Jump to content


- - - - -

Pravo na strajk, penziju itd.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

#91 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 16 June 2011 - 23:35

Edit: Ako je kao sto mi se cini da jeste, tj da su strajkaci radno vreme proveli na svojim radnim mestima, odbijajuci da izvrsavaju svoje radne zadatke, ali i da blokiraju ulice, onda je sve u redu. U tom slucaju, ocekujem da im se javno izvinis sto si ih nazvao bandom i kako sve ne.



Kakva brzina, ne stižem da reagujem.

Banda se izgleda u poslednjem trenutku ukenjala da bi mogla da dobije po tamburi, jer nije isto vrteti volanom i rezati čoveka skalpelom.

Tj. zamena se nadje vrlo lako.

Tj., kako se tebi čini, ostali su verovatno u depou.

Pri tome su pi*karali kolege koji su izvezli vozila na ulice da pruže gradjanima njihove plaćene usluge.

#92 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 June 2011 - 01:02

Spoiler

Banda se izgleda u poslednjem trenutku ukenjala da bi mogla da dobije po tamburi, jer nije isto vrteti volanom i rezati čoveka skalpelom.
Spoiler

Kako? Pa zar ovaj sto vozi autobus nema vecu odgovornost. Ovaj sto sece, on sece jednog coveka, a ovaj sto vozi, vozi vise ljudi. Odgovornost na exp(x), kad x->50+.

Nemoj da diras u odgovornost i svest radnicke klaseee. Ma, da, sad vise nema - pa nema frke.



#93 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 17 June 2011 - 09:12

Allora andai a lavorare mentre eran tutti a scioperare!

:lol:

Da probamo da sumarizujemo.

Total fijasko.

A sta bi sa bonovima za rucak?
I, ako ti nije mrsko, kako izgleda taj novi penzioni sistem?


... ako se dobro opsetih ...

i posle smo sami sebi gadni i ljigavi jer ni da strajkujemo ne umemo, ne znamo,ne smemo... birajte... pa kad ne umemo da se borimo za sebe a sto bi nam neko drugi i sta dao onako na lepe oci i divan ten.... definitivno kako bi trebao izgledati strajk belih mantila da se shvati ozbiljno a opet ne izazove gnev ljudi...


" ... a ja nesrecnica, sva se nesto zbunila, te solim jelo tri puta, te sipam zejtin u lampu, te oblacim prevrtnutu carapu ... ju, ju, ju ..."

Edited by cyberwor/L/d, 17 June 2011 - 09:14.


#94 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 17 June 2011 - 15:41

" ... a ja nesrecnica, sva se nesto zbunila, te solim jelo tri puta, te sipam zejtin u lampu, te oblacim prevrtnutu carapu ... ju, ju, ju ..."


Posted Image

#95 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 17 June 2011 - 18:57

Vili.

Štrajk su organizovali saobraćajni sindikati,ali ne iz razloga nekih problema u saobraćaju,već zbog sulude reforme i politike sadašnje vlade.

Vozači tramvaja,vozova,metroa itd. su došli na posao,ali ostali u depo-u.Oni koji su hteli,radili su,uz negodovanja kolega :angry: (kako gde).

I na kraju,organizator štrajka je ispao glup u društvu,a štrajkači,uglavnom iz unutrašnjosti,su imali dobar razlog za šetnju praznim Pragom.



Ovo vec zvuci logicno, ocekivano i mnogo puta vidjeno.
Organizatori su ocigledno sebe vec videli kao buduce Leh Valese koji ce na krilima populizma danas-sutra sleteti na premijersko ili bar neko ministarsko mesto. Dobro je sto im se to izjalovilo i sto nije bilo blokada i drugih suvisnih stvari. Ali to sto su uopste uspeli da organizuju tako masovan strajk meni kaze da je razloga za njega bilo, tj da ga ima.
Kako vidim, ceski radnici su pokazali politicku i svaku drugu zrelost odradivsi ono sto su smatrali potrebnim na korektan nacin, a odbivsi da budu orudje za neciji politicki uspon.

Svaki strajk ili demonstracije nose u sebi opasnost da izbace na povrsinu nekakve "lidere" kojima tu nije mesto, i koji kasnije kompromituju pocetnu ideju. Ali to nikako ne znaci da u ocekivanju pravog, casnog i postenog lidera, ljudi treba da sede skrstenih ruku, ili da ih zbog nekolicine alavih karijerista sve treba prezirati i nazivati bandom.
A ljudi su ljudi i naravno da ce situaciju kad ne moraju da rade, ali ni da budu kuci (gde npr. zena moze da im uvali usisivac ili ih posalje na pijacu :D ) iskoristiti da se malo druze i zevzece. Mislim, ako je strajk, ipak nije sahrana.

Da li se strajk nastavlja, ili se radilo o jednodnevnoj manifestaciji?

#96 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 17 June 2011 - 22:32

Ovo vec zvuci logicno, ocekivano i mnogo puta vidjeno.
Organizatori su ocigledno sebe vec videli kao buduce Leh Valese koji ce na krilima populizma danas-sutra sleteti na premijersko ili bar neko ministarsko mesto. Dobro je sto im se to izjalovilo i sto nije bilo blokada i drugih suvisnih stvari. Ali to sto su uopste uspeli da organizuju tako masovan strajk meni kaze da je razloga za njega bilo, tj da ga ima.
Kako vidim, ceski radnici su pokazali politicku i svaku drugu zrelost odradivsi ono sto su smatrali potrebnim na korektan nacin, a odbivsi da budu orudje za neciji politicki uspon.

Svaki strajk ili demonstracije nose u sebi opasnost da izbace na povrsinu nekakve "lidere" kojima tu nije mesto, i koji kasnije kompromituju pocetnu ideju. Ali to nikako ne znaci da u ocekivanju pravog, casnog i postenog lidera, ljudi treba da sede skrstenih ruku, ili da ih zbog nekolicine alavih karijerista sve treba prezirati i nazivati bandom.
A ljudi su ljudi i naravno da ce situaciju kad ne moraju da rade, ali ni da budu kuci (gde npr. zena moze da im uvali usisivac ili ih posalje na pijacu :D ) iskoristiti da se malo druze i zevzece. Mislim, ako je strajk, ipak nije sahrana.

Da li se strajk nastavlja, ili se radilo o jednodnevnoj manifestaciji?

Sta da nastave? Ako ih je radilo nekoliko procenata, a jeste, na nezadovoljstvo preostale vecine strajkaca, kakav je to uopste strajk? U, al su ga strajkovali.

#97 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 June 2011 - 23:01

a jel mora bas pancevacki, mislim jel on bas vazan- cak i ne verujem da se secam gde je ali ako ti mislis da je pancevacki resenje zapamticu za u buduce.

a pitala sam ozbiljno i daleko od bilo kakve provokacije...... mozda neko i zna najobjektivniju opciju , volela bih da je cujem jer prosto ne znam a mozda dodjem opet u situaciju da mi bude aktuelna stvar






Pa mora pancevacki, zamisli da izadju na Gazelu. :D Totalni promasaj ne bi imali sta da blokiraju.




#98 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 June 2011 - 23:05

Pa mora pancevacki, zamisli da izadju na Gazelu. :D Totalni promasaj ne bi imali sta da blokiraju.

Pa ovi sa NB mogu kuci i preko starog mosta ali zamisli Borcance kako idu kuci preko Smedereva.Zato i kazem da je pancevacki zakon za strajkove

#99 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 June 2011 - 23:23

Pa ovi sa NB mogu kuci i preko starog mosta ali zamisli Borcance kako idu kuci preko Smedereva.Zato i kazem da je pancevacki zakon za strajkove


Ja sam se zezao za Gazelu, posto ona i onako ne radi. Sto se tice tih siledzija koji misle da mogu da maltretiraju koga stignu i mogu, oni su posebna prica. Ako hoce da strajkuju, neka lepo ne rade taj dan, ali neka ostale puste da normalno zive. Ali ajde javno silovanje je popularna stvar. Ovde je bar lepo regulisano, ako hoces da strajkujes imas da prijavis, a posle toga lepo setas ispred svoje firme i vices:"Pera lozac je ukrao lopatu!" i gotova stvar. Ako sidjes na ulicu, a nisi prijavio i dobio dozvolu:"Stavite ruke pozadi, molicu lepo." opet gotova stvar.

#100 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 18 June 2011 - 16:34

Ova posta sto strajkuje ovde...obustave postanski saobracaj i to je to, u osnovi i pozadini svega... ALI sto se ulicnih manifestacija tice - juce (sedam uvece!) su ispred glavne zgrade pustili preko razglasa "Seviljskog berberina" i kerebecili se na arije. Cak i vise nego onu JEDNU (sacekao sam da vidim),

Nisam bio siguran sta da mislim o svemu tome.

#101 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 18 June 2011 - 17:31

ma skroz je ok da onaj ko strajkuje samo prosto obustavi rad, tj ne radi, ovo izlazenje na ulice mi je onako bezveze, pri tome je to ne na nivou bagra ometa druge ljude nego bas bezveze mi, ne svidja mi se, ja ne bi mogla.... ali nikako da dodjemo do opcije da ja dodjem na posao i kazem danas i sutra strajkujemo, ne radimo nista a svi koji ste dosli strpite se.... tema med. osoblje i strajk je bila uvek nekako okruglo pa na cose, ok strajkuj ti sve je ok odobreno, imas pravo da to radis, jeste u pravu si.... ali posao zavrsi.... ja sam u prici strajka bila poslednji put , pa ..meri se vec decenijama i da ne potegoste sada zaboravila bih na ideju potpuno..... priznajem ja sam od onih u se i u svoje kljuse .....