Jump to content


Photo

Stripovi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
142 replies to this topic

#31 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 09 July 2003 - 16:23

A, sta kazete na malo klasike
http://www.angelfire...stumulka/zagor/

#32 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 09 July 2003 - 17:45

A, sta kazete na malo klasike
http://www.angelfire...stumulka/zagor/

Ej, Zagore-te-neju iz Darkvuda..gde si ti sve ove godine?

#33 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 09 July 2003 - 17:51

Teško je biti strip junak. Zahtijeva mnooogo ljubavi. Ponekad poželi mbiti rudar ili cipelar, nekak mi se čini ljepše i da ima više smisla... Možda bih tak zaradio novaca da mogu Brendu povesti...Moj slatki dom
Dobro došli u posjet! :lol:

Smijesni plavusanu, nikada ona tebe nece voleti :lol:
Bob R.

Posted Image

Edited by Vladap, 09 July 2003 - 17:56.


#34 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 09 July 2003 - 19:32

A, sta kazete na malo klasike
http://www.angelfire...stumulka/zagor/

Ma kakav Zagor,
VELIKI BLEK je bio i ostao legenda!!!!

Posted Image

p.s. najjachi je! :lol:

#35 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 09 July 2003 - 19:40

najjachi je![/URL] :lol:

Ali zato zagor ima tehniku :lol:

najjacu ekipu je imao Teks Viler...zajebato opasni :lol:

#36 Alan Ford NY City

Alan Ford NY City
  • Members
  • 93 posts

Posted 13 July 2003 - 15:56

Seća li se neko Marsupilamija i Gaše Pripravnika? Njihov autor Frankin (3. januar 1924 - 5. januar 1997) dao je opširan intervju na jednom sajtu koji sadrži i njegovu opširnu biografiju. Potrudiću se da vam prevedem zanimljivije delove, a za početak ovo:
Frankin je zajedno sa Morisom (autorom Taličnog Toma) i Eduardom Popeom (autorom Džima Vesta) u Americi pred kraj II svetskog rata počeo sa animacijom, ali je stvar propala zbog slabe produkcije, pa su svi dobili otkaze. Frankin je morao da radi kao tehnički crtač u nekoj industrijskoj firmi, i posle se celog života vadio iz depresije.
1987. je prodao prava za Marsupilamija jednom trgovcu dijamantima.
Lik Gaše Pripravnika (Gaston Legaffe) je delimično autobiografski, kaže Frankin. "Hteo sam da prikažem sopstvenu lenjost" Ta lenjost je bila totalno NELOGIČNA tadašnjoj publici - strip je rođen 11. II 1957 - ljudi nisu mogli da shvate kako to da on nikada ništa ne radi, a nije dobio otkaz!!? Frankin je onda nacrtao da je Gaša otpušten, ali ga je vratio na posao pod izgovorom da ga čitaoci žele! Lik je imao uzora i u jednom meksičkom stripu (!!), i isprva je Gaša pušio kao nenormalan i stalno je imao opušak u uglu usana. Ali kada je Frankin ostavio duvan, i Gaša je prešao da puši. I nos mu se smanjio, i postajao je sve luđi!
Poslednje epizode - 12 velikih strana Gaše pripravnika - nacrtane su 1986/87. Frankin je za razliku od ostalih crtača stripova koji su tokom vremena sve veći deo posla davali pomoćnicima i "tehničarima", sve više lično preuzimao rad na Gaši da bi na kraju crtao i pozadinu i senčio strip.
Sećam se još uvek epizode u kojoj Gaša u dečiji avion sa daljinskim upravljanjem stavlja petarde i bombarduje šefa!! I prevod iz Stripoteke - "Utijamkuvu...!" Ili kada je konačno potpisan onaj legendarni ugovor, i Gaša ga stavlja u mašinu za seckanje papira. Ili kada policajac pita za saobraćajni znak "Pa dobro da li je ovo lizalica ili stop?", a oni celofanom umotaju saobraćajni znak i policajac se okrene i kvrcne. Ili kada Gaša istrenira gavrana da ubaci novčić u parking sat...
Ovde imate sve o Frankinu, ako nešto ne razumete pitajte, ja obećavam da ću postaviti zanimljive stvari o njemu. Autor Gaše Pripravnika - Lik i delo :lol:


Eh kada bih i ja mogao tako živjeti...! A ne za dolar tjedno! Tak bih se rado preselil u Europu. Ali Brenda... Moram misliti i na nju. Kakvi su samo ti Europljani!

Edited by Alan Ford NY City, 13 July 2003 - 16:32.


#37 Alan Ford NY City

Alan Ford NY City
  • Members
  • 93 posts

Posted 13 July 2003 - 16:07

Podsećam sada na Modesti Blejz Pitera O'Donela. Prvo dajem sajt koji nema slike već sve moguće informacije, intervju sa autorom, listu dela, i veza sa Chat forumima o Modesti:
sada neće, iako sam bio na sajtu... probajte "peške" : www.cs.umu.se/1983/~kent/modesty.html proverio sam.
a kompletan dosije o gospođici nalazi se ovde:
Dosije Blejz
:lol:

Edited by Alan Ford NY City, 13 July 2003 - 16:09.


#38 Alan Ford NY City

Alan Ford NY City
  • Members
  • 93 posts

Posted 13 July 2003 - 16:17

A o Hogaru Strašnom i autoru Diku Braunu sve je ovde:
Hogar Strašni i tata mu
:lol:

#39 Alan Ford NY City

Alan Ford NY City
  • Members
  • 93 posts

Posted 13 July 2003 - 16:24

A ovo je predak Huga Prata - Atilio Mikeluci. Njegov strip Džoni Fokus bio je neka vrsta savremenog Maltezea, i ja nikada nisam mogao da ih razlikujem -Prata i Mikelkucija. Mikelucijeva baba je Jugoslovenka, i on je radio i pod pseudonimom Igor Arct Bajev. Enciklopedijskog obrazovanja, kao zaboravljeni brat Šerloka Holmsa, on je i dalje u senci Huga Prata.
Zaboravljeni genije stripa, autor melanholičnog Džonija Fokusa
:lol:
Eh taj Johnny... kak mu to sve uspijeva...?!

Edited by Alan Ford NY City, 13 July 2003 - 16:33.


#40 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 13 July 2003 - 16:27

MIslim da i ovaj tvoj istancan ukus, kao i prezentovano znanje nedovoljno da se dodje do 'samog znacaja zivota'- Brende... :lol:

Edited by Vladap, 13 July 2003 - 16:27.


#41 Alan Ford NY City

Alan Ford NY City
  • Members
  • 93 posts

Posted 14 July 2003 - 18:32

Znate li da se snima film po stripu Umpah-pah? Sećate lise grofa od Kisele Štrudle. Gadio se pemikana i bežao od zaljubljene debele Indijanke.
Stiven Zigel igra Umpah-paha, a Erik Ajdl igra grofa.

#42 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 15 July 2003 - 13:31

A, sta kazete na malo klasike
http://www.angelfire...stumulka/zagor/

Ma kakav Zagor,
VELIKI BLEK je bio i ostao legenda!!!!

Posted Image

p.s. najjachi je! :lol:

Zagor ipak ima malo vise stila
A sta kazes na ovo :
http://www.ubcfumett.../mm/desc_sr.htm

#43 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 15 July 2003 - 13:33

Gde jos moze da se kupi neki strip o Alan Fordu ????

#44 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 20 July 2003 - 21:07

ovo prvo nije strip, ali mi se tako lepo uklopilo ovde... :lol: ...
balroom
richard kelly, crtez
Posted Image

Fathom, by Michael Turner
Posted Image

X-man, Jean Grey
Posted Image

Elektra, by Greg Horn
Posted Image

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ps.Da li se neko seca one epizode Alana Forda u kojoj mister No bezi od nekih lopova i vice:
"UPOMOC!! UPOMOC!!!
UKRADOSE MI ZIVOT, NOVCHARKU, I JOSH SHTOSHTA!!!" :lol: :lol: :lol:

pps. Black STENA RULEZ, barem u mom kraljevstvu... :lol:

#45 labeati

labeati
  • Members
  • 11 posts

Posted 25 July 2003 - 01:19

...a ovde alan ford, spider-man i x-men na albanskom :lol:

http://www.rrota.com

Posted Image

Posted Image