Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kosarkaska liga Srbije & Superliga


  • Please log in to reply
4669 replies to this topic

#3721 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 20 May 2016 - 14:58

Ja ne mogu da verujem da neko moze da poredi odlaske iz Zvezde i Mege a da me ne zayebava.

 

 

Isto tako je meni smešno da se kao dokaz neozbiljnosti uzima to što su im otišla 3 igrača za tri godine, od toga dvojica u prvih mesec i po dana sezone, kada većina klubova i tumba sastave najviše. Znači svela se priča na Savovića, baš haos od odlazaka dolazaka.
 
Ostatak priče - kada bi gledali to dva-tri puta godišnje, onda bi imalo smisla. Ovako ti ostaje logika da su Luvavu, Jokić, Miljen, Micić, Dangubić, Radović i drugi, ostali zato što Miško nije imao gde da ih udomi u toku sezone, pa eto silom prilika odigraše cele sezone.
 
I ne izjednačavam ja odlaska iz Zvezde i Mege, jasna je koncepcijska razlika - jedni menjaju, i to žestoko, jer im se može, drugi jer klub od toga živi. Jedina poenta je zašto je, iz ugla lige, jedno izrazito dobro, drugo loše. 
 
Jbg, ostaje ta priča o njihovoj neambicioznosti, a oni samo napreduju. Pre par godina KLS, a ove godine finale ABA lige, osvojen kup Koraća, eto tako usput. U nekom narednom periodu možda i uzmu ligu, al to samo ako im se omakne slučajno, tokom nabijanja statsa.

Edited by realno *W, 20 May 2016 - 15:00.

  • 1

#3722 VoodooDerina

VoodooDerina
  • Members
  • 4,555 posts

Posted 20 May 2016 - 15:20

 

 jedni menjaju, i to žestoko, jer im se može, drugi jer klub od toga živi.

 

Uh uh :rolleyes:

 

Ne znam sad koliko je klub kriv što živi od izborenog većeg broja utakmica u EL, pa na sve načine mora da pokušava da do istih i dođe, menjajući pojedince za koje se misli da ne mogu da ispune taj cilj sa jeftinijim (u slučaju da se plasman na kraju ipak ne ostvari).

Sa druge strane, ne vidim neki problem što klubovi razigravaju po par meseci igrače određenog menadžera jer im se može, doduše to često ne bude baš na obostranu korist, ali ne znam što bi drugima to smetalo.


Edited by VoodooDerina, 20 May 2016 - 15:20.

  • 2

#3723 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 20 May 2016 - 15:23

Jedini sporan momenat u Megi je bio kada su u pola KLS poslali na deset dana Dangubica i jos jednog igraca na kamp u Trevizo.

Sve drugo su ucitavanja ljudi na Miskov uticaj. To sto je pustao igrace da odu i da se naplate je potpuno fer. Pa sta ako je kraj sezone. Ljudi mu igraju za dz maltene, naravno da ce im uzaci u susret da odu kad se otvori prilika.

Ne znam ekipu koja cijelu godinu prasi bez kalkulacija. Neko udje u sezonu sa losijim sastavom da bi dokupljivao tokom sezone, neko plati masno na pocetku pa kada izduva Evropu oslobadja se tereta, neko hladi jaja u Kupu, neko u KLS. Ko bi sada zamjerio Zvezdi da ubaci Radanova i Simanica da igraju po 30 minuta. Pa i taj sto bi zamjerio mogao bi samo to i da uradi.
  • 1

#3724 uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™

uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™
  • Members
  • 6,012 posts

Posted 20 May 2016 - 15:32

 

Isto tako je meni smešno da se kao dokaz neozbiljnosti uzima to što su im otišla 3 igrača za tri godine, od toga dvojica u prvih mesec i po dana sezone, kada većina klubova i tumba sastave najviše. Znači svela se priča na Savovića, baš haos od odlazaka dolazaka.
 
Ostatak priče - kada bi gledali to dva-tri puta godišnje, onda bi imalo smisla. Ovako ti ostaje logika da su Luvavu, Jokić, Miljen, Micić, Dangubić, Radović i drugi, ostali zato što Miško nije imao gde da ih udomi u toku sezone, pa eto silom prilika odigraše cele sezone.
 
I ne izjednačavam ja odlaska iz Zvezde i Mege, jasna je koncepcijska razlika - jedni menjaju, i to žestoko, jer im se može, drugi jer klub od toga živi. Jedina poenta je zašto je, iz ugla lige, jedno izrazito dobro, drugo loše. 
 
Jbg, ostaje ta priča o njihovoj neambicioznosti, a oni samo napreduju. Pre par godina KLS, a ove godine finale ABA lige, osvojen kup Koraća, eto tako usput. U nekom narednom periodu možda i uzmu ligu, al to samo ako im se omakne slučajno, tokom nabijanja statsa.

 

Ok vidim šta ti je namera.... Može im se.. 
 
Mega jadna živi od prodaje igrača nema ni jednog sponzora srce mi se cepa. 
 
Nisam znao da imaju tako vatrene navijače evo navijam sledeće godine da bude finale Aba sa istim učesnicima samo neka ga vi/Mega osvojite.... Evo imaš I gajbu piva od mene.  
Ima feštu da napravimo. 
:+1:

  • 1

#3725 Jenkins

Jenkins
  • Members
  • 1,564 posts

Posted 20 May 2016 - 16:18

Krajnje besmislena rasprava. Oba kluba su cirkus. Jos je gore sto je ova raspala liga takva da su Coviceve i Miskove tvorevine odmah iza vecitih. 


  • 0

#3726 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 20 May 2016 - 16:46

Oba kluba su cirkus. Jos je gore sto je ova raspala liga takva da su Coviceve i Miskove tvorevine odmah iza vecitih. 

Za Miskovu tvorevinu si u pravu, a ova druga je i bila "veciti".

:D


Edited by Kendrick, 20 May 2016 - 16:47.

  • 0

#3727 blonded

blonded
  • Members
  • 362 posts

Posted 20 May 2016 - 17:44

kome ono KLipa viče " igra FMP a ne samo ti"?


Đokoviću. Ukoliko sam dobro ispratio, Đoković je pre tajm auta uzeo jedan teži šut sa poludistance, a imao je jednog samog saigrača sa strane. Nakon tajm auta nije ni igrao, nego je Klipa stavio Davidovca da odigra pleja poslednja 2 minuta.
  • 0

#3728 Dropkick Murphys

Dropkick Murphys
  • Members
  • 10,291 posts

Posted 20 May 2016 - 22:06

 

 

A inače, ti silni odlasci i dolasci iz Mege, usred sezone, se svode na 3 igrača za 3 sezone. Prošle godine Musli, ove Samardžiski i Savović. Svi ostali nosioci su tu bili tokom čitavih sezona.

Nemanja Radovic.


  • 0

#3729 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 20 May 2016 - 22:11

Pa i Cantekin je otisao u sred sezone. 


  • 0

#3730 Dropkick Murphys

Dropkick Murphys
  • Members
  • 10,291 posts

Posted 20 May 2016 - 22:25

Pa i Cantekin je otisao u sred sezone. 

Dobro, ne znam koliko je on bio nosilac.

 

A sad se setih, otisao i je Marelja :)


  • 1

#3731 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 21 May 2016 - 00:25

Zaboraviste Savovica i Muslija. Mega je miskova fabrika igraca i jednostavno funkcionise na tom principu. Bazu kluba cine mladi i perspektivni igraci dok stariji dolaze i prolaze kao na autobuskoj stanici. Razigravaju se u pauzi izmedju igranja u dva kluba. Za igranje u Megi verovatno ne dobijaju ni dinar. Sta mislite da je neko dosao i ponudio "konkretnu" cifru za Ivanovica, Nikolica, Zagorca,...da ga Misko ne bi prodao u sred sezone? Ponuda je mozda i bilo ali svakako nisu bile dovoljno visoke. Misko vrlo dobro zna sta radi i govori i nije bez veze izjavio da zna da Mega ne moze da igra evroligu. Nije tu problem igracki kadar jer bi on cas posla napravio respektabilnu ekipu za minimum novca. Problem su druge stvari.

 

FMP mislim da nema potrebe komentarisati. Nije ista prica kao sa Megom ali da postoji sukob interesa postoji. Ne znam da li ijedna liga na svetu, osim KLS, dozvoljava igranje maticnog kluba i filijale u istom rangu takmicenja. Pretpostavljam da bi se na isti nacin mogla okarakterisati sezona ABA lige kada su KKP i Igokea bili jedan klub. Vecina igraca FMP-a je pod ugovorom sa KKCZ i jednostavno nije normalno da igraju u istoj ligi, ali eto kod nas je to valjda normalno.


Edited by Barroom, 21 May 2016 - 00:25.

  • 0

#3732 TJ64

TJ64
  • Members
  • 431 posts

Posted 21 May 2016 - 02:12

Mašite poentu, a to je priznavanje FMP-u solidnog uspeha. A znamo i zašto. Al dobro nema veze. Idemo dalje za iste pare.

 

Meni je drago što se stvari odvijaju ovako. Žao mi je što su Metalac i KKP usrali to jedno mesto Srbiji, pa sad FMP neće ići u ABA.

 

Očekujem vrlo zanimljivo polufinalo plejofa (KKP-FMP i CZ-MEGA).

 

FMP je poptuni autsajder, ali se nadam da će iz tog odsustva pritiska rezultata doći do opuštanja i ručica pri šutu. Fali mesa unutra za krljanje sa Novicom, Dzounsom i Čedom. Ostali mečapovi vrlo zanimljivi.

 

Možda probati neku kombinovanu zonu, pa ako KKP ne krene šut, moglo bi da se zakomplikuje. Ipak, šanse 95% vs 5%.

 

 Ne bih bas rekao, uopste. Bice to veoma zanimljivo polufinale.

 

Imate tatu.

Nema razloga da FMP ne igra ABA ako na terenu izbore istu. Ali svakako ce ispasti u 1/2 tako da je cela prica nepotrebna.

 

Nisam bas siguran da ce sigurno ispasti.

 

Naravno da smeta.

 

A Mega je koliko toliko nezavisna i ne utice na regularnost takmicenja. Takodje imaju sve igrace pod ugovorom, sto u FMP nije slucaj.

 

Nebtno da li je FMP u pitanju, isto tako ne bi bilo ok da ABA ligu igra neki klub iz CRO za koji ce igrati pozajmljeni igraci Cedevite, ili iz CG sa rezervistima Buducnosti.

 

Moze da utice jer je Misko menadzer tolikim igracima i u ABA i u KLS.

 

Zaboraviste Savovica i Muslija. Mega je miskova fabrika igraca i jednostavno funkcionise na tom principu. Bazu kluba cine mladi i perspektivni igraci dok stariji dolaze i prolaze kao na autobuskoj stanici. Razigravaju se u pauzi izmedju igranja u dva kluba. Za igranje u Megi verovatno ne dobijaju ni dinar. Sta mislite da je neko dosao i ponudio "konkretnu" cifru za Ivanovica, Nikolica, Zagorca,...da ga Misko ne bi prodao u sred sezone? Ponuda je mozda i bilo ali svakako nisu bile dovoljno visoke. Misko vrlo dobro zna sta radi i govori i nije bez veze izjavio da zna da Mega ne moze da igra evroligu. Nije tu problem igracki kadar jer bi on cas posla napravio respektabilnu ekipu za minimum novca. Problem su druge stvari.

 

FMP mislim da nema potrebe komentarisati. Nije ista prica kao sa Megom ali da postoji sukob interesa postoji. Ne znam da li ijedna liga na svetu, osim KLS, dozvoljava igranje maticnog kluba i filijale u istom rangu takmicenja. Pretpostavljam da bi se na isti nacin mogla okarakterisati sezona ABA lige kada su KKP i Igokea bili jedan klub. Vecina igraca FMP-a je pod ugovorom sa KKCZ i jednostavno nije normalno da igraju u istoj ligi, ali eto kod nas je to valjda normalno.

 

 A ko kaze da bi FMP hteo da igra ABA ligu? Ako i hoce, to bi uradili da bi se ti mladi igraci dalje razvijali u jacoj ligi.

 

Da li je to regularno na papiru? Ne, jer je FMP razvojni tim KKCZ pa bi sa KKCZ mogli da steluju medjusobne rezultate.

 

Da li je to gubitak za FMP, KKCZ i srpsku kosarku jer veliki broj igraca ne moze da napreduje u boljoj ligi?  Da.

 

Medjutim, ti igraci mogu igrati na pozajmici u drugim ABA ligasima kao igraci KK CZ. Da li je to formalno regularno? Da.

 

Da li je to stvarno regularno jer ti bi igraci teoretski mogli da igraju namerno slabije protiv svog maticnog kluba KKCZ i ugroze regularnost takmicenja? Ne.

 

Prema tome, sve ove price su formalno opravdane ali u praksi to mnogo drugacije izgleda. Mislim da je najvaznije da se mladim igracima omoguci da igraju sto jaca takmicenja bez velikog moralisanja, jer se sa prljavom vodom moze baciti i beba. Previdja se najvaznija stvar u svemu a to je razvoj mladih igraca.

 

Naravno da se mora naci najpostenije i fer resenje za takmicenje ali ne vidim zasto unapred sumnjati u sportski odnos i fer plej, kako sa strane igraca tako i sa strane klubova.

 

Nisam dosada primetio da je KK CZ pustala FMP ili obratno. Mada su mi one dve pobede Partizana nad KK CZ u proslogodisnjoj i ovogodisnjoj ABA ligi kranje sunmjive ;).


Edited by TJ64, 21 May 2016 - 02:13.

  • 0

#3733 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 21 May 2016 - 02:26

FMP mislim da nema potrebe komentarisati. Nije ista prica kao sa Megom ali da postoji sukob interesa postoji. Ne znam da li ijedna liga na svetu, osim KLS, dozvoljava igranje maticnog kluba i filijale u istom rangu takmicenja. Pretpostavljam da bi se na isti nacin mogla okarakterisati sezona ABA lige kada su KKP i Igokea bili jedan klub. Vecina igraca FMP-a je pod ugovorom sa KKCZ i jednostavno nije normalno da igraju u istoj ligi, ali eto kod nas je to valjda normalno.

Samo bih te ispravio ovde - Partizan i Igokea su imali isključivo "strateško-marketinšku" saradnju. Odnosno, nijedan igrač nije bio nit' prosleđen, nit' planiran u drugom smeru iz Partizana.
Jeftin marketinški pokušaj koji se neslavno završio - ko zna, Dodik u celoj priči je dovoljan. Pre će biti da je vraćano nešto od strane KKP-a, jebem li ga.
S' druge strane, FMP je, kao što znamo, Zvezdin razvojni tim i to je u startu dovoljno. Njegovo postojanje trenutno je isključivo da klinci skupljaju iskustvo uz dobru struku, pa da pale u Zvezdu i da ćelavko na pleju ima gde d'igra :D
  • 0

#3734 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 21 May 2016 - 03:05

Nemas potrebe da me ispravljas jer sam napisao ono sto su izjavili predsednici klubova. Nemam ni nameru da se nastavljam sa tobom kao na tata temi jer nisam ni potencirao KKP u celoj prici nego je bila totalno sporedna. Da ne bude zabune Igokea nije te sezone igrala ABA ligu, kao ni naredne ali jeste u sezoni 2010/11 dok je ugovor i dalje bio na snazi. U kompletnom postu koji sam napisao je ovo bilo najmanje bitno ali eto nasao si se ti da to apostrofiras jer to je ono sto te najvise zanima...

 

 

 

Košarkaški klubovi Partizan iz Beograda i Igokea iz Aleksandrovca potpisali su u petak ugovor o poslovnoj i sportskoj saradnji, kojim će se fuzionisati, iako će nastaviti takmičenja u svojim ligama.
Ekipe će na dresovima u svim takmičenjima nositi natpise "Partizan Igokea" i "Igokea Partizan", imaće zajednički Upravni odbor, zajedničke prostorije, a u planu je i izgradnja hale. 

Ugovor su na stadionu crno-belih potpisali predsednik Partizana Predrag Danilović i predsednik Igokee i premijer Republike Srpske Milorad Dodik. 
"Da naglasim, nas sada treba posmatrati kao jedan klub. Čim nam obaveze dozvole, ići ćemo u Republiku Srpsku. Finansijski problemi nisu prestali da postoje, ali će biti znatno lakše rešavati ih zajednički", objasnio je Danilović. 

  • 0

#3735 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 21 May 2016 - 05:43

Barroom, prvo si trebao Macuru zvati da se registruje, pa tek onda ovo kaciti.
  • 0