Jump to content


Photo
- - - - -

Domaći filmovi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
152 replies to this topic

#106 *Alias*

*Alias*
  • Members
  • 470 posts

Posted 13 January 2015 - 09:54

Parada (bila juče na TV, nisam uspela da odgledam do kraja) - očajno!!! Nikako mi ne ide u glavu kako jedan isti režiser može na samom početku svoje karijere da napravi film poput Mi nismo anđeli, a onda kao iskusan režiser da napravi ovo s...e? Otići ću tako daleko da kažem da je Montevideo remek-delo u poređenju sa Paradom.

 

Meni su preporučili Sutra ujutru (2006) kao film koji "nije loš", to je jedino što planiram da pogledam u skorije vreme od domaćih filmova.



#107 therion

therion
  • Members
  • 1,865 posts

Posted 13 January 2015 - 18:01

gde gledate domace filmove?



#108 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 13 January 2015 - 20:42

Ja ih uglavnom gledam na yt, mada to je poprilican mali broj.Imam zivaca da pogledam na tako niskoj rezoluciji, pa ne prosirujem prozor.



#109 *Alias*

*Alias*
  • Members
  • 470 posts

Posted 15 January 2015 - 10:16

Ja ih gledam na TV kada ih uhvatim, izgleda da je trenutno u toku neki serijal domaćih filmova na Prvoj Plus u večernjem terminu nedge oko 8:45. Juče sam gledala S/kidanje (2013) i mogu vam reći da uopšte, ali uopšte nije loš. Možda bi trebalo da imam manje predrasuda o domaćem filmu i da malo češće da gledam domaće filmove manje poznatih autora (čak i od glumaca jedino baš veliko ime u filmu je Nebojša Glogovac, ostali uglavnom mlada generacija).



#110 kokle

kokle
  • Members
  • 92 posts

Posted 15 January 2015 - 11:12

Da, i ja sam bas poceo na Prvoj plus da gledam te domace filmove, gledao sam ih nekoliko, Klip koji mi nije nista posebno, Parada takodje (mada to je mozda i zbog toga sto ne podnosim Dragojevica pa mozda i nisam objektivan), Skidanje je i meni sasvim korektan film, nije neko cudo nevidjeno ali je dobar. Gledao sam i Zduhac znaci avantura i mnogo mi se dopao. Totalno je ono za iskljuciti mozak i opustanje, nekako mi je bas prijao



#111 iwasateenagewerewolf

iwasateenagewerewolf
  • Members
  • 142 posts

Posted 25 January 2015 - 10:26

Ja ih gledam na TV kada ih uhvatim, izgleda da je trenutno u toku neki serijal domaćih filmova na Prvoj Plus u večernjem terminu nedge oko 8:45. Juče sam gledala S/kidanje (2013) i mogu vam reći da uopšte, ali uopšte nije loš. Možda bi trebalo da imam manje predrasuda o domaćem filmu i da malo češće da gledam domaće filmove manje poznatih autora (čak i od glumaca jedino baš veliko ime u filmu je Nebojša Glogovac, ostali uglavnom mlada generacija).

Skidanje je izuzetno loš film i to zato što su svi likovi blago zaostali u razvoju. To samo u ovakvim zemljama gde nema ambicija ka umetnosti može da prođe.

To što je omladina polupismena ne znači i da treba da se snimaju filmovi o njoj.



#112 RedThunder

RedThunder
  • Members
  • 1,056 posts

Posted 22 February 2015 - 20:26

Ljudi moze li se negde naci torent za film "Mali Budo"?



#113 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 23 February 2015 - 01:08

Od domaćih reditelja/režisera, vrlo su mi zanimljivi oni stariji filmovi i starija garda reditelja.

Preporučujem Živka Nikolića, mada on, definitivno, nije za svakoga. Jednostavno - njegovi filmovi prouzrokuju izvesnu teskobu u stomaku dok ih gledaš. Ono što je zamišljeno kao drama, često liči na horor (Smrt gospodina Goluže), ono što bi trebalo da ima elemente komedije je često obojeno teškim, crnim humorom (Čudo neviđeno).

Meni su njegovi filmovi zanimljivi jer je jedan od retkih reditelja sa ovih prostora koji je tako duboko zašao u ljudsku prirodu, mentalitet, navike i običaje ljudi sa ovih prostora, gotovo do onih najmračnijih delova i nagona duševnog mozaika čoveka koji živi ovde.



#114 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 25 February 2015 - 13:18

Baš sam sinoć gledao "Čudo neviđeno", jedna od najboljih komedija bivše države i u pravu si, ima dosta crnog humora.  :lol+:

 

Nezaboravna Savina Geršak(jedna od najzgodnijih glumica bivše SFRJ).

Makarije Čudotvorac, Petar Božović "Zeljo", probijanje tunjela itd.

 

 

 



#115 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 25 February 2015 - 13:38

http://youtu.be/zlaBPO6a498

:lol+:

 

 

 

Zivko je genijalac, " Iskusavanje djavola"  jedna od vecih ludorija koje sam gledao.


Edited by Ne sam Safete, 25 February 2015 - 13:45.


#116 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 25 February 2015 - 13:41

Baš sam sinoć gledao "Čudo neviđeno", jedna od najboljih komedija bivše države i u pravu si, ima dosta crnog humora.  :lol+:

 

Nezaboravna Savina Geršak(jedna od najzgodnijih glumica bivše SFRJ).

Makarije Čudotvorac, Petar Božović "Zeljo", probijanje tunjela itd.

 

 

 

Uh, Savina je zaista bila čudo neviđeno :blush:



#117 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 06 March 2015 - 00:09

Od svih domaćih filmova, oni sa nažalost, pokojnim Nikolom Simićem su mi  najomiljeniji.

 - ''DAVITELJ PROTIV DAVITELJA'' 

Scena kada Šaper (Spiridon Kopicl),  i  Sonja Savić. uživaju , tek venĉani, u ljubavnom zanosu,  a maćeha  Marija Baksa), kaže svom muźu , Špirinom ocu : ''pobogu, vidiš li šta ona radi jadnom Špiri'''

-'' pusti decu, to im je prva bračna noć'',

-'' pa, ako je prva, ne mora biti i poslednja''.

:kece:



#118 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 07 March 2015 - 07:52

To što je omladina polupismena ne znači i da treba da se snimaju filmovi o njoj.

Ma nije valjda? A o kojoj to vaznijoj i katastrofalnijoj temi treba da se snimaju filmovi? O Beogradu na vodi? O velicanstvenim pobedama srpskog oruzja? O reformi pravosudja?

 

Snimali bismo mi i filmove o srpskom Stivenu Hokingu...samo kad bi ga bilo. 



#119 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 07 March 2015 - 20:35


Snimali bismo mi i filmove o srpskom Stivenu Hokingu...samo kad bi ga bilo. 

 

Divan film...ja sam vise nego zadovoljan, mene su kupili onim univerzitetskim zidovima.Tezina vekovne posvecenosti znanju, ne mogu nikako da nadjem nesto ovde, tako vredno snimanja.Pa u isto vreme Turing

Javio sam se zato sto je to da se nema o kome snimati film, cak i da znamo, a ne znamo, meni najtuznija zivotna cinjenica a da nije licna.Ne samo da polako gubimo pojedince vec nemamo ni dogadjaje, ni ove danas a ni one sto su se vec desili.Nikako da vidim i uverim sa da u proslosti imamo nesto na sta mozemo biti istinski ponosni ajd da kazem kao narod.Neozbiljno mi je laziranje istorije i laganje o svemu i svacemu, kao da to nesto dobro moze doneti, kao da ce postati istina i da cemo postati vredni postovanja.To je sve silovanje i maltretiranje potencijala koje poseduju pojedinci koje verovatno negde imamo i sve se raspada pred negovanom engleskom travom, pred pravim institucijama vrednosti.Da sam Englez drugacije bih mislio, znam, al ne puno drugacije

Bio je jedan brutalan, koji mi se jedini ucinio iskren(Klip) u zadnjih par decenija, mada i ne gledam previse domace, tome ja dam pet minuta pre gasenja, pa ko prezivi



#120 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 08 March 2015 - 06:56

Divan film...ja sam vise nego zadovoljan, mene su kupili onim univerzitetskim zidovima.Tezina vekovne posvecenosti znanju, ne mogu nikako da nadjem nesto ovde, tako vredno snimanja.Pa u isto vreme Turing

Inace, meni se mnogo vise od Theory of Everything svidja BBC-ijev film Hawking iz 2004. sa upravo Benedictom C. u ulozi Hokinga... Cak je i redosled desavanja u starijem filmu znatno adekvatniji onom istorijskom. 

 

Javio sam se zato sto je to da se nema o kome snimati film, cak i da znamo, a ne znamo, meni najtuznija zivotna cinjenica a da nije licna.Ne samo da polako gubimo pojedince vec nemamo ni dogadjaje, ni ove danas a ni one sto su se vec desili.Nikako da vidim i uverim sa da u proslosti imamo nesto na sta mozemo biti istinski ponosni ajd da kazem kao narod.Neozbiljno mi je laziranje istorije i laganje o svemu i svacemu, kao da to nesto dobro moze doneti, kao da ce postati istina i da cemo postati vredni postovanja.

Duboka istina. Medjutim, kad bi ljudi kopali i zbilja se obrazovali (dakle ne na fuckbooku, twitteru i youtubetu, nego u bibliotekama, moze i na kobson.nb.rs), pronaslo bi se ponesto i toga. Evo da navedem jedan primer koji jako volim, malo ljudi ima pojma ko je bio Djordje Stanojevic, a on ne samo sto je bio prvi srpski astrofizicar, koji je doktorirao u Parizu kod jednog od pionira spektroskopije Zansena, nego je nakon toga u Srbiji podigao prvih nekoliko lokalnih hidroelektrana i uprkos ogromnim otporima uspeo da postigne da se u Beogradu uvede elektricno osvetljenje po ulicama. Takodje je napravio i prvu fotografiju u boji na Balkanu, a zanimljiva zgoda jeste da je postao direktor meteoroloske i astronomske opservatorije zato sto se smatrao odanijim dinastiji Obrenovica nego prethodni direktor Nedeljkovic, pa ga je kralj Aleksandar Obrenovic postavio i protiv njegove volje za direktora, na kom mestu je ostao svega par godina, a smenjen je opet iz politickih razloga, nakon majskog prevrata i promene dinastije. kasnije je bio i rektor BU (u doba u kome je to nesto znacilo, ne kao danas), prvi je napravio radio stanicu u tadasnjoj Srbiji, po nacrtima koje mu je licno poslao Tesla iz Kolorado Springsa, a bio je i veliki boem koji je stalno vidjan po skadarlijskim kafanama... Njegova karijera mogla bi biti tema ozbiljnog istorijskog filma -- ali tesko da ima izgleda da se takav neki projekat i ozbiljnije razmotri, jer su ne samo ideoloski, vec i cisto intelektualni dometi i ljudi iz domace kinematografije, a i onih koji o parama odlucuju jednostavno na sasvim drugom nivou. Cast izuzecima, Stevanu Filipovicu i Milutinu Petrovicu koje cenim, ovo ostalo je samo kusturicava banda (tj. ko nije umro ili u dubokoj penziji).