Jump to content


Photo

Ä


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
180 replies to this topic

#1 isidora

isidora
  • Members
  • 338 posts

Posted 07 May 2003 - 19:19

Ne isključivo kao pevaču, već i šire.

#2 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 08 May 2003 - 01:32

pa dobar je kao muzicar ....nema sta ...samo kao covek ..okrece se kako vetar duva ......ajde sto vezuje svoje textove za politiku, politicare i trenutno aktuelne dogadjaje, nego sto posle pljuje po tome ....kao, sta mu je bilo to da pise i peva ......ne bi me zacudilo da se jednog dana isto tako pokaje kako je opevao "Gedu"

#3 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 08 May 2003 - 10:27

pa dobar je kao muzicar ....nema sta ...

Posetite sajt http://www.svastara.com
Svirao je za OTPOR posle 5-oktobra u Narodnom pozoristu.Gledala sam snimak i svidja mi se.Vazno je da voli mlade i to mu je vrlina.

#4 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 08 May 2003 - 10:32

Bas mi je drago sto je neko pokrenuo ovu temu. O Djordju Balasevicu ni kao coveku ni kao muzicaru ne mogu da mislim bilo sta lepo. Muzika mi je toliki smor da cim je cujem odmah menjam kanal ili radio stanicu. A on kao covek je toliki licemer i prodana dusa da je to neverovatno. Pa sta reci o coveku koji nece da peva u Banjaluci dok se tamo ne vrate svi "Bosnjaci". Sto nije rekao da nece da peva u Sarajevu i Zagrebu dok se tamo ne vrate svi Srbi? Ne, tamo je bez pogovora otisao i rekao "Gde ste zemljaci". Ok, kazu da mu je majka Hrvatica, ali mu to ne daje za pravo da toliko pljuje srpski narod. Kazu "borio se protiv Milosevica" ali svi "zaboravljaju" da je pevao drugi Titu. E, danas je Balasevic veliki demokrata. Ma na tog coveka u sustini ne vredi trositi reci. To je jedan od najvecih licemera u nasem javnom zivotu.

#5 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 08 May 2003 - 11:03

O Djordju Balasevicu ni kao coveku ni kao muzicaru ne mogu da mislim bilo sta lepo.
Muzika mi je toliki smor da cim je cujem odmah menjam kanal ili radio stanicu.
A on kao covek je toliki licemer i prodana dusa da je to neverovatno.
Pa sta reci o coveku koji nece da peva u Banjaluci dok se tamo ne vrate svi "Bosnjaci". Sto nije rekao da nece da peva u Sarajevu i Zagrebu dok se tamo ne vrate svi Srbi?
Ne, tamo je bez pogovora otisao i rekao "Gde ste zemljaci". Ok, kazu da mu je majka Hrvatica, ali mu to ne daje za pravo da toliko pljuje srpski narod. Kazu "borio se protiv Milosevica" ali svi "zaboravljaju" da je pevao drugi Titu. E, danas je Balasevic veliki demokrata. Ma na tog coveka u sustini ne vredi trositi reci. To je jedan od najvecih licemera u nasem javnom zivotu.

Pobunjenik , mozda si ti neki muzicki kriticar?
Mozda i tvoji komentari nekoga smaraju , a ti se na to ne obazires?
Zar svi proterani ne treba da se vrate tamo odakle su dosli?
Majcina postojbina nikome nije zanemarljiva, pa ni Balasevicu, zar ne?
Sta imas protiv sto je pevao Titu, zar nije Tito bio postovani drzavnik, a i nas Predsednik?
Zar je nekada pljuvao srpski narod, pa ja to nikada nisam cula, kako to?
Zar nije demokrata?
Koji si ti licemer? :lol:

#6 darky

darky
  • Members
  • 66 posts

Posted 08 May 2003 - 12:01

Ne vidim po cemu je Balasevic licemer. To sto je napisao 'Racunajte na Nas' i sl.? To mi nije dovljno veliki dokaz za njegovo licemerstvo. Vise deluje da je pripadao onom vremenu optimizma i euforije (nesto kao Kaporovi Foliranti).

Cak sta vise, mislim da je tip ostao dosledan svom ubedjenju i odnosu prema ljudima svih bivsih republika.

Dok je u modi bilo menjanje dresova i kojekakvih amblema i parola, on to nije cinio. Isao je protiv stihije kroz 90-te i trebalo je hrabrosti tada da kao takav i opstane. A cini mi se da ce mu i dan danas ta hrabrost dobro doci.

Pevao Titu...koliko je ljudi ovde glasalo za Milosevica krajem osamdesetih pocetkom devedesetih? Koliko ih se pokajalo?

Manjamo se, sazrevamo. Predjemo se ponekad, isto tako.

Danas je podobno biti iskljuciv. Ako nisi onda te okarakterisu kao ne patriotu, da ne kazem izdajicu.

Pobunjenik, ti si ocigledno u modi. Djordje B. bas i nije...jer koji amblem da okaci na sebe? Taj ne pita za krvnu grupu.

#7 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 08 May 2003 - 12:09

Mozda i tvoji komentari nekoga smaraju , a ti se na to ne obazires?
Zar svi proterani ne treba da se vrate tamo odakle su dosli?
Sta imas protiv sto je pevao Titu, zar nije Tito bio postovani drzavnik, a i nas Predsednik?

Koga moji komentari smaraju neka ih ne cita. Mene njegova muzika smara pa je i ne slusam.
Svi proterani treba da se vrate, ali Balasevicu je izgleda stalo samo do proteranih Muslimana.
Sto se Tita tice o njemu sam vec napisao sta sam imao.

#8 darky

darky
  • Members
  • 66 posts

Posted 08 May 2003 - 12:18

Koga moji komentari smaraju neka ih ne cita. Mene njegova muzika smara pa je i ne slusam.
Svi proterani treba da se vrate, ali Balasevicu je izgleda stalo samo do proteranih Muslimana.
Sto se Tita tice o njemu sam vec napisao sta sam imao.

Po cemu mislis da mu je stalo samo do proteranih Muslimana?

#9 isidora

isidora
  • Members
  • 338 posts

Posted 08 May 2003 - 13:12

Bas mi je drago sto je neko pokrenuo ovu temu. O Djordju Balasevicu ni kao coveku ni kao muzicaru ne mogu da mislim bilo sta lepo. Muzika mi je toliki smor da cim je cujem odmah menjam kanal ili radio stanicu. A on kao covek je toliki licemer i prodana dusa da je to neverovatno. Pa sta reci o coveku koji nece da peva u Banjaluci dok se tamo ne vrate svi "Bosnjaci". Sto nije rekao da nece da peva u Sarajevu i Zagrebu dok se tamo ne vrate svi Srbi? Ne, tamo je bez pogovora otisao i rekao "Gde ste zemljaci". Ok, kazu da mu je majka Hrvatica, ali mu to ne daje za pravo da toliko pljuje srpski narod. Kazu "borio se protiv Milosevica" ali svi "zaboravljaju" da je pevao drugi Titu. E, danas je Balasevic veliki demokrata. Ma na tog coveka u sustini ne vredi trositi reci. To je jedan od najvecih licemera u nasem javnom zivotu.

Daj, pobunjenik, jel' tebi teško. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pevao je Titu, pa šta.
I drugi su pevali Titu, pa su na kraju ostali komunjare.
Takvo je bilo vreme...

I on se uvek borio protiv slobe...
I sigurno mu nikad neće biti žao što je pevao ''Gedu''! B)

Normalno da je sada demokrata, i to pravi.

A to za pesme, muziku...
Ima dosta jeftinih pesama, ali se i one rado slušaju.
Ima on dosta velikih hitova, a 70% balada je primljeno publici.
Uvek je u manjini, a ona je pametnija.
Inače, ne bismo mi 10 godina bili pod slobom.

#10 INa

INa
  • Members
  • 67 posts

Posted 08 May 2003 - 13:45

Bas mi je drago sto je neko pokrenuo ovu temu. O Djordju Balasevicu ni kao coveku ni kao muzicaru ne mogu da mislim bilo sta lepo. Muzika mi je toliki smor da cim je cujem odmah menjam kanal ili radio stanicu. A on kao covek je toliki licemer i prodana dusa da je to neverovatno. Pa sta reci o coveku koji nece da peva u Banjaluci dok se tamo ne vrate svi "Bosnjaci". Sto nije rekao da nece da peva u Sarajevu i Zagrebu dok se tamo ne vrate svi Srbi? Ne, tamo je bez pogovora otisao i rekao "Gde ste zemljaci". Ok, kazu da mu je majka Hrvatica, ali mu to ne daje za pravo da toliko pljuje srpski narod. Kazu "borio se protiv Milosevica" ali svi "zaboravljaju" da je pevao drugi Titu. E, danas je Balasevic veliki demokrata. Ma na tog coveka u sustini ne vredi trositi reci. To je jedan od najvecih licemera u nasem javnom zivotu.

Drago ti je da je neko pokrenu ovu temu, da bi mogao da pljujes po njemu, jer se je borio za pravu stvar. A na kraju govoris da njega ne treba trositi reci... Bas si cudan. A i nick ti je super, pristaje ti.

Naravno da je Balasevic za to da se vrate svi Muslimani na svoja ognjista. A Srbi koji su bili proterani iz Hrvatske i Bosne mogu da se zahvale SMradu za to. A i pricas na pamet. On u Hravtsku dugo uopste nije hteo da ide.

Sto se muzike tice, tekstovi i muzika su mu fenomenalni! Moram da kazem da on nije bas neki super vokal i da ponekad malo vise falsira, ali meni cak kao profesionalnom muzicaru to i ne smeta puno upravo zbog tekstova i aranzmana.

#11 Djuro

Djuro
  • Members
  • 1,525 posts

Posted 08 May 2003 - 14:17

Volim mnoge njegove pesme ali se ne moze poreci da je "ratni profiter".

#12 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 08 May 2003 - 15:41

On je antiratni profiter.

#13 isidora

isidora
  • Members
  • 338 posts

Posted 08 May 2003 - 15:59

A ti puno nerviraš!
On je pametan čovek.
A i ko je poslednjih...20 godina mogao da se opredeli...za ''predsednika?''?

#14 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 08 May 2003 - 22:51

Ne znam kakav je covek (pre bih ga svrstao u good gays koji su u Srbiji manjina) ali muzika i tekstovi mi se izuzetno svidjaju.
Ne znam bas nikoga ko je tako dugo i na tako bogat i raznovrstan nacin ostao na nasoj sceni.
PS
Kad vec govorite o njegovom politickom angazmanu recite bar sa kime ga poredite ? Sa Bajagom, Borom Corbom ili Bajom Malim Knindzom (on je valjda izuzetno politicki podoban).
Kad vec spomenuh Bajagu, isti kurvinski prodaje svoju facu i popularnost za reklamiranje cigareta koje ce hiljade mladih ljudi oterati u smrt. Mogao je i za koju kintu manje da snimi neki antipusacki spot.

#15 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 09 May 2003 - 00:06

pa nije Djole jedini opevao Tita ...mnogi drugi su takodje bili inspirisani ..kao npr Zdarvko Colic ..Neda Ukraden ....itd ...ali koliko ja znam niko od njih ne pljuje po tim svojim pesmama sad

i iskreno se nadam da mu nikad nece biti žao što je pevao ''Gedu''! B)

ali osim tako nekih stvari ...samo mogu da kazem hvala sto deli sa nama svoju kreativnost ..svoju divnu muziku koja obelezava vec citave generacije

btw ...Ina, kazes da si profesionalni muzicar ..u kom smislu? ....ja sam zavrsila srednju muzicku skolu, onda sam malo skrenula s puta i upala u jedan lokalni band ....mislim da nikad necu da prezalim sto nisam nastavila muzicko obrazovanje .....kakvo je tvoje iskustvo s muzikom?