Jump to content


Photo
- - - - -

Kolika je kazna za neprijavljivanje lokala?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#31 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 27 December 2011 - 19:48


U zakonu lepo pishe da:MOZES sasvim normalno da poslujes iako si
NELEGALAN



1. da li bi mogao da citiras taj deo zakona u kome pise da je ilegalno poslovanje legalno u Srbiji

Ili poslushajte shta o tome kazu ljudi koji imaju znanja i iskustva, pa tek onda se javite u diskusiju, umesto shto se oslanjante na svoju ekspirijensnost lajfa putem malih ekrana sokocala pred kojima ste...Blago zemljici sa 'voliko ispravnih i moralnih gradjana jeeeeee... :)


2. da li si ti taj koji ima znanja i iskustva ili tvoj prijatelj bizMismen?



potpis: slabopaljka iz sonoranske pustinje bez ekspirijensnosti ilegalnog poslovanja bilo gde i bilo kada u mom lajfu

#32 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 27 December 2011 - 19:53

U protivnom, otvorite tezgu na pijaci, trafiku na ulici, kakav butikcic il' zanatlijsku radnjicu pa da vidite koja je to pipirevka sa legalnim poslovanjem u Srbiji. Ili poslushajte shta o tome kazu ljudi koji imaju znanja i iskustva, pa tek onda se javite u diskusiju, umesto shto se oslanjante na svoju ekspirijensnost lajfa putem malih ekrana sokocala pred kojima ste...Blago zemljici sa 'voliko ispravnih i moralnih gradjana jeeeeee... :)


vidiš, prikane, u tome i jeste poenta: ne možeš nelegalno da otvoriš radnju, kafanu, butikčić ili zanatsku radionicu (ovo poslednje i nekako, pa da popravljaš cipele komšijama i rodbini) a kamoli firmu koja se bavi (sam si rekao) milionskim poslovima. ako hoćeš zaista da radiš ti moraš da radiš sa drugim ljudima, neko mora da zna za tebe a gde se zna za tebe tu je i inspekcija, poreska uprava, komunalci, ima toga koliko voliš. pa probaj njima da objasniš kako ti se više isplati da radiš legalne poslove nelegalno (što je samo po sebi budalaština).

tvoj prijatelj radi jer:

1. ima debela ledja
2. nekoga žestoko podmazuje
3. zna dovoljno nepoželjnog o nekom od guzonja da bi mu bilo dozvoljeno da radi kako radi,
4. radi pod pokroviteljstvom "institucije" bez obzira da li je to neki od mafijaških klanova ili BIA.

(zaokruži tačan odgovor)

#33 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 27 December 2011 - 20:15

@ Vesna.. a sta sa nama sitnim ribama koji jedva skembaju za svoju sitnu radnjicu STR i jos zaposle jos jednog- znaci dva manje na birou. A onda ti, osim svih dadjbina , taksi, haraca i sta sve ne izmisle , dodju onako inspektori i samo ti kazu : " dosli smo da te kaznimo" bez da i pogledaju knjige, ili bilo sta vezano za radnju - jer drzavi trebaju pare za izbore ( za prosle izbore su tako mene sj...) , za manjak u budjetu itd.. i tako kazne sve lokale na pijaci , svakih nekoliko meseci..

Slazem se da je njegov drugar verovatno neki mafijas i/ili miljenik vlasti, ali sta sa nama sitnim ribama ??

A inspektori znaju da nijedna , ama bas nijedna mala STR, SUR ili SZR ne moze da posluje apsolutno legalno a da uspe da prezivi. Jednostavno , pored svih dadjbina i taksi , da bi se opstalo jednostavno se mora negde nesto "smuvati", neki fiskalni racun ne izdati itd.. I jednostavno kad ti inspektor udje on to zna i samo ti kaze " dosao sam da te kaznim" i ti mu onda poturis ono sto je najjeftinije.. a nema nista jeftinije ispod 50000 din..
Kako takve sitne ( i mene sa njima ) ubediti da pocnu ponovo sa legalnim poslom ?

#34 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 27 December 2011 - 20:43





1. da li bi mogao da citiras taj deo zakona u kome pise da je ilegalno poslovanje legalno u Srbiji

Pridruzujem se - posto bi takav zakon stvarno bio raritet - da ne kazemo nemoguc :D

A inspektori znaju da nijedna , ama bas nijedna mala STR, SUR ili SZR ne moze da posluje apsolutno legalno a da uspe da prezivi. Jednostavno , pored svih dadjbina i taksi , da bi se opstalo jednostavno se mora negde nesto "smuvati", neki fiskalni racun ne izdati itd..

Moze da se radi legalno i moze da se ne plati 'harac' inspektorima jer je sve legalno.

#35 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 27 December 2011 - 20:48

@dh: biznis je uvek siv, postoje olaksice u svakom zakonu i sve svetske ompanije ih koriste. kad je poreska politika ostra, kompaije se sele na druge lokacije gde im je manja taksa. Kompanije zaposle ljude na ivici egzistencije, posto im se na taj nacin smanjuje porez, ali uvek sve mora da bude u granicama propisanim zakonom. Sto se tice szr, str i raznih s?r, ima ih puno koji su registrovani i placaju dadzbine, a ne zatvaraju radnje da bi isli ilegalno, tako da, treba voditi racina da nema razloga za kaznu i to mora da zavrsi posao.
Secam se svojevremeno je glavi stos za saobracaji prekrasaj bilo to sto vozac nema zihernadle u prvoj pomoci. Ja sam ih uvek imao, pa je prva pomoc morala da bude neotvorena, imao sam potpuo novu prvu pomoc. Postujes zakon ni Hitler ne moze da ti naplati kaznu.

#36 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 27 December 2011 - 21:14

@ Vesna.. a sta sa nama sitnim ribama koji jedva skembaju za svoju sitnu radnjicu STR i jos zaposle jos jednog- znaci dva manje na birou. A onda ti, osim svih dadjbina , taksi, haraca i sta sve ne izmisle , dodju onako inspektori i samo ti kazu : " dosli smo da te kaznimo" bez da i pogledaju knjige, ili bilo sta vezano za radnju - jer drzavi trebaju pare za izbore ( za prosle izbore su tako mene sj...) , za manjak u budjetu itd.. i tako kazne sve lokale na pijaci , svakih nekoliko meseci..

Slazem se da je njegov drugar verovatno neki mafijas i/ili miljenik vlasti, ali sta sa nama sitnim ribama ??

A inspektori znaju da nijedna , ama bas nijedna mala STR, SUR ili SZR ne moze da posluje apsolutno legalno a da uspe da prezivi. Jednostavno , pored svih dadjbina i taksi , da bi se opstalo jednostavno se mora negde nesto "smuvati", neki fiskalni racun ne izdati itd.. I jednostavno kad ti inspektor udje on to zna i samo ti kaze " dosao sam da te kaznim" i ti mu onda poturis ono sto je najjeftinije.. a nema nista jeftinije ispod 50000 din..
Kako takve sitne ( i mene sa njima ) ubediti da pocnu ponovo sa legalnim poslom ?


nisu ni svi inspektori takvi. daleko od toga da nisam imala posla i sa jednom i sa drugom sortom. kaznila me je žena koju sam godinu-dve posle toga gledala u oči dok se prodavala za pola kile smrznutog testa ali sam bila i u situaciji da tržišnog inspektora izbacim iz radnje ne znajući da je inspektor i da mi se čovek nakon što se predstavio slatko nasmeje i na moju opasku "dobro, sad mi samo recite koliko me ovo košta pa da nastavimo dalje" odgovori "ništa, računaćemo da sam upravo ušao i rekao vam dobar dan."

mali mogu samo da pokušaju da kontrolišu "gubitak" koji nastaje posetama prve vrste. kako znaju i umeju.

#37 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 28 December 2011 - 10:48

Da sam policajac, ovo bi mi bilo zanimljivo.Posted Image

Edited by kanader, 28 December 2011 - 10:48.


#38 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 30 December 2011 - 15:56

Da sam policajac, ovo bi mi bilo zanimljivo.Posted Image

Da, bilo bi, za policijski aspekt citave price (hvatanje lopova). Mene fascinira nesto drugo.

Potencijalni ugostitelj iz uvodnog posta, po svemu sudeci, nije kriminalac - u smislu da ne provaljuje u tudje kuce, ne ubija/siluje/pljacka itd. On ce za sebe najvjerojatnije, ako ga netko pita, reci da je posten covjek. No to je zato sto, kad se radi o kriminalu koji nema direktnu, opipljivu zrtvu (kao npr. kod ubistva), onda ovaj to ni ne smatra kriminalom. Ista stvar je i kod ovog tipa poslovnog kriminala, kad je stetu skoro nemoguce kvantitativno odrediti i predociti. Mislim na to da je, ako komsiji ukradem carapu u kojoj stedi za kola, posljedica jasna i vidljiva: komsija nema kola. Ako, pak, ne placam porez, tesko je imati predstavu o tome da bas zato lokalnoj vladi fali para u budzetu da betonira jedan ili tri kvadrata skolskog igralista - pa da mi zbog toga proradi savjest.

Simptomaticno je sto navedeni lik nije ni probao poslovati legalno, pa da razmislja o ilegali jer nije islo. Jos zanimljivije, on ni ne pita za savjet kako uspjesno poslovati legalno. Ne, on inicijalno ulazi u citav projekt "na crno" i samo ga zanima da li ce i koliko na*ebati ako ga ulove. Ako ga ne ulove - pa sta je vama, on je posten covjek i uzor rodu, prijateljima i komsiluku!
Zato sam to i okarakterizirao kao "balkanska posla ' - jer, balkanska drustva su totalno ogrezla u taj "ja tebi-ti meni, dogovoricemo, snaci cemo se, itd." mentalitet. Kao "dijasercu" koji je ipak dosta prisutan i u domovini, dosta mi vremena provedenog tamo prodje u nekim "sluzbenim" aktivnostima. Tako me jednom prijatelj zove na kavu, a ja mu objasnim da nemam vremena, idem u skupstinu opcine obaviti to i to. Njegova reakcija: joj, pa prijateljica moje sestre radi tamo, cekaj da je nazovem, sredicemo to.. Dakle, ne bi me ni pustio da normalno odem, pricekam u redu kao i ostali i obavim sto imam (pa da ponudi pomoc ako mi ne uspije), nego odmah ode do maksimuma u "veze i poznanstva." I sve to od covjeka koji nije nikad cuo za rijec "nepotizam..."

I sad, pazi, jos na to dolazi balkanska lijenost i/ili glupost. Covjek postavlja pitanje o kazni za lopovluk javno, na forumu. A, ocito ima pristup internetu.
Vide cuda nevidjenog, da ziv co'ek ne poveruje: trebalo mi je manje od 5 minuta googlovanja da nadjem ovo: http://www.zakoni.rs...cni-zakonik.pdf
Unutar istog pise i ovo:

Poreska utaja
Clan 229.

Nedozvoljena trgovina
Clan 243.

... ima toga jos...
Al' ne's ti Balkanca da sam potrudi, u njemu je ugradjeno "pitacu nekoga da mi pomogne i sredi mi..."



Cesto, kad naleti neka pozitivna vijest, pomislim da ide na bolje i da cu se vratiti, ali me redovno realnost lupi, nimalo njezno, sakom u glavu. ( :twak: ) :s_d:

Edited by zoran59, 30 December 2011 - 18:55.


#39 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 30 December 2011 - 17:03

Nisam policajac niti inspektor, ali povremeno saradjujem sa njima (doduse i kao tuzeni i kao tuzilac, vise benigno).Posted Image

Ugostitelj ili udruzenje nisu neki veliki problem. Iako i takvi mogu da naprave zavrzlamu zbog dugova.

Porez ubija, ali mora da se plati. Firma u kojoj radim to zestoko oseca, zato sto svaka faktura podrazumeva placanje poreza pre naplate.
Sto se tice osiguranja bili smo u plusu samo jednom u zadnjih deset godina, ali su svi radnici osigurani 24h bez obzira na radno vreme.
Uslovi pod kojima placamo vecim potraziocima su izuzetno strogi...itd...itd...

A strane, poznate firme, vacare sta mogu, vataju na politicke poene. Nisu ni oni imuni. Ista govna samo lepse pakovanje.

A eto imamo milionera koji super posluje van svih legalnih tokova. Posted Image
E: bold

Edited by kanader, 30 December 2011 - 17:06.


#40 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 30 December 2011 - 18:20

Da, bilo bi, za policijski aspekt citave price (hvatanje lopova). Mene fascinira nesto drugo.

Potencijalni ugostitelj iz uvodnog posta, po svemu sudeci, nije kriminalac - u smislu da ne provaljuje u tudje kuce, ne ubija/siluje/pljacaka itd. On ce za sebe najvjerojatnije, ako ga netko pita, reci da je posten covjek. No to je zato sto, kad se radi o kriminalu koji nema direktnu, opipljivu zrtvu (kao npr. kod ubistva), onda ovaj to ni ne smatra kriminalom. Ista stvar je i kod ovog tipa poslovnog kriminala, kad je stetu skoro nemoguce kvantitativno odrediti i predociti. Mislim na to da je, ako komsiji ukradem carapu u kojoj stedi za kola, posljedica jasna i vidljiva: komsija nema kola. Ako, pak, ne placam porez, tesko je imati predstavu o tome da bas zato lokalnoj vladi fali para u budzetu da betonira jedan ili tri kvadrata skolskog igralista - pa da mi zbog toga proradi savjest.

Simptomaticno je sto navedeni lik nije ni probao poslovati legalno, pa da razmislja o ilegali jer nije islo. Jos zanimljivije, on ni ne pita za savjet kako uspjesno poslovati legalno. Ne, on inicijalno ulazi u citav projekt "na crno" i samo ga zanima da li ce i koliko na*ebati ako ga ulove. Ako ga ne ulove - pa sta je vama, on je posten covjek i uzor rodu, prijateljima i komsiluku!
Zato sam to i okarakterizirao kao "balkanska posla ' - jer, balkanska drustva su totalno ogrezla u taj "ja tebi-ti meni, dogovoricemo, snaci cemo se, itd." mentalitet. Kao "dijasercu" koji je ipak dosta prisutan i u domovini, dosta mi vremena provedenog tamo prodje u nekim "sluzbenim" aktivnostima. Tako me jednom prijatelj zove na kavu, a ja mu objasnim da nemam vremena, idem skupstinu opcine obaviti to i to. Njegova reakcija: joj, pa prijateljica moje sestre radi tamo, cekaj da je nazovem, sredicemo to.. Dakle, ne bi me ni pustio da normalno odem, pricekam u redu kao i ostali i obavim sto imam (pa da ponudi pomoc ako mi ne uspije), nego odmah ode do maksimuma u "veze i poznanstva." I sve to od covjeka koji nije nikad cuo za rijec "nepotizam..."

I sad, pazi, jos na to dolazi balkanska lijenost i/ili glupost. Covjek postavlja pitanje o kazni za lopovluk javno, na forumu. A, ocito ima pristup internetu.
Vide cuda nevidjenog, da ziv co'ek ne poveruje: trebalo mi je manje od 5 minuta googlovanja da nadjem ovo: http://www.zakoni.rs...cni-zakonik.pdf
Unutar istog pise i ovo: ... ima toga jos...
Al' ne's ti Balkanca da sam potrudi, u njemu je ugradjeno "pitacu nekoga da mi pomogne i sredi mi..."



Cesto, kad naleti neka pozitivna vijest, pomislim da ide na bolje i da cu se vratiti, ali me redovno realnost lupi, nimalo njezno, sakom u glavu. ( :twak: ) :s_d:


jbg. po tom zakoniku bi 90ih i dobrom polovinom 2000ih trebalo 80% drzave da je u zatvoru ( mozda smo figurativno i bili u njemu -drzava zatvor ).
Tada je ogroman procenat ziveo ili dopunjavao budjet od par maraka tako sto je sedeo po pijacama, haustorima, buvljacima, pored puteva prodajuci flasirano gorivo , svercovali robu iz Madjarske, Bugarske , Turske, Rumunije itd...

Ni danas situacija nije nimalo bolja . U nekim aspektima cak i gora. 90ih su ljudi , iako i tada u propalim firmama ipak dobivali neku pomoc u hrani i slazem se da je tako SM kupovao socijalni mir ali danas su ljudi totalno bez posla i nece im preostati nista drugo nego da opet izadju na pijace i ulice. A bogami i vlast i tajkuni im idu debelo na ruku jer nam je i dalje hrana , benzin i drugo sto sta najskuplja u regionu , tako da se i dalje isplate ture za salame u Segedin itd...

EDIT: znas.. kad drzava , to jest vlast bude bila normalna i pridrzava se ONA zakona i ne krade gde stigne onda moze zahtevati od gradjana ( naroda, raje... ) da se pridrzavaju istih...
A dotle ko pre devojci...
jbg vlast i tajkuni su nametnuli takvu igru a ne narod

Uostalom, cak i kad bi narod vise placao poreze ne bi bilo mnogo vise izgradjenih ulica, skola itd.. vec bi samo dzepovi politicara i tajkuna bili puniji...

Edited by Doc Holliday, 30 December 2011 - 18:52.


#41 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 30 December 2011 - 20:20

EDIT: znas.. kad drzava , to jest vlast bude bila normalna i pridrzava se ONA zakona i ne krade gde stigne onda moze zahtevati od gradjana ( naroda, raje... ) da se pridrzavaju istih...
A dotle ko pre devojci...
jbg vlast i tajkuni su nametnuli takvu igru a ne narod

Uostalom, cak i kad bi narod vise placao poreze ne bi bilo mnogo vise izgradjenih ulica, skola itd.. vec bi samo dzepovi politicara i tajkuna bili puniji...


Drzava i vlast su uvek slika gradjana. Kakav je mentalitet gradjana takav je i vlasti. Ako vecina gradjana ne smatra da je nesto lose ako ne postuju zakone, ne placaju porez, rade na crno i sivo, sta ocekujes od tajkuna i politicara kojima je sve to "na izvolte"?
Ako cekas da sve to nekako se promeni "odozgo" onda ces se puno nacekati. Nazalost, a to gradjani Srbije slabo shvataju, promena mora da krene i "odozdo", odnosno i gradjani moraju da se promene. Price "kada vlast bude normalna bicu i ja" su samo izgovor da se nastavi sa starom praksom, i tako se, u sustini, duva u istu tikvu sa korumpiranim politicarima i tajkunima.

#42 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 30 December 2011 - 20:40

...
EDIT: znas.. kad drzava , to jest vlast bude bila normalna i pridrzava se ONA zakona i ne krade gde stigne onda moze zahtevati od gradjana ( naroda, raje... ) da se pridrzavaju istih... A dotle ko pre devojci... jbg vlast i tajkuni su nametnuli takvu igru a ne narod
Uostalom, cak i kad bi narod vise placao poreze ne bi bilo mnogo vise izgradjenih ulica, skola itd.. vec bi samo dzepovi politicara i tajkuna bili puniji...

Videh da si editovao tek iz th posta.Skole, putevi itd. se grade kad ljudi to zahtevaju. Ne bi bilo mogucnosti da se dzepovi tajkuna, politicara pune od tih para, kad puk ne bi imao putera na glavi i kad bi otvoreno postavljao svoje zahteve. Vecina para bi zavrsavala na namejenom cilju. Ovim razmisljanjem, "kad karade mika, sto bi ja bio drugaciji" niko ne dobija.

#43 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 01 January 2012 - 16:22

.....

Dobro si opisao situaciju - sad je pitanje da li se sa njom pomiriti ili probati izmijeniti stanje. Ako ne aktivno, onda bar izlazenjem na izbore i glasanjem. Ako stvarno nema ni jednog jedinog pozitivnog lika medju kandidatima, a covjek nije voljan ili sposoban sam se kandidirati, onda mora napraviti izbor: ili rezignacija ili put pod noge. Ne bih nikom solio pamet i tumacio koja alternativa je bolja, svi imaju licne razloge za ovo ili ono, no jedan malecni pozitivni pomak u zivotu svakog pojedinca je kad shvati da izbor postoji i da je sam odgovoran za posljedice svojih odluka.

jbg. po tom zakoniku bi 90ih i dobrom polovinom 2000ih trebalo 80% drzave da je u zatvoru ( mozda smo figurativno i bili u njemu -drzava zatvor ).

Nisam pisao o tome koliko je zakon dobar ili koliko ga se ljudi pridrzava. Pokusao sam reci da je na pitanje iz uvodnog posta/naslova topica ("kolika je kazna?") postavljac teme mogao sam naci odgovor, u priblizno istom vremenu koliko mu je trebalo da napise post. Ali, tipicno balkanski, prvi nagon mu je bio da "nekoga pita."
Ako pricamo o zaobilazenju zakona i podmicivanju inspektora, onda pogotovo nema smisla pitati na forumu, posto odgovor ovisi o lokaciji i pojedincima koji bas tamo rade u odgovarajucoj sluzbi.

znas.. kad drzava , to jest vlast bude bila normalna i pridrzava se ONA zakona i ne krade gde stigne onda moze zahtevati od gradjana ( naroda, raje... ) da se pridrzavaju istih...

Mislim da proces ide u suprotnom smjeru. Samo posteni gradjani mogu traziti postenje od svojih predstavnika. Ako je drustvo ogrezlo u lopovluku, kako ocekivati da se medju njima nadje i izabere posten pojedinac?

#44 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 01 January 2012 - 18:32

Mislim da proces ide u suprotnom smjeru. Samo posteni gradjani mogu traziti postenje od svojih predstavnika. Ako je drustvo ogrezlo u lopovluku, kako ocekivati da se medju njima nadje i izabere posten pojedinac?


dzaba svo postenje i placanje svih dadzbina , poreza i dranje kroz takse za sve i svasta kad vise od polovine zavrsi u dzepovima vlasti.
Americka " nemoj pitati sta zemlja moze uciniti za tebe vec sta ti mozes za zemlju " kod nas tesko da je primenljiva. Tamo u americi poreski obveznik uglavnom zna gde ide novac. Poreski obveznik plati poreze ( ali ne takve razbojnicke poreze kao kod nas ) i za to dobije visoki standard zivota pa cak ide dotle da ta amerika cak i ratuje po svetu ne bi li dosla do jeftine nafte a sa njom i jeftinog zivota . A kod nas osim sto je izcedjen , poreski obveznik ne dobije nista. Rupe na putevima, zeleznicu iz doba 19og veka , najskuplji zivot ( hrana , gorivo.. ) u celom regionu... I molim vas nemoj da se vadite na ratove , sankcije, Milosevica.. polozaj marsa u veneri itd... Jer od tada je proslo 11 godina ... I da je vlast onakva kakva bi trebala da bude , i pored svetske krize bi trebali da imamo bar duplo bolji standard zivota nego sad.
Naveo sam pre par postova moj primer gde sam imao svoj STR i radnika sve uredno placajuci gde je ta drzava osim svih mogucih i nemogucih dadzbina i taksi dopunski reketirala i pljackala i sa inspektorima i na taj nacin me naterala da zatvorim svoju radnju i ostavila mene i tog radnika na birou. A veruj mi takvih prica ima hiljade i hiljade... I sad ti ocekujes da takvoj drzavi dajemo pare ???

EDIT: i kao sto rekoh ranije .. takva pravila igre je nametnula sama drzava , sam sistem. Nama sitnima ostaje samo da se tom sistemu prilagodimo ili pobegnemo iz zemlje ili da zivimo ispod svakog nivoa dostojnog coveka.


PS : kao sto rece pokretac teme.. vi sto tako savesno podrzavate placanje poreza i svega , sto ne ostavite te vase poslove ( verovatno na budjetu ) i probate da otvorite svoj legalan biznis, STR, SUR , SZR.. ali da i pre toga stisnete petlju pa vratite i partijske knjizice.... da vidimo dal cete i onda pricati isto..

Edited by Doc Holliday, 01 January 2012 - 18:50.


#45 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 24 February 2012 - 15:17

Da li zna neko, moj prijatelj hoce da otvori kafanu a ne bi da je prijavi jos uvek (ne znam zasto). Ako ga neko prijavi, kolika bi bila kazna za to?



5-10000 za fizičko lice