Jump to content


Photo
- - - - -

Robert Kubica


  • Please log in to reply
289 replies to this topic

#16 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 06 February 2011 - 16:43

Koje sranje jbt bas sam sada procitao. Ako je ista dobro u svemu ovome to je da je Robert pri svesti i da nije udario glavu. Kosti ce da zarastu, sa glavom se nikad ne zna.

A statement from the team said:

“After undergoing extensive medical checks this morning, Robert Kubica has been diagnosed with multiple fractures to his right arm, leg and hand. He is currently undergoing surgery at the Santa Corona Hospital in Pietra Ligure.

“Robert suffered a high-speed accident this morning while competing in the Ronde di Andora Rally.

“Daniel Morelli, Robert’s manager, will be available for the press in front of the hospital emergency entrance at 16:30 CET (15:30 GMT)."



EDIT:

The car clearly hit the end of a guardrail and it now seems likely that the barrier penetrated the cockpit. The video also shows that the rollcage was cut away by the rescue team.


:ph34r: :krsta:

Edited by Rad-oh-yeah?, 06 February 2011 - 16:48.

  • 0

#17 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 06 February 2011 - 16:58

From tg sky news Italy, direct from the hospital
no fear for his life, no internal hemorragy, hand not to be amputated, trying to restore functions of the hand, surgery only in first phase, will end at approximately 20 CET, only after that the medical staff wille give official information in a press confernce


  • 0

#18 DASUBO

DASUBO
  • Members
  • 3,855 posts

Posted 06 February 2011 - 17:05

izvestaj italijanske TV o udesu

Stanje roll bar-a je neshvatljivo loše, iako je po nekim informacijama morao biti sečen da bi se posada izvukla. I dalje mi nije jasno kako je moguće da "kavez" povredi?

Bogu hvala, van životne opasnosti je i sačuvaće ruku. To je jedino što je važno u ovom trnutku.
  • 0

#19 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 06 February 2011 - 17:14

Stanje roll bar-a je neshvatljivo loše, iako je po nekim informacijama morao biti sečen da bi se posada izvukla. I dalje mi nije jasno kako je moguće da "kavez" povredi?

Po onome sto sam ja procitao (vidi par postova gore) kavez su morali da seku da bi dosli do njega, a povredila ga je ustvari metalna ograda na koju se nabio automobil. Usla je izmedju levog blatobrana i motora i probila u kokpit zaglavivsi se unutar rol bara u visini levih vrata strani prikljestivsi Roberta u sedistu.
  • 0

#20 DASUBO

DASUBO
  • Members
  • 3,855 posts

Posted 06 February 2011 - 17:17

E kad' pada, onda stvarno pljušti!!! :frust:
  • 0

#21 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 06 February 2011 - 17:23

Adam Cooper
Gerber says: "(he) was conscious, then fainted and woke up a couple of times, without having full knowledge of what has happened"

Ovo ne valja :o po prvim izvestajima nije bilo gobitka svesti i Robert je sve vreme komunicirao sa spasiocima. :(
  • 0

#22 Louis Chiron

Louis Chiron
  • Members
  • 840 posts

Posted 06 February 2011 - 17:24

Leva strana auta ostecena a desna ruka u opasnosti ili sam ja lose razumeo.????
  • 0

#23 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 06 February 2011 - 17:29

Leva strana auta ostecena a desna ruka u opasnosti ili sam ja lose razumeo.????

Visestruki prelom leve natkolenice, leve ruke i sake. Sve na levoj strani!
  • 0

#24 Supercuber

Supercuber
  • Members
  • 348 posts

Posted 06 February 2011 - 17:40

Fucking Rallye, jedan otisao da se vozika i cuga votku, drugi se polomio, pa za koga bre da navijamo ove sezone?

Ajde Roberte, ne daj se, oporavak, pa nazad u Reno.
  • 0

#25 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 February 2011 - 18:17

Na PlanetF1 špekulacija da bi Kubicu mogli u trkama da zamene QuickNick ili Hulk.
  • 0

#26 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 06 February 2011 - 18:36

Operacija je još uvek u toku. Neka predviđanja su da će se završiti oko 21.00 Lekari se još uvek bore da vrate sve funkcije u desnu šaku. Verovatno su iskidani ligamenti, nervi i krvni sudovi.

Drž' se Roberte!!

Edited by alpiner, 06 February 2011 - 18:41.

  • 0

#27 "Doc" Holliday

"Doc" Holliday
  • Members
  • 2,430 posts

Posted 06 February 2011 - 18:54

Steta bash. bice sgurno sve u redu, videcete u 21h ali se bojim da je Robert zavsio karijeru u F1, cak sam i ubedjen u to. Ali, hebes karijeru, nek ostane ziv i da ne ostane u kolicima.

Nije mi nesto jasno, a to je kako on moze da vozi Wagenov auto a vezan je ugovorom za Francuze. Procitah ovde da mu Reno nije dao da vozi reli i ako je ovo uradio na svoju ruku, onda treba da ga sutnu nogom u dupe jer koji djavo cacka mecku a i Reno je bio u velikoj sansi da nesto uradi u 2011 a Kubi zasra sve a i milioni su u pitanju. I stvarno mi nije jasno koji qrc mu trebalo da vozi hebeni reli i time ugasi sve nade Renoa u F1 a ovim je upravo uradio. :ph34r:

Zelim mu da se sto pre oporavi!

p.s. prica se o Seni, da ce on voziti F1 u Renou

Edited by "Doc" Holliday, 06 February 2011 - 18:57.

  • 0

#28 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 06 February 2011 - 19:02

Ta barijera je potpuno probušila auto! Strašno!!

Posted Image
  • 0

#29 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 February 2011 - 19:06

Steta bash. bice sgurno sve u redu, videcete u 21h ali se bojim da je Robert zavsio karijeru u F1, cak sam i ubedjen u to. Ali, hebes karijeru, nek ostane ziv i da ne ostane u kolicima.

Nije mi nesto jasno, a to je kako on moze da vozi Wagenov auto a vezan je ugovorom za Francuze. Procitah ovde da mu Reno nije dao da vozi reli i ako je ovo uradio na svoju ruku, onda treba da ga sutnu nogom u dupe jer koji djavo cacka mecku a i Reno je bio u velikoj sansi da nesto uradi u 2011 a Kubi zasra sve a i milioni su u pitanju. I stvarno mi nije jasno koji qrc mu trebalo da vozi hebeni reli i time ugasi sve nade Renoa u F1 a ovim je upravo uradio. :ph34r:

Zelim mu da se sto pre oporavi!

p.s. prica se o Seni, da ce on voziti F1 u Renou



Navodno je vozio uprkos zabrani od Renaulta. Ali to se pojavilo danas u samo jednoj vesti i nije se više ponavljalo. Iz Renaulta navodno tvrde da su Senna i Grosjean upravo to što jesu, treći i rezervni, nisu za trke. Zato ono gore o Nicku i Hulku.

http://www.youtube.com/watch?v=78smQo6ZRk8&feature=player_embedded

Edited by alberto.ascari, 06 February 2011 - 19:09.

  • 0

#30 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 06 February 2011 - 19:20

Jebeš i Renault i rezultate!! Važno je da se čovek izvuče potpuno zdrav.
  • 1