Jump to content


Photo
- - - - -

Sanse za vizu za SAD, molim za pomoć :/


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10 replies to this topic

#1 anastazija

anastazija
  • Members
  • 5 posts

Posted 09 August 2011 - 16:27

Bila bih jako zahvalna svakom ko napiše nešto na ovu temu, a ima iskustva ili zna nečije...jako mi je bitno :/.
Bila sam na work and travel programu 2008 godine u Americi i recimo mesec i po pre isteka moje vize, zatrazila sam preko agencije koja je imala kurseve jezika, produzavanje tj. prelazenje na drugu vizu da bih naravno, pohađala kurs engleskog. Znači oni su poslali moja dokumenta, nisam ništa radila preko nekog advokata. Agencija je delovala prilično profesionalno i koliko se sećam imali su dozvolu za to. Stigao mi je negativan odgovor par dana pre isteka prve vize, ja se spakovala i vratila kuci. Znači ispoštovala moju prvu vizu.
Eh, sad...išla bih opet u SAD, na praksu u struci, takođe neki program i ne bih da se upuštam u to, ako sam nešto na nekoj glupoj listi, whatever, tj. ako su mi šanse jako male da opet dobijem vizu posle tog mog nazovi bezobrazluka...Ne bih da gubim vreme i novac na spremanje za tu praksu, ako nema šanse da dobijem vizu. Ne znam nikoga ko je prošao kroz isto. Zavrsila sam ovde fakultet, neudata, imam nekretnine, pun pasoš drugih viza, blah blah....Hvala puno unapred svakome ko napiše nešto...

Edited by anastazija, 09 August 2011 - 16:29.


#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 09 August 2011 - 16:34

pogledaj sta su ti napisali kao obrazlozenje za negativan odgovor. Nema raoga da si na nono listi, ako je sve bilo legalno.

#3 anastazija

anastazija
  • Members
  • 5 posts

Posted 09 August 2011 - 16:40

Pazi, znam da cu sad zvucati totalno retardirano, ali ja se uopste ne secam sta je pisalo na tom papiru osim da sam odbijena. Niti veze imam gde je papir....Uopste se ne secam konkretnog razloga, da li je moguce da nisu napisali konkretan razlog? :/ U medjuvremenu sam odlucila da se ipak vratim kuci, i nije mi taj papir tada bio toliko bitan.
hvala ti :)

Edited by anastazija, 09 August 2011 - 16:41.


#4 anastazija

anastazija
  • Members
  • 5 posts

Posted 09 August 2011 - 17:12

Verovatno su mi napisali nesto po clanu tom i tom...U tom momentu mi to vise nije bilo bitno, zato se nisam ni bavila time, samo sam razmisljala kako se vracam kuci.
Ako sam odbijena zbog mogucnosti da ostanem tamo, koje su mi realne sanse da dobijem vizu za sledeci program? Sam bog zna, jel tako... Ali nadam se da nije veliki problem, s obzirom na to da sam ipak ispostovala prvu i nisam nista prekrsila? :/




#5 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 09 August 2011 - 17:18

Nema razloga da ti ne odobre novu vizu na bazi tog prethodnog iskustva, opet ako je sve bilo legalno i agencija nije nesto zamrljala. Verovatno ces dobiti vizu, posto ides kroz program, a vec si bila i vratila se iz US. Ako ides na studije dobices, verovatno F vizu. Mozes uvek da zoves US ambasadu i da porazgovaras s'njima, to bi ti bila informacija iz prve ruke, oni ti nece uzeti podatke tokom tog razgovora.

#6 anastazija

anastazija
  • Members
  • 5 posts

Posted 09 August 2011 - 17:35

Hej, hvala puno, stvarno, ovo me je oraspolozilo
Pa i meni se cini da nisam mnogo zabrljala,ali opet, znam da su zeznuti.


Nisu studije, nego placena praksa preko programa.

#7 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 09 August 2011 - 22:28

Tebe u svakom slucaju pitaju (na formularu) jesi li ikada prethodno odbijana za vize - naravno, i da jesi, to ne znaci da ce te automatski odbiti, nego da ce te pitati konzularni sluzbenik zasto i kako, tako da ne bi bilo zgoreg da se setis razloga (ili pronadjes papir). Generalan razlog, koji se otprilike po defaultu pise na obrazlozenjima je recimo INA clan 214(b) - lack of strong ties bla bla....Sada posto ti se sitacija promenila, mozes da tvrdis da imas strong ties i da odbijanje vise nije relevantno. Btw, ne vidim da pises da si zaposlena - ako si zavrsila fakultet, nisi zaposlena i nemas porodicu (supruznika/decu), onda im taman upadas u to "lack of strong ties"; cist da se ne iznenadis.

#8 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 10 August 2011 - 00:56

mojoj su majci odbili produzenje uz obrazlozenje da to sto ona sedi s'unucima moze i neko drugi da radi, ali joj nikada posle toga nisu odbili vizu. Tebi su isto odbili produzenje, ali probaj da se setis razloga da ne budes nema, ako te pitaju.
No, po pravilu oni koji su bili u US i vratili se kuci obicno dobijaju vizu, bar koliko ja znam.

#9 sloba78

sloba78
  • Members
  • 2 posts

Posted 10 August 2011 - 03:38

tehnicki ti nisi prekrsila vizu, i nisi je trazila od ambasade.
Ti si trazila promenu statuza vize a to je totalno druga stvar. U ambasadi to mogu a ne moraju da te pitaju.
Ako vec ides preko agencije i oni ti nalaze posao to sto si se vratila sa W&T igrace veliku ulogu kao i job offer tj.placena praksa u usa.
Proverrice sve i dace ti vizu i pozeleti srecan put.
Samo ispostuj komplet proceduru i prilikom intervjua odnesi i papire koje ne traze.
Ajd srecno,
pozdrav iz Atlante!

#10 anastazija

anastazija
  • Members
  • 5 posts

Posted 10 August 2011 - 09:06

Cinjenica da nemam bas strong ties ovde, osim nekretnine, koja opet nije ne znam sta...Ajde videcemo... Posted Image
Hvalaaa

#11 sloba78

sloba78
  • Members
  • 2 posts

Posted 11 August 2011 - 04:39

pa i ne moras da ih imas, trebas da njih ubedis da ces se vratiti.
Uostalom to potpisujes u aplikaciji koja in the end of the day ne mora da znaci nista kad (ako ) ti firma ponudi da ti uradi vizu i da full time job.
Promena statusa vize se manje tice ambasade jer je njima bitno da si ti legalno a ti si tamo bila sve vreme legalno, tj. nisi prekrsila nikakav propis. Ako te pitaju za taj pokusaj ostanka kazi im ada si imala pare i htela da dovedes jezik do savrsenstva.
Na njima je da odluce a na tebi je da predas sva dokumenta kako treba i sacekas intervju.
Ako vec imas job offer ne vidim razlog zasto ti ne bi dali vizu..
Srecno i pokusaj i sa lutrijom