Jump to content


Photo
- - - - -

Apple vs Samsung


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#1 jail.break

jail.break
  • Members
  • 25 posts

Posted 29 April 2011 - 11:28

Link - apple pokrenuo tuzbu protiv samsunga

Naravno odmah nakon toga usledila je kontra od strane Samsunga...

Moguce je da je sve ovo samo igra giganata u cilju marketinga i ostalih zeje**ancija ali zaista ne mogu da verujem da Samsung ne ume ili nece da igra na neku drugu kartu ...
Imao sam prilike da drzim u ruci samsung koji apsolutno podseca na iPhone telefon...

#2 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 29 April 2011 - 13:49

Foliranje...
Meni svi touch-screen telefoni izgledaju slično, da nema logo proizvođača ne bih ni znao koji je koji (da ne preterujem, ima nekoliko varijanti, neki su malo kockastiji, neki zaobljeniji, ali sve je to manje više varijacija na temu).
Ljudi ne kupuju Apple zbog dizajna, nego zbog (dobrog) marketinga.

Edited by namcor, 29 April 2011 - 13:51.


#3 jail.break

jail.break
  • Members
  • 25 posts

Posted 29 April 2011 - 14:11

pa sad... o ovome se raspravlja i raspravlja... da ne odemo u off, ali ono sto ne razumem je tolika slicnost ... neko bi rekao pa naravno da lice to je ista stvar, sluzi istom itd...ali kao kod kola.... neko bi rekao pa sta sva kola lice, imaju po 4 tocka, volan ...napred svetla itd... ali neke stvari su ipak ocigledne ...

#4 Radak

Radak
  • Members
  • 37 posts

Posted 14 September 2011 - 11:47

pa sad... o ovome se raspravlja i raspravlja... da ne odemo u off, ali ono sto ne razumem je tolika slicnost ... neko bi rekao pa naravno da lice to je ista stvar, sluzi istom itd...ali kao kod kola.... neko bi rekao pa sta sva kola lice, imaju po 4 tocka, volan ...napred svetla itd... ali neke stvari su ipak ocigledne ...


Teško je povući crtu koja razdvaja plagijat "neke stvari su ipak očigledne" od sličnosti zbog toga što je u pitanju ista vrsta uređaja (imaju po 4 točka, volan).

Zakoni o patentima su zbog toga veoma komplikovani. Sa jedne strane treba zaštiti intelektualnu svojinu, sa druge strane, ne treba dozvoliti monopol nad tehnologijom i idejama koje bi sprečavale dalje inovacije.

Postojali su tableti i pre ajpeda. Kako sad prosuditi da li je galaxy tab dovoljno sličan kao ipad? Apple samo koristi sva dostupna sredstva u tržišnoj utakmici. Da li će presuditi u njihovu korist ili ne, manje je bitno, od prednosti stečene privremenom zabranom prodaje tab-a. A ta privremenost će trajati jedno dve godine.

O sličnostima i razlikama prosudite sami:

Posted Image

infografik sam preuzeo odavde: http://www.mobilnima...otiv-galaksije/

#5 Lignjoslav Pipak

Lignjoslav Pipak
  • Members
  • 12 posts

Posted 15 September 2011 - 18:52

Bilo bi manje bizarnije da Samsung ne proizvodi delove koji se koriste u istom tom iPad-u. Apple, kao prava Americka kompanija, ne proizvodi u stvari nista, oni samo prave dizajn koji onda proizvode drugi. Ista Kineska kompanija koja proizvodi iPad proizvodi i desetak drugih tablet racunara drugih kompanija, i naravno nije ni spomenuta u tuzbi. Da bude jos smesnije, Samsung je u biznisu daleko duze od Apple-a, njihovi proizvodi su u nebrojeno mnogo drugih aparata slicnih svojstava, i tako dalje. Tuzba je, naravno, cista besmislica i rezultat je svadje oko tehnologija koje bi Apple da zadrzi samo za sebe, iako im ne pripada.

#6 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 15 September 2011 - 19:00

Treba da "prefarbaju" urežaj u tamno plavo i da ga vrate na tržište pod nazivom Galaxy Tab 10.2 po ceni od 300-400€ i unište Apple.

#7 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 21 September 2011 - 15:46

Jes, majku mu, samo prefarbaj i uništi Apple. A da, i smanji cenu, to je sitnica :lol: Mogle bi toga da se dosete one kompanije iz Kine koje koopiraju sve živo, a na njih pene i Apple, i Samsung itd. a država Kina ih kulira, jer sirotinja koja radi u tim fabrikama inače ne bi imala za pirinač.

Nego, sve su to govnarije kojima se velike kompanije služe već stotinak godina. Malo inženjeri, malo advokati, malo marketing. U zadnje vreme se svi redom kasape oko patenata i sl. a inženjerstvo je precenjeno (dizajn, kao što vidimo, tu se više niko ni ne cima).

#8 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 21 September 2011 - 21:13

Dobro, sad, nisam baš doslovno tako mislio, ali me zaista nervira mogućnost da uređaj koji je po svim aspektima bolji ne može da dođe na tržište zato što oblikom po malo podseća (podseća, nije identičan, dimenzije su drugačije, više je izdužen i sl,) na onaj tehnološki inferiorniji.
Ne mogu da zamislim situaciju u kojoj neko dolazi da kupi iPad i jednostavno greškom uzme sa police Samsung, plati na kasi, odnese kući i živi u ubeđenju da ima iPad. Da se radi o USA, još i nekako, postoji stereotip o "glupim Amerikancima", ali u Nemačkoj, gde ljudi mere svaki cent, malo teže.

#9 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 22 September 2011 - 08:52

Zanimljivo poređenje

#10 Administrator

Administrator
  • Members
  • 1 posts

Posted 10 October 2011 - 13:10

Posted Image

Edited by Administrator, 10 October 2011 - 13:11.


#11 jail.break

jail.break
  • Members
  • 25 posts

Posted 09 November 2011 - 14:10

ovo sa jednom peadlom bi drzalo vodu, ali onda bi neki ljubitelj androida kukao kod regularnog automobila "a zasto ne mogu da pomerim volan desno", "kako to da farovi ne mogu da svetle crveno ?" ili "zasto menjac ide u H a ja bi u Ž " *ebes ti to kad nista ne mogu ...






#12 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 11 November 2011 - 16:00

Ih meni omiljena poredjenja sa auto industrijom.

Jeste, vazi ovo za pedalu, mada mozemo malo to i da prosirimo - *bes ti auto koga mozes da vozis samo na putevima koji su adekvatni po misljenju proizvodjaca, gde gorivo kupujes iskljucivo na pumpama koje drzi taj isti proizvodjac, gde ti se za servis naplacuje 50% vise nego kod konkurencije, i sam auto kosta duplo vise a ima potpuno isti motor i sasiju kao konkurencija, doduse unutrasnjost je od mahagonija i ruzinog drveta i volan je extra dizajniran.






#13 jail.break

jail.break
  • Members
  • 25 posts

Posted 25 November 2011 - 17:53

I meni je takodje ovo "omiljeno" poredjenje, ali kad si vec nastavio sa kolima da se nadovezem, :) ... tih puteva po kojima moze da se vozi ima zaista mnogo, osvetljeni su i siroki, svuda ih ima. Nisu putevi koji odjednom postanu neprohodne kozje stazice koje je krcio ko god stigne,
Kupujes na njihovim pumpama, ali su obezbedili na sasvim dovoljno mesta naravno na njihovim autoputevima sa dosta kvalitetnim gorivom. A ostale kompanije koje otvaraju razne prodavnicice se utrkuju koja ce imati svoj stand na tim putevima.
Koji servis ? Ako je pod garancijom onda je dz. Ukoliko nije, zavisi sta se desilo naravno. Kao kod svakog.
Kosta duplo vise ? Nisam siguran, ne kazem da je jeftin, ali konkurentski modeli su takodje po toj ceni. +,-

Motor nije isti, sasija takodje. Ne mogu da poredim ta dva. Mahagoni i ruzino drvo. Ovo zvuci nekao gastarbajterski al ajde :) Njihov dizajn ima drugu koncepciju, ali ok pricamo o kolima.
Sve u svemu totalno drugaciji pristup i filozofija. Pricam o razlikama, a te razlike su me opredelile da koristim jedan od njih. Za sada mi mnogo vise odgovara i to ne znaci da ukoliko me android ubedi u suprotno da cu tvrdoglavo ostati pri iPhone-u.

Naravno da ima stvari koje mi smetaju iPhone-a, ali i dalje mi daje mnogo vise od sadasnje konkurencije.
(no hard feelings)

odosmo mi u off...

#14 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 28 November 2011 - 02:07

Ma koristi sta zelis, samo nemoj da nas ubedjujes da je ono sto ti koristis - najbolje.

Tebi jeste, meni nije, nekom trecem dosta je i telefonce od dinar, a cetvrti iz inata i ne zele da imaju mobilni. Koliko ljudi, toliko cudi.



A za te autoputeve i ostale zajebancije - u ovoj nasoj zemlji nema ni normalnih a ni tih 'osvetljenih' autoputeva o kojima pricas. I dok tvoj model automobila samo autoputem moze i da ide, mi 'nesretnici' idemo i autoputem, i makadamom, i oranicama, kako god nam se cefne. 'Kvalitetno' gorivo u ovoj zemlji ne postoji kao sto ne postoji ni zvanicno Apple predstavnistvo u Srbiji... ali srecom pa postoje neki automehanicari u svetu koji pojasne da apple automobil, uz stavljanje djunte, moze da se prebudzi tako da auto vise ne zahteva poseban put niti poseban benzin odnosno moguce ga je puniti i sa alternativnih pumpi a bogami voziti i na druge nacine osim autoputem, u drugoj traci, tacno 110 km/h. Na veliku srecu srpskih apple drajvera kojima je listom skupo da placaju na appstore autoputevima putarinu al' zato obozavaju da se vozikaju piratskim drumovima gde nema murije i ne placa se nista.

Garancija? Apple ima garanciju od godinu dana. Najmanje od svih renomiranih proizvodjaca.

Neko iznad je spomenuo i da Apple podseca na marketinsku agenciju.... ne bih bas isao toliko daleko, ali treba znati da Apple odvaja lavovski deo profita na marketing, isti postotak kao sto to rade napr. proizvodjaci parfema ili sportske odece. Ostale IT kompanije su daleko uzdrzanije.








#15 jail.break

jail.break
  • Members
  • 25 posts

Posted 28 November 2011 - 03:31

Posto i ja kao i ti kao sto si rekao obozavamo ta i slicna poredjenja sa kolima itd, mislim da bi trebali da prekinemo... Bez veze je totalno jer oranice, makadam "nesretnici" itd moze da zavara.

Nikoga nisam niti cu ubedjivati da je ono sto koristim najbolje, ne znam iz cega si to zakljucio. Cak temu koju sam postavio ne ukazjuje na to sta je bolje ili ne, samo evidentna slicnost, ali uvek kada se pomene iP dolazi do velikog interesovanja i ubedjivanja.

Mozemo ti i ja da se ubedjujemo, i jedan drugom da damo n argumentovanih cinjenica u korist jednih ili drugih, ali je i to cak besmisleno. Jer svi imaju debeo izbor, i svako ima svoje misljenje.

Cela moja prica je proistekla od one slike sa jednom pedalom.
Ne radi se tu mnogo o iPhone-u ili Samsungu. Poenta je android - iOS.

slozio se samnom ili ne, ali iPhone trenutno IMA naoptimizovaniji-najstabilniji mobilni operativni sistem TACKA! To ne znaci uvek i najbolji, ali opredelio sam se za njega nakon gomile probanih. Android je vrlo perspektivan uz mnogo peglanja se nadam da ce za koju godinu biti odlican. Do tada neka me ogranicava taj nesavrseni iOS.

Pokusavam da sagledam stvari realno. Vrlo cesto vidim nebulozne komentare tipa " IPHONE JE NAJBOLJI OSTALI SU SRANJE" zbog takvih komentara i ja vrlo cesto iznaduvavam ljude kojima je bitno da jabuka zasija dok sede u kaficu a onda kazu e jeb**s iPhone kad ne mogu da prebacim muziku sa kompa.

i da te citiram za kraj

Tebi jeste, meni nije, nekom trecem dosta je i telefonce od dinar, a cetvrti iz inata i ne zele da imaju mobilni. Koliko ljudi, toliko cudi.


sto zena dvesta sisa!

Apsolutno si u pravu !

Nemoj slucajno da nastavljas raspravu u negativnom tonu jer dolazim u miru :)

Edited by jail.break, 28 November 2011 - 03:32.