Jump to content


Photo
- - - - -

MOST NA ADI - VAN POLITIKE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#1 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 14 August 2011 - 19:59

Već sad vidim da će ime mosta na Adi biti glavna predizborna zanimacija, pa bih i ja želeo da dam neki predlog, a vi recite zašto ste protiv i dajte svoj.
Mislim da bi most trebalo da se zove MOST MILUTINA MILANKOVIĆA. Zasto?
Milutin Milanković je od strane NASA-e stavljen u 10 najznačajnijih naučnika sveta, medju kojima je i Nikola Tesla. Ukratko o njegovom značaju pogledajte na
http://static.astron.../milankovic.htm
Smatram da bi buduće generacije za njega trebale da znaju upravo koliko i za Teslu, Pupina, a ime mosta je jedan od načina.
Imena poput Lepeza, Harfa, Adin most i sl. su samo nadimci, mozda će ga većina tako i zvati bez obzira na zvanićno ime. Lečenje kompleksa političara takodje ne dolazi u obzir, tako da Draža, Djindjić, Bogdanović i ostala kompanija treba da ostanu po strani. Svi su čuli, pa i ja, da u Istanbulu postoji Plava džamija, ali kada sam bio tamo, shvatio sam da je to samo turistički nadimak zbog dominacije plave boje u unutrašnjosti. Turci je tako ne zovu, već Sultanahmet camii i kada čujete pravo ime zanima vas po kome se tako zove i saznate značaj tog čoveka za njihovu istoriju. Zato bih voleo da kad stranac predje tim lepim mostom, čuje ime i zapita se ko je bio taj čovek - vi mu sa ponosom ispričate o njegovom značaju u svetskoj nauci. I ne samo oni, na isti način bi zainteresovali svoju decu da saznaju ko je on i da mu daju ono mesto u istoriji koje je zaslužio, a koje mu mi nismo dali, a ceo svet ga priznaje. Poklonimo mu jednu od najviših gradjevima u Beogradu kako bi ostao blizak svojim zvezdama i dalje nastavio da gleda daleko u budućnost!

#2 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 14 August 2011 - 20:05

Već sad vidim da će ime mosta na Adi biti glavna predizborna zanimacija, pa bih i ja želeo da dam neki predlog, a vi recite zašto ste protiv i dajte svoj.
Mislim da bi most trebalo da se zove MOST MILUTINA MILANKOVIĆA. Zasto?
Milutin Milanković je od strane NASA-e stavljen u 10 najznačajnijih naučnika sveta, medju kojima je i Nikola Tesla. Ukratko o njegovom značaju pogledajte na
http://static.astron.../milankovic.htm
Smatram da bi buduće generacije za njega trebale da znaju upravo koliko i za Teslu, Pupina, a ime mosta je jedan od načina.
Imena poput Lepeza, Harfa, Adin most i sl. su samo nadimci, mozda će ga većina tako i zvati bez obzira na zvanićno ime. Lečenje kompleksa političara takodje ne dolazi u obzir, tako da Draža, Djindjić, Bogdanović i ostala kompanija treba da ostanu po strani. Svi su čuli, pa i ja, da u Istanbulu postoji Plava džamija, ali kada sam bio tamo, shvatio sam da je to samo turistički nadimak zbog dominacije plave boje u unutrašnjosti. Turci je tako ne zovu, već Sultanahmet camii i kada čujete pravo ime zanima vas po kome se tako zove i saznate značaj tog čoveka za njihovu istoriju. Zato bih voleo da kad stranac predje tim lepim mostom, čuje ime i zapita se ko je bio taj čovek - vi mu sa ponosom ispričate o njegovom značaju u svetskoj nauci. I ne samo oni, na isti način bi zainteresovali svoju decu da saznaju ko je on i da mu daju ono mesto u istoriji koje je zaslužio, a koje mu mi nismo dali, a ceo svet ga priznaje. Poklonimo mu jednu od najviših gradjevima u Beogradu kako bi ostao blizak svojim zvezdama i dalje nastavio da gleda daleko u budućnost!

Pa zar nije bilo predloga od nekih političara da se taj most nazove"Dražin most"?
Mislim po prvom gerilcu i antifašisti iz WW II.

Edited by Pristevac, 14 August 2011 - 20:05.


#3 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 14 August 2011 - 20:22

Pa zar nije bilo predloga od nekih političara da se taj most nazove"Dražin most"?
Mislim po prvom gerilcu i antifašisti iz WW II.


Pa zar nisi bar mogao da procitas sta sam napisao, ne razumem tvoj odgovor?!

#4 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 14 August 2011 - 20:49

1. Zasto uopste praviti toliku pompu oko davanja zvanicnog imena mostu?

2. Ako vec mora tako, zasto bi uopste morao da nosi ime neke licnosti?

3. Ako ne moze nikako bez prethodne dve stavke, Milankovicu svaka cast, ali ako je neko zasluzio da most preko Save nosi njegovo ime, to je Miladin Zaric.

Edited by Golubica, 14 August 2011 - 20:49.


#5 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 14 August 2011 - 20:57

Mogao bih da se kladim da će se zvati naprosto Most na Adi/preko Ade. Mogu ovi iz gradske skupštine da ga nazovu kako hoće, ali će biti kao i sa ostalima - Brankov, stari savski, pančevački, ostružnički... Ni ja ne vidim svrhu za nekim idolopoklonstvom u nazivu mosta, već da bi naziv trebalo da bude logičan - ako most prelazi preko Ade, tako bi ga trebalo i zvati. Primećujem da Nikola Tesla nije zaživeo u nazivu aerodroma, osim na dokumentima, mada i tu ne vidim svrhu. Nekada je pisalo naprosto 'Aerodrom Beograd', ljudi su govorili i 'surčinski aerodrom', jer se tamo i nalazi, baš kao što onaj vojni naprosto nazivaju batajničkim.

#6 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 14 August 2011 - 20:58

1. Zasto uopste praviti toliku pompu oko davanja zvanicnog imena mostu?

2. Ako vec mora tako, zasto bi uopste morao da nosi ime neke licnosti?

3. Ako ne moze nikako bez prethodne dve stavke, Milankovicu svaka cast, ali ako je neko zasluzio da most preko Save nosi njegovo ime, to je Miladin Zaric.


Pa gledajmo malo znacaj odredjene osobe, kad sam sad na netu video ko je on, samo sam pomislio "novi Bosko Buha". Daj nesto stvarno upecatljivo, ne kazem da to nije bilo znacano, po njemu moze da se nazove taj most, a ne ovaj novi, eto cisto da se neko seti da je uspeo da prepreze pravu zicu i spase ga...

#7 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 14 August 2011 - 21:10

Mogao bih da se kladim da će se zvati naprosto Most na Adi/preko Ade. Mogu ovi iz gradske skupštine da ga nazovu kako hoće, ali će biti kao i sa ostalima - Brankov, stari savski, pančevački, ostružnički... Ni ja ne vidim svrhu za nekim idolopoklonstvom u nazivu mosta, već da bi naziv trebalo da bude logičan - ako most prelazi preko Ade, tako bi ga trebalo i zvati. Primećujem da Nikola Tesla nije zaživeo u nazivu aerodroma, osim na dokumentima, mada i tu ne vidim svrhu. Nekada je pisalo naprosto 'Aerodrom Beograd', ljudi su govorili i 'surčinski aerodrom', jer se tamo i nalazi, baš kao što onaj vojni naprosto nazivaju batajničkim.


Neces verovati, ali moja rodjaka od 8 godina je procitala na busu 72 "aerodrom N|ikola Tesla" i pitala me ko je on. To i jeste poenta. Tebi je beznacajno jer dosta znas o Tesli i svuda cujes o njemu i dosta si ucio o njemu. Pa neka bar na pocetku mosta stoji zvanican naziv i neka bar svako 10. radoznalo dete pita ko je on - misija ce biti uspesna, tako znacajan covek nece ostati u zaboravu. Ime aerodroma Nikola Tesla je odlicna stvar, svakom strancu ostaje u secanju da je on nas velikan. Da je ime za obicne gradjane koji ce se i dalje klackati 88-icom potpuno beznacajno, to stoji, ja govorim o njegovom vecem znacaju.

#8 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 14 August 2011 - 21:20

Pa gledajmo malo znacaj odredjene osobe, kad sam sad na netu video ko je on, samo sam pomislio "novi Bosko Buha". Daj nesto stvarno upecatljivo, ne kazem da to nije bilo znacano, po njemu moze da se nazove taj most, a ne ovaj novi, eto cisto da se neko seti da je uspeo da prepreze pravu zicu i spase ga...


Ponavljam, mostu ne treba ime i prezime, ionako ce se uglavnom koristiti naziv koji se odomaci. A posto Milutin Milankovic nikakve veze sa doticnom gradjevinom nema, njegovo ime je podjednako apsurdan izbor kao i bilo koje drugo. Na kraju krajeva, ne bih imala nista protiv ni da se nazove Zirafa, ako bi to nekim cudom izlecilo srpsku boljku bavljenja potpuno nebitnim stvarima dok se one sustinske elegantno preskacu...

#9 Black Dog

Black Dog
  • Members
  • 1,255 posts

Posted 14 August 2011 - 21:34

Sveštenički poziv Miladin je, kako nam objašnjava njegov sin, napustio posle nesuglasica sa vladikom Nikolajem Velimirovićem i od tada je radio kao učitelj u Kovilju, Užicu, Beogradu.
http://www.politika....ki-most.lt.html

nema ni teoretske šanse da dobije most. Legenda - spasao most i odjebao Hitlerolaja. Treba mu dići spomenik.

#10 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 14 August 2011 - 21:40

Sveštenički poziv Miladin je, kako nam objašnjava njegov sin, napustio posle nesuglasica sa vladikom Nikolajem Velimirovićem i od tada je radio kao učitelj u Kovilju, Užicu, Beogradu.
http://www.politika....ki-most.lt.html

nema ni teoretske šanse da dobije most. Legenda - spasao most i odjebao Hitlerolaja. Treba mu dići spomenik.


...a kasnije odjebao i partiju :P Nije ni cudo sto 99% Beogradjana, a i ostalih mora da ga gugla...

#11 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 14 August 2011 - 21:44

Ponavljam, mostu ne treba ime i prezime, ionako ce se uglavnom koristiti naziv koji se odomaci. A posto Milutin Milankovic nikakve veze sa doticnom gradjevinom nema, njegovo ime je podjednako apsurdan izbor kao i bilo koje drugo. Na kraju krajeva, ne bih imala nista protiv ni da se nazove Zirafa, ako bi to nekim cudom izlecilo srpsku boljku bavljenja potpuno nebitnim stvarima dok se one sustinske elegantno preskacu...


A sta je po tebi sustinska tema? Lopovluk, kradje, svajcarci, cena hrane, Djilas, Toma, Tadic, i ostali? To su sve prolazne teme, Srbija nikada nije bila bogata, svet i granice su se stalno menjale, civilizaciji je od istorije ostajao samo naucni napredak i nista drugo, sve ostalo je prolazno. Razumem sta ti zelis da kazes, tesko se zivi, ima bitnijih problema, ali ja kazem da je sve to prolazno. I ne kazem da to nije bitno. Ali ako imas novca da uplatis net, i imas vremena da caskas ovde sa drugima, zaboravi malo na prolaznost, procitaj nesto o znacaju ovog naucnika, i nemoj biti protiv samo da bi bila protiv.

#12 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 14 August 2011 - 22:03

Neces verovati, ali moja rodjaka od 8 godina je procitala na busu 72 "aerodrom N|ikola Tesla" i pitala me ko je on. To i jeste poenta. Tebi je beznacajno jer dosta znas o Tesli i svuda cujes o njemu i dosta si ucio o njemu. Pa neka bar na pocetku mosta stoji zvanican naziv i neka bar svako 10. radoznalo dete pita ko je on - misija ce biti uspesna, tako znacajan covek nece ostati u zaboravu. Ime aerodroma Nikola Tesla je odlicna stvar, svakom strancu ostaje u secanju da je on nas velikan. Da je ime za obicne gradjane koji ce se i dalje klackati 88-icom potpuno beznacajno, to stoji, ja govorim o njegovom vecem znacaju.


To o čemu ti pričaš je samo tužna slika stvarnosti.
Nadam se da tvoja rođaka neće učiti po tablama ulica, aerodroma i mostova o delima značajnih ličnosti nego da će je tome učiti škola.

#13 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 August 2011 - 22:33

...


Jedan poznati grafit.

>> Ovo je Srbija!

Ovo je posta, budalo! ... <<

...

#14 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 14 August 2011 - 22:59

To o čemu ti pričaš je samo tužna slika stvarnosti.
Nadam se da tvoja rođaka neće učiti po tablama ulica, aerodroma i mostova o delima značajnih ličnosti nego da će je tome učiti škola.


Pogresno.
Upravo je realan zivot startna skola. Imena ulica, gradova, mostova,... ne daju se radi neke zabave, ili radi lakseg snalazenja. Da je samo do toga, sve bi imalo broj i bilo bi jednostavnije za snalazenje. Imena sluze za podsecanje, "obnavljanje gradiva" koje je najbitnije u ucenju. Nadam se da nisi od onih koje je detetu dalo komp, pustilo igrice ili crtace po ceo dan, i onda sa 5 godina dolazi od lekara sa dijagnozom - hiperaktivan. Dete je sa tobom u parku, vidi glistu, igra se i pita te sta je to i TI mu objasnjavas, nece da ceka biologiju da mu neko prica o glistinom nervnom sistemu, dete vodis na aerodrom da vidi avione, a kada procita kako se zove aerodrom TI mu kazes da je to onaj cika sto je pomogao da se napravi struja i da tako sija sijalica, a ne da ceka sedmi razred da uci o indukciji i Tesli, kada ga odvedes da vidi voz u Vukovom spomeniku kazes mu ko je Vuk, pa ga slikas u Teslinom krilu i podsetis ga ko je on. Skola je suvise suvoparna, koliko god se ja trudio, necu mu biti zanimljiv kao njegov roditelj, ja cu u skoli biti samo tvoje prosirenje znanja. Dokaz ti je to sto su danas deca sve losija u opstem obrazovanju, a to je zbog lenjosti roditelja da se vise bave tim prvim stupnjem ucenja.

#15 Vaillant

Vaillant
  • Members
  • 116 posts

Posted 14 August 2011 - 23:03

Sveštenički poziv Miladin je, kako nam objašnjava njegov sin, napustio posle nesuglasica sa vladikom Nikolajem Velimirovićem i od tada je radio kao učitelj u Kovilju, Užicu, Beogradu.
http://www.politika....ki-most.lt.html

nema ni teoretske šanse da dobije most. Legenda - spasao most i odjebao Hitlerolaja. Treba mu dići spomenik.


А онда о тај споменик обесити тебе и теби сличне. Залудне будале које немају ништа паметније да раде него само да пљују!