Jump to content


Photo
- - - - -

Veza glavobolje i promaje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 aura35

aura35
  • Members
  • 6 posts

Posted 17 May 2011 - 11:13

Sjecam se jos kad bi prije desetak ili manje godina mama stalno upozoravala da se pazi na propuh, da se zatvarju prozori ako su vrata otvorena itd jer tada uzasno dobije glavobolju. Naravno ne samo ona, kukale su sve zene u mom okruzenju....ehh mislila sam cccc sve bababske price...ali haman jok..juce sam malo sredjivala kucu i svi su prozori bili otvoreni...elem imala sam sinoc takvu glavobolju da me cudi da sam jos medju zivima...
Sta se to desava??? Je li nam glave postaju suplju????:kece:Zasto glava ne boli napolju na vjetru ,ali boli na propuhu??
Ima li jos ko iskustvo ili neko razumno-nerazumno objasnjenje???:huh:

Pozdrav, Aura!!!!:krsta:

#2 members

members
  • Members
  • 4 posts

Posted 17 May 2011 - 23:16

Sjecam se jos kad bi prije desetak ili manje godina mama stalno upozoravala da se pazi na propuh, da se zatvarju prozori ako su vrata otvorena itd jer tada uzasno dobije glavobolju. Naravno ne samo ona, kukale su sve zene u mom okruzenju....ehh mislila sam cccc sve bababske price...ali haman jok..juce sam malo sredjivala kucu i svi su prozori bili otvoreni...elem imala sam sinoc takvu glavobolju da me cudi da sam jos medju zivima...
Sta se to desava??? Je li nam glave postaju suplju????:kece:Zasto glava ne boli napolju na vjetru ,ali boli na propuhu??
Ima li jos ko iskustvo ili neko razumno-nerazumno objasnjenje???:huh:

Pozdrav, Aura!!!!:krsta:


Aura, dobro si prosla. Ja sam jedno vrelu augustovsku noc spavao otvorenih prozora, nije bilo propuha bar ga nisam osjetio i ujutro sam ustao sa akutnim facijalisom lica. Primio 35 injekcija direkto u obraz...sreca pa se sve zavrsilo tako da se sada nista ne osjeti, inace kako kazu ljekari ostane manja deformacija lica...nesto kao slicno kao Franjo (Tudjman) zvani facijalis...
To je yebena... :lala:

#3 aura35

aura35
  • Members
  • 6 posts

Posted 18 May 2011 - 07:39

Aura, dobro si prosla. Ja sam jedno vrelu augustovsku noc spavao otvorenih prozora, nije bilo propuha bar ga nisam osjetio i ujutro sam ustao sa akutnim facijalisom lica. Primio 35 injekcija direkto u obraz...sreca pa se sve zavrsilo tako da se sada nista ne osjeti, inace kako kazu ljekari ostane manja deformacija lica...nesto kao slicno kao Franjo (Tudjman) zvani facijalis...
To je yebena... :lala:


Ufff vjerujem da sada vise puta provjeravas da li je sve zatvoreno ;) Pa sta je rekao doktor, je li ti dao neko objasnjenje???:rolleyes:

#4 Pauly Ester

Pauly Ester
  • Members
  • 1,235 posts

Posted 19 June 2011 - 11:12

Po meni je strah od promaje (propuha) jedno obično praznoverje. Sećam se jednog putovanja autobusom za Bugarsku, 20 sati u zatvorenom malom prostoru, niti su dozvoljavali da se uključi klima, niti su dozvoljavali da se otvori prozor. Ne znam ni sam kako sam to preživeo. Uglavnom ne pada mi na pamet da putujem bilo gde autobusom...upravo zbog ljudi koji imaju fobiju od vazduha koji ulazi kroz prozor. Kod mene u stanu je uvek sve otvoreno, i auto vozim sa otvorenim prozorom i nikad mi ništa nije falilo. Prehlada se dobija zbog virusa a ne od promaje. Klima uređaji često izazivaju alergijske reakcije kod ljudi ali kad se čovek navikne onda ne smeta ni klima uređaj.

Edited by Topgun33, 19 June 2011 - 11:13.