Jump to content


Photo
- - - - -

Peščanik - ateistički ili hrišćanski?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
178 replies to this topic

#151 miki2zivot

miki2zivot
  • Members
  • 480 posts

Posted 07 December 2011 - 18:09

"Mislite li da sam ja došao da dam mir na zemlju? Ne, kažem vam, nego razdor." Luka 12:51

:rolleyes:

Ako nismo zlomamerni, onda kad god tumačimo neki stih, pogledajmo širi kontekst, pogledajmo šta cela Biblija govori o toj temi. Tek tada će mo imati pravi odgovor.

Evanđeoska istina uvek donosi razdor, jer stara zmija koja vlada ovim svetom ne pusta lako svoje podanike. Oni koji pređu na hristovu stranu uvek su bili meta za one koji ostaju na suprotnoj to jest na luciferovoj strani. To je odjek velike borbe između dobra i zla, Između ljubavi i mržnje, između Hrista i satane.
Njihovi najbliži a često i njihovi ukućani ih odbacuju, ili zlostavljaju, samo zato što hoće da žive u skladu sa božjim zapovestima Tako je bilo od vremena Kaina i Avelja, tako je bilo i u prvim vekovima hrišćanstva, kada se hrišćane bacali lavovima... U srednjem veku su one koji su s držali Biblije bacali na lomaće, pa u doba reformacije su protestanti morali da beže u Ameriku, tako do danas. A i danas sve one koji pomno proučavaju Sveto Pismo i drže što je u njemu napisano, nazivaju sektašima, jereticima, izmišljaju neka pogrdna imena da bi ih osramotili. to je taj razdor o kome Isus govori. To su dva lidera sa svojim sledbenicima koji su u sukobu.

#152 Bellini

Bellini
  • Members
  • 2,036 posts

Posted 07 December 2011 - 19:03

Ajme-n! :)

Nego kad smo vec kod toga setio sam se jedne slicice koja bi mogla da malko pojasni izvesne poteskoce koje imamo u komunikacijama na ovom topicu. B-)



Nikakve poteskoce u komunikaciji ne postoje, samo sam izrazio svoje zgrazavanje nad takvim postom. Ako je Isus Bog, onda on moze da govori o tome da je on dosao da donese krv i mac (sto samo znaci da ce se ratovati zbog njega i da ce njegove pristalice biti progonjene, sto se i ostvarilo).

To nikako ne opravdava ovakav polu - saljiv pokusaj poentiranja sa tvoje strane. ;)

#153 schonbrunn

schonbrunn
  • Members
  • 266 posts

Posted 07 December 2011 - 20:25

ti znas koliko i ja da religija nema veze sa istinom i vernicma nije uopste bitna istina, da su hteli da znaju istinu ne bi ni bili vernici..


Kako se to moze znati? Definisi pojam istina pre nego sto ga tako lako upotrebljavas. Sta je istina?


...


Da skratimo pricu, posto te nista nisam razumeo. Da li ti mislis da postoji Bog ili ne? Da ili ne? Da li mislis da postoji zivot posle smrti? Da ili ne? Nadam se da necu da dobijam kilometarske postove kao zamenu za odgovor, jedna rec je sasvim dovoljna.

#154 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 07 December 2011 - 22:32

Ja sam ovlašten ustavom i zakonima ove zemlje da javno iznosim svoje mišljenje, a to kako se u crkvi zove to me apsolutno ne interesuje. Ako neko ima argumente na bazi Biblije to uvažavam. A sve ostalo.. ne pada mi na pamet. Toliko si se uzrujao a ne znaš ko sam. Dešava se. Da se predstavim. Ja sam miki2zivot.



http://www.youtube.com/watch?v=g2mVj004wp4&feature=related

#155 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 07 December 2011 - 23:14

Nikakve poteskoce u komunikaciji ne postoje, samo sam izrazio svoje zgrazavanje nad takvim postom. Ako je Isus Bog, onda on moze da govori o tome da je on dosao da donese krv i mac (sto samo znaci da ce se ratovati zbog njega i da ce njegove pristalice biti progonjene, sto se i ostvarilo).

To nikako ne opravdava ovakav polu - saljiv pokusaj poentiranja sa tvoje strane. ;)


Pazi stvarno.

Ne bi ostalo ni trunke poente u mom postu ukoliko bi se ispostavilo da je legendarni sizofrenicni stolar sa bliskog istoka zapravo bio autenticni tvorac univerzuma.

To je bas bilo nepromisljeno i krajnje riskantno sa moje strane. :)

#156 Bellini

Bellini
  • Members
  • 2,036 posts

Posted 07 December 2011 - 23:35

Pazi stvarno.

Ne bi ostalo ni trunke poente u mom postu ukoliko bi se ispostavilo da je legendarni sizofrenicni stolar sa bliskog istoka zapravo bio autenticni tvorac univerzuma.

To je bas bilo nepromisljeno i krajnje riskantno sa moje strane. :)


Nikakve trunke poente u tvojim postovima ni nema. -_-

#157 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 07 December 2011 - 23:51

Nikakve trunke poente u tvojim postovima ni nema. -_-


Kada se sudare glava i post...

#158 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 08 December 2011 - 00:18

Ako nismo zlomamerni, onda kad god tumačimo neki stih, pogledajmo širi kontekst, pogledajmo šta cela Biblija govori o toj temi. Tek tada će mo imati pravi odgovor.


Oh, uopste nisam zlonameran.

Samo patim od-- sto bi George Carlin rekao-- veoma niskog praga tolerancije za stupid bullshit.

Da li mislis da bi dublje proucavanje cele biblije moglo da mi pomogne da to nekako prevazidjem?

Znas ono, da konacno postanem malko tolerantniji po tom pitanju.

Attached Files



#159 Bellini

Bellini
  • Members
  • 2,036 posts

Posted 08 December 2011 - 17:55

Oh, uopste nisam zlonameran.

Samo patim od-- sto bi George Carlin rekao-- veoma niskog praga tolerancije za stupid bullshit.

Da li mislis da bi dublje proucavanje cele biblije moglo da mi pomogne da to nekako prevazidjem?

Znas ono, da konacno postanem malko tolerantniji po tom pitanju.


A da li bi, za divno cudo, mogao poceti da patis od nekog pozitivnog osecanja umesto da si opsednut samo prezirom i gadjenjem (u ovom slucaju prema religiji ili nba nekoj drugoj temi, pusenju?) :huh: Ne secam se da si uopste napisao bilo sta pozitivno o bilo cemu. Samo se pitam da li si po prirodi takav (zajedljiv i mrzovoljan) ili si samo neciji klon (sto svedoci i prosek od 0,25 postova po danu) koji, eto ima potrebu da glumi nekakvo ludilo? :krsta:

EDIT: Uostalom, gle ko se uopste zali za nedostatak komunikacije na ovom PDF - u? Osoba koja je napisala kako je vera "kognitivni defekt". Da li ti zaista mislis da ja imam bilo sta da pricam sa takvima kao sto si ti? O cemu, osim o kreativnim nacinima za izvrgavanje ruglu necega sto je nekome bitno. Ali, za to imas forum ateista Srbije i kutak za ateiste, pa raspali brale. :+1:

Edited by Bellini, 08 December 2011 - 18:01.


#160 miki2zivot

miki2zivot
  • Members
  • 480 posts

Posted 08 December 2011 - 19:17

Oh, uopste nisam zlonameran.

Oh, jesi zlonameran, i te kako, inače bi bio konstruktivniji kad diskutuješ

Samo patim od-- sto bi George Carlin rekao-- veoma niskog praga tolerancije za stupid bullshit.

Patiš ti od mnogo čega, samo si nečega svestan a nečega ne. Nisi na primer svestan da si najaktivnije oruđe u rukama sotone na ovom forumu. Ti si potpuno u njegovoj vlasti, njega slediš i njegov posao radiš. Nisi svestan da će tebe i onoga koga slediš naš Bog Isus Hristos poraziti sasvim, sakupiće vas i baciti u vatru da očisti planetu od tog korova.

Da li mislis da bi dublje proucavanje cele biblije moglo da mi pomogne da to nekako prevazidjem?
Znas ono, da konacno postanem malko tolerantniji po tom pitanju.

Mislim da si isuviše nisko pao da bi moglo da ti pomogne proučavanje Bilije, Ti si izgleda jedan od nepopravljivih. Ipak, pokušaj, nikad se ne zna.

#161 Bellini

Bellini
  • Members
  • 2,036 posts

Posted 08 December 2011 - 19:25

Oh, jesi zlonameran, i te kako, inače bi bio konstruktivniji kad diskutuješ


Patiš ti od mnogo čega, samo si nečega svestan a nečega ne. Nisi na primer svestan da si najaktivnije oruđe u rukama sotone na ovom forumu. Ti si potpuno u njegovoj vlasti, njega slediš i njegov posao radiš. Nisi svestan da će tebe i onoga koga slediš naš Bog Isus Hristos poraziti sasvim, sakupiće vas i baciti u vatru da očisti planetu od tog korova.

Mislim da si isuviše nisko pao da bi moglo da ti pomogne proučavanje Bilije, Ti si izgleda jedan od nepopravljivih. Ipak, pokušaj, nikad se ne zna.


:ajme:

#162 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 08 December 2011 - 20:32

:ajme:


Nadam se samo da ne zatvaras oci pred onim sto se upravo desilo.

Ili i dalje mislis da je najlosije sto se ovom forumu desava to sto sam ja mozda mrzovoljan ili to sto izbacujem samo 0.25 postova na dan?

Ne cudim se ja takvima kao sto je Mikica--vec upravo umerenjacima poput tebe koji po svaku cenu brane to leglo virulentnog bezumlja praveci se da je u pitanju nesto bezazleno.

.

#163 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 08 December 2011 - 21:11

Kako se moli bogu?

Bidovo sam jednu gitaru na ebay-u pa mi je svaka pomoc dobrodosla.

Unaprijed hvala. :)

#164 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 08 December 2011 - 22:14

Kako se to moze znati? Definisi pojam istina pre nego sto ga tako lako upotrebljavas. Sta je istina?


Istina je ono sto se ili moze proveriti ili logicki dokazati da svima (tj. vecini koji se ne prave blesavi) bude jasno i logicno. ako kazemo da su 2+2 = 4 to je recimo istina jer ce svako sa 2 grama mozga to da prihvati. Ako kazemo da je nekoga napravio Bog bezgresno i da ga je posle podigao iz mrtvih mi to ne mozemo da znamo da je tacno osim da verujemo ili ne veruemo. ako bi postojao Bog to bi mu bio p.d. da jednog rezurektuje ali ako ne postoji onda neko debelo laze.

ja licno verujem samo onim ljudima koji dozvoljavaju drugima pravo na drugacije misljenje. ali iskreno ne misleci da je ovaj drugi budala i ne vredjajuci ga. moramo nauciti da zivimo sa ljudima koji drugacije misle jer nam je to sudbina ili izazov zovi ga kako hoces. to je moja licna religija.


jedan moj poznanik je satanista a zalaze se za prava homosexualaca uredno navija za reprezentaciju i slicno. hehe, svako je cudak za sebe :D

i naravno to sto neko laze ne mora da znaci da Bog ne postoji, sad sto mu nije glavni sledbenik bio neko iz crkve mozda mu je neki naucnik bio oruzje, eto mene ako pitas recimo Paster (izumitelj vakcina) je jedan od glavnih kandidata. naravno ako pocnem da sirim pricu ispascu fanatik pa neka ostane da ja tako mislim ko misli drugacije moze da me polj... zaobidje slobodno

Ne cudim se ja takvima kao sto je Mikica--vec upravo umerenjacima poput tebe koji po svaku cenu brane to leglo virulentnog bezumlja praveci se da je u pitanju nesto bezazleno.

.


ateizam isto nije bezazlen, ateisti mogu gadno da zajebu stvar. setimo se para Milosevic - Markovic. samo zato sto si ti na toj strani ne znaci da su svi koji su ateisti dobri. a ne mislim na sve ateiste da ne dozivis to kao licni napad, mislim na racionalni deo ljudskog uma, licnosti kako hoces, evo npr. naucnik moze od atomske fuzije da pravi bombu a moze da pravi i atomsku elektranu ili motore na nuklearni pogon. na njegovoj je savesti sta ce da radi sa racionalnim delom mozga koji mu je dat, ako hoces i sa prirodom. mozda ga je on trenirao i mozda su ga drugi ucili ali sta ce da napravi tj. kako ce svoje znanje da iskoristi iskljucivo je na njegovoj savesti. i to onda ide sve do pandura na ulici koji moze da bude podmitljivo govno ili posten covek i tako za svakoga mozes da radis sa svojim zivotom sta hoces nikoga se to na kraju ne tice osim tebe licno.

Edited by misko1, 08 December 2011 - 22:36.


#165 Bellini

Bellini
  • Members
  • 2,036 posts

Posted 08 December 2011 - 23:20

Nadam se samo da ne zatvaras oci pred onim sto se upravo desilo.

Ili i dalje mislis da je najlosije sto se ovom forumu desava to sto sam ja mozda mrzovoljan ili to sto izbacujem samo 0.25 postova na dan?

Ne cudim se ja takvima kao sto je Mikica--vec upravo umerenjacima poput tebe koji po svaku cenu brane to leglo virulentnog bezumlja praveci se da je u pitanju nesto bezazleno.

.


Naravno da - koliko god se ne slagao sa tvojim stavovima i koliko god branio svoje pravo da budem vernik a da ne trpim omalovazavanja - osecam samo gadjenje prema takvom postu mikija. Mislim da je on svoje na forumu odavno odsvirao i da treba da se malo (duze) odmori. :ph34r: