Jump to content


Photo
- - - - -

Upomoc!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
96 replies to this topic

#31 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 28 June 2012 - 14:59

Da nije možda podešen neki alternativni DNS?

#32 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 28 June 2012 - 15:15

Kako da to proverim?

#33 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 28 June 2012 - 17:37

U podešavanjima mreže, ali nemam ovde win7 da ti kažem tačne korake. Pošto ideš preko rutera, moguće je i da je na njemu nešto pobrkano, ali za početak proveri svoj računar.

edit: ima ovde uputstvo http://windows.micro...TCP-IP-settings

Edited by namcor, 28 June 2012 - 17:41.


#34 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 28 June 2012 - 18:23

Nisi kontaktirao svoj ISP-a da ti provere konekciju / posavetuju?

- Windowse nisam uspeo da reinstaliram. Probao sam i savet iz postavljenog videa - onaj dugmic na kucistu ne postoji, a kad otvorim kuciste, ne nalazim onu bateriju (komp je Acer Aspire)


Nema potrebe da otvaras kuciste, zato sam link za taj youtube klip i namestio namerno da se pusta od 1m40s (pre toga se ne odnosi na ono sto tebi treba), nazalost nisam nasao bolji snimak pa sam zato taj "isekao" da se pusta tek od tog dela.

Ako hoces da reinstaliras Windows i da pri tome formatiras disk, kada restartujes komp dok si jos u dos-u (crni ekran sa belim slovima pri startovanju), moras da pritisnes neko dugme na tastaturi da bi usao u podesavanja - tipa Delete, "Press DEL to run setup":

Posted Image

da bi usao u ovaj ekran podesavanja bios-a:

Posted Image

i tu namestio da se sistem dize sa cd/dvd-a, sacuvas settings kada te pita da li to zelis (i ne menjas nista drugo).
Pogledaj jos jednom taj snimak, ali tek od 1m 40s.

Kada namestis to ubacis instalacioni disk sa Windowsom i kada restartujes sistem mozes da pokrenes instalaciju direktno sa dvd-a pre nego sto ti se podigne stari sistem (da se ne bi brljao hdd sa starim folderima, ali tebi to treba jer ti pravi problem neki update pri instalaciji)

Kada to radis prvi put sam moze biti tesko, ali se provali.

E, a onda:
- PC Doctor nalazi 89 problema
- SpyHunter nalazi 79 problema
Ali, ovako downloadovani, samo ih nalaze. Lepo mi pise: "to fix problems, register your copy of the program." Kliknem na dugmic "register" - i citava stvar nestane sa ekrana. Ne mogu da se registrujem. Da li je moguce da su ovi virusi "vakcinisani" protiv AV programa, pa mi ne daju da kliknem "register?"


Tesko.

I nema potrebe za placenim (skupim) verzijama antivirus/antispyware/firewall programa ako postoje besplatne verzije koje su ok. Imas npr. besplatan SUPERAntiSpyware koji je slican samo ne verujem da ce ti resiti problme. On ce ti takodje naci XY "problema" od cega ce vecina biti "cookies", odnosno ne to sto tebe muci.

Vec 10-ak dana je vidljiv "pattern."
- u ranu zoru, ustanem i upalim komp, radi k'o nov
- u neko doba pre podneva (oko 10 ili 11), pocne da me "redirektuje" na myfreeze ili click.w3i kad menjam stranicu ili sajt. Vracanje na prethodnu stanicu pomaze, iz treceg ili cetvrtog pokusaja najcesce uspevam da odem tamo gde sam hteo. Kad ne uspem, gasim browser i ponovo probam, ponekad ni to ne pomaze ali proradi kad restartujem komp.
- u rano poslepodne, ne mogu na net. Imam poruku "no internet access." Dijagnostika mi kaze "reset your router." Caka je u sledecem: isti router koristimo komsija i ja (po dogovoru, delimo troskove). Njegov komp radi citav dan.
- predvece, ponovo mogu na net i sve radi, ali je komp sporiji nego ujutru.

Kad ne radi, ja se spremim da odem i kupim novi komp. I taman da podjem, a ovo djubre proradi i ja postanem cicija, pa mi zao da trosim pare... :furious:


Komp ti je ok (radi). Nije problem u hardware-u, problem je ili u konekciji ili operativnom sistemu.

#35 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 28 June 2012 - 19:23

Sigurno je najbolja varijanta sveza instalacija win-a. Sto rece Magripa, boga pitaj sta su ti sve virusi izmenili u sitemu. Mislim da je na Aspire-u F2 za ulazak u bios. Posle podesavanja da se sistem podize sa cd-a, prati uputstva za instalaciju. Naravno, pre svega, backup svih dokumenata.
Ako vec ne umes to da uradis probaj sa 'autoruns' da resis problem. Sigurno ti se 'nesto' podize sa sistemom. Skini odavde, pokreni, pa odstikliraj bilo sta sumnjivo. Doduse treba dosta iskustva za to, mozda da ti neko to odradi remote, preko teamviewera.

#36 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 09 July 2012 - 04:37

Nista mi nije jasno (dobro, nisam ekspert, mozda bi nekome drugome bilo...).

Juce skoro citav dan nisam mogao na net.

Danas, ustanem i prikljucim se, sve je k'o iz fabrike. Radi, brzina sumanuta itd. Cca 7 - 8:30 ujutru.
Odem da nesto majmunisem oko kuce (trava, zbunje itd.), ostavim komp ukljucen.

Vratim se u kucu oko 11 (vrucina je), probam na net - ma, ni u ludilu. Chrome i Explorer nece da znaju ni za sta. Mozilla se pokrene, imam "homepage," a onda mi se upali lampica dole desno i pise "no internet access." Ugasim Mozillu, ugasi se i lampica. Proverim "LAN card status," pise mi "connected" i "internet access." Pokrenem Mozillu i sve isto - nece. Resetujem router, pocnem iznova - sve isto, ne radi.
Ugasim Mozillu, odem na "task manager." U sekciji "processes", desno, u rubrici "description" pise poreklo procesa (npr. Windows, AVG ili sta vec), samo za tri ne pise. Ta tri su
csrss.exe
nvvsvc.exe
winlogon.exe
Probam da ih zaustavim, kaze mi "action denied." Frustriran, ugasim komp i odem dalje.

Vratim se oko 14 casova i upalim komp. Pravi se da radi - Chrome i Explorer ne, ali Mozilla 'oce. Odem na forum, pa na topic, JBT, ide! Ne zadugo... Kliknem "next page" i dobijem praznu stranicu. Tamo gore u "toolbaru" u "search" gde mi je pisalo www.forum.b92.net" pise
http://isearch.avg.c...a315f896dbc6ba9
Doslovno, nisam ovo nasumice napisao, nego kopipejstovao.
Ajd' batalim forum i odem na Yahoo. Pojavi mi se normalna pocetna stranica. Kliknem na "mail" ili "sports" - i desi mi se isto, pojavi se ova prazna stranica sa gornjom sifrom.
U donjem levom cosku mi Mozilla pokazuje sta radi. Utipkam adresu, dole levo mi pise "connecting to google.com," da bi se ucas promenilo u "connecting to myfreeze.com" ili "click.w3i.com" (kako koji put) i dobijem opet praznu stranicu.
Resetovanje routera i restartovanje kompa ne postize nista.

Ugasim komp, socno opsujem i odem da igram tenis sa prijateljima. Na ovoj vrucini, najveci uzitak u igranju tenisa je 'ladno pivo posle meca...

Vratim se oko 19:30, upalim komp. JBT, sve radi k'o da nikad nije bilo problema.

Tokom sledecih par dana, kupicu drugi komp i promenicu provajdera. A posto ovde nema Dunava, ovo sta imam bacicu u okean.

#37 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 09 July 2012 - 07:35

csrss.exe
nvvsvc.exe
winlogon.exe

To su ti normalni sistemski procesi. Normalno je i to sto dobijas "access denied" za njih.

Ovo sto ti radi redirekciju na "click.w3i.com" znaci da imas trojanca NetAssistant (MyFreeze). Probaj da ga uklonis sa AdAware-om ili SpyBot Search & Destroy.

Edited by tomas.hokenberi, 09 July 2012 - 07:39.


#38 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 09 July 2012 - 07:59

Hvala, probacu i te. Ovi programi koje sam do sad probao nisu bas bili uspesni.

#39 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 09 July 2012 - 08:38

Hvala, probacu i te. Ovi programi koje sam do sad probao nisu bas bili uspesni.


Pogledaj i sta pise ovde

Moguce je da imas i jos ponesto, pored myfreeze-a.

#40 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 09 July 2012 - 13:28

Tokom sledecih par dana, kupicu drugi komp i promenicu provajdera. A posto ovde nema Dunava, ovo sta imam bacicu u okean.


Nije do kompa ni do provajdera, Zorane... imas obican virus, zilion % sigurno. Gre'ota da ga bacis :)

#41 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 July 2012 - 09:57

Pogledaj i sta pise ovde

Moguce je da imas i jos ponesto, pored myfreeze-a.

Probao sam to, downloadovao PCDoctor, nadje probleme. Ali da ih resi, trazi da se registrujem. A kad kliknem na "register" citava stranica se ugasi.

Elem, ja posandrc'o. I danas nabavio moj prvi laptop (do sada imao samo desktop). Imam novi Lenovo G570. E, JBG, donesem ga kuci, a ovo staro djubre proradilo. Sad se bojim, sta ako prikljucim novi a i on se zarazi? Nisam ga jos ustek'o - evo, ova stara krntija u ovom casu radi k'o nova.

Ima li ko iskustva sa Lenovo masinama? I, kad ga prvi put prikljucim na net, da li da se zezam ili da prvo downloadujem sve moguce AV programe? I koje?

#42 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 10 July 2012 - 10:09

Mesec dana se mucis. :frust:
Reinstaliraj win.

#43 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 10 July 2012 - 13:31

Reinstaliraj win.

Ja bi to uradio cim bi skontao da imam neki virus.

A antivirus programi ti ni ne trebaju, ako znas sta radis. Ne otvaras sumnjive stvari, iskljucis autoplay, i to je to. Mada ja kuci odavno vec ne koristim Windows (Linux B-)), ali pravila su ostala ista (i jednostavna).

#44 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 July 2012 - 17:43

Mesec dana se mucis. :frust:
Reinstaliraj win.

Pa to sam tokom tih mesec dana probao barem deset puta. Imam legalan, u ducanu kupljen, CD sa sve serijskim brojem - Windows 7 (kad sam kupio komp, imao je Vistu). Ukljucio sam "automatic update" i tokom vremena vise puta "updatovao." Sad, kad ponovo ubacim taj CD, izbaci mi poruku "the version of Windows you are trying to install is older than your current version. operation denied"

Nece, ne da mi.

Sad, prebacio bih neke fajlove sa ovog kompa na novi, trebaju mi, a silno me stra' da ne prebacim i zarazu...

#45 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 10 July 2012 - 18:49

Pa to sam tokom tih mesec dana probao barem deset puta. Imam legalan, u ducanu kupljen, CD sa sve serijskim brojem - Windows 7 (kad sam kupio komp, imao je Vistu). Ukljucio sam "automatic update" i tokom vremena vise puta "updatovao." Sad, kad ponovo ubacim taj CD, izbaci mi poruku "the version of Windows you are trying to install is older than your current version. operation denied"

Nece, ne da mi.

Sad, prebacio bih neke fajlove sa ovog kompa na novi, trebaju mi, a silno me stra' da ne prebacim i zarazu...


Ne dozvoljava ti "opravku" Windowsa, ali ti treba da instaliraš Win ponovo, od nule.