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

  2. Englesku (7 votes [38.89%] - View)

    Percentage of vote: 38.89%

  3. Nikoga (2 votes [11.11%] - View)

    Percentage of vote: 11.11%

Vote Guests cannot vote

#76 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 25 June 2012 - 12:01

Ridji objasnio :hail: Ovo je jedina stvar koju sam mu i ja zamerio sinoc, sve ostalo je bilo odlicno. Cak i kod ostalih promasaja nema puno njegove krivice jer je svaki put morao da se izbori za poziciju. Uvek je tu bio neki Englez sa kojim se rvao, gurao. Uvek je tu bio neko na pola metra da ga blokira. Jednostavno ni u jednoj od tih prilika Mario nije imao skroz cistu situaciju + je morao da se fizicki trosi da bi uopste usao u sansu.


meni je taj lob bio skroz fudbalski potez: golman (btw odlichan) mu je dobro zatvorio ugao, mogao je da zapne pa shta bude..ne znachi da bi pogodio nebranjen deo
druga stvar je shto je (?)teri ili ko je vec bio sjajno odreagovao

ja npr pirla obozhavam /shto nije narochito teshko, ali on je baloteliju u prvim minutima produzhetka dao ochajnu loptu (kada je ovaj kao munja izleteo) shto je poslednja stvar koju bih od njega ochekivao

mozhda je baloteli mogao da ugura u regulare vremenu ono shto je prebacio preko prechke sa 4-5m od gola

ostalo manje-vishe ok
svakako zanimljiv igrach (ja ga prvi put gledam :lol+: )

#77 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 25 June 2012 - 12:09

sasvim je logicno bilo da baloteli igra a ne di natale. baloteli dobro poznaje engleske stopere a i jaci je i to ne malo od di natalea koji bi se izgubio medju stoperima. jednostavno ga nije hteo gol, kao ni ostale italijanske fudbalere. ali takodje mislim da je trebao di natale uci umesto diamantija ali me ovaj drugi demantovao dobrom utakmicom.

#78 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 25 June 2012 - 12:12

meni je taj lob bio skroz fudbalski potez: golman (btw odlichan) mu je dobro zatvorio ugao, mogao je da zapne pa shta bude..ne znachi da bi pogodio nebranjen deo
druga stvar je shto je (?)teri ili ko je vec bio sjajno odreagovao


Taj pokusaj loba jeste bio najpametnija stvar koju je mogao da uradi u tom momentu, ali je Mario izgubio suvise vremena razmisljajuci sta da uradi u toj situaciji i tako je dao mogucnost Teriju da ga izblokira.

#79 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 25 June 2012 - 12:35

Nemačka - Italija bi mogla da bude i najbolja utakmica na prvenstvu, a očekujem i dosta golova tu.


Ajde da se samokvotujem u pejaTM stilu. :D Prosli put kada su igrali to i jeste bila najbolja utakmica na prvenstvu, tako da nadam se da cemo videti nesto slicno kao i pre sest godina u Dortmundu. Naravno bilo bi pozeljno da i pobednik bude isti. :whistle:

Nije 0-0 ali je za malo tako bilo. Jedna od najboljih utakmica koje sam gledao u poslednjih 10-15 godina, ako ne i najbolja. Polufinale Svetskog prvenstva, a "bunker" Italijani vrse tri izmene i u igru ulaze tri napadaca. :hail: Svaka cast Lipiju za hrabrost. :hail:


http://www.youtube.com/watch?v=GXBVvg9u8qI



#80 gervasius twinkleminkleson

gervasius twinkleminkleson
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 25 June 2012 - 12:51

Bilo je pametno sto je poceo Balotelli a ne Di Natale. Iako je Di Natale neko ko u principu bolje koristi sanse. Balotelli, i kad igra loshe, vrsi pritisak, trci, oduzima loptu.
Di Natale bi sigurno usao da se Abate nije povrijedio.

#81 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 25 June 2012 - 13:35

Bez obzira na to kako je igrala, meni je utisak turnira ipak sistem igre Engleske. Nikad nisu bili tako disciplinovani, zato sam i ocekivao da ce razbiti prokletstvo penala, ali lose izvodjace je poslao Hodzson. Ajde Kol, ali Jang :lol: Treci penal je trebalo da sutira Hart, dao bi opusteno, i u sledecoj seriji bi sa tim samopouzdanjem resio pobednika.

Sto se tice Balotelija, normalan igrac bi dao bar dva gola iz onakvih sansi. Prvo, on samo gol vidi. Svaki put kad je prosledio loptu Italijani su imali jos vecu sansu (ponisten gol, Montolivo). Drugo, u svakoj prilici birao je pogresno resenje. Vidim da ga neki brane kod loba, tu me je stomak boleo od smeha. Prvo, ako je to zeleo da uradi, trebalo je da uradi odmah kada je primio loptu (a primio je fantasticno). Drugo, mnogo bolje resenje bi bila finta telom i odmah zatim sut po zemlji, prosao bi ispod/pored Harta, on je kao idiot krenuo na desno i naravno da je Teri stigao i Hart ga procitao.

Mislim da bi Englezi sa svojom disciplinovanom igrom bolje parirali Nemcima, Italijane ce da pocepaju lakse nego Grke jer im je odbrana nikad gora, a na drugim delovima terena tek ne mogu da pariraju. Mogu da prodju ako povedu nekim genijalnim potezom Pirla, a i onda je pitanje da li ce da zadrze prednost.

Edited by McLeod, 25 June 2012 - 13:36.


#82 Jova988

Jova988
  • Members
  • 15 posts

Posted 25 June 2012 - 14:50

Znači ova Engleska ima najbolju ligu, ali reprezentacija im je večito outsider-ska.

#83 chodexter

chodexter
  • Members
  • 25 posts

Posted 25 June 2012 - 15:28

Italijani do zlata.. :)

#84 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 25 June 2012 - 20:45

Какав необјективан пост само да би одбранио Балотелија који је вечерас више личио на циркусанта него на нападача. Јесмо ми гледали уопште гледали исту утакмицу, или си толико луд за њим?

gervasius и Baros објаснили док ме није било. Људи толико не воле Балотелија због његових глупирања, углавном ван терена, да а по дифолту пљују а када ради добре ствари онда се затварају очи. Као што NBK рече он је имао сасвим скромну минутажу у Ситију а опет је постигао солидан број голова и што је најважније када је било најпотербније и најтеже он је био ту и поделио праву лопту за Агиера који је донео титулу плавцима.
А и не пратиш изгледа толико редовно форум, ја навијам увек за Италијане и нисам толико луд за Балотелијем, иако ми је на аватару, али ми је готиван лик и симпатичан са тим својим будаластим испадима. А још поред тога зна да игра фудбал...

Jer eto, po meni da je bio Di Natale umesto njega sinoć, on bi iskoristio bar jednu šansu od onih koje je propustio Mario...

Да је Ди Натале играо уместо њега од оних 7, 8 шанси у које се Марио нашао овај први би био у можда две.
За неке се потпуно изборио сам, маказице и она шанса након одбитка, код неких су његове физикалије и брзина довеле до тога да буде у шанси. Што рече Baros једино код те прве шансе где је покушао да лобује био је неометен када је примио лопту...

А биће интересантно какве ће бити реакције кад експлодира против Немаца 0:)

#85 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 25 June 2012 - 21:20

Zna Balo da igra fudbal ali je "druga liga" napadaca i verovatno ce tako i ostati... Nije problem to ponasanje van terena vec i na terenu, neizivljeni klinac sebi dozvoli da se svadja sa De Rosijem (prvo poluvreme) ili da "uzima" slobodnjak jednom Pirlu... i sve bi to bilo u redu da se radi o iznad prosecnom igracu pa da kazes "ima muda" bice od njega nesto, no u pitanju je suvi prosek... a te price ulazi u sanse, sam se izborio su najobicnija glupost, decko promasuje zicere, ne razmislja dovoljno brzo u odsudnim momentima, nema taj "napadacki njuh", nesto poput Toresa kad je presao u Celsi (da ne gresim dusu Fernando je tri klase iznad ovog napadaca u pokusaju, kod njega je problem samopouzdanje).

#86 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 25 June 2012 - 21:29

Ne bih ja rekao da je "uzeo" taj slobodnjak Pirlu. Pre ce biti da mu je Pirlo prepustio izvodjenje tog udarca jer je shvatio da je to malo dalje za njegove standarde + bilo je sa desne strane, a Pirlo najbolje izvodi slobodnjake sa leve strane. ;)

A sto se tice ostalog o Baloteliju ja te od one izjave da je Kerol pojam napadaca za njega ne uzimam za ozbiljnog sagovornika kada se diskutuje o Mariju.

#87 gervasius twinkleminkleson

gervasius twinkleminkleson
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 25 June 2012 - 21:29

Aha, sad Balotelli nije ni iznad prosjeka? Torres 3 klase iznad? Objektivno.

#88 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 25 June 2012 - 21:36

Kad vec moram da poredim, Baloteli je na nivou Helder Postige, i ovaj isto tako ulazi u sanse, zadrzava loptu i tako to...A sto se Toresa tice, pa naravno da je 3 klase iznad doticnog, iz kakvih pozicija je Fernando postizao golove, kojom lakocom i kakve je partije pruzao "in general" ovaj moze samo da sanja...

@ Baros

Pirlo jednostavno nije zeleo da se prepire sa budalom, otkud njemu uopte da se petlja oko slobodnjaka, u takve situacije je dolazio i u klubu (sa Kolarovim) i svaki put se zavrsi "pretvaranjem", bar da zna...

Ni ja tebe ne shvatam ozbiljno od tvrdnje da je Ronaldo bolji od Lea, pa smo kvit... :P

Edited by ZvezdaIznadSvega, 25 June 2012 - 21:38.


#89 Wesley Sneijder

Wesley Sneijder
  • Members
  • 2,666 posts

Posted 25 June 2012 - 21:37

Baloteli me podseca na Zlatana... Lud, a ubica kakav fudbaler...

#90 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 25 June 2012 - 21:39

@ Baros

Ni ja tebe ne shvatam ozbiljno od tvrdnje da je Ronaldo bolji od Lea, pa smo kvit... :P


Nesto si pobrkao. Mozda ja navijam za Real i mozda smatram da je Ronaldo fenomenalan igrac, ali ja nisam rekao da je bolji od Mesija. ;) Mozes da skoknes do one teme Ronaldo VS Mesi i da vidis koliko ima ukupno glasova, pa da ti odradim screenshot sa mog racunara gde se vidi da ja jos uvek nisam glasao na toj temi. ;)

Edited by Baros, 25 June 2012 - 21:47.