Jump to content


Photo
- - - - -

Evropsko prvenstvo u rukometu SRBIJA 2012


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1374 replies to this topic

#1351 schonbrunn

schonbrunn
  • Members
  • 266 posts

Posted 31 January 2012 - 15:37

Jebiga, izgleda da se nama zamera i ono što se smatra za najnormalniju stvar na svetu među svim nacijama sveta. Ne mogu reći da sam iznenađen, pošto na portalu b92 ima dosta mladih ljudi koji "self loathing" smatraju za neki viši nivo svesti.


I religija je prisutna u svim delovima sveta, koja je tvoja? Verovanje u zivot posle smrti, o tome da ne govorimo. Pa da li je validan argument za verovanje u zivot posle smrti, to tako svi rade? Drugu recenicu moram da priznam da ne razumem.

Zašto smo "mi" oni koji su osvojili medalju, a nismo "mi" oni koji su lupali hrvatske navijače? Pa zato što je u prvom slučaju u pitanju posve iracionalna ljubav prema nacionalnom timu, a u drugom racionalno razlikovanje "dobrog" od "lošeg".


Zasto smo "mi" oni koji palimo i rusimo, a nismo "oni" koji smo osvojili medalju? Pa zato sto je u prvom slucaju u pitanju posve iracionalna ljubav prema nasoj majci Srbiji i isto tako iracionalna potreba da je stitimo od ustasa koji provociraju, a u drugom racionalno razlikovanje licnog od tudjeg uspeha. Zato mi dolazimo na utakmice ne da gledamo da li ce lopta u gol, vec da iskoristimo priliku da otpevamo nesto o nasem ratnom heroju, posaljemo "####e" i "ustase" tamo gde im je mesto i da vidimo raskrvavljena lica protivnika. Kako ti ovo zvuci, samo obrnuto receno? <br class="Apple-interchange-newline">

Zašto bih se ja ograđivao od uspeha bilo kojeg nacionalnog tima Srbije? Ko pati od toga da glumi intelektualca sa prazilukom u dupetu, neka slobodno ne gleda sport i ne komentariše. Ni ja ne davim nikoga da mi objasni zašto ga je sramota da napiše "srpski" već umesto toga piše "srbijanski", pa očekujem da ni mene takvi likovi na gnjave da im objašnjavam zašto volim kad Đoković osvoji turnir ili zašto za bilo koju reprezentaciju Srbije kažem "MI".


Ja ne pisem pridev "srbijanski", vec "srpski".

#1352 ziDAR

ziDAR
  • Members
  • 3,481 posts

Posted 31 January 2012 - 15:47

Opet opisi na licnoj osnovi. Sta bi bilo kada bih ja nesto rekla, pu pu pu za nekog od vas? Trudim se da predstavim svoje razmisljanje kroz argumente. Nije ni to lako, pogotovo uzimajuci u obzir moje i vase godine.


Sto si se ti pronasla u tome? :unsure: To je vec problem..

#1353 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 31 January 2012 - 15:48

Opet opisi na licnoj osnovi. Sta bi bilo kada bih ja nesto rekla, pu pu pu za nekog od vas? Trudim se da predstavim svoje razmisljanje kroz argumente. Nije ni to lako, pogotovo uzimajuci u obzir moje i vase godine.


Posto je ovo upuceno meni probacu da obrazlozim. Usao sam u diskusiju sa tobom na nekoj od tema na politici, gde si napisala da kod nas treba da se ukine reprezentacija. Nisi obrazlozila. Ja sam obrazlozio moj stav da ne treba da se ukida i ti si prestala da diskutujes. Na ovoj temi si opet krenula sa parolama, a na svaki komentar nastavljala sa pitanjima. Gde su tu argumenti i nomalna rasprava? Kad imas neki stav, logicno je da ga obrazlozis. Tek u ova zadnja dva tvoja posta si pokusala da izneses neko misljenje.

Izvinjavam se ako sam u prethodnom postu bio grub, ali sama si kriva sto sam formirao takvo misljenje. Spreman sam da ga korigujem!

PS. I jos jedna stvar, kada se pojavis na temi gde je u toku ili je upravo zavrsen mec i pocnes sa takvim filozofskim pitanjima, kakva si postavljala, kakve komentare ocekujes?

#1354 schonbrunn

schonbrunn
  • Members
  • 266 posts

Posted 31 January 2012 - 15:49

Sto si se ti pronasla u tome? :unsure: To je vec problem..


A sto ti pominjes pubertet nekome ko je 92' godiste?

#1355 veteran1970

veteran1970
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 31 January 2012 - 15:59

Dobro, nije meni tesko da odgovaram, tu sam za vas 24h dnevno.


1.дечко
2.посао/школа
3.музика
4.спорт
5.путовања
6.љубав
7.вера

живот .....

а да почнеш да живиш,уместо што си иза компјутера 24 сата .... и онда када нешто,проживиш,доживиш,искусиш ,тада почнеш да дискутујеш кроз аргументе онда и само онда, када имаш нешто да кажеш,а не зато што не знаш како да испуниш време и потрошиш дан .....

#1356 schonbrunn

schonbrunn
  • Members
  • 266 posts

Posted 31 January 2012 - 16:06

Posto je ovo upuceno meni probacu da obrazlozim. Usao sam u diskusiju sa tobom na nekoj od tema na politici, gde si napisala da kod nas treba da se ukine reprezentacija. Nisi obrazlozila. Ja sam obrazlozio moj stav da ne treba da se ukida i ti si prestala da diskutujes. Na ovoj temi si opet krenula sa parolama, a na svaki komentar nastavljala sa pitanjima. Gde su tu argumenti i nomalna rasprava? Kad imas neki stav, logicno je da ga obrazlozis. Tek u ova zadnja dva tvoja posta si pokusala da izneses neko misljenje.

Izvinjavam se ako sam u prethodnom postu bio grub, ali sama si kriva sto sam formirao takvo misljenje. Spreman sam da ga korigujem!

PS. I jos jedna stvar, kada se pojavis na temi gde je u toku ili je upravo zavrsen mec i pocnes sa takvim filozofskim pitanjima, kakva si postavljala, kakve komentare ocekujes?


Cini mi se da jesam (kada me je harper optuzio za rasizam), ali ajde jos jednom. Zasto Valjevo, Vranje ili Negotin nemaju vrhunski sport, a Beograd ima? Iluzorno je ocekivati da neka relativno siromasna zemlja ima tolika ocekivanja od sporta. Sada se pominju mladi talenti koji ce trenirati rukomet, tenis ili odboljku, a sta cemo sa svim ostalim? Pritom skoro svaka okupljanja reprezentacije prati okupljanje huligana koji nesto lome ili pale. Secas se sta je uradila Margaret Tacer u Velikoj Britaniji?

Sto se tice oformljenog utiska, nemoj da se sekiras oko toga. Odavno sam napisala da me se ne tice kakav stav ima neko o meni. To je tvoja stvar i tvoj izbor, sto se mene tice mozes da pises sta hoces.

#1357 denzil

denzil
  • Members
  • 5,693 posts

Posted 31 January 2012 - 16:09

I religija je prisutna u svim delovima sveta, koja je tvoja? Verovanje u zivot posle smrti, o tome da ne govorimo. Pa da li je validan argument za verovanje u zivot posle smrti, to tako svi rade? Drugu recenicu moram da priznam da ne razumem.



Zasto smo "mi" oni koji palimo i rusimo, a nismo "oni" koji smo osvojili medalju? Pa zato sto je u prvom slucaju u pitanju posve iracionalna ljubav prema nasoj majci Srbiji i isto tako iracionalna potreba da je stitimo od ustasa koji provociraju, a u drugom racionalno razlikovanje licnog od tudjeg uspeha. Zato mi dolazimo na utakmice ne da gledamo da li ce lopta u gol, vec da iskoristimo priliku da otpevamo nesto o nasem ratnom heroju, posaljemo "####e" i "ustase" tamo gde im je mesto i da vidimo raskrvavljena lica protivnika. Kako ti ovo zvuci, samo obrnuto receno? <br class="Apple-interchange-newline">



Ja ne pisem pridev "srbijanski", vec "srpski".


O religiji ne želim da diskutujem, pogotovo ne na temi "sport".

To o "iracionalnoj ljubavi prema majci Srbiji" stvarno ne znam na koga bi se odnosilo. Ako si u misiji da edukuješ huligane, imaš navijačkih foruma koliko hoćeš. Ako se na ovom forumu povremeno i pojavi lik koji bi odgovarao tome o čemu pišeš, njega skoro po pravilu nestane brže nego što se pojavio. Šta hoću da kažem- ima smisla sve to o čemu ti pričaš, samo obraćaš se pogrešnim ljudima. Što se tiče "racionalnog razlikovanja ličnog od tuđeg uspeha" ... šta da ti kažem, ipak se ženski mozak bitno razlikuje od muškog (pri čemu ne tvrdim da je inferiorniji) pa tako ti verovatno nikada nećeš moći da razumeš stvari koje su za 90% muškaraca nešto o čemu se ne razmišlja. Ne bih ja bio u depresiji 7 dana da su izgubili Nole i vaterpolisti, niti bi sad bio nešto specijalno hepi da su pobedili rukometaši, ali prosto mi je ulepšalo dan, kao što nekome ulepša lepa slika, cvet, muzička kompozicija, zalazak sunca. Treba li tražiti od svih tih ljudi da objašnjavaju zašto uživaju u krajnje iracionalnim stvarima? Za skandiranje "komandantu" mislim da nisi u pravu, skandiralo se "Da-rko Sta-nić", jasno mi je kako može nastati zabuna.

Nije se sve što sam pisao u postu odnosilo konkretno na tebe, već na jedan manir pisanja.

#1358 schonbrunn

schonbrunn
  • Members
  • 266 posts

Posted 31 January 2012 - 16:14

1.дечко
2.посао/школа
3.музика
4.спорт
5.путовања
6.љубав
7.вера

живот .....

а да почнеш да живиш,уместо што си иза компјутера 24 сата .... и онда када нешто,проживиш,доживиш,искусиш ,тада почнеш да дискутујеш кроз аргументе онда и само онда, када имаш нешто да кажеш,а не зато што не знаш како да испуниш време и потрошиш дан .....


Dobro, to bi bila tvoja lista. Sto se tice slobodnog vremena, pretpostavljam da ti nekad pises vise nekada manje, ja pisem sada trenutno jer me interesuje ova tema. Mogu da ti kazem da si u vecini stvari ovde u pravu, ja sam u svojoj proslosti videla, po mom mislenju dosta, i svasta sam prozivela. Sto se tice stavki, 4 i 5 trenutno otpadaju, jer trenutno nosim gips na nozi. Sto se tice stavke 7, ne znam na sta tacno ciljas, ali ja licno smatram da je zivot besmislen, zato imam i ovakav stav, i najcesce pobedjujem jer apsurd ne mozes pobediti.

Ipak, hvala ti sto se brines za mene. Nije da mi nesto znaci, ali ....

#1359 KennyDalglish

KennyDalglish
  • Members
  • 126 posts

Posted 31 January 2012 - 16:15

Zasto smo "mi" oni koji palimo i rusimo, a nismo "oni" koji smo osvojili medalju? Pa zato sto je u prvom slucaju u pitanju posve iracionalna ljubav prema nasoj majci Srbiji i isto tako iracionalna potreba da je stitimo od ustasa koji provociraju, a u drugom racionalno razlikovanje licnog od tudjeg uspeha. Zato mi dolazimo na utakmice ne da gledamo da li ce lopta u gol, vec da iskoristimo priliku da otpevamo nesto o nasem ratnom heroju, posaljemo "####e" i "ustase" tamo gde im je mesto i da vidimo raskrvavljena lica protivnika. Kako ti ovo zvuci, samo obrnuto receno? <br class="Apple-interchange-newline">

Mada unapred pretpostavljam da ovo nece nimalo promeniti tvoj stav, da ipak pokusam da odgovorim na ovo :krsta: :D
Zbog toga sto ONI koji pale i ruse ne predstavljaju nas, iako se kriju iza nacionalnih obelezja, to je siguran sam, manji deo populacije, ali nazalost veoma eksponiran. I svaki normalan covek ih osudjuje i ogradjuje se od njih.
A zasto kazemo da smo MI osvojili medalju ? Zato sto su ti rukometasi, vaterpolisti, odbojkasi, ... zvanicni predstavnici nase drzave. Sama rec reprezentacija govori da oni reprezentuju nekoga, u ovom slucaju nasu drzavu Srbiju, a samim tim i sve gradjane ove drzave. Oni zvanicno predstavljaju Srbiju, i sve NAS i zato smo MI pobedili u nedelju u vaterpolu, zato smo MI izgubili u nedelju u rukometu, ali smo i tu MI postigli veoma vredan rezultat.
U nedelju ti sportisti nisu igrali za sebe kako ti to kazes, vec su predstavljali svoju zemlju, i to na najlepsi moguci nacin, i uvek naglasavaju, svi odreda, da su utakmice u dresu reprezentacije nesto posebno. A to nije jedinstveno samo za Srbiju vec je tako i u svim drugim drzavama kada je u pitanju nacionalna selekcija. To sto ti ne osecas pripadnost svjoj drzavi, svojoj skoli, to je vec tvoj problem i tvoje pravo, ali nemoj da nas ostale davis na ovoj temi sa tim.

Ili da pitas danske navijace koji su juce priredili docek SVOJIM rukometasima, zbog cega to rade? Ili danskog princa koji ih je primio? Mozda ce oni uspeti da ti daju odgovor?

#1360 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 31 January 2012 - 16:17

Cini mi se da jesam (kada me je harper optuzio za rasizam), ali ajde jos jednom. Zasto Valjevo, Vranje ili Negotin nemaju vrhunski sport, a Beograd ima? Iluzorno je ocekivati da neka relativno siromasna zemlja ima tolika ocekivanja od sporta. Sada se pominju mladi talenti koji ce trenirati rukomet, tenis ili odboljku, a sta cemo sa svim ostalim? Pritom skoro svaka okupljanja reprezentacije prati okupljanje huligana koji nesto lome ili pale. Secas se sta je uradila Margaret Tacer u Velikoj Britaniji?

Sto se tice oformljenog utiska, nemoj da se sekiras oko toga. Odavno sam napisala da me se ne tice kakav stav ima neko o meni. To je tvoja stvar i tvoj izbor, sto se mene tice mozes da pises sta hoces.


Pa to je upravo i srz problema. Ne treba zbog huligana da se ukidaju klubovi i reprezentacije u Srbiji, nego da se resi problem huliganstva, da se uradi upravo to sto je uradila Margaret Tacer, kad je vec spominjes, a to je da se uvedu ostre kazne za huligane i da se taj zakon sprovodi, sto je jos bitnije. Huligani postoje i bez sporta, samo sto tada svoju agresiju ispoljavaju u drugim aspektima drustva (Miting "Patike za Kosovo", Parada Ponosa i sl.). Ako ukines sport neces dobiti apsolutno nista!

#1361 schonbrunn

schonbrunn
  • Members
  • 266 posts

Posted 31 January 2012 - 16:21

Da, ali nisu huligani problem sporta zar ne? Sta cemo sa nesrazmerno visokim primanjima u odnosu na neke druge branse (ne racunajuci Holivud i slicno)? A to je samo jedan aspekt.

#1362 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 31 January 2012 - 16:26

Reci mi, zasto bih ja navijala za reprezentaciju Srbije ili Djokovica, moze tako?



Reci ti nama, da li je ovdje neko napisao da od tebe očekuje da navijaš za reprezentaciju Srbije ili za Đokovića?



Kakve to ima veze? Ili imate neki racionalan razlog ili nemate, stvar je prosta.


Čekaj malo, prije nego što tako skočiš na drugu temu.

Prvo: da li te neko ovdje prozivao zato što je tvoj izbor da ne navijaš za reprezentaciju Srbije ili za Đokovića? Da li je bilo ko, u bilo kojoj formi, napisao ili insinuirao da si ti manje vrijedna od ostalih diskutanata zato što si ovdje u manjini koja nema navijački sentiment?

Drugo: otkud ti pravo da prozivaš ljude čiji je izbor da navijaju za reprezentaciju Srbije ili za Đokovića?

Treće: šta tebe briga za tuđe razloge, sve dok direktno ne škode tebi/tvom interesu?

#1363 denzil

denzil
  • Members
  • 5,693 posts

Posted 31 January 2012 - 16:31

Da, ali nisu huligani problem sporta zar ne? Sta cemo sa nesrazmerno visokim primanjima u odnosu na neke druge branse (ne racunajuci Holivud i slicno)? A to je samo jedan aspekt.


Hajde da ukinemo sport, zabavu, umetnost ... sve delatnosti koje nisu racionalne, koje nemaju kao krajnji produkt nešto što čovek može da pojede, obuče, što ne može da ga izleči, preveze od tačke A do tačke B ... rečju- da ima racionalnu upotrebnu vrednost. Najplaćeniji treba da budu rudari, jer bez njihovog rada sve stoji, pa dalje srazmerno doprinosu društvenom boljitku. Ovi što bi da đilitaju sport, mogu to da rade u svoje slobodno vreme i o svom trošku (mada će i kao takvi biti pod posebnim režimom prismotre, jer kakvi su to tipovi koji se bave nečim tako neracionalnim kao što je trčanje za loptom?) a one što bi da ih gledaju, preventivno na prinudni rad.

Rasplinjuješ se i stvarno samo ispaljuješ nove salve pitanja. Kladim se u čokoladnu bananicu da studiraš pravo.

#1364 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 31 January 2012 - 16:32

Da, ali nisu huligani problem sporta zar ne? Sta cemo sa nesrazmerno visokim primanjima u odnosu na neke druge branse (ne racunajuci Holivud i slicno)? A to je samo jedan aspekt.

Ponuda i potražnja.....pitanje bi bilo relevantno u doba SFRJ,SSSR i drugim državama sa "onakvim" uredjenjem a danas je druga priča....plati-klati sistem.Inače je razlika zanemarljiva u odnosu na Holivud,ako kupiš skupog igrača ne računaš samo na to da ga skupo plaćaš u vidu mesečnih primanja i dr. nego osim što će njegov kvalitet da doprinese boljim rezultatima,plasmanom u evropske kupove gde su bonusi veliki samim učešćem....od kvaliteta takvog jednog tima Ti zavisi i kvalitet sponzora...itd...itd...

#1365 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 31 January 2012 - 16:47

Sta cemo sa nesrazmerno visokim primanjima u odnosu na neke druge branse



Scarcity value