Jump to content


Photo
- - - - -

DA LI BI ME UHAPSILI?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
128 replies to this topic

#16 vrhunski

vrhunski
  • Members
  • 59 posts

Posted 21 October 2011 - 00:50

Moj savet je da se obratis ambasadi Srbije u US. Trazi od Ambasade Srbije u US da ti izdaju uverenje iz policije (da nikad nisi kaznjavan) i da ti izdaju
uverenje iz SUD-a da se ne vodi neki postupak protiv tebe i to je to ako je sve ok onda mozes da krenes u Srbiju :)

#17 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 21 October 2011 - 14:41

Moj savet je da se obratis ambasadi Srbije u US. Trazi od Ambasade Srbije u US da ti izdaju uverenje iz policije (da nikad nisi kaznjavan) i da ti izdaju
uverenje iz SUD-a da se ne vodi neki postupak protiv tebe i to je to ako je sve ok onda mozes da krenes u Srbiju :)


Nasa konzularna odeljenja (a posebno u SAD) rade po nekom svom radnom vremenu, sto ukljucuje i neverovatno duge periode cekanja za bilo kakav zahtev - od tri nedelje do nekoliko meseci. Uvek mozes da ovlastis advokata u Srbiji da u tvoje ime podnese zahtev u sudovima/supovima gde se sve to dobija istog dana (potvrda o neosudjivanju se u prvom opstinskom u Beogradu dobijala na salteru odmah po predavanju zahteva, za ovo o istrazi mislim da traje mozda dva-tri dana).

#18 vrhunski

vrhunski
  • Members
  • 59 posts

Posted 21 October 2011 - 18:15

Pa dobro ali sta ako nije u Srbiji da ovlasti nekoga ? Kako ce iz US da ga ovlasti? (ovo je i mene uvek zanimalo pa ako mozes odgovori). :)

#19 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 October 2011 - 18:47

Pa dobro ali sta ako nije u Srbiji da ovlasti nekoga ? Kako ce iz US da ga ovlasti? (ovo je i mene uvek zanimalo pa ako mozes odgovori). :)



Tako što ćeš da odeš u DKP i da napišeš ovlašćenje advokatu (bratu, sestri, šuraku, badženogu, bilo kome), olakšaš se za, ako se dobro sećam, cca 80 ojrića, i pošalješ to ovlašćenom sam u eSeFeRJot preporučenom poštom.

#20 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 22 October 2011 - 00:01

odgovor ispred mene skroooz tacan. cena u USD iznosi 65 dolara.u europi bi trebalo da je 50 eura, toliko u 3 zemlje da ja znam, mozda u ceskoj bas 80, to ne znam.
deo dva - ambasada , DKP, ne izdaje nikakav dokument samostalno tj ako se trazi bilo sta tipa nije vodjen sudski postipak, nije kaznjavan.... ambasada je samo razvodnik poste , salje zahtev u srbiju u policiju, sud... gde vec treba i ceka da joj odatle odgovore. tako da cekanje 3 nedelje , tri meseca, sest... nema veze sa radom DKP ,no koliko cati u supu Kursumlija treba da se osmisli i odgovori na vas upit poslat preko ambasde.

tako da ima vise nacina da saznate sta vam treba. inace ta pitanja koja vas zanimaju su u nadleznosti konzula te lepo telefon u ruku, trazite konzula i opricajte se sa njim. pa kako on kaze vi tako dalje...

#21 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 24 October 2011 - 14:00

odgovor ispred mene skroooz tacan. cena u USD iznosi 65 dolara.u europi bi trebalo da je 50 eura, toliko u 3 zemlje da ja znam, mozda u ceskoj bas 80, to ne znam.
deo dva - ambasada , DKP, ne izdaje nikakav dokument samostalno tj ako se trazi bilo sta tipa nije vodjen sudski postipak, nije kaznjavan.... ambasada je samo razvodnik poste , salje zahtev u srbiju u policiju, sud... gde vec treba i ceka da joj odatle odgovore. tako da cekanje 3 nedelje , tri meseca, sest... nema veze sa radom DKP ,no koliko cati u supu Kursumlija treba da se osmisli i odgovori na vas upit poslat preko ambasde.

tako da ima vise nacina da saznate sta vam treba. inace ta pitanja koja vas zanimaju su u nadleznosti konzula te lepo telefon u ruku, trazite konzula i opricajte se sa njim. pa kako on kaze vi tako dalje...


Istina. Samo ovo o trazenju konzula zavisi od konzulata - recimo u Londonu se na telefon javljaju ljudi. U Bukurestu takodje, bez problema se moglo doci do konuzla (konzulke?..ne znam kako glasi zenski rod). U Njujorku mi se niko nikada nije javio dok recimo ne sednem na telefon i ne zovem neprekidno 40 minuta, po dva tri dana. Da bi se onda javili sa odgovorom - "najbolje vam je da to odradite kad budete isli u Srbiju, mnogo ce brze da vam ide"...

#22 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 24 October 2011 - 21:28

Istina. Samo ovo o trazenju konzula zavisi od konzulata - recimo u Londonu se na telefon javljaju ljudi. U Bukurestu takodje, bez problema se moglo doci do konuzla (konzulke?..ne znam kako glasi zenski rod). U Njujorku mi se niko nikada nije javio dok recimo ne sednem na telefon i ne zovem neprekidno 40 minuta, po dva tri dana. Da bi se onda javili sa odgovorom - "najbolje vam je da to odradite kad budete isli u Srbiju, mnogo ce brze da vam ide"...



Za ovo bih besio za yaya na promaji, glavom dole.

Neverovatno kakva bagra i talog radi u DKP širom sveta. Mada, kakva država, takvi i predstavnici.

Hvala bogu, pa ne moram više nikad ni prag da im prekročim.

#23 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 24 October 2011 - 22:04

Za ovo bih besio za yaya na promaji, glavom dole.

Neverovatno kakva bagra i talog radi u DKP širom sveta. Mada, kakva država, takvi i predstavnici.

Hvala bogu, pa ne moram više nikad ni prag da im prekročim.



Otprilike tako - sad se vise ni ja ne uzrujavam preteranoa, ali taj put - dva meseca cekao izvod. Btw, tad su me i obavestili da sam izbrisan iz birackog spiska (sto ih nisam ni pitao, ali bili izbori , pa valjda proveravali onako na svoju ruku). Na pitanje i sta sad da radim "Idite u Srbiju u opstinu gde ste pre bili uvedeni pa trazite da vas ubace tamo...". Dal' da spominjem da od 2002 ne glasam vise :)

#24 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 24 October 2011 - 23:45

stanite ljudi, je li vam taj neko u dkp rekao da nece da vam uradi posao te da idete u srbiju da ga zavrsite, ili vam je rekao da je brze zavrsiti u srbiji, tj da ce tako ici brze. ako je odbio da obavi posao onda ga besiti, a ak oje samo predlozio tj rekao brze ce vam ici ako to odradite u srbiji rekao vam je istinu. ono za sta vam u srbiji treba par dana u DKP ce trajati 2 meseca. kao sto rekoh ne zato sto neko nece da vam zavrsi nego ne moze tehnicki brze. ima i naravno treca opcija da predate u dkp a da nadjete nekog u srbiji da malo pogura u lokalnom sup-u. tako je jos i najbolje. samo nisam sigurna kako bi reagovali kad bi vam u nekom konzulatu to predlozili.

u NY konzulatu je stvarno zez sa telefonom, tako je i ovde u WDC, centrala je napravljena budi bog s nama sa milion onog pritisni, otisni kombinacija. stvarno trebaju zivci ko konopci da se dodje do zivog coveka.u europi je uglavnom lakse, najcesce se javi sekretarica pa te odmah prosledi dalje.

a ko radi po dkp lepo receno kakva drzava takvi dkp iliti koliko para toliko muzike. a da je jadno, mnooogo je jadno. ko nije usao u ovdasnju ambasadu ne zna sta je horor......,sta reci nego da rentiramo rashodovanu zgradu od etipljana, rashodovanu zbog neuslovnosti . zgrada za rusenje u stvari, pa nasli nas da nam uvale i uzmu kintu dok mogu.a da konzularno je u garazi.

#25 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 25 October 2011 - 00:01

stanite ljudi, je li vam taj neko u dkp rekao da nece da vam uradi posao te da idete u srbiju da ga zavrsite, ili vam je rekao da je brze zavrsiti u srbiji, tj da ce tako ici brze. ako je odbio da obavi posao onda ga besiti, a ak oje samo predlozio tj rekao brze ce vam ici ako to odradite u srbiji rekao vam je istinu. ono za sta vam u srbiji treba par dana u DKP ce trajati 2 meseca. kao sto rekoh ne zato sto neko nece da vam zavrsi nego ne moze tehnicki brze. ima i naravno treca opcija da predate u dkp a da nadjete nekog u srbiji da malo pogura u lokalnom sup-u. tako je jos i najbolje. samo nisam sigurna kako bi reagovali kad bi vam u nekom konzulatu to predlozili.

u NY konzulatu je stvarno zez sa telefonom, tako je i ovde u WDC, centrala je napravljena budi bog s nama sa milion onog pritisni, otisni kombinacija. stvarno trebaju zivci ko konopci da se dodje do zivog coveka.u europi je uglavnom lakse, najcesce se javi sekretarica pa te odmah prosledi dalje.

a ko radi po dkp lepo receno kakva drzava takvi dkp iliti koliko para toliko muzike. a da je jadno, mnooogo je jadno. ko nije usao u ovdasnju ambasadu ne zna sta je horor......,sta reci nego da rentiramo rashodovanu zgradu od etipljana, rashodovanu zbog neuslovnosti . zgrada za rusenje u stvari, pa nasli nas da nam uvale i uzmu kintu dok mogu.a da konzularno je u garazi.


yek, yek, yek....

Regularno me pitao predstavnik države ( a sad ne znam da li je bila SRJ ili Federacija SRB i CG, ybg, često se menja ) 'oćeš ispis ili varijantu? Kažem ja, šta je varijanta, a on, pa damo ti kao potvrdu, a tebi ostane srpsko državljanstvo, a uzmeš i ovo drugo:

Ja ne mogu da verujem da se ovo dešava na teritoriji DKP/suverene države, pa jebotebog, Somalija je malo dete za Srbiju..... Mislim se mrshup*kumtrinu, samo mi još to u životu treba, da me domaći provale da držim u slamarici srBsku sošku, pa da me odyebu u izgnanstvo.

Nemoj da me vučeš za jezik, ološ, lopine i bagra, žao mi je svakog pfenninga i eurocenta koji sam tamo ostavio.

Jedini pošten i normalan (uslovno, pošto je pio kao Rus) čovek koga sam sreo i upoznao iz branše je bio Aca Ilić, ambasador negde oko 2000. godine. Bio mi je u kući i ja kod njega, a zajedno u pivnicama, sasvim OK tip. Zato je i završio karijeru u SIPu, ne uklapa se u pattern.

#26 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 25 October 2011 - 00:29

yek, yek, yek....



Nemoj tako :D ovih mi u NY jos i bilo zao, ko sirocici, iako ono sto su mi objasnjavali veze nema s mozgom i podseca i dalje na '90te.
Zadnji put smo bili cini mi se za onaj upis za deonice, za mog burazera, kazu nema licnu kartu ne moze, pa dobro ima pasos, e ne moze rekli tako iz BGa. Vec mi zuji u glavi pa probam opet, ali on je u Americi sta ce mu licna karta? Kad su vec odbili probamo sa 'dobro ajde koliko mu treba da izvadi licnu kartu?' Ne moze - samo u BGu :D Na kraju je bilo nesto kao 'ako ode u BG, izvadi licnu kartu pa se vrati moze da se zavrsi odma' :D

Posto nam nije bas bilo bitno a ni smisleno odustali. Vise mi je izgledalo kao da ih oni iz BGa zezaju pa oni rade ko bez glave. Oni u Londonu su vec druga prica...

#27 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 25 October 2011 - 01:21

Doduse bilo je jako davno kada mi je nesto trebalo iz Srbije ali koliko se secam moji roditelji su izvadili tu potvrdu o osudjivanju bez ikakvog ovlascenja.Otisli u sud i oni im izdali potvrdu na moje ime.

#28 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 25 October 2011 - 02:50

alberto ti ko s marsa da si pao. pa pola dijaspore je tu foru jare i pare tj i nemacko i nase drzavljanstvo usavrsilo do savrsenstva. ne ostavlja se ljudima nase drzavljanstvo, kao frka oko imovine ne daj boze, a opet bi i ono drugo. i razvili ljudi varijantu, lepo ti covek rekao ima varijanta, nekima to znaci puno a sad sto tebe briga za srpski pasos , ebiga nije te provalio kako treba.
meni zao kad im ostavljam kintu, sad za ovlastenje neko nema ni 2 nedelje dadoh novce. ali treba mi i ovako bilo najlakse. da je postojala druga varijanta ja bi, na casnu rec. ali ne vredi kad smo napolju i dok god imamo srpski pasos trebaju nam zarad puke birokratije.niko tamo u tim dkp nic ne odlucuje nit sta moze samostalno da uradi, za svaku i najgluplju sitnicu ima da se radi kako bgd kaze. tako da ulaziti u pricu s njima nema nikakve prakticne koristi. njemu pise da treba tako da uradi i on tako uradi. ako sj.... nesto ugasio ga je. sad, ja odavno naucila da sa njima u raspredanje kako i zasto je nesto, ne ulazim. najprostije je sacekaj da ti izdiktiraju sta da im odneses i kolko krvnih zrnaca si im duzan i da ih ne cujes i ne vidis dok ti ne zatrebaju.

imala sam par nesretnih slucajeva kada su nasi ljudi umrli u inostranstvu. e tad su ambasade stvarno bile od ozbiljne koristi. ostalo salter ko i svaki drugi.

#29 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 25 October 2011 - 02:57

angy bila sam skoro kod tih nasih u NY . i misija i konzulat. ono je horor majke mi, posao ko na traci, sede u onoj ambasadi i mastiljaju do 9 uvece. nikako mi nije bilo jasno sta rade. ovi pri misiji sede na nekim sastancima i u ponoc. ko bre lud sastanci u ponoc. znas sta ne bila ja njima u kozi za sve pare sto imaju. a radno vreme neko sugavo dvokratno , pre podne sa strankama a onda po podne obavezno da dorade. stigao je tamo prijatelj nas , samohrani otac- zvuci ruzno ali mislim on sam sa devojcicom od 15 godina- i covek ne zna sta ga snaslo. nije kuci bukvalno 12 sati dnevno, ono dete ima da.....ma nek im je bog u pomoci.

#30 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 25 October 2011 - 03:01

e da alberto imate novu gazdaricu tamo tj ambasadorku. zena je laf stvarno, mislim da bi ti se dopala. podseca na onog koga znas.