Jump to content


Photo
- - - - -

Beograd info?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Moorea

Moorea
  • Members
  • 2 posts

Posted 01 February 2012 - 15:20

Pozdrav svima! U maju dragi i ja dolazimo u Beograd na Metallicu pa imam par pitanja :)

Kolika je udaljenost od Brankove ulice (strana od starog dijela grada) do Parka Ušće? Gledam trebam li organizirati nekakav prijevoz ili se brzo dode i pjeske.

Postoji li dnevna karta u gradskom prijevozu i gdje se kupuje?
Preporuke za neki restoran sa domacom hranom i umjerenim cijenama u starom dijelu grada? Talijanskih restorana i sl. ima svugdje, htjela bih bas neki sa tradicionalnom srpskom kuhinjom :) I sto preporucujete da narucimo? :D
Preporuke za klubove? Ne zanima nas narodno, mtv i elekronska glazba, zanima nas rock, ex-yu, irski pub i sl. Po mogucnosti da imaju zivu muziku :)

I sto preporucate da pogledamo, ne mislim na crkve, gradevine i sl., nego nesto tipa akvarij, zoo, zvjezdarnica itd?


Sorry sto upadam ko padobranac na vas forum, ali htjela bih cuti misljenja ljudi koji zive tamo, a ne citati hvalospjeve na turistickim stranicama :D

Pozdrav iz Splita! :D

Edited by Moorea, 01 February 2012 - 15:54.


#2 snooker

snooker
  • Members
  • 3,936 posts

Posted 08 February 2012 - 12:18

Cao,

Brankova - Usce, 10ak minuta lagane, majske, proletnje, najlepse setnje preko mosta, uz jedan od naj pogleda koje Bg pruza (pogotovo nocu); karte za prevoz - ne znam, ali, zavisi u kakvoj ste formi, sve u tom (starom) delu grada je within walking distance (ponavljam, maj je u Bg najlepsi, setnja je a must). Dobra klopa, nacionalna (rostilj?), paaa, hajde da ti ne komplikujem, i ostanem na glavnom pravcu (setnje, sedenje u bastama) - "Madera" (a bit fancy/pricey, mesto za elitu i laznu "elitu"), ali kultno mesto + basta + Tasmajdanski park, jedno od opet naj mesta u gradu, zatim "Klub knjizevnika" (takodje pricey), opet, odlicna hrana, basta, itd; dalje - "Vuk" izmedju Knez Mihajlove i Obilicevog venca, "Prolece", nacionalna klopa, niske cene i na kraju "Little Bay", odmah iza Narodnog pozorista, fino mesto za popodnevni break (par standardnih, anacionalnih jela, niske cene).

Klub "Brankow", bas ispod Brankovog mosta, new "hot" place (za sada pozeri uglavnom, ali ok).

To bi bio mali intro, ostavljam slobodu ostalima da ulete sa kontra predlozima/neslaganjima. Ne bih te davio sa objasnjenjima gde se nalazi sat od nabrojanog, googlemaps ce to bolje.

Pozdrav :)

e, da: "Beton hala" - setnja (ka "25. Maju", oko i ispod Kalemegdana), i/ili voznja biciklima/rolerima, jutarnja kafa, dorucak, popodnevni chill out, vecernji aperitiv uz zalazak sunca, vecera, ma sve ;)

#3 nlazar

nlazar
  • Members
  • 1 posts

Posted 09 February 2012 - 08:55

Postvani to je lepa setnja od 15ak minuta ali mozete uzeti i taksi koji nece biti vise od 300 dinara.

Postoji li dnevna karta u gradskom prijevozu i gdje se kupuje?

Da na svakoj trafici bus plus trazite i dopunite koliko Vam treba
Preporuke za neki restoran sa domacom hranom i umjerenim cijenama u starom dijelu grada? Talijanskih restorana i sl. ima svugdje, htjela bih bas neki sa tradicionalnom srpskom kuhinjom :) I sto preporucujete da narucimo? :D
Preporuke za klubove? Ne zanima nas narodno, mtv i elekronska glazba, zanima nas rock, ex-yu, irski pub i sl. Po mogucnosti da imaju zivu muziku :)
Za restoran sa domacom hranom preporucujemo neku kafanu kao sto je Daco restoran (ovo nije bas u centru) ili neki od restorana iz Skadarske ulice. Vise o restoranima pogledajte na http://www.belgradee...an-beograd.html gde mozete naci detaljne opise itd..Na istom sajtu ima i svasta o BG, o nocnom zivotu i slicno..

I sto preporucate da pogledamo, ne mislim na crkve, gradevine i sl., nego nesto tipa akvarij, zoo, zvjezdarnica itd? Ako ste prvi put ovde - Kalemegdan je obavezan, svatite i u malu crkvu Ruzica koja je u sklopu Kalemegdana onda hram Sv Save, eventualno crkvu Sv. Marka, za shopping svratite u trzni centar Usce....

Zelim lep provod.

Pozdrav

Edited by nlazar, 09 February 2012 - 08:56.


#4 Moorea

Moorea
  • Members
  • 2 posts

Posted 11 February 2012 - 07:21

Hvala vam na odgovorima :)

Super sta je sve blizu i ne moram razmisljati o prijevozu. Mislili smo se ici nasim autom ili ne, odustali smo jer bi onda stalno imali problem parkinga u centru grada + dragi vozi auto od firme pa ne bi bilo zgodno da se nesto dogodi. I jos u svjetlu nedavnih dogadaja, jos nam samo fali da neki balavi "navijac" iskali svoje frustracije na autu.. Nazalost :( Vjerujem da vecina ljudi se srami takvih sugradana i ne mislim da u Bg vlada takva opca atmosfera prema ljudima iz Hrvatske. Ali bolje sprijeciti nego lijeciti. Imamo i mi takvih bisera, da se razumijemo.

Hvala na prijedlozima za restorane :) Steta sto vecina nema web stranicu pa da mogu bolje istraziti. Nasla sam na netu Restoran Jevrem, imaju super web i online cjenik, ajme kako dobro zvuci hrana :) Jel netko bio tamo?

I jos jedno pitanje. Procitala sam da u sklopu Bg Zoo-a imaju akvarij. Jel to nesto tipa 2 sarana i stuke plivaju okolo i to zovu akvarij, ili stvarno ima nesto kul? :D

Pozz svima :*

#5 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 30 April 2012 - 23:00

I sto preporucate da pogledamo, ne mislim na crkve, gradevine i sl., nego nesto tipa akvarij, zoo, zvjezdarnica itd? [font="tahoma, arial, verdana,

-->

sans-serif"]Ako ste prvi put ovde - Kalemegdan je obavezan, svatite i u malu crkvu Ruzica koja je u sklopu Kalemegdana onda hram Sv Save, eventualno crkvu Sv. Marka, za shopping svratite u trzni centar Usce....

:lol:

Zaboravio si da spomenes, mogu i u onu u kirovljevoj ulici na banovom brdu, tamo ima i pravoslavno obdaniste