Jump to content


Photo
- - - - -

NKOSK i kreditni biro


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Martin Mystere

Martin Mystere
  • Members
  • 10,335 posts

Posted 18 August 2011 - 21:52

Imam sledeca dva pitanja koja se ticu NKOSK i Kreditnog biroa:

1. Kada banka odobri stambeni kredit i prosledi dokumentaciju dalje u NKOSK, da li NKOSK ponovo trazi upit stanja od kreditnog biroa ili radi sa dokumentacijom dobijenom od banke tj. sa onim izvestajem koji je kreditni biro vec prethodno uputio banci?

2. Ako NKOSK ponovo proverava stanje aplikanta u kreditnom birou, da li oni moraju ponovo da traze/dobiju pisanu saglasnost aplikanta za kredit za proveru stanja ili mogu da vrse proveru na osnovu saglasnosti koju je aplikant potpisao/dao banci?

Drugim recima ima li NKOSK ikakvih dodirnih tacaka sa kreditnim biroom?

Hvala unapred.

#2 Lixy

Lixy
  • Members
  • 1 posts

Posted 19 August 2011 - 12:44

Ja sam nedavno imala to iskustvo. Ne zelim nikome !!!!!
sto se tice tvog pitanja izvestaj iz kreditnog biroa je u dosijeu koji se prosledjuje NKOSKU (instituciji izmisljenoj za otimanje para). To zasto oni postoje nikome nije jasno jer valjda od gradjana treba stite drzavu ????!!!!!
NKOSK proverava sve ali tako sto to moze (kao u mom slucaju) da traje dva meseca????!!!!!!!!
Uglavnom su neuki i ne znaju bas svoj posao, ali su zato beskrajno spori

Oni zvanicno nemaju veze sa kreditnim biroom koji takodje ima nesuvisle podatke npr. sa vas duze za neku platnu karticu koja je ugasena pre PET godina i istekao joj je svaki rok, samo se to kod njih ne vidi a vama je prepreka

Da se vratim NKOSKU - meni su zatezali na svakoj sitnici a onda na kraju (kad sam potegla vezu) su stavili neku klauzulu bez koje toboze nema govora da mi odobre kredit
Ja sa tim odem u sud, gde naravno kazu ljudi da nema sanse da to tako moze da se overi, rastavise mi sve one papire dodadose neke druge i obavise to kako dolikuje, jer velika pravnica iz NKOSKA ne zna da ja ne mogu da potpisem hipoteku na necemu sto nije moje???? vrlo logicno, mada nisam pravnik

Ako niste znali NKOSK nije obavezna stavka, moguce je dobiti kredit i bez njihovog "osiguranja", ali kazu da je tada kredit nesto skuplji, sta god to znacilo
To vam naravno u banci kazu tek na kraju ili nikada

Mnogo srece



Imam sledeca dva pitanja koja se ticu NKOSK i Kreditnog biroa:

1. Kada banka odobri stambeni kredit i prosledi dokumentaciju dalje u NKOSK, da li NKOSK ponovo trazi upit stanja od kreditnog biroa ili radi sa dokumentacijom dobijenom od banke tj. sa onim izvestajem koji je kreditni biro vec prethodno uputio banci?

2. Ako NKOSK ponovo proverava stanje aplikanta u kreditnom birou, da li oni moraju ponovo da traze/dobiju pisanu saglasnost aplikanta za kredit za proveru stanja ili mogu da vrse proveru na osnovu saglasnosti koju je aplikant potpisao/dao banci?

Drugim recima ima li NKOSK ikakvih dodirnih tacaka sa kreditnim biroom?

Hvala unapred.



#3 Martin Mystere

Martin Mystere
  • Members
  • 10,335 posts

Posted 19 August 2011 - 12:57

Ja sam nedavno imala to iskustvo. Ne zelim nikome !!!!!
sto se tice tvog pitanja izvestaj iz kreditnog biroa je u dosijeu koji se prosledjuje NKOSKU (instituciji izmisljenoj za otimanje para). To zasto oni postoje nikome nije jasno jer valjda od gradjana treba stite drzavu ????!!!!!
NKOSK proverava sve ali tako sto to moze (kao u mom slucaju) da traje dva meseca????!!!!!!!!
Uglavnom su neuki i ne znaju bas svoj posao, ali su zato beskrajno spori

Oni zvanicno nemaju veze sa kreditnim biroom koji takodje ima nesuvisle podatke npr. sa vas duze za neku platnu karticu koja je ugasena pre PET godina i istekao joj je svaki rok, samo se to kod njih ne vidi a vama je prepreka

Da se vratim NKOSKU - meni su zatezali na svakoj sitnici a onda na kraju (kad sam potegla vezu) su stavili neku klauzulu bez koje toboze nema govora da mi odobre kredit
Ja sa tim odem u sud, gde naravno kazu ljudi da nema sanse da to tako moze da se overi, rastavise mi sve one papire dodadose neke druge i obavise to kako dolikuje, jer velika pravnica iz NKOSKA ne zna da ja ne mogu da potpisem hipoteku na necemu sto nije moje???? vrlo logicno, mada nisam pravnik

Ako niste znali NKOSK nije obavezna stavka, moguce je dobiti kredit i bez njihovog "osiguranja", ali kazu da je tada kredit nesto skuplji, sta god to znacilo
To vam naravno u banci kazu tek na kraju ili nikada

Mnogo srece



Ma meni je banka odobrila kredit (u stvari deo - onoliko koliko mi je trebalo da dodam), sve je proslo OK kod njih, sada me je samo interesovalo koji je postupak i sta uopste proverava NKOSK tj. zasto bi on proveravao ponovo nesto sto je banka vec proverila!?

I naravno interesovalo me je da li mogu da se ponasaju kao indijanci i da proveravaju nesto ponovo na osnovu saglasnosti koju sam dao banci a ne njima posto se saglasnost, valjda, daje odredjenom licu/ustanovi i ne bi trebala/smela da se prenosi na drugo lice/ustanovu...

#4 Heinz

Heinz
  • Members
  • 50 posts

Posted 20 August 2011 - 22:51

NKOSK proverava papire od stana (jer osiguravaju kredit), ne tvoju sposobnost. Reaguju u toku dana, samo je pitanje kakvu komunikaciju imaš sa bankom.

#5 Makakvi

Makakvi
  • Members
  • 1 posts

Posted 13 November 2013 - 17:08

NKOSK, druze Heinz ne odgovara za 1 dan.Njihofa funkcija nepostoji.Oni samo uzimaju PARE!!!.Kad ti banka odobri kredit,data dokumenta salju u NKOSK.Oni kad to zaprime,posalju ti poruku taj isti dan,al tu nastaje problem.Oni date papire prosledjuju KREDITNOM ODBORU/BIROU,koji onda odlucuje da ili ne,po pitanju odobravanja.Kreditni biro treba da se sastaje svake nedelje....al naravno to ne radi,nego kad im se cefne....moze biti i mesec dana.Tek kad oni odluce,prosledjuju odgovor NKOSK,a ONI VAMA.,,sa podatkom naravno koliko treba da platite....strasno inace ovaj harac nema ni u Bosni,proverio sam.

 

Nego,sta me interesuje,jel zna neko gde moze da se zove i pita ko su ti iz kreditnog odora i kad ce se sastati?