Jump to content


Photo
- - - - -

Devojka osvojila GC.....


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#1 dennis_moore

dennis_moore
  • Members
  • 255 posts

Posted 13 October 2011 - 01:20

Igrali smo dv lottery zajedno, i ona dobije zelenu kartu. Ja sam u medjuvremenu otisao u Ameriku na J1 praksu, u istoj smo struci ali ona nije mogla. Sta mozemo da uradimo povodom odlaska u Ameriku zajedno? Malo je nezgodno da pozurimo brak zbog ovoga...

Neko iskustvo, savet?

#2 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 October 2011 - 01:23

Igrali smo dv lottery zajedno, i ona dobije zelenu kartu. Ja sam u medjuvremenu otisao u Ameriku na J1 praksu, u istoj smo struci ali ona nije mogla. Sta mozemo da uradimo povodom odlaska u Ameriku zajedno? Malo je nezgodno da pozurimo brak zbog ovoga...

Neko iskustvo, savet?

Ona je vec dobila vizu ili je tek izvucena kao dobitnik?

#3 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 13 October 2011 - 01:40

iskreno, brak je najjednostavnije resenje. mi smo se vencali pre emigracije, ali mi bi se verovatno ionako vencali, mozda bas i tad, mozda malo kasnije - to je sad tesko reci.

ako vasa situacija nije kao boldovano, onda tebi preostaje da sebi obezbedis vizu, na lutriji ili preko poslodavca.

#4 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 October 2011 - 01:46

Igrali smo dv lottery zajedno, i ona dobije zelenu kartu. Ja sam u medjuvremenu otisao u Ameriku na J1 praksu, u istoj smo struci ali ona nije mogla. Sta mozemo da uradimo povodom odlaska u Ameriku zajedno? Malo je nezgodno da pozurimo brak zbog ovoga...
Neko iskustvo, savet?

Moje mishljenje je da je brak, danas, samo parce papira, prema tome vencanje, pre nego podnese za GC. Na taj nacin, oboje dobijate pravo na drzavljnstvo, posle 5god. Isto vam je, da li raskinuli, ili se razveli.
S'obzirom da idete u US i da ce vam svaka para dobro doci, produktivnije ce vam biti da ne pravite nikakvo slavlje, vec sacuvate tu lovu.
Drzavljanstvo mnogo znaci. Ti si na J visi, znaci da zavrsavas ovde studije. Cim taj posao zavrsis, mozes da krenes u posao i.....
puno srece.

#5 dennis_moore

dennis_moore
  • Members
  • 255 posts

Posted 13 October 2011 - 22:35

Pa i ja mislim da moze tako. Vencamo se samo zato sto je najbolje u ovom trenutku, posle mozemo da vidimo sta cemo zaista.

Inace poslala je papire u kentaki, ne znam da li to znaci da je gotovo sa ovom pricom, rekao sam joj da se ne pojavi na razgovoru koji joj je zakazan, posto ima godinu dana, pa da vidimo sta cemo, osim ako nije vec kasno.

#6 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 October 2011 - 22:43

Sve joj pise u papirima koje je dobila.Ako se ozenis pre nego dobije vizu ima sanse da provuce i tebe

#7 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 October 2011 - 23:31

ako ste oboje u US, pravac Las Vegas na vencanje, a onda podnesite papire.


#8 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 October 2011 - 23:45

Interesantno je da Američka administrativa smatra da je mogućnost da živiš u USA bukvalno dobitak na lutriji.

#9 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 October 2011 - 23:49

Interesantno je da Američka administrativa smatra da je mogućnost da živiš u USA bukvalno dobitak na lutriji.

Zvuci tako ali je ceo program napravljen da bi se napravio neki balans kod novih emigranata

#10 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 October 2011 - 00:02

Zvuci tako ali je ceo program napravljen da bi se napravio neki balans kod novih emigranata

Verujem ja tebi, ali zamisli sebe da veruješ u to, da je dobitak na lutriji to da možeš negde da živiš.

#11 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 October 2011 - 00:18

Verujem ja tebi, ali zamisli sebe da veruješ u to, da je dobitak na lutriji to da možeš negde da živiš.

Ja se uvek zezam da je US zemlja za avanturiste i kockare. Takav im mentalitet, za charter school postoji lutrija i na bazi toga se odlucuje, ko ce da se upise u skolu. Cesto postoji i lutrija za koje dete ce odobriti transfer u neku drugu skolu. Da ne pricam sto je recimo kockanje zabranjeno u Kaliforniji, ali na zemlji u posedu indijanaca je to dozvoljeno, posto eto oni podpadaju pod neke druge regulative.
Drustvo k'o drustvo, ima falinke, ali ima i neke ispravne stavove.

#12 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 14 October 2011 - 01:12

Verujem ja tebi, ali zamisli sebe da veruješ u to, da je dobitak na lutriji to da možeš negde da živiš.



...pa tako oni sebe vide, a sad drugi imaju prilike da se s tim sloze ili ne. B-) No meni se cini...da je dobitak na lutriji to da uopste, mozes da biras gde ces da zivis.Tako da...nisu daleko od istine. ;)

#13 dennis_moore

dennis_moore
  • Members
  • 255 posts

Posted 14 October 2011 - 01:19

Nismo oboje u Americi, nazalost.

Jel znate da li smo uslovljeni da ostanemo u braku neko vreme, ili se zivot moze zakomplikovati ako se desi nesto lose, pa padne razlaz?

Inace, ja sam na praksi ne na studijama, i cujem da ovde ima ljudi na H1b vizama koji godinama ne mogu da srede status iako to zele, a neko na lutriji dobije a ni ne zeli da ode, ona recimo nema zelju da bude u USA.

Edited by dennis_moore, 14 October 2011 - 01:19.


#14 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 14 October 2011 - 01:32

Nismo oboje u Americi, nazalost.

Jel znate da li smo uslovljeni da ostanemo u braku neko vreme, ili se zivot moze zakomplikovati ako se desi nesto lose, pa padne razlaz?

Inace, ja sam na praksi ne na studijama, i cujem da ovde ima ljudi na H1b vizama koji godinama ne mogu da srede status iako to zele, a neko na lutriji dobije a ni ne zeli da ode, ona recimo nema zelju da bude u USA.



Izvini mozda je privatno ali ne mogu da ne pitam-zasto neko igra lutriju ako ne zeli da bude u USA?to te pitam posto najpre lose moze da se desi da neko ko ne zeli da zivi tu gde zivi pozeli da se vrati kuci, pa eto ti komplikacije.
da, ima mnogo ljudi koji ne mogu da srede status pa se ili sele ili koprcaju koliko mogu dok mogu-a neki i srede.Sve zavisi,slucajeva ima toliko da nema jasnih pravila-no to ce drugi da ti kazu bolje.

#15 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 October 2011 - 01:37

Nismo oboje u Americi, nazalost.

Jel znate da li smo uslovljeni da ostanemo u braku neko vreme, ili se zivot moze zakomplikovati ako se desi nesto lose, pa padne razlaz?

Inace, ja sam na praksi ne na studijama, i cujem da ovde ima ljudi na H1b vizama koji godinama ne mogu da srede status iako to zele, a neko na lutriji dobije a ni ne zeli da ode, ona recimo nema zelju da bude u USA.


Morate oboje da budete vise od 180 dana godisnje u US da bi ocuvali GC. Mislim da morate da budete zajedno prvih 5 godina dok ne dobijete drzavljanstvo. Posle toga kud koji. Ne znam da li si bio u vojsci, ja recimo imam devizu, da ako sam bio 401 dan u vojsci, nema robije koju ne mogu da preguram.
Sad, ako ona nece, onda ne znam zasto je konkurisala na lutriji. U svakom slucaju, moze da proba da vidi da li joj se dopada, a ti bi mogao da se posavetujes sa nekim advokatom da vidis sta se desava, kad ti dobijes GC, preko nje. Mozda ima neki putic da ti resis, svoj status, bez obzira na to sto je ona nosioc GC. Pitaj, vecina advokata ne naplacuje prvi razgovor.