Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

NCAA liga


  • Please log in to reply
4701 replies to this topic

#4636 Liska Manjina

Liska Manjina
  • Members
  • 1,050 posts

Posted 01 April 2019 - 14:39

Nista lepse nego kad nahajpovani timovi kao Duke izduvaju pa ne dodju ni do F4 :)

Uvek se setim poraza onog prehajpovanog Kentakija sa KAT-om od Viskonsina na čelu sa Kaminskim. Ako se ne varam tad je Kentaki došao do f4 bez poraza.

 

Samo da me nije to podsetilo na naš poraz od Cibone na F4 u Beogradu, bilo bi super :P

 


  • 0

#4637 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 01 April 2019 - 15:31

A dobro sad zdrav Reddish... Pa ne igraju ni ostale ekipe bas sve sa punim sastavom i 100% zdravim igracima. Eno juce Tigersi prodjose bez Okekea, a Harper vuce neke sitnije povrede vec neko vreme. Hokiesi isto uzasno kratka rotacija, pa jos skoro 2 meseca bez Justina koji se vraca tek nedelju, dve pre meca protiv Dukea i to naravno ni blizu top forme. A opet su ih tek volsebno prosli. Nije to bas tako linearno.

Sto se tice te vile od 130 kila, svaka njemu cast, pokazao se dosta dobro i tokom turnira i conf. playa, ali ako ti ne vidis ogroman faktor srece i casusa u pobedama nad VT i UCF, onda ja ne znam sta da kazem na to...


Pa i sam MSU je igrao bez drugog najboljeg beka.
  • 0

#4638 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 01 April 2019 - 16:10

I Ward ima dosta problema sa sakom.
  • 0

#4639 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 01 April 2019 - 16:30

Uvek se setim poraza onog prehajpovanog Kentakija sa KAT-om od Viskonsina na čelu sa Kaminskim. Ako se ne varam tad je Kentaki došao do f4 bez poraza.

 

Samo da me nije to podsetilo na naš poraz od Cibone na F4 u Beogradu, bilo bi super :P

 

Da, upravo je ova ekipa Dukea neodoljivo podsecala na tu ekipu Kentuckyja iz 2014/15, sa KATom, WCSom i Bookerom. Slican hype, do iznemoglosti, favorizovani svugde, jos je sve zacinilo, kao sto si pomenuo, to sto su dosli do F4 bez poraza. I onda bum, naleteli na Wisconsin. Isto kao sad i ovi na MSU.

 

Verujem da ce kraj ove one and done ere da spasi NCAA kosarku tablodizacije, kojom je NBA poprilicno izlozen, a cijim stopama je i NCAA liga krenula sto se toga tice. 


  • 0

#4640 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 01 April 2019 - 17:09

Da, upravo je ova ekipa Dukea neodoljivo podsecala na tu ekipu Kentuckyja iz 2014/15, sa KATom, WCSom i Bookerom. Slican hype, do iznemoglosti, favorizovani svugde, jos je sve zacinilo, kao sto si pomenuo, to sto su dosli do F4 bez poraza. I onda bum, naleteli na Wisconsin. Isto kao sad i ovi na MSU.

Verujem da ce kraj ove one and done ere da spasi NCAA kosarku tablodizacije, kojom je NBA poprilicno izlozen, a cijim stopama je i NCAA liga krenula sto se toga tice.


Ne znam koliko je paralela dobra jer je taj Tucky poceo da biva hajpovan tokom sezone i to je sve vise uzimalo maha kako se priblizavao turnir. Inace po recruiting rankingu Cauley-Stein i Booker nisu bili ni blizu niti jednom od ove trojice iz Dukea. Stoga je i logicno sto je za ovaj Duke hajp krenuo mnogo ranije, prakticno cim se i Zion odlucio za njih. Pa se desila ta prva tekma bas protiv Tuckya u kojoj su prakticno svi imali vece, a Calipariev tim u sustini nikad skromniji u poslednjih x godina i sasvim neuigran i tek na pocetku procesa... Tad je sve otislo u majcinu, krenulo poredjenje sa GSW-om i sveopste onanisanje na BlueDevilse po citavoj juesofej.
  • 0

#4641 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 01 April 2019 - 17:09

Pa cele sezone je tako. I sam Zion je itekako silovao tokom sezone, samo je toliko jak i atletski mocan da je zavrsavao u neverovatno visokom procentu pa se nisu dizale obrve na to, nego je jos dobijao i pohvale i balavilo se na te poteze. Ta trojka se otprilike smenjivala po kvotama, sad sam ja potrosio toliko, sad mozes ti, pa ce on, a onda opet dolazi red na mene. Grozno zaista i ne donosi nista dobro ni Dukeu ni samim prospektima koji su deo takve price.

 

 

brateuuuu :D

 

To nikako ne može biti "samo". Zion je imao tipa 75% za dva, čak je i trojke šutirao bolje nego Baret, po %. A ovaj konstantno divljanje uz 30% za tri, gomilom izgubljenih itd.


  • 1

#4642 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 01 April 2019 - 17:13

Naravno da moze, to je klasican bully-ball i ako je nesto uradjeno na silu i bez rezona, onda ne vidim zasto bih to pozdravio. Kad/ako se pokaze da ta njegova kosarka radi i u NBA, skinucu mu kapu definitivno i za sva vremena. Dotle...
  • 0

#4643 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 01 April 2019 - 17:16

Pričamo sada o Djuku? koledž košarci? U pitanju je mega talenat, znali su da će biti tu godinu dana i onda treba da razmiljaju o razigravanju nekog 5. ili 6 ili 7. igrača? Ma daj. Još ajde da rezultat ispašta zbog tog forsiranja, nego momak vraća višestruko.

 

Trebalo je samo Bareta malo smiriti i to je to. Nije pokazao ništa sa čime bi dokazao toliki usage.


  • 1

#4644 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 01 April 2019 - 17:39

Duke i nema previse napadackih opcija osim glavnog dvojca, uz Reddisha cija je igra sa loptom vrlo diskutabilna, bolje reci prosecna. Stoga i ne cudi toliki usage Ziona i Barretta, samo sto RJu nedostaje strpljenja i bolji decision making kako bi to izgledalo pristojnije, mada je i Zion pokazivao slicne simptome, samo sto je dosta toga uspevao da izvuce na nestvarne predispozicije i ultrabrz drugi skok.

Kentucky iz '15 je ipak bio dublja ekipa, imali su dve regularne petorke.

Edited by Del Piero, 01 April 2019 - 17:40.

  • 0

#4645 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 01 April 2019 - 17:41

Djuk je igrao dosta meceva na jednu loptu i u regularnom delu sezone, bilo je samo pitanje vremena kad ce da kiksnu.


  • 1

#4646 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 01 April 2019 - 18:26

Pričamo sada o Djuku? koledž košarci? U pitanju je mega talenat, znali su da će biti tu godinu dana i onda treba da razmiljaju o razigravanju nekog 5. ili 6 ili 7. igrača? Ma daj. Još ajde da rezultat ispašta zbog tog forsiranja, nego momak vraća višestruko.

 

Trebalo je samo Bareta malo smiriti i to je to. Nije pokazao ništa sa čime bi dokazao toliki usage.

 

Pricali smo o igri Dukea, pre svega napadackoj, gde je moj komentar bio kako su sva trojica trosila posede svaki za sebe, prakticno naizmenicno po onom kljucu dajte sad malo meni i gledajte i kako se Zion ne moze amnestirati od odgovornosti za takav napad, bez obzira na to sto je zahvaljujuci svojoj fizickoj nadmoci bio efikasniji od drugih. Ti se na to nadovezujes poredeci RJ-a (koji de facto jeste bio statisticki najveci potrosac) i Ziona, sto uopste i nije bila inicijalna tema, pa sam se na to i ja osvrnuo prethodnim komentarom u vezi sa Zionovom igrom in general. Cinjenica je da su sva trojica imali tekme gde su privatizovali ne jebavajuci ostatak ekipe ni 3%, naravno svaki na svoj nacin, shodno skillsetu, pa smo tako imali Reddisha koji pripaljuje po 14 trica na jednom mecu, a pogodi 4, Barretta koji sutira 8/30 iz igre i istripuje da je Korver pa potegne 17 trica a ubaci 4, Ziona koji uzme 24 suta u ultra-tesnoj eliminacionoj tekmi sto je za 10 vise od prvog sledeceg u ekipi, uz potpuno kuliranje Reddisha koji igra jednu od najboljih tekmi sezone...

 

Za RJ-a se slazem, premalo je pokazao da opravda usage i generalno je prilicno razocarao, kao i ogroman broj drugih freshmana u ovoj klasi. Medjutim, on je samo DEO problema, a ne iskljucivi i jedini uzrok. Problemi Dukea (ovog i ovakvog) su daleko kompleksniji od pukog smanjivanja potrosnje jednom igracu. Naravno da sada ne postoji nacin da se to proveri, ali apsolutno sam uveren da takav potez ne bi nista izmenio u krajnjem dometu ekipe. 


Edited by SteveFrancis#3, 01 April 2019 - 18:26.

  • 0

#4647 Patrinus

Patrinus
  • Members
  • 1,854 posts

Posted 01 April 2019 - 19:27

brateuuuu :D
 
To nikako ne može biti "samo". Zion je imao tipa 75% za dva, čak je i trojke šutirao bolje nego Baret, po %. A ovaj konstantno divljanje uz 30% za tri, gomilom izgubljenih itd.


bas to, solidan tekst na tu temu :

https://www.sbnation...ncaa-tournament
  • 0

#4648 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 01 April 2019 - 19:53

bas to, solidan tekst na tu temu :

https://www.sbnation...ncaa-tournament

 

Autor txt-a je ponegde ubo direktno u sridu, a ponegde bacio solidne budalastine


  • 0

#4649 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 03 April 2019 - 07:20

idemo americki bodirogo (video na linku)

 

 

Jarrett Culver's post game is very intriguing because of his size. While he doesn't do it often (25 possessions), Culver has shown that he's capable of creating for himself out of the post and shooting over his defender.

Culver ranks in the 73rd percentile on 'Post-Ups'

 

https://twitter.com/...-out-against-us


  • 0

#4650 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 06 April 2019 - 21:43

Virginia i TT
  • 0