Jump to content


Photo
- - - - -

venecuela preseljenje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
70 replies to this topic

#61 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 27 March 2011 - 04:34

@medenimeda

Pogledaj jos jednom moj post o uslovima za preseljenje. Nemam nista drugo da dodam na tu temu. Zaposlenje u ambasadi odlucuje MIP tako da ako nemas tamo neku vezu zaboravi. Inace sustina je da nikome posebno ne treba poznavaoc nekog od stokavskih dijalekata, a ako i treba uvek se javlja problem boravisne vize o cemu sam vec govorio u svom ranijem postu.

Jedina realna mogucnost da dodjes i ostanes legalno duze vreme je da studiras na drzavnom univerzitetu (UBA) nesto vezano za ono sto vec znas i u medjuvremenu da gledas sta ti je ciniti.

Vidi ovaj link
http://www.uba.ar/in...nales/index.php

A i ovaj dokument koji daje sve informacije o upisu na univerzitet za strance
http://www.uba.ar/do...extranjeros.pdf

Sve postdiplomske studije
http://www.uba.ar/ac...idos.php?idm=40

A ovo su postdiplomske studije koje oni imaju na fakultetu za jezike i filozofiju
http://www.uba.ar/do...acFilosofia.pdf

Osnovni uslovi za upis za diplomske studije:

Estudiantes extranjeros que no posean residencia en el país:
Deberán solicitar, en la Embajada argentina de su país, un cupo para realizar una carrera de grado en la UBA. Las solicitudes y otorgamientos de cupos se realizan en los últimos meses del año y corresponden a las inscripciones para el año académico siguiente. Quien que haya obtenido el cupo deberá comunicarse con la Secretaría de Asuntos Académicos, para la realización de los trámites de inscripción.


A za postdiplomske

Carreras de Posgrado que se dictan en la UBA (+ info.)
Aquellos extranjeros graduados de Universidades Nacionales o extranjeras que aspiren a realizar estudios de posgrado en la Universidad de Buenos Aires, deberán contactarse con el área de posgrado de la Facultad en donde se dicte la carrera de su interés a fin de conocer los procedimientos y requisitos para la inscripción así como también los aranceles de la misma.


Koliko ja znam predavanja na drzavnom univerzitetu su besplatna za SVE studente bez obzira odakle dolaze. Jedino sto se placa su knjige i ostali potrosni materijal.

Ipak tu ti ostaje problem finansiranja hrana/stan itd.

#62 medenimeda

medenimeda
  • Members
  • 2 posts

Posted 27 March 2011 - 13:35

Tako sam i mislila....Kiklope, i bila mi je namera u početku da se upišem na UBA međutim na domaćim sajtovima za stipendije u inostranstvu nikako da se pojavi neka za Argentinu, forsiraju se evropski univerziteti....a ta stipendija bi mi bila jedino rešenje, jer bi mi pokrivala troškove života i udžbenika u BA...Znam i da mi je neophodna veza za ambasadu , međutim od tog posla nema ništa. Na sajtu Jobs abroad postoje ponude o predavanju engleskog jezika u AR, pa ne znam koliko je to realno, mada je moja koleginica sa fakulteta otišla u Kolumbiju kao predavač engleskog?
@ Kiklop Ako nije indiskretno, čime se baviš u Argntini i koliko dugo si već tamo? Ono što me zanima takođe je i pokretanje nekog sopstvenog biznisa tamo npr. ugostiteljskog karaktera i kako se kreću cene kvadrata pri kupovini stanova , jer sam čitala u knjizi Mileta Davidovića da su dosta jeftiniji nego u BEOGRADU?
Hvala!

#63 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 27 March 2011 - 16:20

Tako sam i mislila....Kiklope, i bila mi je namera u početku da se upišem na UBA međutim na domaćim sajtovima za stipendije u inostranstvu nikako da se pojavi neka za Argentinu, forsiraju se evropski univerziteti....a ta stipendija bi mi bila jedino rešenje, jer bi mi pokrivala troškove života i udžbenika u BA...Znam i da mi je neophodna veza za ambasadu , međutim od tog posla nema ništa. Na sajtu Jobs abroad postoje ponude o predavanju engleskog jezika u AR, pa ne znam koliko je to realno, mada je moja koleginica sa fakulteta otišla u Kolumbiju kao predavač engleskog?


Predavaca engleskog ima na tone. Stvarno sumnjam da ces tu da se posebno ovajdis.

@ Kiklop Ako nije indiskretno, čime se baviš u Argntini i koliko dugo si već tamo?


Ja sam programer i zivim vec 7 godina u arg.

Ono što me zanima takođe je i pokretanje nekog sopstvenog biznisa tamo npr. ugostiteljskog karaktera i kako se kreću cene kvadrata pri kupovini stanova , jer sam čitala u knjizi Mileta Davidovića da su dosta jeftiniji nego u BEOGRADU?
Hvala!


Ma sve moze ako imas para. Inace zadnjih 5 godina cene nekretnina su otisle u nebesa. Tako da sumnjam da je puno jeftinije nego u Beogradu.

Evo ti ovaj sajt pa gledaj cene

http://www.enbuenosaires.com/

Na primer jednosoban stan ti je oko 55-60000 USD

#64 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 27 March 2011 - 19:02

Moj dobar drug, isto tako, čim zaradi neke veće pare zapiči u Južnu Ameriku na šest meseci. Malo provod a malo kao da trasira pozicije za nekakav zajednički posao tamo. U stvari, samo se zajebava dok ne potroši pare. Prošli put sam trebao i ja da idem, imo podršku i od porodice (idi brate da se odmorimo malo od tebe :D) al ja čkapi ona najgora odusto u zadnji čas zbog nekakvih glupih obaveza.

Da znas :D

(Poluatorizovana pisma iz Latinske Amerike)

Pisma su boli glava. Ako nije za knjigu, onda je zrelo za blog.:+1:

#65 miloshz

miloshz
  • Members
  • 37 posts

Posted 25 April 2011 - 16:47

ako sta treba oko argentine, tu sam

UBA je free i skroz solidan univerzitet. za osnovne studije moras da polozis nekoliko ispita u sklopu CBC (ciclo basico comun)

b aires je postao jako skup poslednjih godina

posla za english teachers ima dosta, ali je jako lose placeno

#66 miloshz

miloshz
  • Members
  • 37 posts

Posted 25 April 2011 - 17:06

@kiklop i ja sam u IT vodama i u argentini sam 2 i po godine. no, nije mi prvi put u juznoj americi

kriminal jeste ogroman problem i u argentini situacija postaje jos gora, dok se u ostatku juzne amerike (posebno u kolumbiji) sredjuje

posla u IT struci ima i to dosta i plate su solidne. no, za IT je bolje u chile ili urugvaj otici

kad si turista, nije tolika frka oko kriminala

ako mislis da dodjes bez para i prodjes klasicnu imigrantsku pricu do uspeha, juzni deo americkog kontinenta batali... sem mozda chilea i brazila

na UBA ima dosta nas stranaca. na UBA i u rosariju ima hrvata koji predaju hrvatski

#67 snooker

snooker
  • Members
  • 3,936 posts

Posted 27 April 2011 - 10:10

Dragi svi, posebno latinosi (:)), pratim vas već neko vremeTM, a poslednjih par postova me je nateralo da izađem iz ormanaTM :).

Naime, bistreći gde/šta/kako dalje, (rulet) kuglica se u jednom trenutku zaustavila i na Argentini. Rezon - nije preskupo, svi hvale, apgrejdovano modifikovani Mediteran, bili ljudi kojima verujem u ocenu, itd ... U svakom slučaju - moje razmišljanje - zašto ne upisati neki Mater/MBA, provesti neko vreme tamo, videti, priučiti jezik, u najgorem slučaju, kao i u EU - škola pa nazad.

E sad, prvi šok iznenađenje je usledilo - ne postoji program Bachelor/Master/MBA/PhD - koji je na engleskom. Ni privatni, a kamoli državni. Iz toga sledi drugi šok - devojka zadužena za pomoć u organizaciji za dovođenje stranih studenata (skapirao sam da je razgranat biznis u pitanju: nađu ti školu, školu jezika, smeštaj, dodatne zabave/animacije, ma sve; i, naravno, fino naplate), inače veoma predusretljiva i brza/detaljna na mejlu kaže, citiram: nema veze što ne znaš španski, imamo dosta polaznika koji prvo/uporedo prođu školu jezika, i uspešno završe obrazovni program. Ja sam apsolutno svestan da je njima interes da svakog dovuku, pa me priča - lako ćeš u tom kontekstu ima smisla, ali toliko insistiranje "ne, ne - istraži malo, raspitaj se po forumima, itd., ima dosta ljudi koji su to uradili" baš ... iznenadila.

Inače, rispekt za ovo što su državne (ponavljam, kažu baš dobre) škole besplatne. :+1:

Edited by snooker, 27 April 2011 - 10:13.


#68 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 27 April 2011 - 10:30

Dragi svi, posebno latinosi (:)), pratim vas već neko vremeTM, a poslednjih par postova me je nateralo da izađem iz ormanaTM :).



Ja spadan u sve, dakle nisam latinos, ali mogu da kazem da u Svedskoj nije retko da studije na svedskom najnormalnije prate ljudi koji su pre toga samo jedan semestar ucili jezik. Univerzitetski kursevi su vrlo intenzivni i mnogo efikasniji od onih za obicne smrtnike.
Osim toga, studiranje je ovde prilicno "depersonalizovano". Ne ovisis o sedenju u klupi i hvatanju belezaka, vec komuniciras s profesorima i kolegama preko neta, tako da uz nesto vise ulozenog vremena, stizes da pohvatas ono sto eventualno nisi razumeo na casu. Ako uz to svaki slobodan trenutak koristis za druzenje, jos bolje ako uspes da nadjes neki poslic, za manje od godinu dana si vec domaci i s jezikom, i sa svim ostalim.
Univerzitet je idealno mesto za brz ulazak u novo drustvo. Dakle, moze se to, i ja mislim da devojka iz agencije nije daleko od istine. Osim sto celo zadovoljstvo verovatno prilicno kosta, cak i ako ne ukljucuje skolarinu.

#69 snooker

snooker
  • Members
  • 3,936 posts

Posted 27 April 2011 - 11:22

Ja spadan u sve, dakle nisam latinos, ali mogu da kazem da u Svedskoj nije retko da studije na svedskom najnormalnije prate ljudi koji su pre toga samo jedan semestar ucili jezik. Univerzitetski kursevi su vrlo intenzivni i mnogo efikasniji od onih za obicne smrtnike.
Osim toga, studiranje je ovde prilicno "depersonalizovano". Ne ovisis o sedenju u klupi i hvatanju belezaka, vec komuniciras s profesorima i kolegama preko neta, tako da uz nesto vise ulozenog vremena, stizes da pohvatas ono sto eventualno nisi razumeo na casu. Ako uz to svaki slobodan trenutak koristis za druzenje, jos bolje ako uspes da nadjes neki poslic, za manje od godinu dana si vec domaci i s jezikom, i sa svim ostalim.
Univerzitet je idealno mesto za brz ulazak u novo drustvo. Dakle, moze se to, i ja mislim da devojka iz agencije nije daleko od istine. Osim sto celo zadovoljstvo verovatno prilicno kosta, cak i ako ne ukljucuje skolarinu.


Pre svega, hvala na veoma konstruktivnoj dobrodošlici. :+1:

Izgleda da taj tradeoff "kako ću, šta ću, pazi, čekaj" vs. go for it duboko usađen u DNK nas iz Srbije opasno lomi i nas koji se i opasno lomimo, pa sam hm ... preoprezan (:D), ali def. obuka na takav način - škola + škola jezika + što da ne internšip (poslić na sivo 0:)) + druženje sa domaćima i ljudima u istoj situaciji daje najbržu šansu za inicijaciju u društvo.

Što se cena tiče, zaista su me pozitivno iznenadile (npr. Master in International Economic Policy - USD cca 3.200), naročito one koje se tiču troškova života, ako je verovati istom izvoru. Poredeći sa EU (naravno ako nisi EU/EEA student) - čist thumbs up.

Edited by snooker, 27 April 2011 - 11:23.


#70 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 27 April 2011 - 14:29

Dragi svi, posebno latinosi (:)), pratim vas već neko vremeTM, a poslednjih par postova me je nateralo da izađem iz ormanaTM :).

Naime, bistreći gde/šta/kako dalje, (rulet) kuglica se u jednom trenutku zaustavila i na Argentini. Rezon - nije preskupo, svi hvale, apgrejdovano modifikovani Mediteran, bili ljudi kojima verujem u ocenu, itd ... U svakom slučaju - moje razmišljanje - zašto ne upisati neki Mater/MBA, provesti neko vreme tamo, videti, priučiti jezik, u najgorem slučaju, kao i u EU - škola pa nazad.

E sad, prvi šok iznenađenje je usledilo - ne postoji program Bachelor/Master/MBA/PhD - koji je na engleskom. Ni privatni, a kamoli državni. Iz toga sledi drugi šok - devojka zadužena za pomoć u organizaciji za dovođenje stranih studenata (skapirao sam da je razgranat biznis u pitanju: nađu ti školu, školu jezika, smeštaj, dodatne zabave/animacije, ma sve; i, naravno, fino naplate), inače veoma predusretljiva i brza/detaljna na mejlu kaže, citiram: nema veze što ne znaš španski, imamo dosta polaznika koji prvo/uporedo prođu školu jezika, i uspešno završe obrazovni program. Ja sam apsolutno svestan da je njima interes da svakog dovuku, pa me priča - lako ćeš u tom kontekstu ima smisla, ali toliko insistiranje "ne, ne - istraži malo, raspitaj se po forumima, itd., ima dosta ljudi koji su to uradili" baš ... iznenadila.

Inače, rispekt za ovo što su državne (ponavljam, kažu baš dobre) škole besplatne. :+1:



Ne vidim razlog da ne pocnes da ucis spanski dok si jos u Sr-tako bi otisao, ako to ostane kao opcija, vec relativno spreman, i mogao da se ukljucis na nekom boljem nivou.Naravno jezik koji se uci ''kod nas'' i u najboljem slucaju nije bas onaj koji se govori u Argentini, pa to nije neka izuzetna pomoc, ali moze da donese malo sigurnosti.

Ne verujem ni u studije paralelno sa ucenjem jezika, iz primera koje vidjam svakodnevno znam da to nije slucaj, tj da ne ide lako.Ali prvo skola i porodica +grad, pa onda univerzitet, to mi deluje kao bolja opcija.
Ne postoji jezik koji se moze nauciti veoma dobro za godinu dana,ali moze da se nauci sasvim korektno, mozes da se osecas lagodno sporazumevajuci se na njemu, a sto se studija tice-sve zavisi od same strukture tj od polaznika.Ako ima mnogo stranaca oko sebe na faksu to moze prilicno da pomogne, a mozda je i program prilagnodjen studentima kojima je spanski nematernji -ako imaju nekog iskustva, tj tradiciju, svakako su razradili program koji to omogucava.
Ali ti ces svakako znati i sam sve kljucne informacije pre nego sto se zaputis na studije...

#71 eemmaa

eemmaa
  • Members
  • 6 posts

Posted 10 February 2012 - 15:07

Ja sam upoznala troje ljudi iz venecuele i oni su se od tamo preselili u bec. Nista lepo od njih nisam cula o toj zemlji osim da su zene prelepe. Zemlja je prepuno kriminalaca, ne smes da izadjes van sa mobitelom jer je velika vjerovtanost da ces ostati bez njega, kriminalce pustaju iz zatvora zbog prevelikih guzvi, promet je katastrofa, a i plate nisu bog zna kakve. Ali eto bar je benzin jeftin.