Jump to content


Photo
- - - - -

Malta!?! Potrebna iskustva vezana za istu... :-)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 mladen.cvijanovic

mladen.cvijanovic
  • Members
  • 1 posts

Posted 13 September 2011 - 01:51

Pozdrav svima... Razmišljam tako ja, gde da idem odavde, a da je turistička zemlja (Apsolvent sam hotelijerstva sa 5 god. iskustva na različitim radnim pozicijama u hotelu), a da je engleski zvaničan jezik!?! I tako dođoh do Malte. Google-ovao sam poslove na Malti, ali nikakve konkretne korake nisam preuzeo vezane za svoj odlazak tamo.


Zanima me, bukvalno, sve vezano za Maltu...


Hvala svima unapred,


mladen.cvijanovic

#2 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 September 2011 - 02:36

Mislim da je zvanicni jezik malteski ali jako puno ljudi govori engleski i italijanski.Ja sam bio pre skoro dvadeset godina i sigurno se dosta toga promenilo ali se ne secam da sam bas sreo puno stranaca koji tamo rade.Mislim da je bilo jako tesko dobiti boravisnu dozvolu.Ostalo mi je u secanju i skupoca jer je jedna lira bila valjda oko 5DM

#3 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 13 September 2011 - 06:17

Mislim da je zvanicni jezik malteski ali jako puno ljudi govori engleski i italijanski.Ja sam bio pre skoro dvadeset godina i sigurno se dosta toga promenilo ali se ne secam da sam bas sreo puno stranaca koji tamo rade.Mislim da je bilo jako tesko dobiti boravisnu dozvolu.Ostalo mi je u secanju i skupoca jer je jedna lira bila valjda oko 5DM


ja sam bila pre 7-8 godina, bas kada se snimao film "troy" i secam se da je bilo jako skupo, lira je bila 3 dolara ili evra, cini mi se. vozi se kao u engleskoj (pre nezavisnosti su pripadali britaniji), govori se malteski i engleski. naisli smo na nase ljude koji rade tamo po restoranima i prodavnicama. mislim da je tada bilo aktuelno ici tamo u skole engleskog jezika, a moguce je da su ti studenti kasnije i ostajali tu da rade.

#4 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 13 September 2011 - 16:37

Bila je vec takva tema, mada ni onda nije mnogo receno.

#5 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 13 September 2011 - 18:43

ja sam bila pre 7-8 godina, bas kada se snimao film "troy" i secam se da je bilo jako skupo, lira je bila 3 dolara ili evra, cini mi se. vozi se kao u engleskoj (pre nezavisnosti su pripadali britaniji), govori se malteski i engleski. naisli smo na nase ljude koji rade tamo po restoranima i prodavnicama. mislim da je tada bilo aktuelno ici tamo u skole engleskog jezika, a moguce je da su ti studenti kasnije i ostajali tu da rade.



Ja bio kad se snimao Gladijator.

#6 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 14 September 2011 - 13:54

Okusaj srecu i na ostrvu Gozo.

Njegovi stanovnici su jedna cudnovata, zatvorena skupina – svako naselje ima svoj dijalekt i visoka je stopa radjanja hendikepirane dece. Izgleda da deluju egzoticno i samim Maltezanima, koji tamo imaju kuce za odmor. Ima puno verskih svetkovina, a nedeljom su masovno na misama, pa pretpostavljam da hotelsko i restoransko osoblje cine i stranci.



#7 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 14 September 2011 - 19:24

Okusaj srecu i na ostrvu Gozo.

Njegovi stanovnici su jedna cudnovata, zatvorena skupina – svako naselje ima svoj dijalekt i visoka je stopa radjanja hendikepirane dece. Izgleda da deluju egzoticno i samim Maltezanima, koji tamo imaju kuce za odmor. Ima puno verskih svetkovina, a nedeljom su masovno na misama, pa pretpostavljam da hotelsko i restoransko osoblje cine i stranci.




Ma sta ce na Gozo, tek tamo nema posla, mala sredina.

#8 tereza

tereza
  • Members
  • 1 posts

Posted 25 October 2011 - 21:13

Cao Mladene. Ukoliko jos razmisljas o Malti i jos uvek si na forumu, javi se da ti napisem kako je. Ja sam ovde s porodicom vec 10-tak godina.

#9 Vesely

Vesely
  • Members
  • 786 posts

Posted 26 October 2011 - 01:20

Evo reci meni, a verovatno ima jos ljudi koji prate ovu temu. Mene ne zanima dobijanje radne dozvole i trajni boravak, nego me zanima kakve su sanse za dobijanje nekog privremenog posla, tipa pranje sudova i slicno?
Znaci rad na crno, max 3 meseca koliko se moze ostati sa nasim pasosem. Vise mi je do privremene promene sredine, nego do para, cisto da imam od neceg da zivim tamo ta 3 meseca, ne moram dinar doneti kuci.

Eto, ako imas neki savet, navali. :)

Edited by Vesely, 26 October 2011 - 01:21.