Jump to content


Photo
- - - - -

Izdavanje dokumenata za Raseljena lica sa Kosova


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
No replies to this topic

#1 budaue

budaue
  • Members
  • 1 posts

Posted 14 June 2012 - 11:35

Posle nenormalno velikog maltretiranja i gubljenja vremena, moram da bar na ovaj način izrazim svoj revolt....Naime, kao Raseljeno lice sa Kosova, dokumenta ne mogu da dobijem u mestu boravka, već moram da putujem do matičnog SUP-a koji se nalazi oko 300 km od mesta u kojem boravim, iako u Zakonu o Raseljenim licima jasno piše da MUP nema pravo da ničim uslovljava Raseljena lica u vezi sa izdavanjem dokumenata.
Elem, kada ipak odete u matični SUP (u mom slučaju U Niškoj Banji), dočeka vas red ljudi koji su došli iz cele Srbije. Na šalteru radi jedan čovek koji vas upiše na neki spisak i čekate da vas prozove. Čekaonica mora biti prazna, pa vas dežurni policajac izbaci van da čekate, bez obzira da li ste mladi, stari, zdravi ili bolesni, bez obzira na vremenske uslove...ja sam imao tu nesreću da se tamo zateknem u svim godišnjim dobima jer sam na novu vozačku dozvolu čekao čitavih godinu dana! Pa onda vam nije jasno kako to da čovek koji je došao pre 20 minuta udje pre vas, a vi čekate od 6 izjutra...sve to gledate i ne smete nikako da reagujete kako ih, kojim slučajem ne bi ste uvredili pa ostali bez svojih dokumenata...
Kada vas napokon prozovu, tek onda počinje pakao...desetine uplatnica, ne radi im sistem, nema vas u kompjuteru...pa kako me nema bre...? "Pa to nije moj problem!" -uglavnom tako odgovaraju...
Sakupite napokon sve što je potrebno i kažu vam-dodjite za nedelju dana...ponovo troškovi puta, čekanje, nerviranje...opet vas nema u kompjuteru, u mom slučaju nema mi vozačkog dosijea...depeše, pisma, telefonski pozivi-sve to je trajalo godinu dana, a tek kada sam izrevoltiran i besan pripretio tužbom, "smilovali" su se i izdali mi dokument....
Ja bih stvarno voleo da novinari B 92 jedan dan provedu u redu sa ljudima koji tamo čekaju...možda uspeju da nešto promene, ovo je stvarno više nego bezobrazno, ja sam bar mlad i zdrav, žao mi je onih starih i bolesnih ljudi koji su prešli po 200-300 km i čekali po snegu i kiši od 6 ujutru do 3 popodne....