Jump to content


Photo
- - - - -

Kuca caja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 dennis_moore

dennis_moore
  • Members
  • 255 posts

Posted 12 January 2011 - 04:03

Gde li se denula kuca caja u beogradu?

#2 zmagoslav

zmagoslav
  • Members
  • 2 posts

Posted 12 January 2011 - 09:56

Gde li se denula kuca caja u beogradu?


Bilo nekad, sad se samo pripoveda... "Kuća čaja" je u avgustu zatvorila radnju u Mileševskoj, još jedno mesec dana je na strani www.kucacaja.rs bilo okačeno obaveštenje da će kasnije biti javljeno gde će se otvoriti nova čajdžinica, ali posle toga je i sama internet prezentacija postala nevidljiva. Pretpostavljam da je vlasnik batalio posao zbog nagomilanih nenaplaćenih faktura za čaj koji se prodavao u većim trgovačkim lancima po Beogradu. Šteta.

#3 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 12 January 2011 - 10:57

Bilo nekad, sad se samo pripoveda... "Kuća čaja" je u avgustu zatvorila radnju u Mileševskoj, još jedno mesec dana je na strani www.kucacaja.rs bilo okačeno obaveštenje da će kasnije biti javljeno gde će se otvoriti nova čajdžinica, ali posle toga je i sama internet prezentacija postala nevidljiva. Pretpostavljam da je vlasnik batalio posao zbog nagomilanih nenaplaćenih faktura za čaj koji se prodavao u većim trgovačkim lancima po Beogradu. Šteta.


zaista šteta. :(


davor je pokušao da pretvori hobi u posao, imao je lepu ideju koja, bar tako se čini, nije uspela da se održi kao biznis.

#4 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 13 January 2011 - 12:34

zaista šteta. :(


davor je pokušao da pretvori hobi u posao, imao je lepu ideju koja, bar tako se čini, nije uspela da se održi kao biznis.


Mozda se nesto promenilo u poslednje 2-3 godine, ali se secam da je od pocetka tu bilo zabranjeno pusenje.
Iz tog razloga bio sam jednom i nikad vise. Moguce da su mnogi koji vole da zapale cigaru (a kod nas ih ima kol'ko hoces) pronasli neka druga mesta za bleju kojih bar u Beogradu ima milion.
Nemam nista protiv da vlasnik zabrani pusenje u svom lokalu, ali u Beogradu takav potez jos uvek ne doprinosi dobrom biznisu.

#5 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 13 January 2011 - 17:04

Imam malu zalihu njihovih cajnih meshavina, uredno sam ih placala na kasama super marketa, casna rec, nisu propali zbog mene. Jako ce mi nedostajati.

#6 dennis_moore

dennis_moore
  • Members
  • 255 posts

Posted 13 January 2011 - 17:56

Ma i uzrok globalnog otopljenja je sto pusaci ne idu u neke kafice i restorane u Beogradu. Tamo je bio jedan sto, i mozda mesta sa jos 3-4 ljudi u izlogu. Ja sam tamo obozavao da idem bas zato sto je bilo zabranjeno pusenje. Cisto sumnjam da im je to bio glavni izvor prihoda i da su od toga zavisili, mislim da je mogao to da bude i kiosk.

#7 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 13 January 2011 - 19:03

Ma i uzrok globalnog otopljenja je sto pusaci ne idu u neke kafice i restorane u Beogradu. Tamo je bio jedan sto, i mozda mesta sa jos 3-4 ljudi u izlogu. Ja sam tamo obozavao da idem bas zato sto je bilo zabranjeno pusenje. Cisto sumnjam da im je to bio glavni izvor prihoda i da su od toga zavisili, mislim da je mogao to da bude i kiosk.


nije mogao da bude kiosk jer je inicijalna ideja iskazana u nazivu lokala. to je zaista trebalo da bude kuća čaja. mesto gde će se skupljati ljudi koji uživaju u čaju, koji čaj ili poznaju ili žele nešto o njemu da nauče, trebalo je da bude mesto gde će se čaj praviti na način koji će pokazati prave karakteristike svake pojedine vrste, u specijalnim sudovima namenjenim isključivo za pripremu čaja. da bude mesto gde će zainteresovani moći da kupe mešavine koje ne mogu da se nadju nigde u gradu. jednostavno, vlasnik je smatrao da beograd treba da ima bar jedan takav lokal.

nažalost, čini se da je pogrešio.

#8 boki05

boki05
  • Members
  • 2 posts

Posted 28 January 2011 - 15:47

Kuca caja pocinje sa radom pocetkom februra u Misarskoj ulici...:)

#9 dennis_moore

dennis_moore
  • Members
  • 255 posts

Posted 29 January 2011 - 04:59

Hvala Bogu!

#10 boki05

boki05
  • Members
  • 2 posts

Posted 15 March 2011 - 11:02

Kuća čaja je krenula sa radom u Mišarskoj 6 na Vračaru...kontakt tel:011/334-59-94...

#11 nova vizija

nova vizija
  • Members
  • 146 posts

Posted 17 March 2011 - 14:23

Odlično, nadam se da ima Earl Gray tea.

#12 zmagoslav

zmagoslav
  • Members
  • 2 posts

Posted 22 March 2011 - 19:45

Odlično, nadam se da ima Earl Gray tea.

Imaju svakako, mešavina koja se prodaje je veoma dobrog kvaliteta, a ni cena nije previsoka.