Jump to content


Photo

Dimitrije Vojnov? Dead or Alive?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 dincha

dincha
  • Members
  • 47 posts

Posted 30 May 2003 - 10:11

Treba li ovom coveku zabraniti da daje filmske kritike ili ga kovati u zvezde kao naseg najboljeg mladog kriticara do sada?

#2 C

C
  • Members
  • 340 posts

Posted 30 May 2003 - 10:32

Pukovnik il pokojnik?
A jel moze da ga pustimo da pishe, al da mu se smejemo iza ledja?

#3 GG

GG
  • Banned
  • 5,491 posts

Posted 30 May 2003 - 11:48

Meni je on manje vise ok. Narocito mi se svidja kako pljuje ove nove domace trash filmove.

#4 djalminha

djalminha
  • Members
  • 342 posts

Posted 31 May 2003 - 13:14

Mislim da covek (dechko) odlicno radi svoj posao.

#5 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 04 June 2003 - 01:44

On je jedan ugojeni degenerik... (Tito i ja edition) :ph34r:

#6 tanjajedaska

tanjajedaska
  • Banned
  • 920 posts

Posted 04 June 2003 - 20:53

Treba ga terati da gleda gruzijske i moldavske filmove dok ne izdahne. :lol:

#7 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 05 June 2003 - 16:28

svako ima pravo na svoj stav
narocito neko ko se predstavlja kao (filmski) kriticar
do sada se nije desilo da mi stav dimitrija vojnova po pitanju bilo kog filma zasmeta
(jer on ume da obrazlozi svoje stavove - sto je ipak najbitnije)
ali se desavalo da mi zasmeta nacin na koji iznosi svoj stav (ta cuvena pajkicevska skola)

ako se oko necega ne slazem sa dimitrijem to je shvatanje savremenog iranskog filma
dimitrije vidi iranski film kao promasaj koji se upinje da bude umetnost
ja iranski film vidim kao svetlu tacku u filmskoj produkciji, iranski film mi je najintrigantnija (pa cak i najprogresivnija) pojava u kinematografiji danas.

eto

#8 Nely

Nely
  • Members
  • 69 posts

Posted 05 June 2003 - 20:38

Jamie, dobro receno, kad se predstavlja kao kriticar,. Da li Dimitrije ume da iskaze stav o filmu, a da pri tom ne pomene postmodernizam?

Decko stvarno puno zna, ali bojim se da mu treba jos malo patine da bi davao zrele estetske sudove o filmovima. Verujem da ce to doci s godinama, te i da ce onaj pajkicevski pristup da malo otupi. Smara time. Prosto vise nije zabavan.

Domace filmove nije tesko pljuvati, oni se sami zapljunu koliko su losi. :lol:

#9 nigger

nigger
  • Members
  • 95 posts

Posted 07 June 2003 - 01:42

hmmm...mislim da je decko ipak jos uvek mlad za neke kritike...trebace jos par godina dok ne sazri kao licnost tj,kriticar...

ako se ne varam, on je prvi galantno i nonsalantno ispljuvao i pokopao pitera jacksona i njegovu ekranizaciju
gospodara prstenova, sto je ipak bilo malo neiskusno i nepromisljeno s njegove strane...tim pre sto svoje
stavove nije bas potkrepio cinjenicama...

#10 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 10 June 2003 - 18:04

Zashto misLim da ti imash nekakve veze sa Dimijem?
Da nisi ti on???

#11 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 10 June 2003 - 19:14

moj komsha je bas DiMItrije !!! :lol: gle cuda
nemam pojma sta kazem o njemu jer nisam vole kad je bio klinja posle filma ,,Tito i ja '' kako je govorio jer kako klinja onako starmal!! to me uvek nervira kod ljudi , a interesantno je da nikad nisam obracao paznju na nase filmske kriticare dok komsha nije doshao na svet tj na scenu !
iskreno nevolim da ga slusam na tv-u

#12 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 10 June 2003 - 20:44

Treba ga terati da gleda gruzijske i moldavske filmove dok ne izdahne.  :lol:

Ova je dobra! :-)

#13 dincha

dincha
  • Members
  • 47 posts

Posted 19 June 2003 - 09:09

Ne morate da se plasite! Nisam ja Dima! Uostalom, pogledajte moj dosije!

#14 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 25 June 2003 - 12:10

Saradjivao sam sa Vojnovim u jednoj redakciji necega (ovo...kako bih zadrzao anonimnost). Decko zbilja ume da izlozi stav, erudita je a nije filmofil, sto je za kriticara dobro (jer filmofili vole da hvale svja, i na kraju se privezu za neki zanr). Jedino, u svojim mladim godinama Dimitrije Vojnov jos uvek cesto nije u stanju da napravi distinkciju izmedju utiska i cinjenice, sto dovodi do necega sto jako podseca na uobrazenost. Primer za to je izjava da je "Gospodar prstenova" najveci promasaj kuce New Line Cinema, sto je ekvivalent izjavi da je Windows najveci promasaj Microsoft-a. Ako ga to prodje, eto nama najduhovitijeg kriticara u zemlji, sa kojim se jako retko slazem ali postujem njegove stavove i nacin na koji ih je izneo. Jos nesto...neukusno je prebacivati decku na kilazi, buduci da ne stoji najbolje sa zdravljem, i to ne svojom krivicom. A to ionako nema veze s tim sto je pajkicevac.

#15 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 25 June 2003 - 14:59

Tako je. :lol: