Jump to content


Photo

KK Partizan 2011/2012


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15373 replies to this topic

#15331 zorex

zorex
  • Members
  • 4,662 posts

Posted 21 June 2012 - 01:38

Oko odlaska Vlade nema spora. Protekle 2 godine Partizanova igra je mahom bila loša, na momente tragična uz par svetlih izuzetaka. Igrači su dolazili i bivali otpušteni kao nikada pre. Nije izbačen ni jedan igrač za prodaju, što je jedan od glavnih prioriteta kluba. Imali smo dve slabe sezone u Evroligi, u prvoj ipak ispunili cilj ulaskom u Top 16, u drugoj pokazali da smo bez Nikole :hail: preslabi za najbolje evropsko takmičenje. U regionalnoj ligi smo izgubili primat. Iako nije bilo realno da se titula odbrani protiv Makabija u Tel Avivu, polufinalni meč sa Cedevitom je bio jedna od sramotnijih partija u ove 2 godine. Ništa bolji nismo bili ni u polufinalu godinu dana ranije, ali smo na volšeban način prošli Budućnost. Kup takmičenje je osvojeno bez problema, uz samo jedan bljutav meč, onaj protiv juniora Mege. Nije narušen kontinuitet titula, što i nije bilo realno, uzevši u obzir kvalitet rivala. Tako da, što se tiče rezultata, Vladi svaka čast. Ima čime da se pohvali u CV-ju. Ipak, opšti utisak u ove 2 godine nije dobar. Svakako da nije zaslužio uvrede i epitete kojima je čašćavan, radio je svoj posao najbolje što može. Jednostavno sam mišljenja da čovek nije trener za klub poput Partizana. Negde, bez ovoliko pritiska, možda i napravi dobar posao. Još jednom, svaka čast za odradjen posao i uglavnom dostojanstveno držanje u ovoj poslednjoj seriji. Puno sreće u budućnosti. Ali da se ne ljubimo.

Opet, deluje da će sledeća sezona biti izuzetno važna, valja se izboriti za jedno od prva dva mesta u Jadranskoj, a uz to i afirmisati nekog od mladih igrača. Nastaviti sa osvajanjem titula. U klubu su izgleda odlučili da idu na sigurno. Da će biti urnebesno, nema spora. Da li je Dule baš jedino rešenje za Partizan? Verovatno ne, ja bih recimo mnogo više želeo da na tom mestu vidim Dudu, ali to je čist sf. Prema tome, vežite se, čeka nas jedna zanimljiva sezona. :)

edit:
On the other hand, čitam ovaj tekst ponovo

Crisp ball-movement, bruising screens, constant motion, sharp cuts, precise spacing, timing and overall execution are worked on again and again, until Vujosevic is satisfied with the result...

Watching him hold court, you get the feeling that he is doing more teaching than coaching, often pulling players to the side and giving them quick private lessons in the fundamentals of the game. He rarely raises his voice, except for in some key, rare moments, which is surprising when watching how incredibly intense and often downright bizarre he acts on the sidelines in the actual games...

Watching the team practice and play numerous times over the course of our time in Serbia helped us understand Partizan’s incredible success much more thoroughly.

i jedina reakcija je:

:smajlikojimasturbiraimasturbiraaondaejakuuuuuliiiiiraaaaaaaa:


Edited by zorex, 21 June 2012 - 02:42.


#15332 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 21 June 2012 - 02:41

KKP je ispao nefer, a nekako je logicno da mu se to i vrati, ironija bi bila da se to desi sa Duletom na klupi..

Edited by medobrundo, 21 June 2012 - 02:57.


#15333 Bajro(n)Zupic

Bajro(n)Zupic
  • Members
  • 881 posts

Posted 21 June 2012 - 05:51

Dobio je sansu da vodi Instituciju sa 0 godina iskustva kao prvi trener. To je sansa koju retko ko dobije.

Za uzvrat je dobio 2 godine nemerljivog iskustva, sve trofeje koje je bilo realno da osvojimo, gomilu teskih reci i to sa nase strane brda, verovatno cir na zelucu.

Sta smo mi dobili: trofeje koje je bilo realno da osvojimo, nekoliko utakmica koje ce se pamtiti, trenera koji stoicki trpi pljuvanje. Sta nismo dobili: carobnjastvo

VJ zelim sve najbolje u zivotu jer mislim da je dobar covek. Zelim mu da nastavi da uci i verujem da cemo za 10-tak godina pozeleti da se vrati.

Dovidjenja 2011/2012, odoh da se spremam za London :)

#15334 Vesely

Vesely
  • Members
  • 786 posts

Posted 21 June 2012 - 06:54

KKP je ispao nefer, a nekako je logicno da mu se to i vrati, ironija bi bila da se to desi sa Duletom na klupi..


Zasto nefer?

Citiracu Realnog: "Pre par nedelja, kad smo pričali o mogućim ishodima finala i mogućim uticajima tog ishoda na naš klub, poželeo sam da nam pokažu da u klubu ima dovoljno pameti, da ne moramo da čekamo neku katastrofu, da bi nešto promenili. Tako je i bilo."

I popuno se slazem sa ovim. Jel smo trebali da cekamo gubitak trofeja da bi potvrdili sami sebi kuda ovo vodi na duge staze?
Drago mi je da su ljudi iz uprave pokazali da im nije potreban "dokaz" kako bi shvatili da stvari ne idu u dobrom pravcu.

#15335 pazi,valjak gazi

pazi,valjak gazi
  • Members
  • 15,856 posts

Posted 21 June 2012 - 10:17

http://www.youtube.c...h?v=RvFfQAPX8jE

#15336 Son_of_a_gun

Son_of_a_gun
  • Members
  • 7,203 posts

Posted 21 June 2012 - 10:38


+1

#15337 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 21 June 2012 - 10:43

Vladina smena nije nelogicna, ali ukupna ocena zavisi od toga ko dolazi na njegovo mesto.
Eventualni dolazak Vujosevica je vise minus za njega nego za Partizan. To mi lici na neko tiho priznanje (zivotnog) poraza. Nije Duda dzabe insistirao da se ne vraca vise puta da bude trener iste ekipe (ili bar pauza 15 godina ^_^)

U svakom slucaju, ako se Vujosevic vraca, bice to jedan neverovatan pritisak Pesica na Covica za skup tim. A i Vujosevic ce tesko pristati na tim koji iskljucivo sluzi izgradnji maldih igraca. Krv u najavi!

#15338 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 21 June 2012 - 12:29

Posted Image


Svima koji nas napuštaju neka je sa srećom u životima i karijerama, a prva asocijacija na ovu sezonu uvek će mi biti

Posted Image


Doviđenja, stari topiče. :)

#15339 freethrow

freethrow
  • Members
  • 5,495 posts

Posted 21 June 2012 - 13:14

Ni malo mi se nije svidela sinoćnja emisija na RTSu. Koncept emisije je grozan, nije jasan ni cilj, kao neki nedajbože nekrolog. Dule ponavlja stvari koje su bile interesantne pre nekoliko godina, govor tela i ceo stav, što je neko već pomenuo i za onu emisiju sa Divcem, totalno poražavajući, ne odaju agresivnog, sigurnog čoveka, ne odaju glad za uspehom. Ja sam sinoć video jednog poluslomljenog, nesigurnog čoveka, koji priznaje poraze, otkriva svoje mane u kontekstu u kojem nikako ne bi smeo da ih otkriva, majstor psiholoških igrica sa otupljenom oštricom...

Nije mi se svideo ni PSD, obožavam sve što je učinio za klub, imao sam prilike da ga gledam uživo celih 5 godina i smatram da je najbolja moderna dvojka Evrope, ali mi se ne sviđa njegov nadmen i nadobudan stav - ni njegov odnos sa DV, barem onako kako je opisan.

Ne znam kako je planiran tajming emisije, da li pred šutiranje Vidžeja, da li pred inauguraciju i ustoličenje novog/starog cara, ali ako je to bio cilj, neko je debelo omašio poentu. Dule ne treba da priča, ne trebaju mu onakve gluposti na televiziji, ne treba mu razgovor o svojim neuspesima u inostranstvu, ne treba mu priča o endemskoj biljci - posao trenera najjačeg košarkaškog kluba na Balkanu zahteva onog starog Duleta.

Prilično se pribojavam cele ove akrobatike, verovao sam da će postojati neki malo bolji "postupak amortizacije" Vlade Jovanovića. Zaslužio je svojim ponašanjem, svojim trudom koji se video na kilometar, svojim držanjem u finalu ako ništa drugo, da mu se priredi neka malo dostojanstvenija varijanta izlaska. Svi koji ovde prate forum ove godine znaju da sam molio boga da nas Vlade napusti, ali ne na ovakav način.

Želim da verujem da će sve krenuti onako kako priželjkujemo, da će bure opet biti puno magije, da će igrači igrati, napredovati, ginuti i biti disciplinovani, da će Dule nastaviti da dominira i u Evropi...

#15340 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 21 June 2012 - 13:38

Neki osecaj, kao neka hebena greska u koracima...


Same with me..

ali nadam se da sudije nece primetiti i..

Želim da verujem da će sve krenuti onako kako priželjkujemo, da će bure opet biti puno magije, da će igrači igrati, napredovati, ginuti i biti disciplinovani, da će Dule nastaviti da dominira i u Evropi...



#15341 pazi,valjak gazi

pazi,valjak gazi
  • Members
  • 15,856 posts

Posted 21 June 2012 - 13:42

Ne znam kako je planiran tajming emisije, da li pred šutiranje Vidžeja, da li pred inauguraciju i ustoličenje novog/starog cara, ali ako je to bio cilj, neko je debelo omašio poentu. Dule ne treba da priča, ne trebaju mu onakve gluposti na televiziji, ne treba mu razgovor o svojim neuspesima u inostranstvu, ne treba mu priča o endemskoj biljci - posao trenera najjačeg košarkaškog kluba na Balkanu zahteva onog starog Duleta.

Prilično se pribojavam cele ove akrobatike, verovao sam da će postojati neki malo bolji "postupak amortizacije" Vlade Jovanovića. Zaslužio je svojim ponašanjem, svojim trudom koji se video na kilometar, svojim držanjem u finalu ako ništa drugo, da mu se priredi neka malo dostojanstvenija varijanta izlaska.
Želim da verujem da će sve krenuti onako kako priželjkujemo, da će bure opet biti puno magije, da će igrači igrati, napredovati, ginuti i biti disciplinovani, da će Dule nastaviti da dominira i u Evropi...


Bas to...
Ode Vlada kao da je zasluzio onakav sako u Zelezniku, kao neka zrtva ispade...Ali, mnogi su mu odavde prizeljkivali ovako nesto, tako da...nadam se da su zadovoljni

Ispada kao da je veliki Dule dosao kod Danlovica i rekao...vidi, nema sanse da se snadjem preko, bar ne jos uvek, treba mi jos jedna-dve sezone oporavka, vrati me sada...Tesko da Danilovic moze da odbije ovako neki zahtev, sam je pricao da Dule moze da se vrati kad pozeli, samo sto verovatno nije ni sanjao da ce se ovaj zaista vratiti...bar ne tako brzo.

Ne bih nikako voleo da je sve ovo tacno i verujem da postoji neki logican i normalan razlog za ovu smenu...Tipa, Miljenovic mora da igra (bas me zanima njegova minutaza sledece sezone), Bogdanovic (takodje me i ovo zanima)...a Dule to zna, Vlada nije znao, pa je vracen...Ili nesto vec u tom stilu, opasna EL sezona predstoji, kvalifikaciona JL takodje, potreban je iskusniji i namazaniji trener da sve to iznese...

#15342 freethrow

freethrow
  • Members
  • 5,495 posts

Posted 21 June 2012 - 13:47

Freethrow odbija da pređe na topic 2012/2013 dok se ne razjasni zašto je jedan Vidžej morao ovako biti ubiven...

#15343 pazi,valjak gazi

pazi,valjak gazi
  • Members
  • 15,856 posts

Posted 21 June 2012 - 13:48

:hail:

#15344 Trokorak

Trokorak
  • Members
  • 12,127 posts

Posted 21 June 2012 - 14:00

Ni meni se ne dopada način kako je ovo urađeno, pogotovo posle gledanja Vladinog gostovanja kod Telgetije.

Jučerašnja emisija na RTS- mi se nije nešto dopala, ostavila mi je isti utisak kao i freethrow-u.

Sa sajta kluba:

Košarkaški klub Partizan će u narednj sezoni imati novog trenera. Dosadašnji šef stručnog štaba Vladimir Jovanović u narednoj sezoni neće voditi crno-bele.

Jovanović je sa KK Partizan potpisao ugovor na jednu plus jednu godinu koji je na kraju ove sezone istekao. Klub je izuzetno ponosan na mladog stratega koji je izrastao u pravog stručnjaka. Tokom dve sezone Jovanović je u trofejnu salu u Humskoj doneo ukupuno pet trofeja i pored velikih pritisaka i ogromnog tereta koji je nosio, i tako potvrdio pravi izbor našeg kluba. Nastavio je šampionski niz prvaka države, Kupa "Radivoja Koraća", Jadranske lige i vodio je crno-bele u najelitnijem evropskom takmičenju.

Jovanović je sa pet osvojenih trofeja, kao šef stručnog štaba, na drugom mestu u istoriji našeg kluba. Kao trener mlađih kategorija i kao pomoćni trener prvog tima ostavio je dubok trag tokom 16 godina rada u našem klubu. Košarkaški klub Partizan se zahvaljuje Vladi na svemu što je pokazao, na uloženom trudu, energiji i posvećenosti. Želimo mu mnogo uspeha u nastavku trenerske karijere koja zaslužuje da ide samo uzlaznom putanjom.
Jednom crno-beli uvek crno-beli - Jovanović će uvek biti deo Partizanove familije. Srećno!



#15345 Son_of_a_gun

Son_of_a_gun
  • Members
  • 7,203 posts

Posted 21 June 2012 - 14:05

Hebote, ubio me Bog ako ste vi normalni...

Dvije godine ja ovdje čitam, ma šta čitam i sam pišem kako Vlada Jovanović ovo, Vlada Jovanović ono, i sad kad smo iskukali kod PSD-a da ga smijeni dok se još može začepiti bušno korito sad vam ni jedan Dule Vujošević ne valja, ali pošto još nema nekih konkretnih razloga da ne valja onda se priziva karma, loša sreća i šta ti ja znam već. Pa jeste li vi ljudi ili neke babe, da okrenem šolju i zabodem želju?

Ej Srbijo među šljivama... :prekrst:

Dajte malo vedrine, nije niko umro, čak štaviše. Sad je bolje i Vladi i nama... Mazohisti nijedni.

Edited by Son_of_a_gun, 21 June 2012 - 14:07.