Jump to content


Photo
- - - - -

RaiffeisenOnLine


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1 reply to this topic

#1 Yarran

Yarran
  • Members
  • 600 posts

Posted 10 December 2011 - 12:00

Pokusavam da otvorim, po prvi put, svoj nalog na Raiffeisen-On-Line. Imam detaljno uputstvo koje se - onako ukratko - sastoji od uputstva kako da ubacim njihov sajt u spisak "Trusted" sajtova i kako potom da sve moguce ActiveX control opcije prebacim na "Enable". Ovo ukljucuje signed i unsigned, "not marked as safe", all controls and plug-ins kao i "safe for scripting"... Ja kao - ajde kad kazu ljudi... Prebacim sve k'o covek u trusted, enable-ujem ActiveX (sve od A do SH) i onda pokusam da pridjem mestu sa koga se unosi ime/lozinka i ostalo - da vidim gde su pare (jarane)... I - usred toga - krene da mi se "javlja" nekakav ( naravno "unsigned" ) FSINT9.dll... Ja tu iskusno preskocim "OK" i odem da pogledam koj' mi je moj taj FSINT9.dll. Ne nadjem nista osim nekakvog slicnog dll-a koji ima veze sa flight simulatorom al' pronadjem par linkova na neke nesrecnike koji su ( da li pokusavajuci da posluju sa RaiffeisenOnLine il nekako drugacije ) fasovali Trojan Injector .GT i jos kojesta:

Prvi: Trojan Injector .GT, drugi: Recurring infection problem and more i treci: A log. It needs analyzation, apparently. Ne treba ni da pominjem da se na svakom od njih izrekom (kao slucajno valjda) spominje i raiffeisenbank - verovatno kao "trusted" sajt... :lol:

Planiram da ovo posaljem i njima al' racunam - mozda na forumu ima RaiffeisenOnLine mushterija + mozda sam negde nesto (sasvim ocigledno) promashio - i tako...
Unapred zahvalan.

#2 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 13 December 2011 - 16:10

Ja sam svojevremeno (prosle godine) koristio taj njihov servis, bez ikakvih problema.