Jump to content


Photo
- - - - -

Posao u Dubaiju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
278 replies to this topic

#256 cece11

cece11
  • Members
  • 4 posts

Posted 22 October 2013 - 18:35

свеж сам Овде, но и поред уложеног труда по разним окупљалиштима сличног типа да наиђем на послове у грађевинарству, посебно у путоградњи ( специјалност - теренско / лабораторијска контрола асфалта,бетона те геомеханичка испитивања) , одлучих се да ето замолим за помоћ - везу са, Вама неким знаним, а из делатности која ме интересује. познато ми је да туђа рука свраб не чеше, посебно у егзистенцијалним питањима, но стара школа сам па верујем да и самим чином заинтересованости пажњу неког ћу обратити. . .

наравно да не инсистирам на "неком нашем",може наравно и "нечији други ", ако такву особу ико од присутних зна, јер помоћи ће,ако је вољан. инфо: аплицирао сам већ на "подоста сајтова"  из UAE, те у исчеку (евентуалних) одговора,овакво форумско интересовање,мис'им, одмоћи свакако неможе.

 

поздрав.


Edited by cece11, 22 October 2013 - 18:51.


#257 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 22 October 2013 - 20:48

свеж сам Овде, но и поред уложеног труда по разним окупљалиштима сличног типа да наиђем на послове у грађевинарству, посебно у путоградњи ( специјалност - теренско / лабораторијска контрола асфалта,бетона те геомеханичка испитивања) , одлучих се да ето замолим за помоћ - везу са, Вама неким знаним, а из делатности која ме интересује. познато ми је да туђа рука свраб не чеше, посебно у егзистенцијалним питањима, но стара школа сам па верујем да и самим чином заинтересованости пажњу неког ћу обратити. . .

наравно да не инсистирам на "неком нашем",може наравно и "нечији други ", ако такву особу ико од присутних зна, јер помоћи ће,ако је вољан. инфо: аплицирао сам већ на "подоста сајтова"  из UAE, те у исчеку (евентуалних) одговора,овакво форумско интересовање,мис'им, одмоћи свакако неможе.

 

поздрав.

 

 

Probaj prvo TPA (STRABAG) u Beogradu, pa eventualno preko njih napolje.

 

TPA je interna laboratorija koja pripada koncernu, statički i dinamički testovi terena, laboratorijsko ispitivanje materijala itd.



#258 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 23 October 2013 - 00:39

Pa ono jeste, samo sto ja nisam pravnik. Nije se zeznula devojka, vec svi (SVI SVI sto bi rekao Vuk Draskovic) u usluznim delatnostima rade za 2,13 dolara na sat. U Australiji je makar 16, a ako se radi vikendom oko 20.

Ujeo je pas, troskovi operacije 250K. Ne znam da li ima srpsko drzavljanstvo, da ima trebala je pravac za Srbiju gde bi je zakrpili za simbolicnu sumu.

 

Onaj jadnik u Volmartu sto radi za 860 dolara mesecno i deli sobu sa zenom i troje dece u majcinoj kuci bolje da se preseli za Srbiju i radi za 300 eura negde, bolje bi prosao.

 

Jad i beda.


Edited by noskich, 23 October 2013 - 01:10.


#259 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 October 2013 - 01:25

Pa ono jeste, samo sto ja nisam pravnik. Nije se zeznula devojka, vec svi (SVI SVI sto bi rekao Vuk Draskovic) u usluznim delatnostima rade za 2,13 dolara na sat. U Australiji je makar 16, a ako se radi vikendom oko 20.

Ujeo je pas, troskovi operacije 250K. Ne znam da li ima srpsko drzavljanstvo, da ima trebala je pravac za Srbiju gde bi je zakrpili za simbolicnu sumu.

 

Onaj jadnik u Volmartu sto radi za 860 dolara mesecno i deli sobu sa zenom i troje dece u majcinoj kuci bolje da se preseli za Srbiju i radi za 300 eura negde, bolje bi prosao.

 

Jad i beda.

:lol+: ne znam kako ti ali ja znam ljude koji rade u usluznim delatnostima i imaju po zakonu minimum $8.5 po satu + tip. Ali ovi valjda nisu napustili posao da bi zaradili vise od konobarisanja.



#260 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 23 October 2013 - 01:35

Da li sa noshkicem uvek mora da bude troll? Lako se sprdati as onima koji rade kad ti mamin prijatelj shalje pare!

Edited by mrd, 23 October 2013 - 01:36.


#261 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 23 October 2013 - 11:28

I noskich da se vrati u Srbiju mogao bi da jede hleb a ne da guli pirinac svaki dan  jer je jeftiniji.



#262 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 23 October 2013 - 15:02

Rastimovan vam nesto taj hor. Daj dogovorite se. Cas mi se salju pare na ruke cas nemam ni za lebac. 



#263 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 23 October 2013 - 17:38

Dogovori se ti sam sa sobom. Ovaj topik je bio zanimljiv, cak je mozda nekome dao upotrebljive informacije, dok ga ti nisi usjebao (kao skoro i svaki drugi) skretanjem price na zlu Ameriku, prljavi kapitalizam i slicno.

Ljudi se jave sa necim pozitivnim, a ti osetis potrebu da ih uveris kako su u stvari nesrecni, samo su preglupi da to sami uvide.

 

Jesi li ti ikada i bilo cime zadovoljan?



#264 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 23 October 2013 - 23:56

Dogovori se ti sam sa sobom. Ovaj topik je bio zanimljiv, cak je mozda nekome dao upotrebljive informacije, dok ga ti nisi usjebao (kao skoro i svaki drugi) skretanjem price na zlu Ameriku, prljavi kapitalizam i slicno.

Ljudi se jave sa necim pozitivnim, a ti osetis potrebu da ih uveris kako su u stvari nesrecni, samo su preglupi da to sami uvide.

 

Jesi li ti ikada i bilo cime zadovoljan?

 

Nece biti. Moj prvi post posle duzeg vremena na strani 13 je bio u vezi teme. Nakon toga sledi plejada forumasa koja me zapitkuje o stvarima nevezanim za temu a ja samo dajem odgovore na njihova pitanja. Prvo me blond pitao u vezi Australije, pa batica pitao sta ne valja u Sidneju i nakon toga je bilo svacega, od vaspitavanja dece, preko cene nekretnina u US pa do medjunarodnog prava i slanja novca. Ima sve crno na belo; ko hoce nek pogleda na prethodnim stranama. Evo i ti mi postavljas pitanje nevezano za temu jesam li zadovoljan. Sta sad hoces, da se drzim teme ili da ti odgovorim na pitanje? Zapovedaj.


Edited by noskich, 23 October 2013 - 23:57.


#265 cece11

cece11
  • Members
  • 4 posts

Posted 09 November 2013 - 15:19

da potsetim,

ako iko poznaje nekog nasheg da radi u putogradnji bilo gde u UAE , nebih zamerio da me poveze sa istim.

 

 

HVALA.


Edited by cece11, 10 November 2013 - 01:24.


#266 Bibi80

Bibi80
  • Members
  • 1 posts

Posted 12 January 2014 - 22:58

Zdravo svima!

Pokušavam da pronađem posao u Dubaiju kao Sales manager ili Assistent Manager ili Supervisor...il nešto slično.

Po struci sam Mašinski inženjer, smer Industrijsko inženjerstvo i radila sam na poslovima prodaje, znam solidno engleski.

Bilo kakve informacije mi puno znače!

Hvala!



#267 Danijela 72

Danijela 72
  • Members
  • 2 posts

Posted 23 March 2015 - 23:06

Ponuđen mi je posao u Dubaiu , učitelj violine  , plaćen stan , deo režijskih troškova i prevoz do posla i nazad , plata 1500 dolara. Volela bih da mi neko sa iskustvom kaže šta može s tim novcem da se uradi , kakav smeštaj mogu da dobijem , na šta da obratim pažnju ....vredi li otići za ove pare ? Ugovor je na 3 godine, svake godine plata se povećava za 250 dolara.



#268 Danijela 72

Danijela 72
  • Members
  • 2 posts

Posted 23 March 2015 - 23:08

Ponuđen mi je posao u Dubaiu , učitelj violine  , plaćen stan , deo režijskih troškova i prevoz do posla i nazad , plata 1500 dolara. Volela bih da mi neko sa iskustvom kaže šta može s tim novcem da se uradi , kakav smeštaj mogu da dobijem , na šta da obratim pažnju ....vredi li otići za ove pare ? Ugovor je na 3 godine, svake godine plata se povećava za 250 dolara.

Ako neko zna nekog ko radi tamo na takvim poslovima da se povežem sa nekim , značajne su mi info iz prve ruke ....hvala unapred 



#269 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 291 posts

Posted 24 March 2015 - 06:46

Pisah negde gore troskove zivota od pre par godina. Mislim da se to nije promenilo puno, tako da 1500$ je prilicno bedna para. Naravno, da li ces otici to je tvoja odluka i naravno tebi se mozda ucini da je to ok, a sve zavisi od opcija koje imas ovde. Ja bih video da ispregovaram da u to budu ukljuceni i troskovi hrane (ne znam sta je deo rezijskih troskova, imas da platis DEWA, ali sta preko - to pojma nemam). I naravno: lokacija smestaja je jako bitna stvar. 



#270 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 24 March 2015 - 08:49

Ponuđen mi je posao u Dubaiu , učitelj violine  , plaćen stan , deo režijskih troškova i prevoz do posla i nazad , plata 1500 dolara. Volela bih da mi neko sa iskustvom kaže šta može s tim novcem da se uradi , kakav smeštaj mogu da dobijem , na šta da obratim pažnju ....vredi li otići za ove pare ? Ugovor je na 3 godine, svake godine plata se povećava za 250 dolara.

 

Letos sam upoznala devojku koja radi upravo s takvim ugovorom u Dubaiu. Nazalost, nemam kontakt s njom, ali mogu da prenesem ono sto je ispricala. Rekla je da je posao dobar, a da platu, iako nije prevelika za tamosnje prilike, nema gde da potrosi. Stanovali su u nekoj kuci, vise njih i sve muzicari s istim ugovorom, internacionalna ekipa. Tu su provodili i slobodno vreme, pravili si neke zurkice, ali ne vise od toga. Ona je platu uglavnom trosila na letnje masterklasove po Evropi, koje je obilazila da bi zadrzala stare kontakte i vezu sa strukom. To je i glavni problem koji je navela u vezi ovog posla. Rekla je da je odlican za krace vreme, ali da je slepo crevo, da nema buducnosti i napredovanja. Zato je bila u velikoj dilemi da li da obnovi ugovor, jer je bila pri kraju trece godine. Ne znam sta je odlucila, ali za prve tri se svakako nije pokajala.

Mozda je vazno da se napomene i da je cura negde iz istocne Evrope, a studirala je i prethodno radila u Londonu. Ugovor za Dubai je prihvatila kao izazov i zbog mogucnosti vece zarade, ali je imala i alternativu, pa su iz tog ugla i njene procene o tome sta je na duzi rok dobro za nju, a sta ne.