Jump to content


Photo

Molba.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 Alias

Alias
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 10 May 2003 - 16:54

Ne uspeva mi pronaci tekst one "zloglasne" humoreske VOJKAN i SAVLE. Moze li mi ko pomoci i poslati link.
Unapred hvala.

#2 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 10 May 2003 - 21:02

VOJKO I SAVLE.

Ako imas volje i vremena, potrazi ovde.

#3 Alias

Alias
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 11 May 2003 - 16:41

Slican odgovor je pre dve godine dobio neki drugi znatizeljnik.Nema teksta,samo strane,gde se spominje naslov
Dakle trazi se tekst humoreske "Vojko i Savle"objavljen u "Politici" decembra 1976. Autor(verovatno) Zika
Minovic.

#4 kaliki

kaliki
  • Members
  • 943 posts

Posted 13 May 2003 - 13:52

Uh 1976. To je bilo u doba Memoranduma, tako da je u pitanju 1987. Veruj mi, nećeš da znaš otkud mi ovo: autor je (navodno) naš (relacija Kragujevac - Pariz) poznati književnik Vidosav Stevanović, koji je za to (ili će ipak biti za roman "Testament") '87 dobio NIN-ovu nagradu :lol: Ako ćemo pravo, čovek je mislio da je u pitanju zezanje, a kad je video u šta se to izrodilo, postao je jedan od vatrenijih (prvi direktor "slobodne" TV Kragujevac) Miloševićevih protivnika (naravno, navodno :lol: ). Ne verujem da će ti on poslati kopiju, čak ni ako ga lepo zamoliš :lol: ali mi se čini da je Fond za Humanitarno Pravo objavio knjigu sa probranim delovima Politikinih "Odjeka" negde posle 5-tog Oktobra. Koliko me pamćenje služi izbor je pravio upravo Aljoša Mimica, kome je nedavno prećeno (navodno što nije Srbin). Vredi proveriti da li se "Vojko i Savle" nalazi u tom izdanju.