Jump to content


Photo
- - - - -

Kako sam postao zlocinac i seksualni manijak


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#46 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 20 April 2012 - 21:24

Takodje imam problema sa suncem i semaforima ponekad. Gledam onda svetlo za pesake ili ako mogu da ukacim one sa strane, ili jednostavno cekam da pocnu da mi trube pa krenem.

#47 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 20 April 2012 - 21:35

ma samo da ne bude epitaf:

''ovdje lezi radosav...imao je prednost''

... a za kazne cemo lako

#48 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 20 April 2012 - 22:50

1334952588[/url]' post='3525394']
m'da...bas...:lol:

ti nisi svestan kakav je to stres bio za mene...

nego, kod nas probali ono sa kamerama na autoputu i propao projekat, kamere nisu aktivne vec par godina....moj sin dobio jednu takvu razglednicu kada se vracao iz san diega i nije ni odgovorio i nikada ga nisu jurili za to...jel' ima neko ovde da su ga capili s kamerom i morao da plati kaznu?


Kamere u Uk rade tako da dobijes svoju sliku i auto - nema vrdanja.
Dobila za moj auto jednom za prekoracenje brzine iz DCja ali naravno nisam ja vozila, ali dzaba moras platis.

1334954144[/url]' post='3525428']
ma samo da ne bude epitaf:

''ovdje lezi radosav...imao je prednost''

... a za kazne cemo lako


Zena mog prijatelja tako - odneo je mamlaz na skretanju u desno (kod nas na crveno uslovno mozes da skrenes) - najgora stvar, bacio je na dva druga auta i ovi je tuzili za povrede - osiguranje platilo 100k.
Naravno moras da znas lokalne propise - istocna obala mozes da skreces u desno na crveno ali ne i NYC. Tako da se ja uvek trudim da idem po PSu i da kucnem u drvo osim onog tiketa u engleskoj za prekoracenje parkinga od 2 minuta nisam jos imala kazne. Osim ako danas nisam negde u BGu zaradila Posted Image

#49 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 20 April 2012 - 23:47

1334952906[/url]' post='3525407']
Kod mene to drugacije funkcionise.Ako su tvoje tablice tvoja je i kazna .Ko je vozio njih ne zanima osim ako nemas dokaz da je auto bio ukraden.


U Holandiji je isto tako. Kamera snimi tablice, kazna stize vlasniku automobila.
Pricao mi prijatelj pre 2 meseca u Australiji da mu je gore sto izgubi poene, nego sto mora da plati kaznu za prekoracenje brzine. Ali provalio je fazon kako da ih sacuva. Posto ima svoj biznis, sva kola registruje na ime firme. U tom slucaju ako ga upuca radar, firma plati dupli iznos kazne. Drzavi se to vise isplati nego da proverava ko je od zaposlenih tog dana vozio auto da bi mu oduzeli poene.


Edited by Amsterdamer, 20 April 2012 - 23:47.


#50 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 20 April 2012 - 23:55

.... i kad citam ovo zoranovo iskustvo jedino sto mi pada na pamet je: time to move north.. ...

Nemoj. Ziveo sam "north," u Aljasci, 11 godina. Imam divna secanja, a pamtim i neka sranja. Najveca razlika je sto mi je od tamo trebalo dva dana i dve hiljade dolara, po osobi, da odem na dopust. Ovde, sednem u kola i provozam se par sati (hrv: casova :D ) i budem u drugacijoj klimi i okolisu. Ziveo "south!" Eto moje zene i naseg kucenceta od nekih 60 kila, tamo "north." :

Posted Image

Da se unapred ispricam Cyberki i Vilhelmini: gospoje, znam da zivite na severu i nemam nista licno protiv vas. Samo kazem da je meni, nekako, lepse na jugu.

#51 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 21 April 2012 - 05:41

ih, ovde se stvari drugacije rade. Ako vidis da je policajac zaustavio nekoga pored puta, moras, ili da predjes u levu traku, ili da spustis brzinu na 25mph. Ja pitao, da li to vazi i na autoputu, dabome.

Nema vise normalne voznje, gde ga ti razvuces, a policija nista.


To Sam naucila...

sta je ovo jbt? sve neki kriminalci na forumu. :rolleyes: ja konto ja sam na ovom pdf-u. :D kad ono i fina kiti i fini zoka. cekaj dok se svi jave, muriju cemo napuniti. mene je i dvaput kljucalo, u neke male, prolazne celije. a jednom me nije kljucalo. i opet nemam criminal record. tj, kontam da nemam, nista ne dobih ''napismeno''. a i bash me briga, btw. kazni se jesam naplacao i onako malo su me ''savjetovali''.


Pa vidis da ovde nije uopste tesko dobiti criminal record, kod mene I mod CF dovoljno da ti je brzina 20 mph preko ogranicenja


ako sam te razumela, bio je dan i mozda ti je smetala prejaka sunceva svetlost? mene to uzasava. desilo mi se jednom da je svetlost bila tolika da ja apsolutno nisam bila u stanju da vidim svetla na semaforu i sad, u totalnoj panici, ne znam da li da krenem ili ne, odlucim da sacekam da iznerviram nekoga iza da pocne da mi trubi....

.


Bilo je podne, 11:58h (vreme sa ticketa), na putu izmedju dva firmina ofisa gde cesto vozim I ZNAM da tu postoji kamera. Bilo je zuto pa crveno, raskrsnica (shea & north Scottsdale, cisto da znas) je izgledala kao da Zeleno ima moj pravac, moj pravac je vozio a poprecni je stajao. Stigao je ticket sa slikom I mene Licno i auta i tablica. Valjda postoji neka mogucnost da ulozis Prigovor, ali kolege su mi savetovale da ne gubim vreme. Koliko je svetlo bilo Jako ukazuje I da Ja nisam Ni primetila kameru, kad Sam nasal ticket u sanducetu iskreno Sam se iznenadila.

Nemoj. Ziveo sam "north," u Aljasci, 11 godina. Imam divna secanja, a pamtim i neka sranja. Najveca razlika je sto mi je od tamo trebalo dva dana i dve hiljade dolara, po osobi, da odem na dopust. Ovde, sednem u kola i provozam se par sati (hrv: casova :D ) i budem u drugacijoj klimi i okolisu. Ziveo "south!" Eto moje zene i naseg kucenceta od nekih 60 kila, tamo "north." :

Posted Image

Da se unapred ispricam Cyberki i Vilhelmini: gospoje, znam da zivite na severu i nemam nista licno protiv vas. Samo kazem da je meni, nekako, lepse na jugu.


Ne moram Ja toliko na sever, samo do 49 paralele :)
Vancouver BC, da budem preciznija, I upravo se setih da nismo Odavno o kisi u Vancouveru :)

#52 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 21 April 2012 - 05:46

Zorane, tvoja fotografija me podsetila na posetu stenari za iditarod sampione (Seward)... Moram sutra da pogledam slike da se malo podsetim :)

Edited by kiti, 21 April 2012 - 05:47.


#53 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 April 2012 - 12:24

Nemoj. Ziveo sam "north," u Aljasci, 11 godina. Imam divna secanja, a pamtim i neka sranja. Najveca razlika je sto mi je od tamo trebalo dva dana i dve hiljade dolara, po osobi, da odem na dopust. Ovde, sednem u kola i provozam se par sati (hrv: casova :D ) i budem u drugacijoj klimi i okolisu. Ziveo "south!" Eto moje zene i naseg kucenceta od nekih 60 kila, tamo "north." :

Posted Image

Da se unapred ispricam Cyberki i Vilhelmini: gospoje, znam da zivite na severu i nemam nista licno protiv vas. Samo kazem da je meni, nekako, lepse na jugu.



http://www.youtube.com/watch?v=CSwxecCw_Ys

#54 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 21 April 2012 - 13:34

Zorane, tvoja fotografija me podsetila na posetu stenari za iditarod sampione (Seward)... Moram sutra da pogledam slike da se malo podsetim :)

Ziveli smo malom mestu (Bethel), na reci Kuskokwim. Jednoga leta, vozimo prijatelj i ja motocikle po Alaska Hwy. Dodjemo, predvece, u Fort Nelson i odlucimo da zanocimo. I, pred spavanje, odemo u motelski bar na pice.
Tu, za sankom, pocnemo razgovor sa par lokalaca. Jedan nas je impresionirao time sto je ne samo cuo za Bethel, vec je i bio tamo (inace, uvek je trebalo nekome objasnjavati gde je ta rupcaga iz koje dolazimo). A u Bethelu pocinje i zavrsava Kusko 300, jedno od vaznijih takmicenja u svetu utrki psecim zapregama.
U neko vreme, taj tip se pocne hvalisati kako ima odlicne pse, mozda najbrze na svetu. Prijatelj i ja se osmehujemo, trpimo tu suplju pricu - covek je bio ljubazan i platio rundu pica... Ujutro nastavimo put i ubrzo zaboravimo na tu epizodu.
Kad, JBT, covek sledece zime dodje i pobedi na Kusko 300, a bude treci na Iditarodu! Sta sam naucio? Da ne treba uvek i automatski disfalifikovati sagovornika, samo zato sto nisam nikad za njega cuo...

Inace, prijateljevao sam sa DeeDee Jonrowe. Ona i muz, Mike, ziveli su u Bethelu i isto vreme kad i ja. Mike je bio sef vatrogasne slube. DeeDee nije nikada pobedila, bila je tri puta druga na Iditarodu. Ipak, i dan-danas drzi zenski rekord za najbrze vreme postignuto u toj utrci. Ni Susan Butcher, visestruka pobednica, nije uspela da nadmasi to vreme.



A, da zavrsim trol i vratim se na temu, poslusacu Mrdov savet i obraticu se advokatu. U ovom casu, sve izgleda kao zajebancija i blentavo protracen deo jednog ranog poslepodneva. Ipak, nema smisla da me za nekoliko godina, mozda, sustigne i nabije u dupe nekakav bezvezni policijski izvestaj o padu sa bicikla i pet-dolarskoj steti. Mogao bih i ostati bez mogucnosti za rad u struci. U mojoj bransi, licenca se moze izgubiti i za "act of moral turpitude" koji ne mora imati veze sa strukom.
Slucajno sam upoznao coveka, bio mi je student i odlican radnik, koji je zavrsio fakultet, a tek onda saznao da ne moze polagati stucni ispit i dobiti licencu - jer se, 10-ak godina ranije, potukao sa nekim i "fasovao" 10 dana zatvora. Tako je postao veliki i vecni gresnik. U njegovom slucaju, otuzno je sto je do incidenta doslo par dana nakon njegovog 18. rodjendana. Da se pobio nedelju dana ranije, kao maloletniku, "criminal record" bi mu bio brisan nakon punoletstva. Ovako, pravno je bio odrasao covek i ta tucnjava ce ga pratiti citavog zivota.
Ne bih da, na slican nacin, i meni bicikl, pudlica i dva grama bibera odredjuju sudbinu.

Edited by zoran59, 21 April 2012 - 14:02.


#55 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 21 April 2012 - 14:30

Ziveli smo malom mestu (Bethel), na reci Kuskokwim. Jednoga leta, vozimo prijatelj i ja motocikle po Alaska Hwy. Dodjemo, predvece, u Fort Nelson i odlucimo da zanocimo. I, pred spavanje, odemo u motelski bar na pice.
Tu, za sankom, pocnemo razgovor sa par lokalaca. Jedan nas je impresionirao time sto je ne samo cuo za Bethel, vec je i bio tamo (inace, uvek je trebalo nekome objasnjavati gde je ta rupcaga iz koje dolazimo). A u Bethelu pocinje i zavrsava Kusko 300, jedno od vaznijih takmicenja u svetu utrki psecim zapregama.
U neko vreme, taj tip se pocne hvalisati kako ima odlicne pse, mozda najbrze na svetu. Prijatelj i ja se osmehujemo, trpimo tu suplju pricu - covek je bio ljubazan i platio rundu pica... Ujutro nastavimo put i ubrzo zaboravimo na tu epizodu.
Kad, JBT, covek sledece zime dodje i pobedi na Kusko 300, a bude treci na Iditarodu! Sta sam naucio? Da ne treba uvek i automatski disfalifikovati sagovornika, samo zato sto nisam nikad za njega cuo...

Inace, prijateljevao sam sa DeeDee Jonrowe. Ona i muz, Mike, ziveli su u Bethelu i isto vreme kad i ja. Mike je bio sef vatrogasne slube. DeeDee nije nikada pobedila, bila je tri puta druga na Iditarodu. Ipak, i dan-danas drzi zenski rekord za najbrze vreme postignuto u toj utrci. Ni Susan Butcher, visestruka pobednica, nije uspela da nadmasi to vreme.




Jel ova fotografija iz letnjeg perioda? ;)
inace trke pasa, i to na toj paraleli...wow...za to mora da vredi otici na sever ,barem turisticki.
edit-ono sto sam videla od trka, bilo je znatno juznije , pa verujem da to nije to... :)

Edited by acajou, 21 April 2012 - 14:30.


#56 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 21 April 2012 - 15:35

Jel ova fotografija iz letnjeg perioda? ;)
inace trke pasa, i to na toj paraleli...wow...za to mora da vredi otici na sever ,barem turisticki.
edit-ono sto sam videla od trka, bilo je znatno juznije , pa verujem da to nije to... :)

:D

Fotka je iz jeseni. Tamo leto traje mesec dana, prolece i jesen par sedmica ranije/kasnije, a ostalo je zima. :)

A "to" je to. U Minnesoti, juzno od kanadske granice, zabelezene su i nize temperature od onih u gradu u kojem sam ziveo na Aljasci. I veca je popularnost i posecenost utrkama i psecim zapregama i motornim sankama.

Lepota Aljaske je drugde. Velika i retko naseljena zemlja je. McDonaldsi i lanci robnih kuca postoje, nisu ni najmanje drugaciji od onih drugde u svetu. No, moguce je izaci iz sopstvene avlije, bez veze i nenamerno hodati u nekom neodredjem pravcu sat-dva i naci se na mestu gde imas osecaj da nikad niko nije bio pre tebe. I sasvim je moguce da budes u pravu.

Jednoga dana, mozda napisem neki knizuljak anegdota iz zivota, tamo. Mozda bi to i neko procitao. Recimo (cini mi se da si jednom napisala da zivis u Francuskoj), najverovatnije ne znas da komarci mogu ubiti medveda. Veliku zver, grdosiju, grizlija od 500 i kusur kila.
Kako? Medved je zasticen debelom dlakom. No komarci mu navale na oci, nos i usi - delove tela zasticene samo tankom sluzokozom. Oslepe ga, uniste mu vid i njuh, i medved crkne od gladi.

Naucio sam i neke lokalne reci, pa to danas, ovde na jugu, zloupotrebljavam. Recimo, na poslu kolega izvali glupost i ja kazem "anak!" Kolega se ne uvredi, nesvestan da sam mu rekao "shit!" na Yup'ik eskimskom jeziku. A meni je lakse, opsovao sam neciju budalastinu... :D

Edited by zoran59, 21 April 2012 - 20:57.


#57 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 21 April 2012 - 16:28

Naucio sam i neke lokalne reci, pa to danas, ovde na jugu, zloupotrebljavam. Recimo, na poslu kolega izvali glupost i ja kazem "anak!" Kolega se ne uvredi, nesvestan da sam mu rekao "shit!" na Yup'ik eskimskom jeziku. A meni je lakse, opsovao sam neciju budalastinu... :D


Pa to možeš i na srpsko-hrvatskom :lol:.

#58 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 April 2012 - 17:42

1335022136[/url]' post='3526110']
Pa to možeš i na srpsko-hrvatskom :lol:.


Ovako mu je manje ruzno. :lol:

#59 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 22 April 2012 - 07:16

Pa to možeš i na srpsko-hrvatskom :lol:.

Jes vala, pored tolikog bogatstva srpsko-hrvatsko-bosnjacko-crnogorskog jezika psovati na eskimskom je suvoparno. Ozezi Zoki nesto na domacici - mislice da citiras poeziju :lol:

#60 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 22 April 2012 - 10:58

Opasno je, ima tu i "nasih" I evo, na samo 200 milja tu je i nas forumski kolega ObiW.

Eskima, nigde. :D